Fórum témák
» Több friss téma |
Vékony a tekercs vezetéke, még vékonyabb a kivezetés. Ponthegesztőnél a huzalkeresztmetszet ~120 mm2-nél kezdődik. Minél hosszabban vezeted, annál vastagabb. A 120 mm2-rel bármelyik mikrotrafóba belefér kettő menet.
köszönöm a választ.
Ezt a 120mm2-t egy kábelként kel elképzelnem, vagy több vékonyabb kábelként?
Én is anno építettem egyet, egy mikrotrafóval nem volt jó a hegesztés minősége, az amper elegendő volt, de a feszültség elveszett a kábelokban (75mm2, mivel ettől több nem fért be a trafó ablakba, 2 menetben, ezt is csőfogóval erőszakoltam át), végül sorosan kötöttem két ugyanolyan trafót, és voilá, megoldódott, már 10% on is tökéletesen hegeszt akkukat, maximumon meg 0,5-1mm es lemezeket.
Kellő hosszúságú vékonyabb huzalokból (pl. nyúzott sodrott vezeték) a megfelelő (kb. 1×1.2 cm) keresztmetszetet összesodrod nagyjából. Aztán olyan alakra kalapálod (lazán), amiből 2 befér az ablakba. Ezután 2 rétegben betekered teflonszalaggal (vízszerelvény bolt), és a papírral, nejlonnal (sérülés ellen) bélelt ablakba beigazítod. A többi le van írva régebben.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2020
Sziasztok!
Régebben én is építettem egyet cellák hegesztéséhez, lábkapcsolóval és mikrovezérlővel. Arra jó volt amire kellett azóta sem használtam ![]()
Sziasztok. Ma méregettem egy kicsit. Az üresjárati fesz ugye 1.7V, és a rövidzárlati áram 450A.
Ez elég lehet a hegesztéshez? Ti milyen értékeket mértetek? Ha mértetek. Köszi
Üresjáratban 2.94V mérhető a csúcsokon. Rövidzárban 689A-t mértem. 16mm2-es kábelellel.
Itt van róla kép is.
Köszi. A szekunder oldalon hány menet van? És mekkora teljesítményű a trafó (700W, 800W)?
Nekem 25mm2-ből van két menet.
2 menet van a szekunder oldalon. Azt sajnos nem tudom, hogy hány W-os a trafó, de gondolom 700W-os lehet mivel ez van ráírva: GAL-700E-1S
Szemre az a kábel inkább 35-ös, mint 16-os.
Kivettem a söntöt, és sokkal jobb lett, de venni fogok 35-ös vagy 50mm2-es kébelt, és majd beszámolok az eredményről. Mindenkinek köszönöm a segítséget és kívánok mindenkinek nagyon boldog új esztendőt jó egészségben, bőségben.
Most vetted ki a söntöt? Csak vicc, úgy-e? A kábellel a vastag szigetelés a baj. Arra a kis feszültségre felesleges.
Biztosan le volt írva a korábbi hozzászólásokban, hogy ki kell venni, de valószínű figyelmetlenül olvastam végig a fórumot. Akkor mit használjak szigetelés gyanánt?
Nagyon jó hozzá a bélésselyem. Hőálló, hajlékony, kopásálló. 3-4 cm széles szalagra vágod, fele átfedéssel betekered a csupasz réz sodronyt. Olyant is lehet kapni. Vasmagba fűzés után lelakkozod.
https://www.google.com/search?channel=fs&source=univ&tbm=is...ih=898
Pedig az 16-os. A képen látszik, hogy 1x16. (1x1E-nek látszik, kicsit meg van kopva.
![]() A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2021
Na, így már másképp néz ki. A dobozban elég vastag, de a szigetelés miatt csal.
![]()
Igen, a korábbi h.sz-kat el kéne olvasni; pl. kedd 21:06.
![]()
Sziasztok!
Lithium akku hegesztőt már egyszer 6 éve elkezdtem készíteni, de abba maradt. Egy kedves Barátomtól már jó régen kaptam ajándékba egy magyar gyártmányú szénrúddal használatos rézcső forrasztó készüléket. Illetve az utolsó 3 képen az általam készített trafó mikrohullámúból. Az ajándék trafó az egy triac vagy tirisztor segítségével állítható az árama feszültsége. 4-8 Volt között. A hálózat felőli oldalon rövid zárnál 2200W ot mértem. A saját gyártásúnál terheletlenül 2 Volt jön ki. Rövid zárnál le tudja nyomni a 16 Amperes megszakítót. Segítséget szeretnék kérni, hogy cella hegesztésre, melyik trafó lenne alkalmasabb? A PIC es egyszerű időzítőt már megírtam hozzá és egy 25A SSR en és egy termisztoron (20S250K) keresztül működne. Köszönöm az ötleteket és a segítséget.
Amit az én trafómba betudtam préselni vezetéket, az ha jól számolom, szigetelés nélkül a drót átmérő 16 mm. Az kb. 200 mm2. Itt rövidzárnál azt tudom, hogy a lakatfogóm 2000A nél kiakadt.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2021
|
Bejelentkezés
Hirdetés |