Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   359 / 586
(#) k_i_j hozzászólása Aug 2, 2020 /
 
A kérdés nem egyszerű.
Mondjuk két forgalmi sáv van és mindkettő telített, akkor nem biztos, hogy előzés a másik sávban haladók mellett elhaladni.
Csak tipp!
Szerintem az előzés csak akkor előzés, ha sávváltással jár.
(#) Massawa válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
És nem kellene itt dugokra gondolni, amikor amugy is áll a forgalom és mindenki keresi a helyét. Az elözés szo szerint azt jelenti, ha az elötted levö kocsit balrol kerülöd meg. Településen belül, és egyes kivételes helyzetekben lehet csak jobbrol elmenni a másik kocsi mellett (pl. egy autopálya kijároban), de nem azzal a céllal, hogy a másik elé kerülj.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2020
(#) k_i_j válasza Massawa hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Lehet.

Én hibapont nélkül töltöttem ki a tesztlapot.
Igaz, ez 1976-ban történt. Mint sorköteles vizsgáztam személy és teherautóra.
Azóta a KRESZ is változhatott, meg azt se állítom, hogy minden apróságra tökéletesen emlékszem.
(#) Massawa válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Ez már akkor is benne volt...... ( piros villogok)
Én is csak a tesztlapokban találtam meg, a KRESZ szabályokban elsöre nem, többet nem is igen kerestem. 4-n huzták ki ezt amikor én vizsgáztam. Mind a 4 belebukott. Nekem meg már az elövizsgán sikerült kihuznom.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2020
(#) k_i_j válasza Massawa hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Mármint az előzés?
(#) k_i_j válasza Massawa hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Mi is az előzés?
Utolérem az előttem haladót. tehát, egyazon sávban vagyunk.
Sávot váltok és elhaladok mellette.
Utána vagy visszatérek az eredeti sávomba, vagy nem.
De a lényeg, hogy utolértem és sávot váltottam, mert gyorsabban akarok haladni, mint az előttem levő jármű.

(Vagy bevágok elé és lassabban megyek, mint ő. Találkoztam ilyennel is. Hogy ennek mi értelme?...)
(#) Massawa válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
De ezt csak balra teheted meg a szabályok szerint.

Ha egy mazsola elötted vánszorog a 2.-4. sávban pedig a jobbra levök üresek, te nem mehetsz el mellette jobbrol. Ez a fö szabály.
Meg elvben az is tilos, hogy te pl . az elsö sávban 130-l mész, az uriember meg valamelyik szabad sávban 120-l, akkor téged büntethetnek. ( igaz a másikat is kellene, de hát ismerjük a zsarukat).
(#) k_i_j válasza Massawa hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Szerintem nem egészen így van!

A "szlalomozást" tiltják a szabályok, nem a balról való elhaladást. Vagy akár előzést.
Ha mondjuk a belső sávban megy előttem egy autó jóval a megengedett sebesség alatt, azt tekinthetem forgalmi akadálynak és amellett nyugodtan elhaladhatok akár balról is.

A rendőrök egy külön szám.
Semmivel nem tudnak többet a KRESZ-ről, mint egy átlagpolgár.
(#) szalamandra válasza Massawa hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Úgy látszik neked nem világos a dolog, amit annyira megtapsoltál hozzászólás, 36. paragrafus, abban is szerepel. Sebaj, emeld ki vastagon, akkor igaz lesz. Szerintem már kicsit belekavarodtál.
Segítek, a 36 és 37 paragrafust kell közösen értelmezned. Lehet az osztrák kreszben másképp van
(#) Massawa válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
A szabály szerint sajnos nem igy van.
Elvben ha valaki a belsö sávban lassabban megy blokkolja valamennyi többit. Ezért mondja a szabály, hogy jobbra kell hajtani, azaz ha üres valamelyik jobbra levö sáv akkor köteles vagy oda huzodni. A szabály nem ismeri el, hogy a külsö sávok gyorsabbak, mint a belsö. Ez volt az elve mindig is az autopályának.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2020
(#) Massawa válasza szalamandra hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Europában valamennyi KRESZben ezek azonosan vannak kezelve. Nincs kivétel ( még Angliaban sem csak ott forditva van).
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2020
(#) Massawa válasza szalamandra hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Te meg érdeklödd meg , hogy akkor a félautomata autokba miért épitenek be szerinted egy marhaságot, ha nem endeg el egy hozzád balra közlekedö auto mellett az autopályán. És ez a szoftware lesz az autonom kocsikban is. .
(#) szs válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Igen, az nagyon gáz, hogy te a semmitnemtudó "illetékes" szavainak akarsz hinni, a bemásolt jogszabályt semmibevévén. Rohadtul azt kell mondanom, ezért tartunk itt, mit emberek, ahol. Ha egy világos szabályt több órája megkérdőjeleztek, illetékes rendőr elvtársaztok, hát értem, miért nekem kell nap mint nap rátok vigyáznom...
(#) k_i_j válasza Massawa hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
A jogban szerintem sok minden csak tálalás kérdése.

Én kérem a külső sávban haladtam és elmentem a belső sávban lassabban haladó mellett.
Ennyi történt.

Nem vagyok bemenni a belső sávba azért, hogy én is lassabban haladjak.
(#) Massawa válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Szerinted akkor a vezetö autogyártok a Lexustol a Skodán át a Mercedesig vagy a BMW-ig rosszul tudják a szabályokat, mert egyik kocsi sem engedi meg autopályán, hogy jobbrol elhaladj a másik auto mellett hiáaba szabad elötted az sáv. Ezt csak manuálisan ( azaz önkéntesen szabályt sértve) teheted meg.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2020
(#) k_i_j válasza Massawa hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Kezdjük egy kis vezetéstechnikával.

Ha megyek mondjuk a autópályán és mondjuk a belső sávban.
Látom, hogy tőlem nagyjából egy kilométernyire egy nálamnál lassabban közlekedő jármű halad.
Nem nyomom addig a gázt, amíg a lökhárítóm nem ér az övéhez.
Hanem még időben átmegyek egy másik sávba. Akár a szélsőbe.
Innentől a dolog világos.

Hogy egyes autógyárak mit barkácsolnak, egyáltalán nem lényeges. És nem is mérvadó.
Ha lenne "önvezető" autó, ami nem lesz, az autógyárak nem vállalnák az általuk okozott balesetért a felelősséget.
(#) Massawa válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Van az autopályán egy alap ökölszabály - nem tudom miért van gond ennek a megértésével.
"Az autopályán nem közlekedhetsz ugy, hogy jobbrol melletted üres a pálya (sáv)."
Csupán ennyit kell megjegyezni és nem kell kitalálni mindenféle marhaságot, és akkor nem leszel konfliktusban semilyen szabállyal és a töled gyorsabban haladok sem lesznek gondban.

Ezzel én befejezem ezt az ámokfutást és érthetö miért az a helyzet a magyar utakon ami.
(#) mex válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Idézet:
„Innentől a dolog világos.”


Szóval a külső sávba mész és ott körbeautózod a kö...öt, akkor is ha az a megengedett maximális sebességgel halad. Magyarok vagyunk vagy mi....
(#) k_i_j válasza Massawa hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Szóval nincsenek észérveid?

Te találtál ki egy nemlétező szituációt. Erre próbáltam reagálni.
Mikor kifogytál az érvekből, vagy talán nem is voltak, akkor megsértődtél.
Ennyi történt.
(#) sargarigo válasza szs hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Idézet:
„te a semmitnemtudó "illetékes" szavainak akarsz hinni,”

Szerintem ezt picit benézted! Éppen azt mondom, hogy mivel ellentmond az olvasott szabályoknak amit mondott, ráadásul azt is masszívan "szerintemmel" aláhúzva, így nem merek jobbról elmenni mások mellett. Ettől még személyeskedhetsz, de inkább olvass pontosabban!
A magam részéről egy "szakadt" astrám van, ami utazóban kényelmesen tudja a 130-at, de bőven 20 év felett van már, nem szeretem nyomni a szemét. Megyek a külsőben. Ha előzök, akkor be a belsőbe, de nagyon jól elvagyok kívülről. Ha látom hogy jönnek mögöttem (nagyon) a belső sávban, akkor szépen kirakom az indexet, hogy megnyugtassam a delikvenst, ahogy lehet már takarodok is az útjából, nyugi van. Az ilyen hadd menjen. Érdekes, nem szoktak levillogni
(#) k_i_j válasza mex hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Valamit nagyon félre akarsz magyarázni.
Én eleve jogkövető magatartásból indulok ki.
Figyelemmel a megengedett sebességre is.
Az élet meg olyan, hogy vannak akik nem így tesznek.
Ettől még nem fogok gyalog járni.

Mert ugye, ha a belső sávban a megengedett maximális sebességgel halad egy jármű, fel sem merül az előzés lehetősége.
Ettől még vannak, akik azt hiszik, hogy a belső sáv arra való, hogy kényelmesen nézegessük a tájat.
(#) mex válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Akkor viszont fejtsd ki légyszives, mit értesz az idézett:
Idézet:
„Innentől a dolog világos.”

kifejezéssel, mert számomra az előző hsz-ban foglaltakat sugallta.
Tehát, ha a belső sávban a megengedett sebesség alatt haladó járművet nem tolod,villogod,dudálod,anyázod,hanem megfontolt módon kimész a külső sávba, akkor ott megelőzöd szabálytalanul,,vagy nem?
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2020
(#) Massawa válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Nem érvelni kell meg marhaságokat kitalálni, hanem be kell tartani a jobbra hajts szabályt! Nincs kivétel!
(#) k_i_j válasza mex hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Ezt írtam.

Idézet:
„Látom, hogy tőlem nagyjából egy kilométernyire egy nálamnál lassabban közlekedő jármű halad.”


Haladok a megengedett maximális sebességgel, de látom, hogy az előttem haladó pedig jóval lassabban.
Tehát, hamarosan utol fogom érni.
Nem kívánok lassabban menni, ezért átmegyek a szélső sávba és a megengedett sebességgel folytatom az utam.
(#) mex válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Hamarosan melléérsz a külső sávban, és akkor mit teszel??? Ha a megengedett sebességgel folytatod utadat óhatatlanul megelőzöd, vagyis vétesz a szabály ellen.
(#) stefo hozzászólása Aug 2, 2020 / 1
 
Sziasztok!
Itt van két link, hátha egyszerűsödik a helyzet.Bővebben: Link1Bővebben: Link2
(#) k_i_j válasza mex hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Idéznéd azt a szabályt, ami ellen vétenék?
(#) Massawa válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Te nem érted, hogy más hibájábol te kerülsz gondba? Az uraságnak elötted nincs ott semmi keresni valoja, neki kellene jobbra huzodnia, de hát ugy látszik ezt kevesen értik. Pedig ott az ökölszabály, ha töled jobbra van hely, akkor oda kell menned. Ezt irja minden szabály és akkor nem hozol másokat sem kisértésbe meg gondba.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2020
(#) nagym6 hozzászólása Aug 2, 2020 / 1
 
Elképzelni nem tudom, hogy a belső sávban haladó lassú autó mellett nem mehetek el a szélsőben. Sosem fékeztek még a szélsőben haladók azért, mert utolértek a belsőben haladó lassút, és mennének vele egy tempóban. Ilyen szabály lenne?
Bármelyik sávban a sebességet nem korlátozza a másik sávban haladó autó sebessége tudtommal, ez nagy marhaság lenne.
(#) k_i_j válasza Massawa hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
És ha mégsem teszi!
Vágjam fel az ereimet?
Szerintem csak otthagyom.
Megy előttem mondjuk százzal, nem fogom addig kísérgetni, amíg ki nem fogy a benzinje.
Következő: »»   359 / 586
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem