Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3588 / 3947
(#) Jonni válasza proli007 hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Hello. Szerintem ilyenre gondolt. Vagyis ezt dobta ki a gugli a crc power supply-ra. Bár az nem világos ,hogy hol van 300V
(#) proli007 válasza Jonni hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Hello! Hogy Jani mire gondol, azt csak Ő tudja. de a CRC egyszerű kondi-ellenálás-kondi szűrést jelent, (képen is ez van, csak egyenirányítóval) de semmi köze egy táp szabályozásához. (Ma már számomra nem ezt, hanem adatátvitel ellenőrzéshez használt számított összeget.)
(#) Gafly válasza Jonni hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Idézet:
„Bár az nem világos ,hogy hol van 300V”

Oszcilloszkóp.
(#) Jonni válasza proli007 hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Ez igaz. Mondjuk 1 link a valós szerkezetről már közelebb vinne.
(#) Gafly válasza Jonni hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Ugyan nem engem kérdeztél, de szerintem, vagy tesója (ha ez segit).
(#) Jonni válasza Gafly hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Ez lenne az a crc-s készülék aminek a potiját cserélni/javítani kellene?
(#) Gafly válasza Jonni hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Idézet:
„potméter az utolsó szakaszon már erősen szikrázott”

Mohinger és mnyugger fórumtársunk tudja/tudhatja a pontos tipust/tipusokat, mert a készülék(ek) tőlük származnak (az számomra jó kérdés hogy melyik készüléknek melyik potenciométere vet szikrát, és miért).
(#) aramis hozzászólása Márc 12, 2021 /
 
Sziasztok4 Szeretném kérdezni tőletek , hogy van egy kis hűtő ventillátor a számitógépből. Hogyan letne megoldani ,hogy egy 9v elemről múködjön? 12v kb gyufásdoboz nagyságú.
(#) Gafly válasza aramis hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Szerintem kisebb fordulaton simán elindul 9 V-ról is.
Ámbár sokáig nem fog menni, mert szerintem hamar ki fog fogyni az energia a rádiótelepből.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 12, 2021 / 1
 
Ha szabályozni szeretnél 300 V -ot szabályozni szeretnéd, akkor áteresztő csöves stabilizátort is kell építened. A ks cső feszültség beállító ellenállás láncában is vannak potméterek, de azok csúszkáin nem folyik nagy áram. A teljes ellenálláson a teljes osztó árama folyi. Ebben a pozícióban nem lehet a potmétert változtatható ellenállásként használni, csak feszültség osztóként, minimális terheléssel.
Ez a CRC -zés meg marhaság. A CRC első C tagja az egyenirányító puffer kondenzátora, ilyenformán az egyenirányító része, ezt követi egy RC (LC) szűrő. Miért kell minden marhaságot átvenni, és szajkózni?
(#) jani1987 válasza Jonni hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
200V váltakozó egyenirányítva.
Gafly: ez egy totál más célra épített táp amit különböző munkapontokban vizsgálok.
Epu2: ha hazaérek akkor konkrét adatokkal szolgálok.
A fűtést 18V-ról adom a megfelelő előtétezéssel.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2021
(#) Epu2 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
200×1,41= nem 300
(#) gkari válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Ez is lehet jó:melléklet. Nekem egy átalakított csővizsgáló anód, és segédrács tápjai. A figyelőellenállás csökkentésével 200mA-t is tud, persze nagyobb pufferrel.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2021
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
209V váltó és 283V egyen.
(#) sedan hozzászólása Márc 13, 2021 /
 
Sziasztok! Rondy RDY 13-EL 350 W-os állványos fúrógépemről eltűnt az indítókondenzátor, pakolgatás közben biztos megsérül, letört háza és leesett, csak a két kilógó vezeték van a helyén, ezért használni sem tudom. Kérdésem az lenne, milyen kondenzátort rakhatok fel? Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Epu2 válasza sedan hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
Adattábla kellene. Lehet, hogy rajta is van.
(#) granpa válasza sedan hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
LE/35 µF üzemi; 1.5-2× indító. ~fél LE, 25-30 uF.
(#) sedan válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
Csak ez van a motorházon:

vm.jpg
    
(#) Epu2 válasza sedan hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
Ezzel még az előbb válaszolt is granpa.
(#) Jonni hozzászólása Márc 14, 2021 /
 
Valaki használt már ilyen szintillesztőt? Arra volnék kíváncsi , hogy mennyire tartósak? Mennyire megbízhatóak? Szoktak-e elromlani?
(#) proli007 válasza Jonni hozzászólására (») Márc 14, 2021 / 1
 
Hello! Én ugyan nem.. De alapvetően ez egy rossz kérdés. Mert egy tranzisztor, amiben nincs mozgó-kopó alkatrész, ha nincs kitéve paraméterein túli feszültségnek-áramnak, hőterhelésnek, akkor szinte sosem romlik el. De ha nem tudsz bizalmat szavazni négy látható tranyónak, akkor egy mikrokontrollerben amiben ebből akár egy millió is lehet, egyenként megkérdezed Őket majd, hogy mennyire megbízhatóan fognak működni?
Mert ennek működési képessége nem az eszköztől, hanem Tőled fog függni, hogyan alkalmazod, minek teszed ki..
(#) Jonni válasza proli007 hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) aramis hozzászólása Márc 15, 2021 /
 
Sziasztok! Van egy érintős kapcsolóm csillárhoz. azt szeretném megtudni ,hogy lehet bekötni . A csillár 5 izzós egyenként 25 w mignon foglalattal és két kapcsolós?
üdv:
(#) Lancer022 hozzászólása Márc 15, 2021 /
 
Üdv! Lenne egy 6~16 ohm-os erősítőm. Erre rá köthetem a 4 ohm-os HS 400 hangfalakat? Milyen bekötések lehetségesek? Pl. ha van 2 db 4ohm hangfalam és 2 db 8 ohmos hangfalam és ezt a 4-et szeretném az erősítőre?!?! Elnézést a hülye kérdésektől.
(#) Patópali válasza aramis hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Szia!
Középső csatlakozó - fázis vezeték, bal oldali csatlakozó - az izzókra menő vezetékek.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2021
(#) Doctor Béci hozzászólása Márc 15, 2021 /
 
Sziasztok

Az alábbi riasztórendszerekkel kapcsolatban lennének kérdéseim:

https://www.mindentkapni.hu/termek/micron-z16040c-lcd-komplett-rias...ndszer

https://www.mindentkapni.hu/termek/paradox-evo192-tm50-nv5-komplett...ndszer

Ezekhez adnak-e bekötési útmutatót?

SIM kártyát szeretnék bele rakni. GSM modult egyik leírása se ír. Hogy jelölik ezt a leírásban?
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2021
(#) Rosszmáj válasza Doctor Béci hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
A panel leírásában már írják a telefont. Meg a kezelési, telepítési utasítást is. Meg a másikban is említik a GSM kapcsolatot. A telepítésit nem, de max megkérdezed.
(#) kendre256 válasza Doctor Béci hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
A Paradoxhoz úgy látom külön modul kell GSM-hez:
Bővebben: Link

PCS250 GSM modul
A Micron leírásában pedig telefonvonal figyelő funkcióról írnak, ami tipikusan vezetékes vonalhoz szokott lenni. Szerintem ehhez is kell külön GSM kommunikátor.
(#) Doctor Béci hozzászólása Márc 15, 2021 /
 
De gondolom mindegyikhez adnak bekötési útmutatót nem?
(#) Epu2 válasza Doctor Béci hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Ha van mellette adatlap, előbb nézd meg, mert a bekötési útmutató nem biztos. Mellé nem divat már dni.
Következő: »»   3588 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem