Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3146 / 3552
(#) mnyugger válasza tbarath hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Esetleg írnál erről bővebben? Mit hogyan?
(#) mnyugger válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Betyárost!
(#) mnyugger válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 1, 2020 / 1
 
Hűtsd le jól. Kocsonya lesz belőle.
(#) gyerek67 válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Az öreg Matuska jutott eszembe a Pogány Madonnában:
"Echhhte Ungarissche betttyár...
A lllábával dobbant, az ustorral durrant!"
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 1, 2020 / 1
 
Csak nem megromlott? Húsleves max 3 nap, hűtőben. Szereztél egy jó kis gyomorrontást.
(#) Spaten válasza pucuka hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Így igaz. Kiváló táptalaj, mikrobiológiai laboratóriumokban is használják tenyésztésre.
(#) bbb válasza pucuka hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Ha kiszeded az alkotóelemeket, akkor tovább is bírja
(#) jani1987 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Fagyasztva van csak elfelejtettem mondani.
(#) mineral hozzászólása Máj 2, 2020 /
 
Sziasztok! Androidos telefonra keresek olyan iránytű programot amit tudja a videón 0:41-től látott funkciót. Milliónyi iránytű van a Play áruházban. De ezt a funkciót nem tudják. Legalábbis amiket eddig letöltöttem nem tudják. A videóban lévő appot sem találom sajnos. Van valami tippetek, ötletetek? Bővebben: Link
(#) gyerek67 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Pedig már Hofi is megénekelte, hogy:
"...melegítve nem jó a csók és a húsleveees..."
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Máj 2, 2020 / 1
 
(#) mark.budai válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Meg a rántotthús! Hú de utálom melegítve pííha
(#) Petyaa hozzászólása Máj 2, 2020 /
 
Üdv! Dízelautó porlasztótövét a koksztól hogyan lehetne a legegyszerűbben úgy megtisztítani, hogy a blokkot nem szeretném utána vízzel öblögetni? Gondoltam hideg zsíroldóra, de azt írják róla hogy óvatosan kell bánni vele. Valaki csinált már ilyet? Annyira nincs gáz, de tűzkarika csere után gondoltam megtisztítom ami a dekni alatt van.
(#) pucuka válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Én meg úgy ismerem, hogy melegítve csak a bableves jó, más nem.
(#) mnyugger válasza pucuka hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Meg a töltött káposzta. Bár minden káposztaételnek jót tesz a melegítés.
(#) sany hozzászólása Máj 2, 2020 /
 
Elektroncso fórumtársunkról tudtok valamit? 1 hónapja nem járt erre.
(#) orcika70 válasza Petyaa hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 1
 
Nekem tavaly az autó szerelő barátom pont a tűzkarika csere alkalmával a koksz lerakódás eltávolítását gravírozóval végezte, porszívóval folyamatosan összegyűjtve a fellazított szennyeződést.
(#) tbarath válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Valahol igazad van persze, de ennyire nem tragikus a dolog. Kártyából: most kb. 4e a legolcsóbb, de nem olyan régen azért sokkal olcsóbb volt. De bármilyen levetett microSD jó bele, nálam kallódtak ilyenek, szóval ez a része nekem 0 Ft. Hűtést nem tettem rá, házat se, csak úgy "oda van dobva" a TV mögé, ez is 0 Ft. A táp vicces tud lenni ha kicsi, jelenleg egy ebay-es PoE adapterrel táplálom, de ment már 2700 Ft-os ikea töltőről is, azzal se volt baja.
Illetve nem feltétlenül kell újban vagy nagyban gondolkodni, használtam már pi0-t is médialejátszónak, és az első ilyen célra használt Pi egy használtam 5e Ft-ért vett Pi1 volt, havertól "már nem kell" alapon kapott 1-2 gigás kártyával, a kettővel korábbi telefonom töltőjével hajtva, ilyen dobozban (Link). Ez volt az igazi lowcost megoldás
(#) tbarath válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Szívesen, melyik részére vagy kiváncsi?
Bár ezzel lehet inkább át kellene menni a Pi topic-ba, mert nem fogják itt szeretni.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Hogy tudnám házilag megoldani a rúd acél központos fúrását? Amolyan tengely összekötő lenne az 5mm-es és talán 4mm-es tengely között. Karos fúrógépem van. A hatszögű rúddal könnyebb dolgom volt az átlók meghúzásánál.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) dokidoki válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Ha meg tudod oldani, hogy az anyagot forgatod, és a fúrószár áll akkor lehet központos. Acélt fúrni?... hát...
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Mondjuk:
Megméred a sublerral az átmérőt. Aztán pontosan a felére állítod a pofákat (ha 5-ös volt az anyag, akkor 2, 5-re), az megfelezi. Húzol mellette egy vonalat, majd elfordítva még egyet. Ahol metszik egymást, az a középpont.
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Központosra még esztergába befogva is csak úgy lehet, ha van központfúród, vagy ferdén beleesztergálsz. Mezei fúrószár összevissza tángálódik, mindenfele fog menni csak pont középre nem. Mindenképpen kell valami mélyedés pont a közepére ami megvezeti indulásnál a fúrót. De ilyen kis átmérőnél még az sem működik hogy ferdén tartva és forgatva megpróbálsz ívet köszörülni bele.
(#) sargarigo válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Ha nem hosszú a tengely, akkor lehet megpróbálnám azt, hogy magát a tengelyt fognám az állványos fúrógépbe, a fúrószárat meg egy mozgatható satuba. Itt elég ha beállítod a fúrószárat merőlegesre, aztán lehet ereszteni neki az anyagot. Nyilván a nyakad belefájdul mire alulról beállítod hogy na most van pont középen, de a fúrószár nem fog menni sehova
A közepét meg tényleg úgy, hogy a tolómérővel megkarcolod 2.5-nél, fordítasz rajta, és megint megkarcolod.

Szerk.: Ja, ezt írta dokidoki is..
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) jani1987 válasza dokidoki hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Jobb lenne aluból de nekem olyasmi nagyon kétséges, hogy van. Utána gondolkoztam, hogy egy fém lemezen szerkesztek egy keresztet, a metszés pontnál kifúrom aztán hajrá. De minél vastagabb a szár annál instabilabb.
(#) dokidoki válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Ha jól értem, akkor elég egy valamilyen fúrható rúdanyag, átfúrod 4-el ahogy sikerül, és a másik végét befúrod 5-el kellő hosszban. Ezzel a darabbal központosan együtt fut a két tengelyed, csak a toldalék lesz olyan amilyen. Igazából nem tudjuk mi ez, házibarkácsra többet nem tudok mondani, mert ahogy Ge Lee írta, kell hozzá az eszterga és a központfúró.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) madzagos válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Mit akarsz összekötni a közdarabbal?
(#) mnyugger válasza tbarath hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Kb. mindenre. Nulláról indulok.
(#) nedudgi válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Nem tudom, milyen erőt kell átvinni, de egy rugalmas, rugószerű közdarab esetleg elvan központosítás nélkül is.
Például ilyesmi.
(#) jani1987 válasza madzagos hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
A poti nem az előlapra kerülne hanem hátrébb. Szereztem 5-ös köracélt tengelynek.
dokidoki: nem ahogy sikerül hanem precíz alapon ha lehet.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
Következő: »»   3146 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem