Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefon felhasználása adatátvitelre
Lapozás: OK   1 / 2
(#) kszakall hozzászólása Jan 15, 2008 /
 
Két távoli számitogépet szeretnék öszekötni, és arra gondoltamhogy egy mobilt használnék. Hisz álítható teljesitményű és számomra türhetö adatforgalmu. Csak azt nem tudom hogyan induljak el.
Szerintem egyszer kell megoldani és aztán sokmindenre használható
Elöre is köszi
[color=darkblue]
(#) kobold válasza kszakall hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Mit jelent az, hogy egy mobil állítható teljesítményű???
És mit szeretnél átvinni, milyen sebességgel, milyen messzire?
Meg ha nem a GSM-szolgáltató lehetőségeit akarod használni (gondolom nem, mert azért fizetni kell), akkor hogyan képzelted?
(#) bbb válasza kszakall hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
hogyan akarod használni hozzá a mobilt?
milyen messze vannak a gépek egymástól?
milyen csatornán gondoltad az adatátvitelt?


szerintem egyszerűbb két gép összekötésére a már meglévő internetkapcsolatot használni...

ha az nincs és mindenképen mobillal akarsz szórakozni, akkor használd a mobil beépített modemét. csak arra készülj fel, hogy marha nagy lesz a telefonszámla, és lassú a kommunikáció (meg persze két mobil kell hozzá)

meg nem értem, hogy milyen adatforgalomról beszélsz, ill. milyen teljesítményről?
(#) kszakall válasza bbb hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Pont erre gondolok a telonak van beépitet modemja tehát eleve alkalmas átvitelre miért nem lehet csak két telefon között
A táv olyan 4-5 km
(#) bbb válasza kszakall hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
nem próbálnád meg úgy megfogalmazni a mondanivalód, hogy egyszerű halandó is megértse? mondjuk a mondatod végére talán kérdőjelet akartál rakni? vagy most hogy vannak a mondataid?
ha a modemet használod, akkor tök mindegy a távolság. egyszerűen feltelepíted a telefont, mint modemet, majd telefonálsz, összefütyülnek és kész. ez olyan, mintha egy normális mezei faxmodemet a vezetékes telefonon használnál, mindössze annyi különbséggel, hogy a mobilnak a modemét használod, és nem a vezetékes hálózatot, hanem a mobilhálózatot. tehát ugyanúgy meg kell fizetned a percdíjat, mintha simán telefonálnál, cserébe viszont max. 56kilobites adatátvitelt kapsz. (de a legtöbb telefon beépített modeme még a v90-et se tudja, és max. 33,6k a sebessége)
így tehát azt ajánlom, ha már így szeretnéd összekötni a két gépet, akkor használj mobiltelefon helyett vezetékes telefont. (de figyelmeztetlek rá, hogy a belefektetett energiát, és a kommunikáció költségeit nem fogja fedezni az az "öröm", amit a csurdogáló adatfolyam produkál)

egy biztos, én a helyedben már ezt nem használnám, egyszerűen nem éri meg. más kérdés, ahol nincs kihúzva az adsl, vagy a kábelnet, esetleg a rádiós net, ezeken a helyeken esetleg megérheti a modemezés, de akkor se mobilon!!! talán akkor érné meg mobilon, ha "ingyen van", azaz a szolgáltató ajándékperceit használod fel rá.
mindezek miatt én a helyedben letennék erről az egészről, és inkább a meglévő netet felhasználva kötném össze a két gépet. (mellesleg a modemes dolog arra azért elég, hogy mondjuk diablo2-t játszhass, de akkor nehogy valami idézős karakterrel induljatok )


majdnem kifelejtettem:
nem két mobil kell hozzá, hanem két modem. de ha amelyikkel hívsz az mobil, míg a másik vezetékes, akkor rögtön a magasabb árkategóriába esik a telefonhívás díja...
(#) Gafly válasza kszakall hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Nos tisztazzunk ket dolgot:

1.) A mobil telefonban nincsen modem.

2.) Elso korben mobil-mobil kozott nincs
kommunikacio, csak a halozaton keresztul
tudnak kommunikalni egymassal a mobilok
(ekkor viszont mindenkeppen fizetni kell
erte).

Elvileg nem kizart hogy ket mobil keszulekbol
hardver es szoftver modositassal olyan
ado/vevo part keszits amit modemkent tudsz
hasznalni (kozvetlenul es nem a halozattal
egyuttmukodve), de:

1.) Ehhez olyan szintu ismeretek kellenek
amit nem tartok valoszinunek hogy a
rendelkezesedre all.

2.) Szabalytalan es ha bemernek (amit konnyen
megtudnak tenni mert jo hosszan kell sugaroznod)
akkor kapsz erte a fejedre...

Egyszoval en is azt javaslom mint a tobbiek,
hogy keress mas megoldast.

Udv,

G.



(#) amather86 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Csak annyit, hogy a mobiltelefonban van modem.
Ha a telefonom USB, bluetoothon vagy infrán csatlakoztatom a géphez, feltelepíti modemként. Mindkét asztali és a laptop is (WinXP prof, home, Knoopix Linux).

Ennek ellenére az tuti hogy csak szolgáltatón keresztül megy a dolog...

Esetleg az lehet megoldás, hogy írsz egy jávás progit telefonre (J2ME asszem), ami kezeli az adóvevőt (pl. 5140-esben van, de már egyre több telefonban). Csak azt nem tudom, hogy 4-5km-re elég lesz-e, bár nem hiszem.
Meg a wifis telefon sem kóser....

Mondjuk ha már a wifinél tartunk...
USB hosszabító kábelre rákötsz egy USB-s wifit vagy egyszerűen routert (aminek még állítható is a teljesítménye), és barkácsolsz hozzá parabolát...
Egy csomó ilyen fejlesztgetés van, és vannak szép eredmények...
(#) kszakall válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
1 A telefon egy adott protokollal beszél a toronyal de ugyanazzal a protokollal van keresve a másik telefon is csak egy sor van máshogy "cimezve".
2 Ha egy kicsit pontositjuk a teljesitményt és az irányt nem zavar sokmindenkit
3 ha egyszer megcsinálja az ember akor elérhetö lenne mint a függetlenítés
(#) bbb válasza kszakall hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
és ez az, amit a szolgáltató nem néz jó szemmel. sőt, ha jól tudom, akkor ez lopásnak minősül a btk szerint, és miután megtalálnak (mert ugye háromszögeléssel ez előfordulhat) nyugodtan kiküldik a rendőröket rád. ők lefoglalják az összes mobiltelefont amit találnak, hogy megnézzék mégis melyikkel tetted amit. elküldik a telefonokat szakértőnek, majd az megnézi, hogy az imei száma melyiknek egyezik meg azzal, amelyikkel a toronyra csatlakoztál. persze a többit se kapod ám vissza értelmes időn belül
(#) Gafly válasza amather86 hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
> Csak annyit, hogy a mobiltelefonban van modem.

Nincs. Abban sincs amelyikben van

Az egyszeruseg kedveert maradjunk csak a vonalkapcsolt
adatatvitelnel. Az erre kepes telefonokban van olyan funkcio
amelyik a felhasznalo altal kuldott bitsorozatot megfelelo
modon beagyazza a bazisallomas fele kuldott adatfolyamba.
Ez nem ugyanaz amikor van egy modem es a masik oldalon
modulalt hangfrekvencia jon ki. A keszulek ilyet soha nem
csinal, ha szukseg van ra akkor ezt a konverziot a halozat
vegzi el...

> 1 A telefon egy adott protokollal beszél a toronyal de
> ugyanazzal a protokollal van keresve a másik telefon is
> csak egy sor van máshogy "cimezve".

Ez azert egy kicsit tulzott leegyszerusitese a dolognak

> Esetleg az lehet megoldás, hogy írsz egy jávás progit
> telefonre (J2ME asszem), ami kezeli az adóvevőt

Na pont ezt mondom hogy ha valaki van olyan penge hogy
atirja/megirja a telo szoftveret es mondjuk meg tudja buheralni
a nagyfrekis reszeket is hogy az egyik uplink savban adjon
a masik pedig a downlink savban (valamint egyeb aramkori
modositasokat) akkor elvileg lehetseges a dolog.
Gyakorlatban viszonylag keves emberbol nezem ki hogy meg is
tudna csinalni...

Raadasul nem sugarozgathat osszevissza az ember a GSM savban
buntetlenul, meg akkor sem ha iranyitott antennat hasznal
es kis teljesitmenyt.

A helyedben (ismetelten mondom ) mas iranyban indulnek el...

(#) kszakall válasza Gafly hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Szerintem mint minden mostanába asávszélesség is le van butitva. A 1800 és 1900 renszert tudok esetében is egyszerübb ha az egész tartományt tudnák használni (ez az én véleményem).
Mi a helyzet a vezérlö frekvenciával az hol helyezkedik el?
Elvileg a vétel minöségét is méri?
(#) Gafly válasza kszakall hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
> Szerintem mint minden mostanába asávszélesség is le van butitva.

Szerintem ne politizaljunk

> Mi a helyzet a vezérlö frekvenciával az hol helyezkedik el?

Ugyanott mint a tobbi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Global_System_for_Mobile_Communications

> Elvileg a vétel minöségét is méri?

Vesz a mobil keszulek is es vesz a bazis allomas is.
Mindketto mer a gyakorlatban is....
(#) patexati válasza kszakall hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Szerintem két rádióadó és két rádióval lehetséges lenne a modemes kapcsolat és nem kell mobilt buherálni!Sajna azonban ez is illegális A wifivel az a baj,hogy irányitott antenna kell neki ha ekkora távot akarsz áthidalni de az 56Mb/s a modemes 56Kb/s-el szemben
(#) ssr81 válasza kszakall hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Jutottál már valamire, megértette egyáltalán valaki a kérdésed?
Hasonlon gondolkodom én is, csak én usb-s ezközt szeretnék csatlakoztatni pc-re gsm vonalon keresztül.
Gyakorlatilag a két telo lenne az usb kábel(hosszabbitó) 2-500 km-en keresztül. hahasonlon agyalsz visszaírhatnál, hogy hátha együt több infot tudunk gyüjteni .
(#) kszakall válasza ssr81 hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Na végre valaki aki nem azt mondja mi nem lehet.
Egy a könyvek leirása és egy a valoság.
Az "adokörzet informácio " bekapcsolása esetén miért lehetne olcsobban telefonálni? a szolgáltato ugy is tudja hol vagy
(#) kisjoke hozzászólása Feb 18, 2008 /
 
üdv mindenkinek! Valaki említette ezt a wifi-s netet. Nos ahol lakom nincs ilyen, viszont Egy közeli városban igen. ez kb 6 km légvonalban. a toronyra közvetlen rálátásom van. Szal mi kell ahhoz, hogy én be tudjam fogni? előre is köszi
(#) hezso válasza kisjoke hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
egy magas nyereségű irányított antennával meg lehetne próbálni(en boltban 24 dBi-set láttam ideáig legnagyobbat) úgy h minnél rövidebb, minöségi kábellal lehúzva gépedig, vagy mégjobb rögtön az antenna mellé egy wireless client-et tenni, de mivel 6km, meg a másik oldalon gondolom szektorantenna vagy körsugárzó van ezért ne számíts sok sikerre.

viszont ha le tudnád beszélni az ottani szolgáltatóval(kétlem, max aranyárban) akkor egy pont-pont kapcsolat két irányított antennával összejöhet, de 6km akkor is sok. szvsz instabil lesz, főleg eső, hó idelyén valószínűleg.

aztán ha ez sem elég lehetne még találgatni, mindenféle booster ami a 100mW-ból 500-at csinál, meg mittomén, vannak rá eszközök, de ezek már nem telljesen legálisak.

(#) locseimisi hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
Hali! a téma kapcsán olyasmirte gondoltam ,nem-e? lehetne megcsinálni,hogy: két régebbi pl 3210 es adóvevő ként müködjön párban? M
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Kedves kollégák bocsi hogy ilyen piti problémámmal jelentkezek , de segitségre szorulok , van egy jó Samsung GT-E2550 -es mobilom , sehogy sem tudom a címlistát kimásolni belőle képernyőre , stb, van BLUTOOT kapcsolatom és kábelos is , (New PC studió) de csak a behelyezett 2G memoriát látja mindkét kapcsolat . próbáltam a SIM kártyáról a Telefonba másolni a címlistát , akkor sem találom sehol, csak minden duplán lett a cimlistába , kifogytam az ötletekből, kérlek ha tudtok valami jó ötletet adni nagyon megköszönném Tisztelettel Feri
(#) Gafly válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Az hogy nem tud ilyet ez a készülék?

Személy szerint herótot kapok az új GUI-któl
(#) sargarigo hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Hm.. az adatátvel egy új dimenzóját nyitottad meg ezzel a kérdéssel! Eszembe nem jutott volna, hogy a telefonkönyv mint adat mozgatása is adatátvitelnek minősül..
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Taláncsak nem bántottalak meg titeket ? Nem tudom hova kell fordulnom segitségért , ezt láttam a legközelebbi témának . lépjétek át .Bocsi
(#) Gafly válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Megbántásról és sértődésről szó nincs.

Még a topic is megfelelő

Az viszont baj, hogy okos választ nem tudok a kérdésedre adni.
Ez viszont engem minősít, nem téged...
(#) sargarigo válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Ne aggódj, nem bántottál meg senkit, elnézést ha félreérthető voltam! Csak derültséget okozott számomra a kérdés, mert én elektronikai oldalról közelítettem meg.
(#) pucuka válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Sajnos nem ismerem azt a szoftvert, amit a mobilodhoz adtak. Az adatkábel, az valamilyen fizikai soros adatkapcsolatot valósít meg a PC, és a mobiltelefon között. Régebben soros, újabban USB kapcsolatot. Azt, hogy a mobilnak milyen memória területeihez férsz hozzá, azt a szoftver határozza meg. A SIM kártya memória területéhez nem minden esetben lehet hozzáférni, sőt többnyire nem, de a telefon memóriájához általában hozzá lehet férni, ezt a PC -n futó szoftverben egy telefonkönyv ikon jelzi. Ha ilyened van, akkor többszöri ide -oda másolgatással, közben szerkesztésekkel el tudod érni a célodat. A telefonban van lehetőség a SIM, és a telefon memória közötti másolásra. Ha a SIM kártya telefonkönyv memóriájához közvetlenül kívánsz hozzáférni, akkor egy SIM kártya olvasót kell vásárolnod, létezik ilyen is. Akkor arra kell vigyázni, hogy a PIN kód kérését előzőleg inaktiválni kell, mert a kártyaolvasó a PIN kódot nem kezeli, és ha ez bekapcsolva marad, a SIM kártyát nem tudod olvasni.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Nagyon köszönöm a jószándékodat , most találtam meg az (elásott kutyát) , a cimek hozzáférése nincs engedélyezve . itt a kiollózott tájékoztató
Köszi mégegyszer.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Még pár szót a témárol ,GT-E2550 mobiltel. sikerült megoldanom a cimlista letőltését a SIM kártyáról, megírom hátha mást is érdekel valaha. A Netről kerestem egy mobilbuhera cimet ahol a samsung kódók is voltak , (memoria rezet) unlook.Reszketve ráküldtem a kódot , és csoda van , kitörölte a tiltást , a címeket félretette addig , aztán ujra visszatöltötte. és azóta elérhető a Sim kártya is a PC-ről. (New PC Studió )pr.
A kód *2767*2878#
A telefonnál a Beállitások/Számitógépes kapcsolat menüben
lehet kiválsztani hogy melyik memoriát lássam , a SIM vagy a bővitőkártyát
a cimlistát egy külön segédprogram tőlti le a (New PC Studió )-ban
itt a netcím , többféle tipusú telefonhoz : http://www.cuccok.eoldal.hu/cikkek/telefonkodok.html
Bocsi hogy fárasztalak vele titeket , Üdv Feri
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2013
(#) Ninoo hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Sziasztok!

A mobilokon az internet szolgáltatásnak külön sávja van, vagy a kommunikációval közös sávban működik?

üdv, hegusp
(#) orizon hozzászólása Márc 16, 2016 /
 
Alcatel smart touch mini .

Szeretném csatlakoztatni a számítógéphez, de nem megy.A leírás ezeket a lépéseket írja:

7.3 Csatlakozás egy számítógéphez.

Az USB kábel segítségével médiafájlokat és egyéb állományokat vihet
át a készülék microSD kártyája/belső tárhelye és a számítógépe között.

Az MTP vagy a PTP protokollok használata előtt először távolítsa el
a jelölést az USB hibaelhárítás opció mellől a Beállít.\Fejlesztés\
USB hibaelhárítás menüben.

A készülék csatlakoztatása a számítógéphez / szétcsatlakoztatás
Csatlakoztatás:
• Használja a készülékhez mellékelt USB kábelt, amellyel a
készüléket a számítógép egy USB portjára csatlakoztathatja.
Értesítésben részesül, miszerint az USB csatlakoztatva van.
• Háttértár használata esetén nyissa meg az értesítőpanelt,
majd a megnyíló párbeszédablakban érintse meg az USB
csatlakoztatva, majd válasszon ki a kapcsolás lehetőséget, ezzel
megerősítve a fájlok átvitelének szándékát.
• MTP vagy PTP protokoll használata esetén a telefon automatikusan
csatlakozik.
Lecsatlakozás (a háttértárról):
• Kapcsolja le a microSD kártyát a számítógépről.
• Nyissa meg az értesítőpanelt, és érintse meg az Kikapcsolás
lehetőséget.


Mi az MTP/ PPT protokol? Mi az értesítőpanel ? Hiába csatlakoztatom az USB kábelt,( a kábel nem a készülék saját USB kábele, az egy másik telefoné ami USB 2.0 ). A telepfon mikro dugaljába csatlakoztatva a kábelt, nem kapok semmiféle értesítést a csatlakozásról. A telefon USB portja az 2.0 vagy 3.0 ?

Előre is köszönök minden segítséget.
(#) Inhouse válasza orizon hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Xp alatt nem megy, csak Win7-től felfelé. Ezek már nem jelennek meg, mint meghajtó, nem kapnak betűjelet.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem