Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?

Témaindító: luxmanpower, idő: Aug 24, 2006
Lapozás: OK   1235 / 1235
(#) jdani hozzászólása Szept 28, 2020 /

Üdv. Van valami általános ,,mód,, amivel a tápok ON/OFF jelen működik?
Van egy TV tápom TV nélkül. Ki akarom próbálni a működését.
A kimeneten van egy PowerOn-Off.
El lehet mondani, hogy általában ezeket a pineket a minuszra kell kötni, hogy a táp beinduljon?
Vagy ahány fajta, mindnél máshogy, más jellel működik az indítás?
(#) angyalpc válasza kadarist hozzászólására (») Szept 28, 2020 /

Szia!

Nos nem oldotta meg a problémát.
De alapvetően nem a Tv-nek van szín hibája(legalább is ezt gondoljuk)
Függ attól hogy miről kapja az AV jelet.
Pl ha komolyabb pattern generátor vagy DVD lejátszóról kapja a jelet akkor vannak szép színek.
Azonban ha PC-ről vagy HDMI-> RCA vagy VGA-> RCA-ról kapja a jelet akkor fekete fehér.
Viszont! ha egy újabb digitális TV-re tesszük ugyan ezen átalakítók a videó jelét akkor az LCD Tv-n is színes a kép.

Már már illesztési problémára gondolunk, de szkóp ábrán is azonos jelet mérünk mind a CRT TV-re kötve, mind az újabb Tv-re kötve. (tehát a jel szintje nem romlik)
A minősége még lehet...

Egyébként a Tv bemeneten egy TEA2014 van. az AV jelet elvileg 2xeresére erősíti.
A burst jelbe mi szólhat még bele?(oké sok minden )

Bármi ötletet szívesen veszek.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020

AVr.JPG

(#) kadarist válasza angyalpc hozzászólására (») Szept 28, 2020 /

Nekem is van olyan tévém, amelynél a HDMI-AV átalakító képe nem színes, még az átalakító tesztábrája sem színes. Amplitúdó vagy frekvenciaeltérések lehetnek a háttérben.
(#) angyalpc válasza kadarist hozzászólására (») Szept 28, 2020 /

"Amplitúdó vagy frekvenciaeltérések lehetnek a háttérben. "

Mármint az átalakító jele vagy a TV-n belül?

Mert tényleg az a furcsa, hogy ugyan az átalakító a CRT-n rossz, egy digitális TV-n teljesen jó.
És a CRT-re is tudok olyan jelet kötni amivel színes szép képe van.
(#) GPeti1977 hozzászólása Szept 29, 2020 /

OT3216 sbiw Tv fénycsöves háttérvilágítása pár másodperc alatt lekapcsol miután felkapcsoltuk a tv-t. Javítható? Kapható hozzá alkatrész valahol? A kondik nem púposak a tápban, állítólag a fénycső trafó zárlatos akkor van ilyen hibajelenség.
(#) kadarist válasza angyalpc hozzászólására (») Szept 29, 2020 /

Az olcsó átalakító nem teljesen szabványos jelet szolgáltat.
(#) Kda válasza kadarist hozzászólására (») Szept 29, 2020 /

Szia, csatoltam
(#) jdani hozzászólása Szo, 16:27 /

Üdv. Régebbi, de már lapos TVket szerelve, megfigyeltem azok gyártási minőségüket, abból levontam a következtetéseket, hogy pl, a samsung tvk, amolyan egyszerű, inkább mennyiségre gyártott TVk, mintsem minőségre. Ugyanez az LG.
De ha egy panasonicot javítottam, főleg plazmákat, azokon mindig feltűnt a minőségi kidolgozás, a panelek stb.

Tehát úgy voltam vele, hogy a panasonic az semmi koppintás, minden saját, és minőségi. Erre ma kaptam egy panasinic LED tvt, csodálkoztam is, mert eddig nem találkoztam a panasonicnak LED tvjével. Ahogy vettem le a hátulját, kicsit megakadt a teteje, de az alja már lejött, láttam a láb tartó konzolt. Mondtam is magamna, hát ez meg úgy néz ki mint egy ,,gagyi,, vestel TV konzolja lenne. Mire lebontottam az egész hátulját, hát minden ,,gagyi,, Vestel panelek vannak benne. Nem hittem a szememnek.
A Panasonic is így leadta?
Következő: »»   1235 / 1235
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem