Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1256 / 1267
(#) tufatofu válasza Akoska55 hozzászólására (») Dec 9, 2022 / 1
 
Elképzelhető, hogy a Z-SUS fokozat pusztult el, mert anélkül többnyire(tipusfüggő) dereng némi fény(Y-SUS hiba esetén nem). Ha nincs rajta bizti ami kimenjen akkor leülteti a tápot is, de szerintem jobban járnál ha elvinnéd valami hozzáértőhöz, mert nem a "bicskával megpiszkálom és voala" kategória ezekben a tv-kben a hibakeresés, mindenféle ez irányú előképzettség nélkül...
(#) Akoska55 válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget...
Megpróbálok felhívni pár szakembert, hátha elvállalják,mert eddig 4 tv szerelőt hívtam, és egy sem vállalta ezt a típusú tv-t..
(#) tufatofu válasza Akoska55 hozzászólására (») Dec 9, 2022 / 1
 
Olyat keress aki plazmákra szakosodott, mert jó esetben van felhalmozva neki hozzávaló, és levesz a polcról egy panelt, belepróbálja, és akár már viheted is, ha szerencsés vagy akkor olcsón. A tápja engem a régi LG-kre emlékeztet, lehet a belseje is ugyanaz. Sok Philips, Grundig stb készült LG béllel és igen sok helyen vannak hozzá panelek.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2022
(#) Akoska55 válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, végre egy ember,aki értelmes válaszokat adott....
Köszönöm szépen...
(#) kadarist válasza Akoska55 hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Végre egy ember, aki belekukkantott a rossz tévéjébe.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Levettem a fém borítást a processzor felől, van ott egy lm317, és közvetlen mellette 3 kondenzátor. Érdekessége, hogy rózsaszín jelölés van rajta, és nem egyértelmű. Amíg egy fekete jelölésű kondenzátoron az van pl hogy 100 16J, az 100uf 16V ( bár nem tudom miért J, miért nem V) de a rózsaszínen pl 82, vagy 120 van írva. Ez lenne a kapacitás gondolom. De miért ilyen értékűek (ritka) és jelent valamit az hogy rózsaszínnel van írva?
Egyszerűen csak más gyártó?
Azokat cserélem, eggyel nagyobb értékűre.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
A spéci polimer elkókat színezik. Első körben a fekete festésűeket cseréld. Nem kell okvetlenül SMD kivitel, a furatszerelt is teljesen jó lesz. Bővebben: Link
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Nem tudom melyikek tartoznak a táp részhez, valószínűleg bal oldalt lehetnek azok a kondik, cseréltem, de a helyzet változatlan. Minden elkót kellene cserélni kizárásos alapon?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Jobb oldalon a CI foglalt és a tuner között vannak a DC-DC konverterek, ott is cserélj.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Már kicseréltem mindet, ugyanaz a gond.
(#) Kaloz Arpad hozzászólása Dec 11, 2022 /
 
Sziasztok ! Meg tudná valaki mondani ha a "tv hiba mi a megoldás" fórumon a csak ebben a témában keresésben pl. beírom azt a kifejezést, hogy "panasonic tv szivárványos a kép" miért hoz fel főként más témákból olyan hozzászólásokat amikben a kifejezésnek csak egy része található pl. kép.
(#) jdani válasza Kaloz Arpad hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Szia. Gondolom a keresendő kifejezésbe beírtad amit keresel, és ami előtte volt, azt kitörölted.
Nézd meg így.
(#) Kaloz Arpad válasza jdani hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Köszi ! Így jó.
(#) Ferrari1 hozzászólása Dec 15, 2022 /
 
Sziasztok!

Lenne e valakinek megoldása rá, hogy egy CH341A programozóval feltudjak valahogy írni egy K9GAG08U0E flash Ic-t?
Elég költséges egy erre a célra kitalált gyári programozó.
Samsung UE32D5500 tv-be kellene.
Gondoltam, hogy csinálnék egy nyákot amire az Ic-t felteszem, csak a lábkiosztással vagyok bajban.
(#) kadarist válasza Ferrari1 hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Szia!
Valamilyen Jtag jellegű megoldást nem lehetne alkalmazni? Így beépített állapotban is lehetne flesselni.
(#) jdani válasza Ferrari1 hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
Szia. Lehet venni már felprogramozott NANDot.
Nem mondom hogy ez konkrétan jó neked, de kis kereséssel találsz, és nem drágák.
Bővebben: Link
(#) Ferrari1 válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
Ez most tökéletesen megfelel!
(#) szako hozzászólása Dec 17, 2022 /
 
Sziasztok.Van egy LG tv nem lehet kikapcsplni,ha kikapcsolom azonnal bekapcsol és a hang sávot mutatja,de nem lehet a hangot felhúzni mert azonnal nullára húzza .ezért nincs hang.Mi lehet a gond?
Válaszokat köszönöm.
(#) kadarist válasza szako hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Szia!
A készülék saját gombjai körül nézz szét. Ha lehúzod a gombok csatlakozóját, akkor megszűnik a hiba?
(#) szako válasza kadarist hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Szia. Lehúztam a csatit és megszünt a probléma.
Köszönöm. A saját gombokat ritkán használtam.
(#) mikoszabolcs hozzászólása Dec 18, 2022 /
 
Sziasztok! Korábbi (nem okos) Panasonic Viera plazma tv szerviz menüjében (vagy másütt) szeretném megtalálni az aktuális beállítások mentését. "N" normalizálás gomb van rajta, de a képcsöves verziókon még meglévő STR store tárolás gomb nincs. Áramtalanítás után pedig vissza áll egy megadott értékre. Hogyan tudom a hang és főleg a kép beállításokat menteni, hogy ne kelljen teljesen újra beállítani minden áramtalanítás után? Szerviz menübe már jártam, Hotel menüben már jártam, de a képre vonatkozó aktuális beállítások tárolását nem találtam meg. Hálás lennék ha segítene aki látott vagy csinált már ilyet! Köszönöm szépen!
(#) szs válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Dec 18, 2022 / 1
 
Idézet:
Hotel menüben már jártam”

Nekem ez ütött (némi) szöget a fejembe.
Mert (bár sohasem állítottam a TV-t arra), az "üzleti" mód lehet talán az, amikor minden menetközbeni elállítgatás elfelejtődik újraindítás után? Nem kéne "otthoni" módra állítani?
...csak ötlet, hátha ez segít...
(#) jacsu hozzászólása Dec 21, 2022 /
 
Sziasztok.
Van egy LG led tv.A készülék nem okos televízió.A probléma az hogy időnként középen felugrik egy figyelmeztető felirat,Ez a funkció nem elérhető most.Távkapcsolóból kivettem az elemeket,akkor is csinálja.Csak egy Digi beltéri van HDMI vel csatlakoztatva.Tanácsot szeretnék kérni.Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza jacsu hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Szia!
Esetleg lehet, hogy a beltéri üzen, nem is a tévé?
(#) jacsu válasza kadarist hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Próbáltam másik beltérivel.Ugyan az.
(#) jdani válasza jacsu hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Szia, a tvnek vannak saját vezérlőgombjaik. Vedd le a tv hátulját, és húzd le a csatlakozót ezekről a gombokról. Ha a hiba megszűnik, a hiba ezen a panelen (oxidáció) lesz.
(#) jacsu válasza jdani hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Köszi megnézem.
(#) mikoszabolcs válasza szs hozzászólására (») Jan 1, 2023 /
 
Ilyen téren nincs különbség. Normál "otthoni" tv mód és a hotel mód e téren teljesen ugyanaz, nincs opció (legalábbis normál felhasználói opció) arra, hogy elmenthessem bármely képi vagy hang "preset" -et áramkimaradás/áramtalanítás esetére. A Hotel mód csak azért van beállítva, mert ott be lehet állítani, hogy induláskor melyik input-ról induljon a készülék, ami nagy könnyebbség külső kábeltv médiabox esetén idősebbeknek, hogy nem kell még külön a hangya háborút mutató tv-n az Input gombot nyomni, ott kiválasztani HDMI-1 stb. hanem egyszerűen már arról az inputról bootol a készülék. De engem az érdekelne nagyon, hogy mi a "trükkös" módja annak, hogy a csak a távvezérlő kinyitható alján lévő "N" (normalizálás) gomb megnyomására SE változzon meg se a kép se a hang ha VALAHOGYAN elmentettem azt nekem tetszően. (N gomb és teljes áramtalanítás ugyanazt okozza sajnos). Ennyi év után már szükséges volna állítani a gyári előbeállításokon, különösen a képet illetően. Bőségesen van még benne "tartalék" lehetőség, de a gyári fix indulási kép beállítás pozíció (kontraszt, fényerő) már nem jó, pontosabban nem a legjobb. Ezért gondoltam, hogy valahogyan, ha nem is felhasználói opcióként, de talán kellene legyen módja annak, hogyan lehet ennek a korai plazma tv-nek megmondani, hogy bizony, mostantól ez a standard start kép induló beállítás szint. Köszönöm a segítséget!
(#) szs válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Jan 1, 2023 / 1
 
Hát, sajnálom, hogy nem jutottál velem előrébb.
Volna még egy gondolatom (lehet, hogy nem helytálló): vannak eszközök, melyekben egy ki gomvelem méretű akku gondoskodik arról, hogy a külső áramforrásról leválasztva se felejtse el a beállításokat. Szgépben volt is ilyenhez szerencsém -egyszerűen nem tudtak vele mit kezdeni, és rám (szakértetlenre, nem is értettem) bízták: kdzdjek már vele valamit. Kivettem a kis akkut, elszívtam egy cigit, vissza az akkucska, tudtunk telepíteni.
Ebben a TV-ben nem lehet, hogy találsz kicsi akkut?
(Csak gondolat)
(#) mikoszabolcs válasza szs hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Mindenesetre, nagyon köszönöm a válaszodat. Hátha még ír valaki aki találkozott már ilyesmivel.
Következő: »»   1256 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem