Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3432 / 3550
(#) bbb válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Simán meleg vízben áztatva? Melyik oldószerekkel próbáltad?
(#) Skori válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Kromofág nem oldja?
(#) bandika válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Kromofág...megelőztek.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2022
(#) Fats Domino válasza bbb hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Melegvíz meg se kottyan neki. Már a festést is hevítettem,de az üveg ettől megrepedhet.Nem matrica.
(#) Fats Domino válasza Skori hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Kromofágom nincs ,de úgy tudom nem is lehet kapni. Valamiféle szuper festék lehet,de olyan ami vegyszereknek is ellenáll.
(#) bbb válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Szóval ez festék? Akkor kellemetlen, mert a kromofág, amit mostanában kapsz, elég gyenge... Egy próbát viszont megér. Ha a közelemben vagy, akkor rákenek neked egy adagot, hogy kiderüljön marja-e.
(#) Suba53 válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Cserélhető pengéjű szikével próbáld meg. Még új, hibátlan pengével.
Csak a feliratot akarod, vagy az egész fehér mintát is?
(#) Fats Domino válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Van profi Stanley üvegkapirgálóm, már próbáltam ,kiszedi a betét élét egy pillanat alatt. Irtózatosan kemény anyag amivel festve van. A teljes fehér festést szeretném leszedni,hogy csak a tiszta üveg maradjon.
(#) zolika60 válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Szerintem csak vizes csiszolással. Ez a festék az üvegbe van égetve.
(#) nagym6 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Még egy szavazat tanácsodra. Mint a zománc égetés, olyasmi technika lehet.
(#) szs válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Teljesen biztosan nem lehet kapni.
itt sem
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Ennek köze nincs a kromofághoz...
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Csak a neve az?
(Azóta többször megnéztem. Ugyanaz a név, ugyanazt ígérik. Tényleg becsapás?)
Kétségbeestem mostan.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2022
(#) sany válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Nekem is azt mondták a boltban máskor, hogy nem lehet kapni, ez már kb. 6 éve volt. Rozsdaoldó alapozót adtak helyette.
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
10% metanol, 85% diklór-metán volt az eredeti, ebben nincs is. Csak pénzkidobást és idegeskedést okoz ez. Vidéken még itt-ott lehet kapni eredetit eldugott helyeken, de biztos nem számlára.
(#) antiktelefon hozzászólása Szept 17, 2022 /
 
Ha valaki tud vidéki helyet, ahol még adnak, 1-2 üveggel vennék is.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
No, akkor utánanézek. Mert nálunk elképzelhető, hogy adnak.
(Eszembe jutott: a régi házikónk melléképületében rohadt sok ilyesmit tárolt egy barátom. Kromofágot is...
A mostani házikónk melléképületében is tárol egy másik barátom iy dolgokat...
Idővel siratni gogjuk, hogy elfeledtük?)
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2022
(#) bbb válasza szs hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Ígérni sok mindent lehet. A hatékonysága viszont messze elmarad a régitől.
(#) szs válasza bbb hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Ígéret...
A kib...ott környezetvédelmi lobbi az...
Gyerekkoromban a cserélhető szifonpatronok röptették a kisautómat.
Tök jó, hogy ma már nem cserélhető a patron
(Annak ellenére, hogy füszértesként nagyon útáltam a patroncserét. Dehát az össz göngyölegcserét is )
Valójában pedig pont az volna a környezetvédelmi lóf..., ha ezek volnának.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2022
(#) tufatofu válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Óvatosan hőlégfúvó talán.
(#) bbb válasza szs hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Gyerekkoromban ott csavarogtam az erdőben, ahol most a Pólus Center van...
Sok víz lefolyt már azóta a Dunán. A környezet védelme érdekében is sok marhaságot csináltak már, s közben amit meg érdemes lenne, azt nem csináljuk. Ez már viszont lassan politika lesz, ami meg nem idevaló.

Az üvegvisszaváltás se divat már, vagyis nem úgy, mint régen, hogy kimossák, majd mehet vissza, hanem inkább bezúzzák és újraformálják. Állítólag ez jobban kíméli a környzetet.

Mellesleg idehaza miért nincs (vagy van?) hungarocell újrafeldolgozó üzem? Mondjuk ha véletlenül van idehaza olyan cég, amelyik a polisztirol újrafeldolgozásával foglalkozik és pár köbméter csomagolóanyagért hajlandó eljönni, hogy ne nekem kelljen kidobni, annak jó lenne tudni az elérhetőségét... Apropó, polisztirolból próbált már valaki 3D nyomtatóhoz filamentet készíteni?
(#) majkimester válasza bbb hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
A hungarocell-t a hulladékudvarokban leadhatod. Nem tudom van-e mennyiségi korlát, de tipikusan a háztartásban keletkező mennyiségre kell gondolni, a pár köbméter ezen már valószínűleg túlmutat.
(#) Villanymozdony hozzászólása Szept 17, 2022 /
 
Sziasztok!
Felmerült egy kérdés. Ha valaki külföldön mobilnetet használ, olyankor milyen ip-t kap? Ugyanazt, mintha belföldön használná?
(#) nedudgi válasza majkimester hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Félreértetted a kérdést. Szerintem a kérdés arra céloz, hogy a hungarocell újrahasznosítható-e?
A hulladékudvarok léte nevetséges, létük arra szolgál hogy kizárólag gazdaságossági szempontból lehet-e valamit kezdeni a hulladékkal (pontosabban az egységugarú lakos, és a "hasznosító" vállalkozás szempontjából). Magas ívben tesz mindkét fél a környezetvédelemre. Az első nem ért hozzá, a második pedig addig foglalkozik vele, amíg pár fabatkát ki tud gazdálkodni a beérkezett nyersanyagból.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2022
(#) nedudgi válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Az IP címet az adott szolgáltató adja.
(#) Villanymozdony válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Tehát ha van pl egy telekomos netem, akkor külföldön használva olyan, mintha otthon neteznék?
(#) nedudgi válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Pár éve a szelektív konténernél elkaptam egy fazont. Lelkesen dobálta a polisztirol darabokat a papírgyűjtő konténerbe. Amikor kérdőre vontam, tágra nyílt szemmel kérdezett vissza: "Ez nem papír?". (Ránézésre egy középkorú, középiskolánál magasabb végzettségű emberről van szó.)
(#) nedudgi válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Szerintem:
Ha itthon, Magyarországon fizetsz fix IP címért, akkor nem tudom a választ. Egyéb esetben nem, az adott szolgáltatótól kapsz IP-t.
(#) nedudgi hozzászólása Szept 18, 2022 /
 
Szigorúan a HE témájához kapcsolódva:
Hobbink mellékterméke a forrasztóón hulladék. Újrahasznosítható (lenne)? Ugyanez a kérdés felmerül a kábelek készítésekor keletkező rézhulladékkal kapcsolatban. A vezetékeknél cifrázza a kérdést a galvanizált (vagy egyéb módszerrel "óccsított" alumínium vagy vas vezeték, Erre miért nem ugranak a zöldek?
Egyéni problémám az a mánia, hogy csak üvegpalackba töltött sört iszok. Vannak boltok, amelyek visszaváltják a betétdíjat gond nélkül. Sok áruházlánc bevezette a palackvisszaváltó rendszert, természetesen gépesítve. Ezek a visszaváltó automaták szörnyű hatásfokkal ismerik fel a cég által forgalmazott palackokat, volt hogy némelyiket csak kétszámjegyű próbálkozás után ismerik fel. A boltnak pénzbe kerül a javíttatás, nem is foglalkoznak vele.
Más. Sajnos mindenféle betegségem miatt napi 25-30 tablettát kell bevennem. Ezek változatos csomagolásban, különböző szempontok szerint vannak alumínium, plusz valamilyen műanyag csomagolásba pakolva, ráadásul a heti/kétheti/havi adag miatt egy levélen üres helyekkel. Zöldek miért nem sipákolnak?
(#) Fats Domino válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Igen,valószínűleg ezért olyan rettentő kemény a festés. A vizes csiszolás talán jó lehet.
Következő: »»   3432 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem