Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1080 / 1151
(#) bamino hozzászólása Júl 6, 2022 /
 
Üdv!
Adott egy potméter formájú, de négy kivezetéses enkóder, a rajzon közölt kapcsolási mechanizmussal. Ha jobbra tekerem, a jobb oldali kivezetés ad impulzust, ha balra tekerem, akkor fordítva. Csak CTR felirat van rajta, más adatot nem tudok.
Mi a neve, és esetleg hol lehet ilyet találni?
Előre is köszönöm.

rajz.jpg
    
(#) Bakman válasza bamino hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Fényképezd körbe az enkódert, hátha valakinek képről beugrik, milyen típussal van dolgunk.
(#) bamino válasza Bakman hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Jelenleg be van építve, ezért gyatrábbak a képek. Egyébként egy vezérlőegység fel-le nyomógombjai lettek kiváltva vele. Így tekeréssel könnyebb a beállítás. Próbáltam a ma kapható inkrementális háromkivezetéses enkóderrel is, de az nem jó.
(#) Gafly válasza bamino hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Idézet:
„Ha jobbra tekerem, a jobb oldali kivezetés ad impulzust, ha balra tekerem, akkor fordítva. Csak CTR felirat van rajta, más adatot nem tudok.”

Ez igazán nagyon érdekes.
(#) kaqkk válasza bamino hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Ha másképp nem megy én terveztem egy pices cuccot 16f628 al éppen 3 gomb kiváltására ( gombos enkoderhez) a gomb váltja az üzemmódokat és az enkóder felfelé-lefelé tekerve lépteti a másik két nyomógomb kimenetet .
(#) sonajkniz válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Mivel a gomb a kézi enkóderen külön kivezetés, így méretzanzásítás okán az enkóder jelátalakítására elég egy 6 lábú PIC10-es is.
(#) kaqkk válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Nem teljesen , mert van 3 bemenet és 3 kimenet , ha csak az enkóder kell akkor lehet elég a 6 lábú ... Egyébként meg azért lett 628 mert az volt a fiókban , de "bármire" átportolható ...
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2022
(#) sonajkniz válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Idézet:
„de "bármire" átportolható”

Ez így van. Nem egy "atomreaktor" egy enkóder kódja.
Főként nem a kézi enkóderé, ami mindíg 0-0-án áll meg.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2022
(#) kaqkk válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 6, 2022 / 1
 
De közelít a MIR űrállomás alapszoftveréhez
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2022
(#) hg6dab válasza bamino hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Idézet:
„egy vezérlőegység fel-le nyomógombjai lettek kiváltva vele”
Itt nincs gyors impulzus, két darab miniatűr relé és máris használhatod a háromlábút. Háromlábúban többféle működési módú létezik, van amelyik azt teszi ami neked kell, csak gondolom neked nem jó a közös vezeték, ezért javasoltam relét.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2022
(#) mraulajos hozzászólása Júl 6, 2022 /
 
Hali!
A képen, 100nF fólia kondenzátor?
(#) bamino hozzászólása Júl 6, 2022 /
 
Relé nem jó mert épp a gyors impulzusok miatt kellett ez az eszköz. Pl 0-99-ig feltekerni csak egy pillanat. Közös vezeték lehet most is az van
(#) mex válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 6, 2022 / 1
 
Igen. Méghozzá X2 osztályú
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2022
(#) bamino hozzászólása Júl 6, 2022 /
 
Időközben megtaláltam a pontos nevét: impulzusos forgó kapcsoló. A TME kínálatában is van, de jelentleg nem kapható. Ha valakinek van ötlete, örömmel fogadom. Köszönöm az eddigi segítséget.

https://www.tme.eu/hu/details/ps1010-20/forgo-kapcsolok/ctr/ps1010-...0-000/
(#) mraulajos válasza mex hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Tehát, nem célszerű berakni helyette a képen láthatót : Milyen hátránnyal jár? Egy kapu vezérlésben van.

478048_1.webp
    
(#) sonajkniz válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 7, 2022 / 3
 
Gondoltam, ha esetleg valakit tényleg érdekel, PIC független rutin (legfeljebb a bankváltások kellenek hozzá) az enkoderkapcsoló jelének átalakítására:
  1. ENCODER
  2.    BTFSC    PORTA,3
  3.    GOTO     JOBB
  4.    BTFSC    PORTA,4
  5.    GOTO     BAL
  6.    GOTO     ENCODER
  7. JOBB
  8.    BTFSS    PORTA,3
  9.    GOTO     ENCODER
  10.    BTFSS    PORTA,4
  11.    GOTO     JOBB
  12.    BSF      LATA,1
  13. JOBB_KI
  14.    BTFSC    PORTA,3
  15.    GOTO     JOBB_KI
  16.    BTFSC    PORTA,4
  17.    GOTO     JOBB_KI
  18.    BCF      LATA,1
  19.    GOTO     ENCODER
  20. BAL
  21.    BTFSS    PORTA,4
  22.    GOTO     ENCODER
  23.    BTFSS    PORTA,3
  24.    GOTO     BAL
  25.    BSF      LATA,2
  26. BAL_KI
  27.    BTFSC    PORTA,4
  28.    GOTO     BAL_KI
  29.    BTFSC    PORTA,3
  30.    GOTO     BAL_KI
  31.    BCF      LATA,2
  32.    GOTO     ENCODER
(#) hadihajos hozzászólása Júl 13, 2022 /
 
Üdvözletem! Van 2 darab 2x12V dupla tápegység, NyÁK-ra szerelve. Hálózati csatlakozó aljzatok nem egyformák a 2 lapon sem. Sem a telefon, sem az UTP (internet) kábelek nem illeszthetők. Az egyik 4, a másik 8 eres aljzatú. Ismerős-e valakinek?
(#) antiktelefon válasza hadihajos hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Pedig 4 és 6 pinesek... Biztosan nem RJ9 és RJ11 csatik? a 4 pines pl ami a kézibeszélőbe megy. Vannak más RJ dugók is, de ahhoz nem nagyon fogsz plugot és présfogót találni. De magyar feliratú a nyák, csak nem raktak valami ritka RJ dugót rá, mit próbáltál bele? A kisebb a kézibeszélő csati a nagyobb a vonali csati lehet, illetve létezik belőle egy magasabb verzió is, de az úgyis beszerezhetetlen, egyszerűbb az aljzatokat cserélni akkor.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2022
(#) Suba53 válasza hadihajos hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Azt mondja a felirat, hogy dinamika kompresszor. Te mire akarod használni?
(#) Rosszmáj hozzászólása Júl 14, 2022 /
 
Erről tud valaki valami közelebbit? Mintha a gugli nem ismerné.
(#) Gafly válasza Rosszmáj hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Barátom, ezzel már megint olyat kérdeztél, amiről fogalmam (ismerve engem nem volt nehéz, mert nem értek hozzá ) sincsen.

De ránézésre valamelyik szines TV-hez lehet kiegészítő szolgáltatás. Adott időben bekapcsol, IR távirányítóként, például. Sokat nem adhattak el belőle, mert én például még soha nem láttam hasonlót. Jól tedd el, mert másnak ilyen nincsen...
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Idézet:
„Barátom, ezzel már megint olyat kérdeztél, amiről fogalmam (ismerve engem nem volt nehéz, mert nem értek hozzá) sincsen.”

Erre nem reagálok. Pedig tudnék Nomen est omen.

Egyébként AM/PM óra ébresző funkcióval és ennyi. Csak még én sem láttam ilyet, de már az enyimé. Lomipiac,200.-
(#) Suba53 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Lehet hogy valamelyik karácsonyi ajándék az elvtársaknak. Azok nagy része meg nem kereskedelmi termék volt.
(#) hadihajos válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Nincs 6 pines, csak 4 és 8. A 4 pines hasonlít a falon lévő analóg telefon aljzatához. Kábelvég nélkül nem tudom kipróbálni. Ez talán egy kis telefon elosztónak is vélném. A kék elkós, pedig 8 pines. De egy Ethernet kábel dugó szélesebb és laposabb nála. Végül a tápok miatt vettem. De ha használható eszköz lenne, akkor nem szeretném ketté vágni. Pl. router vagy switch.
(#) antiktelefon válasza hadihajos hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Nem tudom, a képen lévő 6 pinből hogy lett neked 8..
De rá van írva a panelra, hogy ez egy dinamika kompresszor része, nem router meg switch, láttál te már routert 2 stabkockával meg pár soic8 tokos icvel??
(#) hadihajos válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Bocs, ha elírtam. A fekete elkós 6 pines. Egyiket sem láttam belülről, azért kérdezem.
(#) Suba53 válasza hadihajos hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Ha csak a tápok miatt vetted, akkor nyugodtan vágd szét. A másik felével úgy sem tudsz mit kezdeni.
Bár a táp része sem egy gazdaságos kivitel, ormótlanul nagy helyen terül el.
(#) zitzaki hozzászólása Júl 15, 2022 /
 
Sziasztok!
Pakolás közben találtam az alábbi alkatrészeket, de fogalmam sincs mik lehetnek, tudna valaki segíteni?
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2022
(#) Ráx Aladár hozzászólása Júl 15, 2022 /
 
Sziasztok! Ez mi?
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2022
(#) tufatofu válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 15, 2022 / 1
 
Valami ősi fotocella szerűségre tippelnék....
Következő: »»   1080 / 1151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem