Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3129 / 3550
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Nem szúrta szememet, pedig nem szóképes olvasást tanultam.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Nekem az szúrja a szemem, hogy ha nem jól válaszolsz, akkor fél millára megizélnek.
Mindig azt kell mondani, hogy dohányboltba megyek, abba nem lehet belekötni. Visszafelé persze már ebbe is.
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Javítsatok ki, ha tévedek, de értelmezésem szerintem mindössze három érdemi változás várható erre a két hétre:
- 9 és 12 között csak a nyugdíjasok lehetnek az élelmiszer boltban -> megveszem reggel a kaját,
- az éttermekbe már egyáltalán nem szabad beülni -> kiszállítás
- bezárnak a kocsmák -> polgárháború.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Holnap akkor például én 11 órakor elmehetek a lányommal a heti bevásárlásra a Lidl-be?
Ott árulnak például köszörűt is...

Idézet:
„bezárnak a kocsmák -> polgárháború”

Ne adj tippeket.
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„Holnap akkor például én 11 órakor elmehetek a lányommal a heti bevásárlásra a Lidl-be?”
-> NEM! És erre ráfázhat a bolt is, ha beenged, meg Te is!

Bocs, de nem tudom, hogy nyugdíjas vagy-e?
Igen válasz esetén -> a lányod marad kint a bolt előtt!
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Elmehetsz. Csak míg a 65 feletti bemegy vásárolgatni, addig az alatti megvárja odakint Persze, ha csak segítséggel tudsz közlekedni, akkor meg ne menj a boltba egyáltalán.
S hogyan fognak 9-kor kizavarni, ha ott állsz a sorban, s még nem vagy elég öreg hozzá?
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
És akkor nem létező biztonsági őr, ellenőrzi a jogositványomon (amit nem kérhet el) a születési időt, és ha nem értünk egyett, akkor hivja a rendőröket (mostanság inkább katonákat)?
Gyakorlatban nehezen betartható, szerintem.
De háromból kettő kollégám már úgy döntött, hogy ma még, ameddig lehet egyáltalán, inkább elmennek vásárolni munka helyett...
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) gyerek67 válasza bbb hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„S hogyan fognak 9-kor kizavarni, ha ott állsz a sorban, s még nem vagy elég öreg hozzá?”

1. Ez még aránylag egyszerű lehet, mert a nagy üzletek a bent tartózkodók számát már hellyel-közzel szabályozzák a bevásárló kocsik számával, tehát egyszerre aránylag kevesen tartózkodnak a boltban.

2. Mostanában amúgy is kevesen tartózkodnak a boltban, mert már nincs pénz 60 kg lisztre, 50 liter tejre, 3000 guriga WC papírra.

Következmény: rövid a sor -> hamar kiérsz.
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„Következmény: rövid a sor -> hamar kiérsz.”

Tapasztalotom szerint tényleg kevesebben vannak , de a "hamar kiérsz" az azért nem úgy van.
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„És akkor nem létező biztonsági őr, ellenőrzi a jogositványomon (amit nem kérhet el) a születési időt, és ha nem értünk egyett, akkor hivja a rendőröket (mostanság inkább katonákat)?

Nem gondolom. Viszont ha bemegy ellenőrizni a boltba az erre feljogosított személy és nem tudod igazolni, hogy Te bizony nyugdíjas vagy, akkor megnézheted magad.
(Mivel nem vagyok érintett, azt mondjuk nem tudom, mivel tudja igazolni valaki a nyugdíjasságát)
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„Viszont ha bemegy ellenőrizni a boltba az erre feljogosított személy és nem tudod igazolni, hogy Te bizony nyugdíjas vagy, akkor megnézheted magad.”

Na ez egy érdekes helyzet (ámbár meglehetősen valószinűtlen) lenne...
Felénk három körül szoktak cirkálni a kocsmáknál, ellenőrizendő a bezárást. Dohánybolt előtt bandázni azt szabad...
(#) gyerek67 hozzászólása Márc 27, 2020 /
 
Az a nagyobb baj, hogy pont a nyugdíjasokat nem lehet otthon tartani:
Közeg: - Hova fenébe megy maga ilyenkor mamikám?
Mami: - Futni voltam, édes fijjjam, a templomig, meg vissza. (Ez most helyes válasz lesz!)
Közeg: - Banyatankkal, mama???
Mami a végső érvvel:
- Édes fijjjam, én már megéltem két világháborút, spanyolnáthát, peronoszpórát, forradalmat, ne te akard megmondani nekem, hogy mikor hová menjek! És mos'má' ne ne tarts fel, lottót kell feladnom...
Én: ÁÁÁÁÁ!!!!
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) Bakman válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Ismerősöm sofőr egy bizonyos területen Volánbusz menetrendszerinti járaton. Amióta bevezették a távoktatást az általános iskolákban is, 90 %-ban nyugdíjas utasai vannak.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Az élet azért hoz érdekes kérdéseket.
#1
Tanúlt kollégám felhivott, hogy a fiának kellene bevinni a kórházba mosószert, hogy a nővérek ki tudják mosni a gönceit. És csokit is (azt neki, nem a nővéreknek, mert ők csak annyit kértek, hogy moszószert vigyen, a többit megoldják). Szerintem mindkettő méltányolható. Akkor most jön az a része, hogy még ma menjen, mert holnap se boltba nem mehet, meg sehová. Úgy egyébként laptoppal otthonról tud dolgozni, de elengedtem, hogy ma még meg tudja csinálni. Lehet keritésen fogja bedobni a pakkot, mert ugye oda sem mehet a kórházhoz...
#2
Patikában nincsen ám nálunk már minden gyógyszer. Az egy dolog hogy "felhőbe" felirják, de ha még csak nem is rendelhető a nagykerből, akkor megette a fene. És nem vitaminról és más "szőrfényesitőről" beszélünk. Doktorral meg felénk csak telefonon lehet beszélni (ha sikerül). De felhőbe sem lehet mindent felirni, mellesleg.

De nem morgolódok, mert ez ugye itt a Hobbi Elektronika, és ez már tényleg nagyon OFF az OFF-ban is.
(#) Ge Lee hozzászólása Márc 27, 2020 /
 
Lesznek még érdekességek ebből a közlöny értelmezésből. Kocsim műszakija 3 hét múlva jár le, mondom jövő héten bejelentem valamelyik napra. Erre ma reggel mondják, kijárási korlátozás lesz holnaptól. Reggel 8-kor felhívom az állomást, mondom a nőnek hogy ezt hallottam reggel a rádióban, mit csináljak? Azt mondja, vigyem el a kocsit ma fél egyre, van egy üres időpont. De mondom még lemosva sincs, csupa retek! Az nem gond... Jó.
Ott vagyok, készül a vizsga, haverom hív mit csinálok, mondom neki műszakit. Erre a válasz, haverjáé kedden járt le, azt mondták neki (egy másik vizsgaállomáson) ne foglalkozzon vele, nem baj ha lejár, egyébként is kiadott valami utasítást a BM hogy nem lesz belőle gond. Kérdem a vizsgabiztost akkor most mi van? Hát az van, hogy a rendőr ugyanúgy büntetni fog (ők mondták megkérdezésre), mert érvényes műszaki nélkül a gépjármű nem vehet részt a forgalomban, sőt, ha balesetet okozna vele, akkor meg ugye az már kellően nagy gond... A "nem kell vinni sehova" szlogen csak a papírmunkára vonatkozik, ha netán betelik a forgalmi, és el kellene ballagni vele az okmányirodába, na azt valóban nem kell.
Hívom a haveromat hogy mit mondtak, áááá, az biztos nem úgy van, ők mást hallottak. Mondom én is olvastam a közlönyt, de abban nincs ilyen leírva, hogy a delikvens vígan közlekedhetne tovább a lejárt műszakis autójával...
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Akkor vagy korábban keltek, vagy csak a szokásos, és délben odaértek.
(#) gyerek67 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
41/2020. (III. 11.) Korm. rendelet:
A vészhelyzet megszűnését követő 15 napig érvényes a lejárt forgalmi is!
Szóval a vizsgabiztos is igen jól tájékozott.
Továbbá egy cikk
(#) Ge Lee válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 27, 2020 / 1
 
Az infót a rendőrök mondták nekik, akikkel napi szinten találkoznak. Akkor lehet hogy ők nem voltak ott a reggeli eligazításon...
Nekem teljesen mindegy, én letudtam, nem kell megvárnom a káoszt és a zűrzavart, amikor majd mindenki egyszerre fogja őket megrohanni.
(#) gyerek67 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Hozzá tartozik, hogy a lejárt okmányok külföldön nem érvényesek.
Illetve pl. mi van akkor, ha mondjuk 2 hét múlva, egy szétdurrant fékcső miatt beledurrantok valakibe?
Annak ugyanis az elmaradt műszaki vizsgán ki kellett volna derülnie...
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Ingyen kaja az van itten, ha esetleg...
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) Ge Lee válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Ugyanezt mondták nekem. Ha jól tudom az egyik csak szabálysértés lesz, a másik meg bűncselekmény, aztán majd lehet magyarázkodni az ügyésznél hogy de kérem én ezt meg ezt olvastam az origón. Szerintem a koronavírus nem írja felül azt, hogy nem vehetsz részt a forgalomban érvénytelen okmánnyal. Mindegy, nekem már ezen nem kell agyalnom...
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Miért mennél bárhová is, külföldre meg aztán végképp.
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
A családdal éppen kimozdulhat a természetbe...
(#) Ge Lee válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Mondjuk mert szívesen elmennék most valami egzotikus helyre (szigetre) egy hétre. Csak nem nagyon van már olyan ahova be ne vitték volna a vírust.
Azért a hatóság sem tudom mennyire van résen, sorban jönnek haza Ausztriából meg Olaszból a kint dolgozók akinek felmondtak. Nem tudom van-e egyáltalán valamiféle ellenőrzés a határon, de ezektől szerintem a kutya nem kérdezte meg hogy hova mennek...
Somogyba pl. így került be a vírus...
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„Nem tudom van-e egyáltalán valamiféle ellenőrzés a határon...”
- Jó napot kívánok! Jártak Olaszországban?
- Nem.
- Köszönöm, további jó utat.

Múlt héten is ez volt. Mi ún. kritikus infrastruktúrán dolgozunk (mobil távközlés), nem tehetjük meg, hogy karanténba vonulunk. Ha valamikor érvényes, akkor most hatványozottan, miszerint a műsornak mennie kell.
Ettől függetlenül mindenki szépen otthon kuksol hétvégente. Még az a szerencsém, hogy kertes házban lakunk, van mit csinálni így, a tavasz beköszöntével. Vannak kollégáim, akik már vasárnap reggel be vannak sózva, hogy mehessünk végre dolgozni.
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Egyem meg a drága zúzádat Gabi, de nem azt jelenti, hogy a delikvens a saját portáján az udvarára, kertjébe se teheti ki a lábát! Erről szó nincs ott. Arról van szó, akinek nincs dolga, NE MÁSZKÁLJON kint az utcán, kivételt képez, ha halaszthatatlanúl fontos. Ennyi.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Márc 27, 2020 / 1
 
Miért nem tanulod meg, hogy hogyan lehet otthonról bázisállomás antennát szerelni, javítani?
(milyen jó is lenne, nem kéne hideg szélben jeges árbócokra mászkálni)
(#) Bakman válasza pucuka hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„milyen jó is lenne, nem kéne hideg szélben jeges árbócokra mászkálni”
Ezt megkönnyeztem! Nem tudom, van-e másik olyan szakma, amiben úgy várják a tavaszt, mint nálunk.
(#) jani1987 hozzászólása Márc 27, 2020 /
 
Mi a helyzet azokkal akik a barátnőjükön kívűl senki mással nem találkoznak? Ők se mehetnek ki? Holnap mennénk ki az erdőbe sétálni.
(#) Remci válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Nyugodj meg, kimehetsz.
Következő: »»   3129 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem