Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3451 / 3550
(#) (Felhasználó 88333) válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
A multikat lehetetlen beérni. Ott az összes TOP mérnök és szakember eszméletlenül sok pénzért. Mert meg tudják fizetni. Itt vége is a történetnek. Kár erőlködni. A végtelen mennyiségű minőség ellenőrzési ember gondoskodik arról, hogy a termék az azt megfizetni tudó emberek számára tökéletes legyen.
(#) Gafly válasza (Felhasználó 88333) hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Idézet:
„Ott az összes TOP mérnök és szakember eszméletlenül sok pénzért.”

Sajnos tapasztalataim ezt nem támasztják alá.
(#) Gafly válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Az autógumival kapcsolatban szerintem teljes mértékben igazad van.
Végül a gumis 599.- árban hajlandó volt átvenni a "selejtet".
Mármint annyit fizettem, hogy méltóztatott átvenni.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2022
(#) Hce hozzászólása Dec 4, 2022 /
 
Tudna valaki ajánlani egy ingyenes fórummotort, ami legalább annyira jó, mint ez?
(#) KBal76 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Lehet én másik bolygón élek, de simán a 15.ker szemétégetônél (szakszerûen: Fővárosi Hulladékhasznosító Mű) tôlem átvették a kopott gumikat ingyen. Elkérték a hulladékszállítási csekket bemutatásra, meg talán felírták a kocsim rendszámát. Azonkívül az e-hulladékot is simán ingyen kérdés nélkül átveszik bármilyen FKF hulladékudvaron. Plussz az elektronikai boltokban (MM) is az ügyfélszolgálat melletti fakkokba bedobható, vagy ha nagy akkor mellé tehetô.
szerk:
Bővebben: Hivatalos tájékoztató
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2022
(#) img válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Szerintem elbeszélünk egymás mellett, mert az elektronikai hulladékot kötelező szakszerűen megsemmisíteni: ezt magánszemélyként, kis mennyiségben a kerületi hulladékudvarban kell megtenned, vagy cégként, nagy mennyiségben viheted a korábban linkelt újrahasznosító cégek valamelyikéhez ahol ők fizetnek neked. Magánszemélyként általában te fizetsz, mert kis mennyiségre az erőforrás ráfordítási aránya jóval nagyobb, mint a nagy mennyiségben, ahol az újrahasznosítás utáni nyereség fedezi azt is.
(#) sany válasza Hce hozzászólására (») Dec 4, 2022 1 /
 
Hiába jó, lehet az egy Ferrari motor is. Nem a fórummotor a lényeg, hanem akik forgatják azt. Legyen üzemanyag.
(#) Hce válasza sany hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Szerintem nem ez volt a kérdés.
(#) sany válasza Hce hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Valóban.
(#) xxxyyy hozzászólása Dec 4, 2022 / 4
 
Mivel az elmúlt időszakban többször is igénybe vettem, összefoglalnám a budapesti tapasztalataimat:

Ingyenes leadás FKF lakossági hulladékudvaron:

- Elektromos és elektronikai hulladék (bontatlan!); fényforrások; elemek és hordozható készülékek kis akkumulátorai minden udvaron leadhatóak.

- Bontott készülékeket (roncsokat) és ömlesztett elektronikus hulladékot lomként tudtam leadni. Erre csak 3 helyen van lehetőség, előzetes online időfoglalással. Vidd magaddal az utolsó lakcímedre szóló szemétszállítási befizetett csekket is.

- Mivel szóba került a gumiabroncs:
"Gumiabroncs: csak személyautó, illetve kisteherautó (Teherautó és mezőgazdasági gép abroncs nem adható le.)
Leadására a XVIII. Ipacsfa úti, a XV. Károlyi S. utcai, a XXII. Nagytétényi úti és a XVI. Csömöri úti hulladékudvarban van lehetőség, maximum 150 kg/év, illetve maximum 4 db vagy 50 kg / nap súlykorlát erejéig." - Ezt is adtam már le ingyenesen, de nem mindig tudják átvenni.

Eladni jópénzért:

Budapesten több helyen is van lehetőség legálisan lakossági ügyfélként eladni bizonyos fajtájú e-hulladékokat, de pontosan tájékozódni kell a feltételekről. Pl. van olyan telep, ahová csak autóval (és láthatósági mellénnyel mehetsz be), gyalogosan nem.
Leginkább a számítástechnikai hulladékokból lehet pénzt keresni, de a szimpla réztartalmú vezetékekért is 6-800 Ft/kg adtak.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2022
(#) gcsabee válasza img hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Én is vittem elektronikai hulladékot a hulladékudvarba 13. Kerület. Nem kell fizetni érte. Vidéken más a helyzet, Mohácson nem találtam ingyenes leadási lehetőséget.
(#) img válasza xxxyyy hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
És gcsabee: ismét tanultam valamit, köszönöm!
(#) Bakman válasza Hce hozzászólására (») Dec 4, 2022 / 2
 
Pár fórumon vannak külön listák az új témákhoz és a friss válaszokhoz, mint itt is a bal oldalon. A lista alapján ránézésre lehet látni, hol van mozgolódás. Én ezt a funkciót tartom elengedhetetlennek ahhoz, hogy jó legyen egy fórum, miközben alig-alig használják. Ott, ahol van, az alaprendszerhez külön feljesztett dolog lehet, a "gyári" motorok nem nagyon tartalmazzák ezt. Ha van lista, akkor a többi már szinte mellékes. A legtöbb fórumon kattintgatni és/vagy görgetni kell sokat hogy lásd, melyik témában van élet. Pl.: Stack Exchange. 30 kérdés négy képernyőnyi helyen fér el (FullHD felbontás), 100 %-os méretben.

Én úgy tudom, ez a fórummotor egyedi fejlesztés. A nyílvános motorokról itt egy kis gyűjtemény: Bővebben: Link. Mellékletben egy régi, mára bezárt fórum listája, mint második referencia.

Talán az sem mellékes hogy a fórum, mint olyan, kezd kimenni a divatból, elterelődött a dolog a Q&A rendszer felé, a mai tinik már nem is nagyon értik, hogyan működik egy kalsszikus fórum. A "jó" fogalomnak is lehet több nézőpontja, pl. az, hogy megengedett-e az igénytelen írásmód vagy nem.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Dec 4, 2022 / 1
 
Sok energiát fektettél be (újonnan, csak ezért? regisztrált ) fórumtársunk eredeti kérdésének megválaszolásába:
Idézet:
„Tudna valaki ajánlani egy ingyenes fórummotort, ami legalább annyira jó, mint ez?”
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2022
(#) Hce válasza Bakman hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Érdekes dolgokat írsz!

Nekem a fórum nem divat, hanem a kommunikáció egyik formája.
A kommunikáció meg nem megy ki a divatból.
Sokan szeretnék ugyan, de nem fog nekik összejönni.
A kommunikációra nagy szükség van.
Úgy értem, hogy az EMBEREK között.
Vizsgálódásaim szerint az állatok körében, akiket az "emberek" nem befolyásolnak, fontos dolog.
Sőt!
Az emberek igénylik a kommunikációt egymás, és az emberek között.
Én meg egyszerű vagyok, mint a faék.
Tehát, fontosnak tartom a KOMMUNIKÁCIÓT.
Kommunikálok a cicáimmal, kutyusaimmal és a körülöttem élő emberekkel.

Tehát a divat egy kicsit sem érdekel.
(#) Hce válasza Gafly hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Én a kérdésem komolyan gondoltam.
(#) Hce hozzászólása Dec 4, 2022 / 1
 
Ez előbb elfelejtettem kiemelni, hogy nekem a kommunikáció, az KÉTIRÁNYÚ adatáramlást jelent!

Nem pedig parancs kihirdetést.
(#) Bakman válasza Hce hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
A kommunikáció nem megy ki a divatból, csak a felület változik, nem kell félreérteni semmit.

Célközönség választásnál nem feltétlen csak a te elképzeléseid kell figyelembe venni. Mert hiába gondolod valamiről hogy jó, ha a kuncsaftoknak nem tetszik. Leírtam egy "apróságot" ami hiányzik kb. minden fórummotorból, pedig nagy lépést lehet vele tenni a siker felé. Gyakorlatilag csak választanod kell egy kész megoldást, amit vagy módosítasz vagy nem, esetleg egyedit készítesz/készíttetsz.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Ilyen kérdésre nem lehet egyszerűen válaszolni mert a "jó" is egy relatív fogalom.
(#) Gafly válasza Hce hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Akkor szerintem ez az a pillanat, amikor várjuk meg Topi válaszát.
Szerintem ha felteszi GitHub-ra a fórummotor forráskódját (lehet már ott is van, a fene se' kereste) akkor sem vagy előbbre.
Nem csak a fórummotor adja a fórum lelkét, hanem a "zemberek", azaz moderátorok (sokat leamortizáltak már), segítőkész fórumtagok, stb.
Amiről nem beszélünk, lehet pénz, meg infrastruktúra is kellhet egy fórum működtetéshez.
(#) Hce válasza Bakman hozzászólására (») Dec 4, 2022 / 1
 
Talán félreérthető voltam.

Számomra fontos az ÖNÁLLÓ GONDOLAT.
Tehát, nem én akarom kijelölni az irányt.
A saját gondolataim csak SZÁMOMRA fontosak, de nem várom el, hogy a közösség számára meghatározók legyenek.
Egy másik ember gondolata akár formálhatja is az enyémet.
Ami persze nem biztos, de adott a lehetősége.
A lehetőség pedig nem kényszer.
(#) Hce válasza Gafly hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Nem gondolom, hogy feltenné. Szerintem semmi oka rá.
Én csak példának hoztam fel a funkciói végett.

Követhető, hogy ki és kinek válaszol, kinek a felvetésére reagál. Ez az, ami többi fórummotortól különbözővé teszi.

Van persze még másik fórummotor is, csak azok nem férhetők hozzá saját használatra.
(#) Gafly válasza Hce hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Lehet FB lenne inkább a Te fórumod, de ezt azért olvasd el előtte.
(#) Hce válasza Gafly hozzászólására (») Dec 4, 2022 1 /
 
Látom, semmit nem értesz a világból.
Mert hogy ez a trágya az elveim tagadása.
Ekkorát azért nem lehet tévedni.
(#) MajorosL hozzászólása Dec 4, 2022 / 3
 
Sziasztok!

Újabb segédprogramokkal jelentkezünk! A jelenlegi rezsi témakör kapcsán sokszor merülnek fel a használati melegvíz (HMV) vagy a fűtési rendszer vizének felfűtésével kapcsolatban teljesítmény / idő és energiaszükségleti számítások.
A barkácsolásokat, spórolásokat és gondolkodásokat szeretnénk megsegíteni az alábbi három számoló programmal:

- Víz felfűtéséhez szükséges energia
- Víz felfűtéséhez szükséges idő
- Víz felfűtéséhez szükséges fűtőteljesítmény

A víz fajhőjét veszi minden számoló alapul, tehát amennyiben a fűtővíz korrózióvédő adalékot tartalmaz, vagy egyéb hőcserélő alkalmazások esetén fagyálló keveréket, úgy a kijelzett értékeket korrigálni szükséges.

Használjátok egészséggel!
(#) gg630504 válasza MajorosL hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Mértékegységek helyesen:

Víz felfűtésének energiaszükséglete
KJoule -> kJ vagy kilojoule
kilowatt óra -> kilowattóra

Víz felfűtéséhez szükséges idő
Watt -> watt

Víz felfűtésének energiaszükséglete
Watt -> watt
(#) MajorosL válasza gg630504 hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Köszönjük az észrevételt, módosítottuk.
(#) Gafly válasza gg630504 hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Watt meg nem energia, hanem teljesítmény.
(#) Villanymozdony hozzászólása Dec 4, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy turbófeltöltőnél megoldható, hogy valahogy tengelyt szereljek rá, és meghajtsak vele valamit? (Lehetőleg a turbó csapágya ne menjen tönkre.)
(#) Josi777 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Dec 5, 2022 /
 
Kizártnak tartom. Ez annyira nehéz mérnöki feladat, hogy nyugodtan lehet rá mondani, hogy pillanatnyilag lehetetlen. 100.000 1/min fölött pörögnek, a legkisebb kiegyensúlyozottság is végzetes hatással lenne rá, ráadásul folyadék vagy légcsapágyasak, azaz nem merev, hanem forgás közben veszi fel a pozícióját, bármilyen más megvezetés ez ellen dolgozna, ami fatális következményekkel járna, valamint a meghosszabított tengelyt nem lehetne szigetelni, bármilyen szimmering azonnal túlmelegedne a súrlódástól, nem beszélve a meghajtott forgástest kiegyensúlyozásáról. Még fordulatszám mérő szenzort sem tudtak sokáig rá szerelni. A Ferrarinak sikerült először a F1-ben
Következő: »»   3451 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem