Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB EEPROM programozó kellene
Lapozás: OK   1 / 1
(#) norbi03 hozzászólása Feb 18, 2008 /
 

Hello hobbielektronikusok!

Szükségem lenne egy usb-s eeprommer kapcsolási rajzára, amely tud 24cxx sorozatot, sda, esetleg mda
eepromokat égetni!

A segítséget előre is köszönöm

üdv Norbi
(#) kobold válasza norbi03 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Ezen a lapon találsz EEPROM-programozót, soros porthoz; tehetsz elé egy USB-RS232 átalakítót külön, vagy egy FT232-es chip-et ráépítve integrálhatod is, és akkor USB-ről megy. Kezelőprogi szintén a lapról érhető el.
Illetve, ezen a másik lapon találsz leírást egy komplett kit-ről, pdf-ben letölthető a teljes dokumentáció, kapcsolási rajzzal stb., csak kicsit nagyobb az alkatrész-igénye. Ez PIC-ekhez készült, de ha neked mindegy, milyen az eszköz, mert te írod a gépre a progit, akkor csak implementálni kell az EEPROM-ok rutinjait.
(#) norbi03 válasza kobold hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Hello kobold!
a pony progos égetőt megépítettem, és akkor az tuti müködik az usb-s interfacecel? Valamint az lenne még akérdésem hogy ez az az interface amit leközöltek itt a hobbielektronikán
üdv
(#) kobold válasza norbi03 hozzászólására (») Feb 18, 2008 / 4
 
Az USB-s dolgok mindig csak annyira működnek, amennyire a gazdagépen futó eszközillesztő támogatja. Ha az operációs rendszered, egy USB-RS232 átalakítónak köszönhetően, felismeri az eszközt mint soros portot, akkor nem lehet gond a működés sem.
Ha már megvan az égetőd, akkor tulajdonképpen csak egy FT232-es előtag, vagy egy bolti illesztő, ami a géped meg a programozó közé kell.
(#) norbi03 válasza kobold hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
oké köszönöm a segítséget!
(#) kobold válasza norbi03 hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Nincs mit
Annyi ilyen téma kerül elő, lassan én is összedobok valamit USB-re...
Megnéztem azt a kapcsolást, ami a lapon van, ötletes Az utolsó oldal fontos lehet, ha utána akarod építeni: mindenképp vezesd ki az RTS és CTS jeleket, mert a programod talán használná ezeket is a porton. Ha nincsenek kivezetve, de a progi használna handshaking-et, akkor nem lesz kommunikáció.
(#) watt válasza norbi03 hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
A PICKit2 ezeket a 24-es sorozatú eepromokat tudja égetni:
24LC/AA/C00
24LC/AA01B, 02B, 04B, 08B
24LC/AA16B, 32A
24LC/AA/FC64, 128, 256, 512
24LC/AA/FC1025

Ez megfelelne?
(tud a 25 és 93-as sorozatból is egy párat...)
PICKit2 Device support
(#) djszapi válasza norbi03 hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
http://willem.org/

letezik hozza linuxos szoftver ami lekezeli, geepro.
vindozhoz nem ertek...
(#) Istuuu hozzászólása Márc 4, 2018 /
 
Sziasztok! Olyan eeprom programozó leírást/kapcsolást keresek ami képes párhuzamos eepromok égetésére.(at28c256). A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Ragathol válasza Istuuu hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Üdv.

A willem eprom programmer tudja pörkölni.
Bővebben: Link
Ha jól emlékszem van a neten után építést segítő leírás a programozóhoz.
Itt ha igaz.
Mondjuk ez nem usb -s programozó, de ezért tartok egy régi laptopot amin van nyomtató port.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2018
(#) Hp41C válasza Istuuu hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
(#) Bell válasza Istuuu hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
El tudom képzelni, hogy egy ilyen programozó Bővebben: Link és ez a szoftver Bővebben: Link alaklmas a feladatra.
(#) icserny válasza Bell hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Nem alkalmas, mert ez csak az stm32 mikrovezérlők memóriáját írja, azt is csak sorosan.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem