Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   575 / 577
(#) Epiki válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 8, 2023 /
 
Igen... Ő igazi "NAGY ÖREG " volt az oldalon .
(#) Latya_1 hozzászólása Okt 15, 2023 /
 
Sziasztok! Skálahúr vezető műanyag lap letörött. Tudtok ajánlani bevált, könnyen beszerezhető (epoxi?) ragasztót, amivel a lapot vissza tudom ragasztani, és a skálahúr nem kicsi feszítésének is ellenáll? A ragasztandó darab egy kb 1,5mm vastag műanyag "cucc", ami kb 2cm hosszban törött le. A javítás során szereencsére nem csak a 1,5mm élen lehet felkennei a ragasztót, hanem a lap oldalára is van hely.
Köszi az ajánlásokat előre is!
(#) Gafly válasza Latya_1 hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
(#) granpa válasza Latya_1 hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Társíts mellé egy vékony lemezt, amit néhány ponton "hozzászögelsz" (tűzőkapocs) és meg is ragasztod.
(#) jani1987 válasza Latya_1 hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Ha lefotózod tudni fogom miről beszélsz. Nem garantálom, hogy van a padláson.
(#) Latya_1 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
A nyák lap az egyik oldalról még ad némi tartást.
(#) Epiki válasza Latya_1 hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Mivel nincs nagy erőbehatásnak kitéve,szerintem bármilyen pillanatragasztó is szóba jöhet, ha nem remeg a kezed.....
(#) zsotyaaa hozzászólása Okt 19, 2023 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!Új fórumozó vagyok,és nagyon szeretem a csöves rádiókat.Épp egy Vadásztölténygyár R 545-ös készüléket hozok rendbe,viszont sajnos hiányzik a skálaüvege.Ha valakinek lenne eladó ép,kérem jelezze,megvásárolnám.Ezen kívül érdekelne még B 545 skálaüveg is.Köszönöm, jó éjt!
(#) Kera_Will válasza zsotyaaa hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Skálaüvegeket , ép példányokról szkenneltek már be .(ezt kell felderíteni kinél vannak )
Ezekből lehet átlátszó fóliára nyomtatni.
(#) zsotyaaa válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Köszönöm a tippet,átnézem a fórumot.A vásárlási szándékom azért tartom,hátha.
(#) Gafly válasza zsotyaaa hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Amikor még volt Puskás börze, akkor évente talán kétszer volt olyan, hogy +Nosztalgia, nyár közepén biztosan. Olyankor megjelentek a régi rádiókat felújítók is, köztük az ilyesmire szakosodott emberkék, például aki hozott utángyártott hátlapokat, skálaüvegeket, stb. Annó a "nagy" teremben voltak megtalálhatóak.
Most nem tudom járnak-e a Patakiba, de tutira léteznek még szerintem.
Lehet egyszer érdemes lenne elmenni a börzére, és kifaggatni Sanyit, vagy Granpa nagyon ismert mindenkit (hiszen ott ültek egymástól legfeljebb hat méterre éveken keresztül ), hozzá nem kell börzére zarándokolni sem.
Tegnap direkt megnéztem, és sajnos nekem pont ehhez nincsen originál üveg. De meglepődtem azért, hogy mihez meg van.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2023
(#) Szikravadasz válasza Gafly hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Van még börze, a Patakiban (Kőbányai Művház), hasonlóan a Puskáshoz. A legközelebbi "nosztalgia" nov. 11.-én lesz.
(#) Gafly válasza Szikravadasz hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Hasznos infó , akkor három hét múlva meglátogatja a kolléga a Patakit.
(#) szepi003 hozzászólása Nov 9, 2023 /
 
Sziasztok. keresek olyan valakit aki rádió múzeum oldaláról le tudná tölteni egy Videoton B137f rádió kapcsolási rajzát. Köszönöm a segítséget üdv szepi003
(#) Szikravadasz válasza szepi003 hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Ami most szombaton lészen.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Budapest, Szent László tér 7-14?
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
(#) szepi003 válasza Szikravadasz hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Szia Köszönöm le is töltöttem.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Ez így nem oké, hogy csak délig van. Mire vidékről felutazok már majdnem annyi. Hétvégén jó két óránként indul csak a busz.
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Ha akarsz menni, oda tudsz érni -még nyitásra is. Csak el kell érni az 5-ös buszt (ami 4,55-ös)
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Nov 9, 2023 / 1
 
Népligettől elsétál az Ecseri útig, és a 3-as villamos a kapuhoz viszi.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
És már meg is van a megoldás az odataláláshoz/odaéréshez.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Vonattal két villamosjegybe is kerülhet.
Ámbár Népligetnél leszállva az 1-esről, átsétálva a 3-ashoz az Ecseri úthoz, végig alacsonypadlós légkondis villamossal lehet menni.
De egy jegyet ki lehet váltani kis sétával, közvetlenül az 1-es villamostól elsétálva.
(#) VJ72 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 10, 2023 / 1
 
Csak ne a 62-es villamost várja a Kőbányai útnál, mert az a hétvégén nem jár.
(#) Gafly válasza VJ72 hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Én tutira leszállnék a Népligetnél, és beköszönnék Brigihez.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2023
(#) Gafly hozzászólása Nov 11, 2023 /
 
Hogyan sikerült a börze?
(#) Tomi94 hozzászólása Nov 11, 2023 / 1
 
Sziasztok!

Szert tettem egy, a képeken látható sztereo csöves erősítő belsőre. (Kimenői is megvannak.) Állítólag RFT Capri rádió tápegység és végfokozat része volt, és anno működött, de már legalább 15 éve került kibontásra, "jó lesz egyszer erősítőépítésre" nekiindulással. Feltett szándékom végre újra működésbe hozni a szerkezetet - ahogy elnézem (az említett rádió kapcsolási rajza alapján is), ez egy teljesen komplett végfokozat lenne, csak egy hangerőpoti kell elé, és mennie kell.

Viszont: az egész szerkezet korára, és az évtizedes állásra tekintettel egyből hálózati feszültségre helyezni nem merem megerősítés nélkül. Esélyes lenne a füstölés, ha így hálózatra kötném? Esetleg a hálózati biztosító helyére (tehát a primerrel sorba) egy 230V 15W-os izzó már elég lehet "lágyindításnak"? Vagy az a nagy elkó mindenképp cserélendő, gondolkodás nélkül? Eggyel tovább lépve, a végfok panelen azok a megbarnult kondik pedig kifejezetten nem néznek ki számomra túl bizalomgerjesztően..

Szóval szívesen fogadnám ilyen korú készülékekkel tapasztaltabbak tanácsait, mire figyeljek, ami által csökkenthető az esélye a szerkezet komolyabb sérülésének (neadjisten tűznek vagy szivárgásból eredő áramütésnek).
(#) kisgeri válasza Tomi94 hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Az izzón keresztüli indítás mindenképp jó ötlet, a nagy elkók formázhatók ezzel a módszerrel. Az izzó eleinte nagyobb fényerővel világít, majd ahogy formázódnak a kondik, halványul. Ha a csöveket kiveszed előtte, akkor elvileg ki is kéne aludjon idővel, mert elvileg egyéb fogyasztás úgy nem nagyon lesz, bár a rajzát most nem kerestem elő. Általában pont a nagy elkók jók szoktak lenni és veszik a regenerálást, semmiképp nem dobnám ki gondolkodás nélkül. Bármi újabbat beleraksz, nem fogja újabb 60 évig bírni. Inkább a kisebb elkókkal szokott gond lenni, egy pár itt is van, de majd kiderül jók-e, persze mérni is lehet őket. Az epoxy kondik tudnak még meglepetést okozni, azok a fektetett barnás színűek talán olyanok, de így nehéz megmondani. Az átlátszó stiroflexek viszont örökösek. A hálózati biztosítót ne vedd ki, főleg, ha biztonságra mész, inkább iktass be sorba egy izzófoglalatot és benne az izzót. Áramütés veszélye odafigyeléssel küszöbölhető ki.
(#) Tomi94 válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Ez a készülék rajza, de gyakorlatban enélkül is szétválasztható a paneltól: van egy hosszú bakelitházas csatlakozó a trafó szélén, ha azt kihúzom, pont csak a három nagy elkó és a köztük levő ellenállások maradnak az egyenirányító kimenetén. Először ezt gondoltam külön indítani, bár valami terhelést inkább rátennék, nehogy a 230V-os átállás, meg a terheletlenség miatt a feszültségtűrést lépje át az elkón a feszültség.

Átlátszó stiroflex: az a sárgás fóliába csomagolt 0.022u., meg az áttetsző fóliás 3300-ak a paneles fotó alsó részén például?

Áramütés veszélyén nyilván nem azt értem, hogy belenyúlok-e a fázisba. De mondjuk egy szivárgó hálózati trafó (remélem, ez nem gyakori hiba egyébként) okozhatna meglepetéseket akkor is, ha végiggondolás alapján nem csinálok hülyeséget..
Következő: »»   575 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem