Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1189 / 1268
(#) kadarist válasza Budafok hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Szia! A púpos kondenzátorokat ki kell cserélni.
(#) HA5BRG hozzászólása Ápr 29, 2018 / 1
 
Szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, aki segített az első, illetve a második Orion AT505 Duna felélesztésében.

Az eredmény:

https://www.youtube.com/watch?v=9CxYhBEzHZo&t=4s

(kép a videó végén)
(#) HA5BRG hozzászólása Ápr 29, 2018 /
 
Sziasztok!

Keresném a VIDEOTON TC-1622 típ. utolsó szériás, modulos Mini-Vidi készülék kapcsolási rajzát, valamint az esetleges beállítási gépkönyvét is.

Hozzám került egy ilyen kistévé, de több baja is van. Sötét a kép még max fényerőn is, a kép futását pedig nem lehet megállítani a belső potikkal.


Köszi.
(#) stevepapa válasza HA5BRG hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Szia!

Szerintem a "tanyán " fent van. Pár éve kellett onnan szedtem le.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
A fényképet feltöltöm már az izzós próbáról. Ami furcsa volt elsőnek, hogy egy darab kék csík látszik. De lehet hogy ez már úgymond okos tévé, és nem hangyaháborúzik, hanem adás híján kék képernyőt produkál.. no majd meglátjuk holnap. STV9302A-t nem kaptam, jóformán semmit nem kaptam amit kerestem.. Csak rendelni tudnának. Megkísérlem beépíteni a TDA9302H-t. Amúgy nem tudom mi a francot mértem a múltkor.. két 12V/5W-os égőt tettem sorba.. de most 25V körüli értéket mértem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2018

P1120587.JPG
    
(#) HA5BRG válasza stevepapa hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Megtaláltam És győzelem!

https://www.youtube.com/watch?v=3IFh2V3ce20
(#) stevepapa válasza HA5BRG hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
A képfutást, a potik szakadása, függő végfok, ha jól emlékszem okozza. Sőt a táp kondijai is rémlenek. Mérd meg a tápot szerintem nem ad le megfelelő feszültséget.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2018
(#) HA5BRG válasza stevepapa hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Ezt a videót akartam:

https://www.youtube.com/watch?v=UafOP3ZJPqA


Sikerült megtalálni a hibákat. Egy rakás kiszáradt elkó, 1 nem oda való ellenállás, 2 rossz ellenállás és két nem odavaló tranzisztor amit anno valaki valamiért belekókányolt.

A tápot belőttem 10,8 Voltra ahogy azt anno olvastamvalahol. Most megy szépen, de a képcső eléggé viseltes, nincs túl nagy fényereje.

Ugyanitt keresek 16LK1B képcsövet
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Elég sok direkt helyettesítője van, de azért nem árt jobban utánanézni a dolognak. Bővebben: Link.
(#) stevepapa válasza HA5BRG hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Lehet, hogy van, megnézem
(#) HA5BRG válasza stevepapa hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Köszönöm. Sajnos annyira sötét a kép, hogy nappal nézhetetlen.
(#) HA5BRG hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
Ha jól látom, akkor a jó képcsőnek sem valami hajdenagy a fényereje

http://users.atw.hu/patina/tv/vttc1620/tc1620.htm
(#) stevepapa válasza HA5BRG hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Nem, nem a nagy kontrasztról voltak híresek
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, a TDA tökéletes helyettesítőnek bizonyult. Vajon mitől ment zárlatba a benne lévő? Egy pár elkot is kidobáltam belőle a környezetéből..
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2018
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 30, 2018 / 1
 
A pár elkó vagy a hűtés elégtelensége, vagy csak úgy magától...
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Igen, ezeket megtaláltam. A betűk a végéről hiányoztak ugyan, de egy másik elektoline poszt alatt, meg azt láttam, hogy az egyik ember azt ecseteli a másiknak hogy ő sem lát túl nagy különbséget a kettő közt, de abban maradtak, hogy keresgélnek tovább a fiókban.
(#) küzmös Gergely válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Valami még mindig van.. próbáltam bekapcsolni.. nem kapcsol.. Nézem.. ugyanúgy 3x indít.. s nem akar indulni. na mondom király.. ennyi volt. Majd megint bekapcsolom, és megy. Lementem kajálni.. megint bekapcsolom, megint nem indul.. kikapcsolom, várok kicsit, újfent bekapcsolva indul. Méregetek tovább, mert a végén még hazavágja a csere IC.-t. Huzamos üzem után melegnek langyosnak éreztem az egész alulapot, így rátaknyoltam egy jó nagy alu darabot aminek pont oda esett a csavarozási lehetősége, ahol találtam két szabad lyukat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2018

P1120606.JPG
    
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
A 100uf/35V.-os tápelkót pont nem cseréltem ki. No most cseréltem ( Onnan ahonnan az IC-t vettem ott 470µF/35V- volt. Áttettem.) A pozitív végén 14,4V-ot mérek (ami a táp), a negatív sarkán -12,6V.. S a készülék most üzemel. Kíváncsi vagyok, hogy most milyen meleg lesz a hűtőborda.. Valami szutykos forrasztási hibának néz ki.. kiveszem befeszítem a panelt félig álló helyzetbe, megy.. visszacsúsztatom a helyére semmi.. :/
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2018
(#) Budafok válasza kadarist hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) mazsipapa hozzászólása Máj 3, 2018 /
 
Van-e vagy összerakható-e a Net-en kapható TV Okosító kütyüktől egyszerűbb kiegészítő, ami csupán annyit old meg, hogy Samsung UE37C6000RWXXH tip. készülékünk WiFi képes lenne? T Home Ip Tv előfizetők vagyunk. Cél: unokáknak ne notebook segítségével tudjak mesefilmet megjeleníteni? Ha nem megfelelő elvárásom megfogalmazása, segítsetek ki, tegyük helyre a kérdést.
(#) kadarist válasza mazsipapa hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Szia!
A mesefilmet az IP-tévéről akarod megoldani vagy valamilyen eszközről szeretnéd lejátszani a tévén.
(#) mazsipapa válasza kadarist hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
A mesefilmeket pl. YouTube-ról szeretném bejátszani, ezért lenne jó ha a Tv közvetlen WiFi képes lenne. Az Ip Tv-t azért említettem, mert routerén keresztül van Net a lakásban, erre csatlakozna a Tv is. Másik nagypapánál egy ilyen megoldás van, de az ő Tv-je már okos tV. Jól írtam?
(#) kadarist válasza mazsipapa hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Most ez az MXQ okosító a menő. Érdemes egyenesen Kínából megvenni a pénztárca kímélése végett. Bővebben: Link.
(#) mazsipapa válasza kadarist hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Holnap megnézem. Nekem egyébként az is elég lenne, ha a notim képét (amivel el tudom érni a nagyvilágot) átküldeném pl. Bt. segítségével. Vezeték nem jó, örökmozgók az unokák! Ekkor is kellene segédeszköz, de akkor pl. klaviatúra - egér kérdés megoldva. tartok tőle hiányos informatikai + angol nyelv ismeretem nélkül ennél is meghalnék mint az eddig próbált USB, HDMi csatkalozós okosító kütyükkel
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
(#) kadarist válasza mazsipapa hozzászólására (») Máj 4, 2018 / 1
 
Nem fogod megúszni a kütyü használatát, mindenképpen kell egy olyan eszköz, amely a médiát átalakítja a tévéd bemenetének megfelelő formátummá. Ha a notebookodnak van HDMI-kimenete, akkor nem is kell venned kiegészítőt, mert közvetlenül számítógépmonitorként tudod használni a tévét. A HDMI hangot is átvisz.
(#) mazsipapa válasza kadarist hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Megnéztem az MXQ-t. Említett nyelvi és informatikai problémám/hiányosságaim miatt nem tudom megítélni a készüléket. Rendeltem már ehhez hasonló kezelőfelülettel rendelkező okosítókat, azokat a TV HDMI bemenetére kellett csatlakoztatni, de nem boldogultam velük. ment vissza.
Van notebookomnak HDMI kimenete. Ha itt vannak az unokák most ezt használom, de kábellal. A kábeles kapcsolatot szeretném kiváltani.
Remélem, jó értékelő mancsot nyomtam!
(#) HA5BRG hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
Sziasztok,

Éppen egy Videoton TC 1622 OC típusú, MiniVidi névre hallgató kistévével birkózom. Már minden működik, stimmel a képgeometria, elég jó az érzékenység és a kép sem fut már. Szóval tök jó lett.

Egyetlen bajom van:

A kép eléggé sötét. Nappali fénynél nézhetetlen, feltekert fényerőnél is. A feszültségek rendben vannak, a táp jól működik. Csak arra tudnék tippelni, hogy a képcső annyira viseltes, hogy ennyit tud és kész. Létezhet?
(#) zolika60 válasza HA5BRG hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Igen létezhet. A fűtófeszültség emelésével lehet ideiglenesen orvosolni a problémát.
(#) HA5BRG válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Köszi
(#) Silverline1991 hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
Hello mindenki!
Adott egy LG 42lb656V készülék PCB:EAX65423701 (táppal).
A hiba hogy bekapcsolás után világít a piros led és nincs se kép se hang.
A táp résznél kimértem a csatlakozónál a feszültséget ( Képeken jelöltem pontosan hol) és a két 3.5V rész megy a bekapcsoló gomb megnyomásával de a 12V és a 24V részen nem mérek semmit. Kicsit utána olvastam és elvileg ez Táp hiba de nem találok hozzá sehol kapcsolási rajzot vagy valami leírást esetleg ha valaki tudna küldeni nekem kapcsolási rajzot vagy valaki találkozott már hasonló problémával vagy valakinek van ötlete hogy hol kezdjem azt megköszönném.
Remélem érthetően fogalmaztam és a képek is jók.
A válaszokat előre is köszönöm!
Következő: »»   1189 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem