Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   382 / 586
(#) Hp41C válasza lazsi hozzászólására (») Dec 8, 2020 / 4
 
A teremőrt továbbképzésre kell küldeni!
Ugyanis:
Hány éves ez a múmia?
4005.
Pontosan anny? Hogy állapították meg?
Amikor munkába álltam itt, azt mondták 4000. Ennek már 5 éve.
(#) Gafly hozzászólása Dec 9, 2020 /
 
(#) szs hozzászólása Dec 9, 2020 / 1
 
Ez is kegyvesztett lett, de én azért csak megmentettem.
Akinek a nagymamája ilyenen hallgatta a (pl) Szabó családot, meg a déli híreket, az érti, miért.

Megvan a doboza, a Ravillos használatija, kapcsolási rajz, Medicoros töltő.
Nincs a bőrruha, a fülhallgató, antennazsinór és persze az eredeti akku.
És: működik.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Sokol 403 nekem is van, csak éppenséggel: semmije sincs meg, hiányzik az egész hátlapja, már nem marad a helyén a ferritrúd (vissza kellene rakni a tartóját a panelt is tartó csavar alá) és vissza kellene forrasztani a vezetékeket az elem csatlakozójára. Amúgy még működőképes.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2020
(#) Gafly hozzászólása Dec 10, 2020 /
 
Bumm. Kár hogy a pontos időpont nincs meg.
(#) proba válasza szs hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Ez hamisítvány. Az eredeti üvegén van elől egy V betű
(#) tibibalogh520 válasza szs hozzászólására (») Dec 10, 2020 / 1
 
Az enyémnek mindene megvan.

P1010003.JPG
    
(#) bbalazs_ hozzászólása Dec 10, 2020 /
 
Sokol, nem szósz? Pedig szokol... )
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2020
(#) szs válasza proba hozzászólására (») Dec 10, 2020 / 3
 

Akor ez az eredeti! Ha jól megnézed a képet, ott a V betű az üvegen:
(#) erbe válasza Gafly hozzászólására (») Dec 10, 2020 / 1
 
Már évekkel korábban is írták. Semmi szükségünk környezetvédelemre, ha van elég stadionunk.
(#) sany válasza erbe hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Szépen mutat, ott a Duna-parton. Nem beszélve, arról , hogy majd könnyedén elvezetik a szennyvizet.
(#) Rosszmáj hozzászólása Dec 10, 2020 /
 
Jött egy rendelésem a HESTORE-tól, plusz a cég karácsonyi ajándéka. Energizer elemmel! Jo, nem japán, hanem indonéz (de legalább nem Covidland-i).

P1040243.JPG
    
(#) erbe válasza sany hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Nem arra gondoltam.
Idézet:
„...robbantásos technológiával bontják el a VITUKI Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Tudományos Kutató Központ toronyházát...”

Erre már nem lesz szükségünk.
(#) Rosszmáj válasza erbe hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
... a Központ feladatait a továbbiakban a VIRESOL látja el.

Köze van a környezetvédelemhez, a vízhez ...
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2020
(#) sany válasza erbe hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Ja igen. Minek is az. Nem fontos.
(#) kitartás válasza Rosszmáj hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Mi itt Detken éreztük a szagát (viresol) álmodtunk is vele csak azt nem tudjuk hogy ki lépett bele !!!
(#) Rosszmáj hozzászólása Dec 12, 2020 /
 
Pár napja valahol szó volt forrszemekről meg forrlécről. A nagy országban ezt egyszerűbben lerendezték. Darab vastag karton kifúrkálva oszt annyi. És nyakam rá, hogy ennek még GOSZT szabványa is volt.
(Sötétkamra lámpa a lomiról. Foncsorozott glimmekkel!)
(Egyébként van neki háza is, csak kibeleztem a fotó kedvéért.)
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2020
(#) kaqkk válasza Rosszmáj hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Nem volt evvel semmi baj , a tajgán a hideg miatt alacsony a páratartalom , nem nedvesedik át a karton és megtartja a szigetelő képességét .... (Azért a kartont impregnálták ,valószínűleg parafinnal ...)
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2020
(#) Epu2 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Autórádió skála világításánál is találkoztam vele. Úgy oda volt ragasztva a papírhoz az izzó, hogy könnyebb volt újat csinálni. A második képhez hasonló.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Dec 20, 2020 /
 
Elektronikus zene újraértelmezve! Ki hitte volna, hogy vonalkód leolvasókkal is ilyen jól lehet zenélni? De ezt lehet akár egy egyszerű tévével is! Vagy bármi egyébbel... Úgy tűnik, hogy mindennapi eszközeink csomó érdekes ismeretlen lehetőséget rejtenek...
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2020
(#) Bakman hozzászólása Jan 2, 2021 /
 
Mire nem használják a technikát: Pouff - Grocery Trip.
(#) Bakman hozzászólása Jan 3, 2021 /
 
Besza-behu mi munka lehet ezekben a robotokban: Do You Love Me? by Boston Dynamics
(#) Epu2 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
A megalapított Skynet-tel még sokra viheti.
(#) _BiG_ válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Húúú, ha ezt Asimov láthatná...
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Technika? Ez technika: Maya, és ez is: Motionbuilder. de leginkább ez vert padlóra: Mocha Pro.
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Én nem szeretném ezeket a robotokat felfegyverezve látni. Itt nincs mérlegelés - csak parancs. Egy gép kiolthat emberi életeket lelkiismeret furdalás nélkül. Ha volna egy kis etikai érzék azokban, akik ezeket a robotokat konstruálták, akkor legalább egy főkapcsolót feltennének rá, hogy bárki lekapcsolhassa, ha egyszer valahogy hozzáfér. Biztosítva így az egyenlő esélyeket az emberrel szemben.
(#) kameleon2 válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Asimov sírna. Ezekből ugyanis hiányzik a pozitron agy, ami a mérlegelést biztosíthatná. Ezek távvezérelt eszközök. Én jobban örültem volna, ha a mesterséges intelligencia lenne olyan fokon, hogy ahhoz lehetne ilyen hardvert illeszteni. az korrektebb fejlesztés lenne. Ezek most felfegyverezhető zsoldosok. Nem hazafiak és nem katonák, de még csak nem is segítő kezek. Játékok inkább, amik rossz kezekben rosszra használhatóak. Illúzióim pedig nincsenek. Képzeld el, amikor a viták elkerülése végett, mondjuk ilyen robotokra bízzák a Covid vakcina beadását.
(#) szs válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Igen, ezek nem robotok szerintem sem, csak (mint utaltál rá) meghosszabbított kezek. Lehet jóra, rosszra használni.
Éppen ezért alkalmas lehetne (ha jól kialakított) akár covid-vakcina beadására is. Ugyanúgy beadja, mint ahogy a kezelő is beadná, de a kezelő védve van -az egyéb ártalmaktól, amik tőled őrá juthatnának.
(#) szs válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Idézet:
„hiányzik a pozitron agy, ami a mérlegelést biztosíthatná”

A pozitron agy Asimovnál NEM a mérlegelést biztosítja. Egyszerű szófordulat, a neutron ellenében. Ami neutrális, az semleges, ennek pozitív ellentéte a pozitron. Ettől emberibb a robot. Ezért is alkotta meg a robotoka három alapvetését (még mindig Asimov), hogy lehessen "pozitron agy" lehessen pozitív robot (amit emberi érzések és gátlások vezérelnek).
A valódi robot soha nem lesz "pozitív", sem " negatív". Mindig aut fogja tenni, amit az áramköre, a beleépített IC, processzor előír. Tehát azt, amit előre megadtunk. Ha nem, akkor elromlott, de akkor (mint az eszközeid akár ma is), nem működik. Vagy rosszul működik, és tönkremegy ettől. Vagy rosszul működik, tönkre nem megy ugyan, de leállítod. És nem tesz ellene, mert gép.
Vagy tesz ellene, mert úgy állítottad be. De nem ő döntött (a pozitron agyával), hanem te döntöttél úgy, hogy leállíthatatlan legyen.
(#) gyerek67 válasza szs hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Mondjátok, hogy ugye
EZ
csak valami filmtrükk és nem a Boston Dynamics robotjait látom...
Következő: »»   382 / 586
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem