Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   389 / 579
(#) sonajkniz válasza erbe hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Idézet:
„Hogy is nézne ki, ha a telefonom okosabb lenne nálam?”

Sehogy, mert amit ma használunk nagy néha telefonhívások lebonyolítására az nem telefon.
A Steve Jobs féle ma már mindenre ráhúzott, a felhasználót lealacsonyító elnevezés nem igaz.
Már a telefonálásra is képes PDA-t sem nevezték telefonnak, csupán telefonos PDA-nak.
A maiak pedig oly annyira nem azok, hogy egy új Honor készüléket azért vittem egy nap után vissza az üzletbe, mert épp a telefon funkciói egy része nem működött.
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Az IFA munkaautó, a merci meg csak "luxus".
(#) erbe válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 22, 2021 / 1
 
Na látod. A telefont én csak telefonálásra használom. Minden másra ott a számítógép az asztalon. Ha véletlenül máshol jönne rám az internetezhetnék, kibírom, amíg hazaérek.
(#) ferci hozzászólása Feb 22, 2021 /
 
Lehet, hogy páran félreértettetek...
Udvari Zsombor az tételezte fel, hogy "...az idősebb korosztálynak nincsen okostelefonja, csak esetleg "buta gombos"."
Erre írtam, hogy esetleg 90 felett nincs, de az sincs kizárva.
80 felett is már hemzseg az okoska, mert vagy megveszik azért, hogy "nekem is legyen, ne maradjak le", vagy a gyerek, unoka megunta a "100ezrest" és megkapta...
(#) proba válasza sany hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Furcsa világ felé haladunk, a telefonod mondja meg ki vagy. A szüleim olyan boldogan elvannak telefon nélkül is. Számukra az csak egy eszköz, amivel az ismerőseikkel beszélhetnek. Amúgy meg az asztalon pihen. Ha tudni akarnak valamit a környező világról, megkérdezik a szomszédot. Annak sokkal jobb a "keresőmotorja", mint a google-nak.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Az Ifa már nem munkaautó.
Ha a Mercedes luxus, akkor a teherautósofőrök fele luxusozik? Én azt hittem, dolgoznak...
(De nem a mercedes-re volt kihegyezve, csak arról volt szó, hogy ne ragadjunk már le a kevésbé használható dolgoknál, ha már vannak jobban használhatóak is)
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2021
(#) szs válasza erbe hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Internet rádió használhatóságáról, ahhoz alkalmas eszközről beszéltünk Zsomborral.
Én értem, hogy te telefonálásra használsz csak gombos telefont.
Más meg benyögte, hogy nem néz tévét.
Értelmesen folyik a vita.
(#) sany válasza proba hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Dehogy ragadunk...
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Semmi vita.
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Nehéz rendet tartani a sok rossz gyerek között, de legalább megpróbálod.
(#) zenetom hozzászólása Feb 22, 2021 1 /
 
Hivatalos, valós videó a Perseverance Rover leszállásáról:
Bővebben: Link
(#) pucuka válasza szs hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
A múltkor buszmegállóban várakoztunk. Odajön hozzám egy lányka, és kérdezi, mikor ment el a busz. Mondom neki, hogy azt nem tudom, de azt igen, hogy mikor jön a következő. Az okoskám megmondta. (BKV futár)
(#) Epu2 válasza szs hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Volt több gombos telefonom, amiben van rádió.
(#) gkari válasza pucuka hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Bizony, bizony, akad abban néhány tényleg okosság (nameg egynehány rendesen hülyeség).
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2021
(#) mateatek válasza pucuka hozzászólására (») Feb 23, 2021 / 1
 
(#) pucuka válasza gkari hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Azt nem kő letőteni.
(#) Hp41C hozzászólása Feb 24, 2021 /
 
Amikor a hóhért (kvíz készítőt) akasztják...
A kvíz kitöltése lehetetlen, mert a helyes eredmény nincs a lehetséges válaszok között.
ui. A szorzás magasabb rendű művelet, mint az összeadás és nincs zárójel.

feladat.JPG
    
(#) pucuka válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Szerintem:
Egy tulipán 20 -at ér, mert (3 db = 60)
Egy kékvirág 5 -öt ér, mert (20 (1 db tulipán) + 5 (1 db kékvirág) + 5 (1 db kékvirág) =30)
Egy napraforgó 1 -et ér, mert (5 (1 db kékvirág) - 2 (1+1 db napraforgó ) = 3)
A ? = 101 -et ér, mert 20 (1 db tulipán) × 5 (1 db kékvirág) + 1 (1 db napraforgó) = 101
Már ha a két szál napraforgót jelöletlen összeadásnak vesszük. Ha jelöletlen szorzásnak, akkor a két napraforgó 2 -őt ér, és a végeredményugyanannyi, mert ha a dupla napraforgó kettőt ér, akkor a szimpla csak egyet.
(#) Pethical válasza pucuka hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Szerintem, ha jelöletlen szorzás van a két napraforgó között, akkor a szimpla napraforgó értéke nem 1, hanem √2, amivel a végeredmény 101,41.
Lehetséges, hogy az szorzás, az x pedig repluszt jelent. Ebben az esetben 5,41 a végeredmény.
(#) Skori válasza pucuka hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Annyival egészíteném ki az írásodat, hogy ha a két napraforgó kettőt ér, és jelöletlen szorzás lenne közöttük, akkor egy napraforgó 20,5-t (azaz gyökkettőt) érne.
Nem tudom egyébként a matematikai szabályok mit írnak elő jelöletlen művelet esetére (de régi emlékeim szerint szorzást).
(#) iamrob válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 24, 2021 / 2
 
A 81 lesz a helyes.
A lila virág annyit ér, amennyi szirma van, tehát az alsó egyenlet 1+20*4 lesz.
(#) lazsi válasza pucuka hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
A harmadik sorban rosszul gondolkodsz... De addig jó.
Tehát a kétnapraforgó értéke: 2
Az egynapraforgó értéke lehet 5, 10, 170 vagy -19. Függően attól, hogy melyik választ tekintjük helyesnek.
A kétnapraforgó és az egynapraforgó egymástól független szimbólumok.
A kétnapraforgó =/= 2 x egynapraforgó, ahogyan a W =/= 2 x V.
(#) lazsi válasza lazsi hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Figyelmetlen voltam! Mivel csak az ötszirmú-lilavirág értékét ismerjük, a négyszirmú-lilavirág értékét nem, így az előbbi gondolatmenetem helytelen. Sajnos nem tudom megoldani az egyenletet...
(#) Kastler válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 24, 2021 / 1
 
A helyes válasz elvileg 81 mert a piros virág 20 szorozva lila szirmú virág (de csak 4 levéllel) 4 az 80 meg egy sárga az 1, tehát 81.
(#) szs válasza lazsi hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Bizony figyelmetlen voltál, pedig közel jársz.
Az ötszirmú lila:5, akkor a négyszirmú lila:4.
20x4+1 az 81

Ó, míg irkáltam a fejtegetést, Kastler jól megírta
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2021
(#) Pethical válasza Kastler hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Valóban.
Feltéve, hogy csak egész számot vehet fel a négyszirmú lila virag.
Milyen szemetek van, én nem vettem észre, hogy hiányzik egy szirom
(#) pucuka válasza lazsi hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Visszavonom. Van két szimbólum is, aminek nem ismerhetjük az értékét, az egyik, a szóló napraforgó, és a másik a négylevelű kékvirág. Ez utóbbit nem is vettem észre. Sajnálom.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 24, 2021 / 1
 
Köszönöm, hogy ennyi ötletet adtatok. Én sem vettem észre a 5 ill 4 levelű változatot...
Így egy 6 ismeretlenes rendszerrel van dolgunk.
Tulipán, 5 levelű kék virág, 4 levelű kék virág, szimpla napraforgó, dupla napraforgó, és a kérdőjel.
Megyek megkeresem a diofantoszi egyenletekkel foglalkozó matekkönyvet...
(#) Hp41C hozzászólása Feb 24, 2021 /
 
Más.
Flip-dot kijelző 30 f/s sebességű vezérlése.
(#) szs válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
(Valójában a megfejtés abban áll, hogy nem "számtani feladvány", hanem "logikai fejtörő" a neve. Fontos az is, hogy meg van adva a négy lehetőség, amiből egy biztosan jó. Visszafelé fejtve már rájön az ember arra, mire gondolhatott a költő.)
Következő: »»   389 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem