Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1164 / 1267
(#) BarnaPili válasza tothzsolt hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Szia!
Ez a csík a képtartalomnál illetve a txt-nél is megvan? AV-ről mi a helyzet?
István
(#) tothzsolt válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
AV nem probáltam, de képtartalomnál is látszik mikor világosabb a kép, sötét képnél nem nagyon. Viszont 3 perc műküdés után lesz egy kék vászon a képre, csatorna állitásnál eltűnik.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Ápr 15, 2017 /
 
Sziasztok! Hozzám került egy régi 20 év körüli Orion tévé.. matricája nincs meg, így nem tudom beazonosítani. Tegnap még ment. Ma bekapcsolva, se kép, se hang, se a standby led nem világít. Nagyon halk ütemes kattogás hallatszik csak semmi más. Gondolom táphiba lesz, de nem ismerem ezt a készüléket. (L5 törött, és a mellette lévő két ellenállásból összerakott ellenállás is szakadtnak mutatkozik.. biztosítékok épek.)
(#) mindenes válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Szia! Melyik típus ez, ezt le irhattad volna, ha jól látom a táp Ic TDA4605 ?
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Bocs "matricája nincs meg" pufferen van tápfesz ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017
(#) küzmös Gergely válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Igen.. amúgy az van a tápban. S szerintem CTV325 lesz ez. Vagy valami hasonló masina. BU508A a sorvégben. B-E közt 2,2 ohm. C-B közt 5,9Kohm-ot mérek. Nincs a pufferen semmi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
És ami a legfontosabb: E-C között mit találsz?
(#) mindenes válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
A pufferkondin 300 V fölötti fesz nek kellene lenni, elsö lépésként cseréld a hibás alkatrészeket s uánna mérj rajta feszültséget, soros izzóval inditsd! Esetleg elötte egy kis olvasmány
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017
(#) mindenes válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Sortranyót kiforasztva mérd meg.
(#) küzmös Gergely válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Köszi az olvasmányt. Kivettem a BU-t. A lábak közt nem mérhető semmi. A helyén ugyanezeket az értékeket mérem. Gyanús nekem ez a BU508A
(#) küzmös Gergely válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Kiforrasztva mértem. Nos ez lehet hogy mégis jó lesz. Diódavizsgáló állásban mérve E-C közt semmi.. azaz szakadás mutatkozik. C-B közt 478. E-B közt hasonló 524-es érték.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017
(#) mindenes válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Jó bizony, a tápban kellene inkább tovább keresngélni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Most így, kiforrasztott állapotban mérj a tápegység kimeneti diódáinak katódjai és a test között ellenállást. Ha valahol zárlat van a szekunderen, akkor az így megmutatkozik.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Holnap reggel visszatérek rá.. átbogarászom a rajzot is, és jelentkezem a mért eredményekkel.
(#) BarnaPili válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Mielőtt terheletlenül indítod a tápot,a primer oldalon lévő kis elkokat cseréld ki. A sorvégtranzisutor kollektorának a helyére,és a test közé köss be egy 60 W-os izzót terhelés gyanánt. Így is el kell indulni a tápnak,és a sorvég tápfeszültségét kell kérned az izzón.
(#) küzmös Gergely válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
No.. Indítottam 60W-os izzóval, de semmi feszültség nincsen. Utána csináltam a kimeneti diódák (kivett sortranyónál való mérését katód, és test közt) Melynek eredményei a következőek. D509 (videovég 220V): 10,2 kOhm ,D510 (sortápfesz): 5,7 kOhm D511 (+26V a hangnak?)1,4 kOhm a többi dióda mint a D512, D513, D608 (2000kohm-os határban sem mérhető, mert meghaladja azt.. kivétel a D608, az valami 1400 Ohm körüli) Ami látható még hogy a sortáp diódája már másfajta. Szerintem cserélve lehetett, mert nem a többivel azonos FR-306-os típus, hanem az a gömbölyű.. inkább olyan mint a videovéghez tartozó FR-107.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
A diódákat csak simán diódavizsgáló állásban nézve nyitóirány (440-480mv), a másik irányban szakadás. D512,513 esetén szép lassan megy az érték szakadás felé. Igaz hogy áramkörben mértem őket.
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Ha a diódák jók, akkor jöhetnek a kondenzátorok.
A hálózati puffernél kezdd.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Hát egyelőre a puffert cseréltem, sajna semmi változás nincsen. Lehet mégis a primer körben van valahol zárlat. Mert jóformán semmi életjelet nem ad. Nagyon halk kattogáson kívül. Igaz a biztosítékok épek. A pufferen viszont most van feszültség.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Ha a pufferen (b) 307V-ot mérek ,akkor haladhatok tovább a R532 0,1M/1W ahol is 300V-ot mérek mind a két kivezetésen. Ez a (c-pont). Tovább az R521 68k ami 75k két combos ellenállásból párhuzamosan (itt már jártak előttem is.) S alatta van egy 25V-os elko, ahol ugráló feszültség értékeket mérek. 6-10V közt.
(#) mindenes válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Szia! Ugy látom kezd alakulni a dolog. A puffer fesz is rendben volna. Cseréld C534 elektrolitot ez a Táp IC szűrő kondija. De tovább megyek legjobb ha az összes kis értékü elektrolitot kidobálod A tápból, ugy ahogy elöttem is leirták.
A dokumentum amit feltöltöttem s benne a rajz akkor ezek szerint megegyezik a TV típussal?
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) mindenes válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Ha tudod cserélni R521 is cseréld megfelelő értéküre .
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) küzmös Gergely válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Így van, ez egy CTV325M. A 100µF-ot már cserélték előttem 50V-os példányra. S a 2,2µF/350V-is cserés volt. Sőt a sok gyantás forrasztást látva igencsak a TDA4605 is.
(#) mindenes válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Akkor már nem maradt sok minden hátra csak a FET és a TDA.
(#) küzmös Gergely válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Igen.. majd meg kell látogatnom az elektronikai boltot.
(#) BarnaPili válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Mikor cserélték? Tuti jók?
(#) küzmös Gergely válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
1995-ös a tv... Hogy mikor cserélték ezen dolgokat azt csak a jóisten tudja, de bizony minden cserés volt. Látszik a forrasztásokon. Még az értékükre is rálökött a szaki. 1µF/350V helyett 2,2µF/450V. Ezt a kettőt én most cseréltem. Az IRFPE40 helyén P4NM60 (Ide azt se tudom hogy milyen N csatornás mosfetet tehetek, ha ezek már esetleg nincsenek?) Illetve maga a TDA4605-3 is cserés volt valaha. De venni fogok egy TDA4605-öt és egy mosfetet. Talán még egy pár FE107-es diódát és az 1N4148.. amik mérve jók, de ki tudja.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) jdani hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Üdv. Egy Philips LEDes kb 4éves 42es TVn van egy függőleges csík, 1pixel szélességben.
Mitől lehet?
Pontos tipust most nem tudom.
Tcon, kábelek átnézve. Lehet kijelző hiba?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Szia! Lehet kijelzőhiba vagy fóliaszakadás is.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Találkoztam már Philipsnél kijelzohibával, szóval nem kizárt...
Ti még nem?
Következő: »»   1164 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem