Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3440 / 3553
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Nem baj, majd bizalmasan kezelik.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2022
(#) nedudgi hozzászólása Okt 16, 2022 / 1
 
Szánalmas, amit a népszámlálás kapcsán itt hőbörögtök.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 1
 
Részben felegleges is, úgy is ki kell tölteni.
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 1
 
Simán nevetséges. Ferdítések, zagyvaságok.
És még ven, ki arra büszke, hogy telehazudozta. Vannak értéktelen tagjai a társadalomnak, no.
(Amúgy: 20 perc alatt, cigizve-sörözve, fennakadás nélkül kitöltöttem. Szokásom szerint az utolsó pillanatra hagyva )
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2022
(#) sany hozzászólása Okt 16, 2022 /
 
Jelzem én is hőbörögtem még mielőtt valaki megjegyezné. Állítólag kb. 5 millióan már kitöltötték, ennyien biztosan vagyunk.
(#) granpa hozzászólása Okt 16, 2022 /
 
Értesülésem szerint, mindenki címre (Postán) kapja. Mi van azzal, aki nem kapott?
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Idézet:
„A népszámlálás ügyfélszolgálatára eddig a legtöbb kérdés, megkeresés a kérdőív online kitöltéséhez szükséges belépési kóddal kapcsolatban érkezett. Sokan telefonáltak azért, mert nem találják a felkérőlevelet, de olyan is előfordul, hogy azért kérnek másik kódot, mert több lakás – például osztatlan közös telken lakók esetében – egy levelet/kódot kaptak. Új belépési kódot a belepes.nepszamlalas2022.hu oldalon lehet igényelni, ügyfélkapus azonosítást követően. Az igénylés során az elektronikus űrlapon meg kell adni az igénylő e-mail címét, amelyre a kód meg fog érkezni, valamint azt a címet, amelyre a kérdőívet kívánja kitölteni.”

Vagy Nyúllakban töltöd ki, vagy várod a kérdezőbiztost...
(#) nedudgi hozzászólása Okt 16, 2022 / 1
 
Csak hogy tisztázzuk a dolgot. Emlékeim szerint néhány évvel Mátyás király halála után volt az első országos népszámlálás, pontosabban összeírás. A kiegyezés óta pedig többé-kevésbé rendszeres a népszámlálás. A krónikások tudtommal nem jegyeztek fel komolyabb visszaéléseket egyik központi hatalom részéről sem. Akkor miről is van szó?
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2022
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 1
 
Semmi egyébről, mint a szokásos hisztiről. Most éppen ez van porondon, holnap más lesz. Ha van, az a baj, ha nincs, akkor meg az.
(#) nagym6 hozzászólása Okt 16, 2022 / 1
 
Semmi gondom a népszámlálással, simán megcsináltuk zokszó nélkül. Nyilvántartásban szerepel minden ilyen adat, nem igazán értem ez minek kell, miközben nem is hiteles, mindenki akármi hülyeséget írhat, mint itt visszább láttuk is.
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Én azt is hiányoltam, hogy a népszámlálás oldalon nagyon kevés érdemi információt találtam azokra a helyzetekre, amik előfordulnak a normális életben is. Nyilván a normál helyzetek egyértelműek, a gondjuk azoknak van, akik valamilyen okból ettől eltérő élethelyzetben vannak jelenleg.

Például annak mit kell tennie, aki nem ott lakik jelenleg életvitel szerűen, ahová be van jelentve?
Mert azt kikötötték, hogy csak az életvitel szerinti lakóhely alapján tölthető ki.
És arra a címre ahol jelenleg tartósan lakik, meg nem küldtek kódot, mert az egy nyaraló.

Úgy látom, hogy ezekre a problémákra nem is gondoltak azok, akik a támogató részt fogalmazták.
A gyakran ismételt kérdések rovatban pár triviális kérdésre van csak válasz, minden más esetben meg rohangáljon, telefonálgasson a szerencsétlen "megbecsült" polgár.

Nézzétek meg a "letölthető anyagok" címszó alatti dokumentumokat. Egy vicc! Különböző színű LOGO gyűjtemény közül lehet választani, érdemi doksi csak egy van a tucatnyi letölthető anyag között, ami ugyancsak az a rövidke útmutató.

Esküszöm kínomban már csak röhögni tudok ezen a dilettantizmuson.
(#) granpa hozzászólása Okt 16, 2022 / 1
 
"A krónikások tudtommal nem jegyeztek fel komolyabb visszaéléseket egyik központi hatalom részéről sem." Eddig.
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 1
 
Idézet:
„Például annak mit kell tennie, aki nem ott lakik jelenleg életvitel szerűen, ahová be van jelentve?
Mert azt kikötötték, hogy csak az életvitel szerinti lakóhely alapján tölthető ki.
És arra a címre ahol jelenleg tartósan lakik, meg nem küldtek kódot, mert az egy nyaraló.”

Akkor hol fog kopogtatni a kivezényelt kérdező biztos?
Ha kódot nem tudták kiküldeni, akkor a 200 000.- büntetést ki tudják küldeni?
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Ez az egész szürke zónás megoldás nem szimpatikus. Nyilván a büntetést majd a bejelentett lakcímre küldik, amit egy idő után kézbesítettnek tekintenek. Viszont ha valaki becsületes állampolgárként teljesíteni akarja a törvényi kötelezettségét, az rohangáljon, keresgéljen, telefonálgasson, mert akiknek a dolga lett volna ezt normálisan előkészíteni, azok csapnivaló munkát végeztek.
(#) sany hozzászólása Okt 16, 2022 /
 
Na még utolsó kérdés, aztán nem szólok hozzá népszámlálás témához. Azoknál a kis családoknál, ahova 50-nél többen vannak bejelentve és mondjuk egyik kitölti a kérdőívet, a másik 49 pedig majd papíron vagy tableten tölti ki? A többiek pedig, az ország másik részén vannak. Na ezt , hogy oldják meg?
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2022
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
A kérdőív elején fel kell sorolni azon személyeket, akik adott címen élnek. A kérdőív lakáshoz van rendelve. A lakásra vonatkozóan egyszer kell kitölteni. A teljes kérdőívnek lesz olyan része, amit annyiszor kell kitölteni, ahányan ott laknak.
(#) tufatofu válasza Bakman hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Lesz ott azért olyan akinek a betűvetés misztériuma gondokat okoz, amit a "kérdezőbiztos" sem feltétlen fog orvosolni, főleg ha olyan kérdezőbiztos megy ki, hogy a kutyát gondolkodás nélkül elereszti az ember a látványától.
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Na ezt nem engedi a rendszer. Mert ha 50 név van beírva, akkor addig nem tudja beküldeni, amíg mind az 50 nincs kitöltve. Vagyis olyan nincs, hogy beírsz mondjuk 5 nevet, kitöltöd az elsőt, hogy majd a többit a kérdező biztossal, mert nem tudod beküldeni.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Idézet:
„A többiek pedig, az ország másik részén vannak.”
Tudják folytatni máshol máskor is, másik számítógépen.
(#) Suba53 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Pont ezeknek a kolóniáknak van a kisujjában az ilyen informatikai feladatok megoldásához a tudás.
(#) nagym6 válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Na ja.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Hüm. Most
-vagy nem töltötted ki
-vagy nem figyeltél oda.
Az 50 tagú "kiccsalád" -ha egy helyre is van bejelentve- akkor is egyetlen lakcímre egyetlen kódot kapott. A "családfő" meg jól kitöltheti.
Az már másodrendű, hogy ő cak 48-ról tud nyilatkozni.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 1
 
Idézet:
„Nyilvántartásban szerepel minden ilyen adat”

Egyáltalán nem.
-honnan tudnák, hogy van-e fürdőszobám? Sehonnan, én alakítottam ki.
-honnan tudnák, hogy van központi fűtés? Sehonnan, lásd mint fent.
-honnan tudnák, hogy van-vezetékes internet? És hogy leginkább mire használom? (Csak ha megkérdezik) (Volt itt téves állítás is, hiszen nem azt kérdezik, hogy van-e internet, csak azt, hogy vezetékes)

Ez csak szemelgetés volt, de (mint mondtam) nekem nem fájt, én tudtam, mim van, tudom, mit csinálok, tudom, hol és hogyan élek -tehát nekem nem volt gond.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Idézet:
„Akkor hol fog kopogtatni a kivezényelt kérdező biztos?
Ha kódot nem tudták kiküldeni, akkor a 200 000.- büntetést ki tudják küldeni?”

Persze, hogy sehogyan.

Pracseta János Zsigmond hajlékonynak
-nem küldtek levelet
-nem keresi fel a kikérdező

Ebből következően nem bírságolható, hiszen csak arra nem felelt, amit nem kérdeztek.
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Igaz nem minden, de ha népszámlálás, gondolom nem ezek a lényegek hanem népek száma. A fürdőszoba fűtés internet gykrabban változó dolgok. Fűtést most alakítjuk át, két hét múlva eléggé más választ kellene adnom.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2022
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Pedig igen, a népszámlálásnak nevezett dolog erről szól, arról nyilatkozunk, amiről nincs biztos tudomásuk -tehát megkérdeznek.
Hogy nálatok pár hét-hónap múlva változás készül: na, az a hibaszázalék (ami most mág igaz, a feldolgozottság idejében már nem biztosan. De ez nem túl számos)
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Kitöltöttem.
Akkor mondjuk egy x helyre vannak bejelentve, de a tartozkódási helyük más. Akkor is elmegy majd oda kérdezőbiztos? Mondjuk bejelenteve lakcímre Győrbe vannak, de a tartozkodási helyük Békescsaba.
Ilyen esetre gondolok.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2022
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 1
 
Nem, nem megy (ha nincs hézag).
Arról a címről (és a hozzá kapott belépési kódról) megkapták az adatokat.
AGyőrben (Győrött?) élő családtag (ha itt van lakóhelye bejelentve) itt töltődik ki.
Mint anyám esetében: két húgom a mai napig nála van bejelentve -rájuk vonatkoztatva ő nyilatkozik. Nem Izlandról, nem Bp-ről. Én a saját lakóhelyemről, mert oda vagyok 20 éve bejelentve.
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Ja így már érthető.
(#) bbb válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
A hajléktalanokkal ilyenkor mi a helyzet? Őket hogyan számlálják meg, ha címre megy az értesítő, meg majd az írnok is?
Következő: »»   3440 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem