Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   388 / 584
(#) Udvari Zsombor válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Természetesen tapasztalatot.
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Tálcához nem jó, mivel szélet nem hajtogat, valamit maximum csak álló A/4 szélességű papírhoz jó.
(#) gyerek67 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 19, 2021 / 1
 
Esetleg ugyanilyen széles nyújtott tésztához?
Mondom, hogy cérnametélt...
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Valami hasonló cukrászati díszítéshez lehet, keskenyebb szalagokat is csinálhat tálcákhoz szélekre.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Valami olyasmire gondoltam.
(#) Udvari Zsombor válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Azt nem tudom (és nem is szeretném tudni) hogy ahhoz jó lenne-e, de eredetileg ez papírhoz való.
(#) sany hozzászólása Feb 20, 2021 /
 
Egy műszaki áruház reklámja. Arra nem gondolnak, hogy nem mindig van internet elérés?

rádiók.png
    
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
"Korlátok nélkül"?? Khm... Éppen ez az, hogy maga az internet elérés szükségessége jelenti a korlátot! Ezzel szemben pedig egy teljesen hétköznapi rádióval ott fogod az adókat, ahol csak akarod, csupán arra kell figyelni, hogy minél árnyékolás mentesebb legyen a vétel helye.
Például: kivihetsz-e magaddal egy internet-rádiót, miközben falu szélén a szőlősben gyomlálsz? Ugye, hogy nem? Ezzel szemben egy teljesen hagyományos rádió "bárhol" képes adást szolgáltatni.
(#) sonajkniz válasza sany hozzászólására (») Feb 21, 2021 / 1
 
Elcsíptem egy rádióadást.

-Parancsnok úr! Vonuljunk vissza! Sajnos el kell halasszuk az inváziót.
Még mindig működnek a földön nem internet alapú kommunikációs rendszerek.
Azokat sajnos nem tudjuk egy vírussal kilőni.
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Habár azt nem tudom építenek-e be más típusú tunert esetleg műholdvevőt, DAB-ot, FM-et vagy valami mást.
De én akkor is túlzásnak tartom.
(#) sany válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
És ha kilövik a műholdakat?
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 21, 2021 / 1
 
Idézet:
„kivihetsz-e magaddal egy internet-rádiót, miközben falu szélén a szőlősben gyomlálsz? ”

Igen. Zsebedben az internet, be lehet rajta állítni, hogy Wifi hotspot legyen, aztán megy is az internetrádió.
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Feb 21, 2021 / 3
 
De ha ott a mobil, minek a rádió? Helyette én inkább eggyel több sört vinnék magammal.
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Mert nagyobb és szebb hangja is van (lehet).
Szokták a raktárosok nálunk is a telefonjukat ilyen nagy hangszórós valamin át hallgatni (ott gondolom blutoothon megy át a telefonról). Csak szebb hangja van, mint a kihangosított telefonnak, és nagyobb is.
És a telefonok jórésze csak fülessel hajlandó FM rádióként működni, pedig ha arra szottyan kedved, akkor FM-en is tudod hallgatni a déli krónikát, az internet-rádión is. Mert van bennük az is.
Peryze, én sem vágyom ilyen i ternetrádióra, nekem a Kossuth-hoz elég, ami van, de van, aki olyat is szeretne hallgatni. Hát tegye, ha van már mivel.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2021
(#) lazsi válasza sany hozzászólására (») Feb 21, 2021 / 1
 
Remek ez a 30.000 csatorna... Ha minden csatornába csak 2 percet hallgatok bele (ami azért nem mindig elég ahhoz, hogy eldöntsem akarom-e hallgatni...) és napi 10 órát csak ezzel töltök, akkor is több, mint 3 hónap, mire végigkeresem az összeset...
(#) Epu2 válasza lazsi hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Ez a veszély nem áll fent, mivel van előszelekció. Mindenki eltudja dönteni, mi az ami véletlenül sem érdekli. Az ízlések eleve meghatározók földrészek, országok, korosztályok szerint. Már is kiesik 95%.
(#) nagym6 válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Nálunk van 65 csatorna, ebből 3-at néz a család, én egyet sem.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Érdekes család. Rádiócsatornákat néznek...
Bár, "érdekességek" topic, végülis.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2021
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Feb 21, 2021 / 1
 
Reklámok között némi műsorka, nem bírom. Politikai nyomások erre arra hiteltelen, nem érdekel. Ennyi a tévé.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
1,: (internet)rádiókról beszélünk, azok csatornáiról.
2,: nem érdekel, miért nem nézel tévét. Te dolgod

Naponta benyögi valaki, hogy mennyivel fejlettebb értelmű, mint azok, akik tévét néznek. Tényleg, ha internetezel, ott sokkal kevesebb a butaság. Dehogy.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2021
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Na elnéztem, csak a végét olvastam.
Nem nyögtem fejlettebb értelműnek magamat, meg nem is tartom. Ami engem nem érdekel, mást lehet, ennyi.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Szerintem nem igazán úgy megy az, így a drága mobil internetet fogyasztaná csak (nincs mindenkinek "korlátlan" előfizetése), valamint gondoljunk bele abba is, hogy az idősebb korosztálynak nincsen okostelefonja, csak esetleg "buta gombos".
(#) ferci válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
"...az idősebb korosztálynak nincsen okostelefonja, csak esetleg "buta gombos"."
Mondjuk 90 felett?
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Idézet:
„És a telefonok jórésze csak fülessel hajlandó FM rádióként működni, pedig ha arra szottyan kedved, akkor FM-en is tudod hallgatni a déli krónikát, az internet-rádión is. Mert van bennük az is.”
Izé... Nekem sikerült kifognom egy olyan Samsung Galaxy S7 készüléket (jelenlegi telefonom), melyben nincs FM rádió!
(#) Udvari Zsombor válasza ferci hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
...meg jó eséllyel a már nyugdíjasoknak, vagy nyugdíj felé közelítőknek, nem is beszélve a faluhelyen élő idősebbekről (láttam már olyanokat, akik nem viszoyulnak jól a modern technikákhoz, eléggé nem megy nekik). Bár nyilván a világ változik, de szerintem a mostani fiatalabb korosztálynak kellene eljutnia idős korba, hogy tényleg "mindenkinek" legyen okos telefonja.
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Ha valakinek nincs okostelefonja, arra már sokan máshogy néznek.
(#) Epu2 válasza ferci hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Akár 40 felett is.
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Idézet:
„Nekem sikerült kifognom egy olyan Samsung Galaxy S7 készüléket (jelenlegi telefonom), melyben nincs FM rádió”

Ez nem tudom, miért jó válasz arra, hogy (amelyikben van) abban is általában fülessel megy. De ha a tiédben nincs, egy okkal több, hogy a faluszélen kapálás közben miért is jó az S7 internetje es az internet rádió kombinációja.
Arra pedig, hogy drága a mobilinternet, és hogy nincs mindig internet: én, aki tanyán lakom, ezért kizárólag mobilinternetet használok, csak azt tudom mondani, nem igaz.
Eleve: akinek s7 van, annak kell magyaráznom, hogy ha majomra telt, akkor banánra is teljen?
Meg mi ez az "idős"- ezés folyamatosan? Hülyébb vagyok, nem tudom az internetet okszerűen használni a korom miatt? Nálam 20 évvel idősebbek is itt vannak a fórumon, ők sem tudják? Nem az van, hogy te nem tudod használni az internet lehetőségeit, és ha valaki tudná, azt (mivel nem érted, mi az) ezért még butaságokat fölöslegesen használónak nézed?

Mint mondtam, nekem nincs szükségem internet rádióra, de nem hiszem, hogy fölösleges, nem gondolom azt, hogy aki használja, az buta.
Sőt, ha itt a pusztán olyan rádiót szeretnék hallgatni, ami csak interneten található, akkor a tökéletes megoldás lenne.
(#) erbe válasza ferci hozzászólására (») Feb 22, 2021 / 3
 
Még csak 68 vagyok. Számítógép műszerész is voltam, rendszergazda is, végül műszaki informatikus mérnökként mentem nyugdíjba. Gombos Nokiám van. Hogy is nézne ki, ha a telefonom okosabb lenne nálam?
(#) szs válasza erbe hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Az Ifa is teherautó (bizonyos szempontokból)
Lehet vele mászkálni, fuvarozgatni. Csak azt ne állítsuk, hogy jobb, megbízhatóbb, kényelmesebb mint a mai Mercedes.
Jó esetben hobbi. De általában hóbort
.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2021
Következő: »»   388 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem