Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   381 / 584
(#) nedudgi válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Nincs ezzel semmi gond. Az állvány csak dekoráció.
(#) Epu2 válasza doky hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
OK! Arra gondoltam, amikor a robbanás irányából jön az anyag és a fény. Persze lehet, hogy már csak össze vissza csapódó anyag és fényforrás létezik már, ami figyelhető, de nem nagyon értékelhető.
(#) Epu2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Burkolat híján kerülhet bele egy két perc is.
(#) kameleon2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Nem írják milyen hús darálására...
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Ekkora motor ilyen nagy áttétel mellett is, oda amit ember kézzel hajt.
(#) uniman válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
(#) nedudgi válasza uniman hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Az oroszok utángyártják Pista bácsi húsdarálóját? Úgy kell neki, miért nem szabadalmaztatta...
(#) hegman válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 4, 2020 / 2
 
Előre leszögezem, hogy látom, fenti termék mechanikai és elektromos biztonságtechnikai hiányosságait. És tényleg rácsodálkozom, hogy lehet ezt forgalomba hozni.
Viszont gondolatként eszembe jutott, hogy mai szemmel egy egyszerű, lábbal hajtott Singer varrógépet sem lehetne a mai biztonságtechnikai szemlélettel forgalomba hozni. Ilyenkor mindig felmerül bennem, hogy „tökéletes” biztonság nincs, törekedhetünk rá. De gazdaságilag mi az a szint, amíg érdemes elmenni, természetesen az emberi biztonságot figyelembe véve.
A ló túlsó oldalára is sok példát lehetne felsorolni. Ez persze szubjektív.
De hülyék ellen a legjobb védelem sem véd.
(#) Epu2 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
A motorhajtású húsdarálót már gyártják. Valószínű valami szabadalom alapján. Pistabácsiét nem fogják elfogadni szabadalomként, mer önveszélyes, ezért sorozatban gyártani sem. Lehet, hogy az oroszoknál elmegy, de Európába, csak fényképe kerülhet forgalomba. Különben is. Ki tenné ezt az állványos robusztust a konyhaszekrény tetejére. Ipari célra meg túl balesetveszélyes. Még ha jól is néz ki és viszi a csontot is.
(#) lazsi válasza hegman hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Kb. ezt fejezi ki az ALARA elve. Bár én a sugárvédelem kapcsán találkoztam vele, azért általánosabban alkalmazható és alkalmazzák is.
Röviden, egy optimumot kell megtalálni a biztonság és költségek között. Egyértelmű, hogy ez erősen függ sok mindentől: társadalmi elvárások, technikai lehetőségek, érintett felek érdekérvényesítő képessége, stb...
(#) _BiG_ válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 4, 2020 / 2
 
Kis tudásfrissítéshez egy jó előadóval:
Dávid Gyula: Határtalan (?) Világegyetem (Atomcsill, 2019.01.17.) A régebbi-újabb kozmológiai modellekről és a jelenlegi tudományos eredményekről egy jó előadás.
Az Atomcsillen rengeteg érdekes előadás van, "nem csak középiskolásoknak".
Atomcsill archivum
(#) nedudgi hozzászólása Dec 4, 2020 /
 
(#) tbarath válasza doky hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Tudomásom szerint a gravitációs hullámok fénysebességgel "közlekednek".
(#) doky válasza tbarath hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Idézet:
„Tudomásom szerint a gravitációs hullámok fénysebességgel "közlekednek".”

Való igaz, teljesen igazad van, erre nem gondoltam, amikor példaként felsoroltam az esetleges távolabbi vizsgálódásra.

De ugye egyelőre ez a része a dolgoknak, az egész csak egy sci-fi, és hogy milyen technológiánk mire lesz jó a jövőben, nem tudhatjuk.

Szerintem pár évtizeddel ezelőtt arra sem gondoltak, hogy a Nap belsejét neutrínósugárzás segítségével vizsgáljuk... Ma pedig ez a valóság.
(Mármint a Napból érkező neutrínók befogásával, és elemzésével. Később ennek a technológiának is ki tudja, mekkora lesz a felbontása, de nyilván ez is kötődik a fénysebességhez, csak az érdekes megoldásokra hoztam példaként.)
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2020
(#) GPeti1977 hozzászólása Dec 5, 2020 / 3
 
Ha tágul az univerzum, akkor az 1méter kisebb volt mint amikor megalkották az 1m es méterrudat mint most?
(#) Bakman válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Tipp: igen, de mivel minden tágul, a mérőeszközeink is, így a viszonyítási alapunk is, nem tudjuk lemérni a változást.
(#) _BiG_ válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 1
 
Ez tévedés, a méterrúd nem lesz hosszabb a világegyetem tágulásától. Ha hosszabb lenne, akkor az atomok méretének és a köztük ható erőknek is "tágulnia" kéne, és nem növekedne ennyire a távolság pl. a galaxisok között, ha megnövekednének közben.
(#) Bakman válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Akkor mi a megoldás a feltett kérdésre?
(#) Ge Lee válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Talán az, hogy nem az anyag tágul hanem az univerzum, aminek ha jól emlékszem csak a 40%-a anyag (vagy még annyi se), a többiről csak találgatják hogy mi, mert tömege az van, de nem anyag természetű (energia, antianyag, akármi). Ha egy vasgolyó kupacba bedobsz egy másikat attól nem fog a többi golyó mérete megnőni, csak az egymástól való távolságuk nő meg ahogy szétugrálnak.
(#) Epu2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Idézet:
„a 40%-a anyag”

Szerintem ez már főzelék kenne.
0,4% -ot már elképzelhetőbbnek tartom.
(#) _BiG_ válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 1
 
4%, az eddigi megfigyelések és számítások szerint.
(#) _BiG_ válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 1
 
Ha változna a hossz, akkor lehetetlen lenne kimutatni a tágulásból adódó térméretváltozást, mert nem jelentkezne az ezt jelző vöröseltolódás.
(#) Gafly hozzászólása Dec 6, 2020 /
 
Annyira nem is szokatlan, mellesleg.
Volt már itthon is hasonló.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2020
(#) Hp41C hozzászólása Dec 7, 2020 / 2
 
Közeledik a javító dolgozatok ideje:

kép.png
    
(#) lazsi válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 7, 2020 / 2
 
Pedig nagyon egyszerű...
1. Az elefánt nem felejt.
2. Én a vizilovakkal vagyok.
3.
(#) Hp41C válasza lazsi hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
4. Van megoldás...
(#) Elektro.on válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Van 35/21 de ne kérj meg, hogy levezessem.
(#) nagym6 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 7, 2020 / 1
 
"Hány évesek most?". Mindig ugyanannyi évesek, bármikor nézzük.
(#) Hp41C válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Az örök élet titka a matematikában rejlik. Ha unokáink ugyan ezt a feladatot kapják az elefánt és a víziló ugyanannyi "éves most", mint amikor a feladatot kitalálták.

EV.jpg
    
(#) lazsi válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 8, 2020 / 3
 
Igazából a fáraók ezt már sikeresen megoldották. Az egyiptomi múzeumban van egy (több...) múmia, ami már 40 éve is 4.000 éves volt és most is annyi.
Vagyis igazuk volt a mumifikálással: Nem öregednek!
Következő: »»   381 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem