Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   101 / 219
(#) storm válasza cornel hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
12-14cm-es ventivel is próbálkozhatsz, 5V-al meghajtva is sokat segít. Persze jó minőségű ventillátor, hogy a nagy csendbe ne legyen esetleg zavaró a hangja.
(#) cornel válasza storm hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
A borda dobozon kivul van.Ventit semmikepp nem szeretnek,az legyen csak a hangositasi erositokben.Biztosan nem megy el ez a hofok?Lamalas szerinted sem?
(#) meszi válasza cornel hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Elmegy a végfok, lehet hogy hónapokig is, de a tranyó élettartama drasztikusan le tud csökkenni ha magas a belső hőmérséklet. Erről még Hiraga mester is írogatott annó néhány évtizede.
(#) lamalas válasza cornel hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Nekem nincs tul sok tapasztalatom magas homersekleten hosszu ideig uzemelo felvezetokkel. Altalanos ervenyu gyakorlat, hogy erdemes a magas homersekleten uzemelo felvezetoket minel jobban huteni. Ha nem akarsz aktiv hutest akkor kellenek a nagy hutofeluletek, nincs mas lehetoseg. A passziv hutes hatasfokat ugy tudod novelni, hogy a hutobordakat megfelelo helzetbe allitod (ugy alljanak mint a radiatorok), erdemes feketere eloxaltatni oket, es szellos helyre rakni az erositot. Van meg tobb mas fontos szabaly/szempont amit erdemes szem elott tartani, hogy a tranzisztoroknak megfelelo hoelvezetest/hutest biztositsunk.
(#) Class-A-. hozzászólása Júl 17, 2012 /
 
Nekem lenne egy két észrevételem a tranzisztor hűtésével kapcsolatban.Elsősorban az -A- osztályú erősítőknél vettem észre itt a fórumokon,hogy általában ezzel spórolgatnak az építők.Nem beszélve arról,hogy nem közvetlen a bordára szerelik a tranzisztort hanem egy- L -idomon keresztül . Kíváncsi lennék ,hogy ezek után a szigetelők milyen anyagból vannak a tranzisztorok alatt és milyen vastagon van a szilikon .- Ha a chip hőmérsékletet le akarjuk szorítani akkor ha lehetőség van(kell,hogy legyen) a tranzisztort közvetlen a bordára szereljük!Vannak más megoldások arra,hogy hogyan szigeteljük el a bordákat egymástól.Erre viszont még nem láttam itt példát.A másik,a nyugalmi áram (talán fölösleges) magasra emelése a szűkségestől nagyobbra.Egy másik gondolat az hogy miért akarunk nagyobb teljesítményt ,ha úgysem használjuk ki. - A hűtés egy lényeges dolog az -A- osztálynál , ügyeljük és fektessünk nagyobb hang sújt rá-,ezzel ne spóroljunk.
(#) cornel hozzászólása Júl 17, 2012 /
 
Koszonom a valszt!
A bordam gyari feketere eloxalt meretes radiator. Optimalis helyzetben,dobozon kivul,a levego akadaj nelkul jarja. Tranzisztorok TO-3 tokozasuak kozvetlen bordara szerelve,nincs plussz idom. Szigetelese gyari TO-3 keramia alatet hovezeto zsirral,teflon gyurukkel,inbusz csavarokkal. Tap 31 Volt 1,5 Amper nyugalmi,nem szivesen csokkentenem,igy jobban tetszik a hangja.
(#) WaRL0 hozzászólása Júl 20, 2012 /
 
Sziasztok. Van egy 155VA-s toroidom ami 27V AC üresjárati fesszel rendelkezik. Ezen kívül 2pár 2N3055-ös tranyóm és 1 pár 4ohmos ládám. Mivel a toroid teljesítménye elég alacson ehhez a erősítőhöz, ezért alacson nyugalmira gondoltam. Össze lehetne hozni egy normális hangú erősítőt ami megfelel a kritériumoknak?
(#) Ge Lee válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
A trafód teljesítménye nem alacsony, viszont a feszültsége az magas, tekerj le belőle.
(#) keszeg01 válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Sziasztok.
Szerintem előbb ki kell próbálni így ahogy van kb 700-800 mmA nyugalmival és ha jó nem kell hozzányúlni a trafóhoz.
Nekem 25V terhelve oldalanként 1,1 A nyugalmival és kb 160 VA -es a trafóm, 2-3 óra elteltével is éppen langyos.

Kép0047.jpg
    
(#) Class-A-. válasza keszeg01 hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Csak kérdezném,hogy milyen a hangja ilyen feszültséggel és nyugalmival? - Ha jól értettem akkor csak egy trafót használsz.Mekkora a szűrés a tápban?Köszönöm az infót.
(#) keszeg01 válasza Class-A-. hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Igen egy trafót ami a képen van 25V és oldalanként 1,1A nyugalmit a szűrés az egyik erősítőben (hirtelen felindultságból 2 építettem) 5db 4700 és 6800 mf a másik erősítőben 37000+37000+41000+2200mf és mind a kettőben van 100nf és 330nf.
BC212, BC301 ezek mind a kettő erősítőben egy formák az egyikben MEV-es BDY 73 a végtranyók a másodikban aszem 2N3055.
A hangja nekem személy szerint nagyon tetszik eddig egy AB osztályút hallgattam.
Eddig 2 személynek adtam kölcsön és őnekik is tetszett a hangja.
(#) WaRL0 válasza keszeg01 hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Szia. Meg tudnál ajandékozni egy nyáktervel ? Esetleg elárulnád, hogy milyen félvezetőket használtál ?
Köszi
(#) keszeg01 válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
A félvezetőket leírtam az előző hozzászólásban a nyáktervet megadhatom de egy kicsit testreszabot a hűtőborda miatt.
(#) WaRL0 válasza keszeg01 hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Köszönöm szépen. Esetleg egy beültetési rajzot kaphatnék ? Vagy legaláb egy kapcsolási rajzot ami szerint készítetted a nyák-ot.
(#) keszeg01 válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Megpróbálom.
A beültetési rajzon van egy 1mF -os kondi a c2-vel párhuzamosan egy külföldi fórumon ajánlják.
(#) webinas válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia!
Itt a kért nyák.
Rajta hagytam mindent, a sztereó változatot is, meg van egy elkezdett RIAA korrektor is, ha gondolod megcsinálod. Annak is csatoltam a rajzát

János
(#) webinas hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy kis problémám támadt a JLH-val kapcsolatosan.
Rátettem szkópra, és amikor elkezdem feltekerni a hangerőt, akkor kb. 10% -ig jó, majd elkezd gerjedni.
Hangosítom tovább, és kb. 30% után megint jó lesz.

Lenne ötlete valakinek, hogy mi okozhatja a problémát?

János
(#) WaRL0 válasza keszeg01 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia.Jól látom, hogy a kimeneti féltápot trimerel állítod a nyugalmit pedig ellenállásokkal?
(#) keszeg01 válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Igen de a bemérés alatt 1,2k trimer volt berakva aztán kicseréltem fix ellenállásra.
(#) WaRL0 hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Szerintetek lenne értelme letekerni a toroidomról, hogy jobban illeszkedjen a JLH-al és a 4ohmos hangszóróimmal? 27VAC az üresjárati fesz és teljes terhelésnél pedig 21VAC (ezek a toroidra írt adatok)
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Nem kell semmit levinni , egyszerűen a nyugalmi áramot megemeled és kész , de ehhez azt illik tudni hogy a trafónak sokkal nagyobb teljesítményűnek kell legyen .
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Csak azért kérdeztem, mert több helyen is olvastam, hogy 4ohmos hangszóróhoz alacsonyabb tápfesz és nagyobb nyugalmi áram kell! Namármost nekem a toroidom 155VA ami nem valami sok ehhez az erősítőhöz, a hűttőbordáim meg szintúgy elég soványak. Ha meghagyom a jelenlegi tápfeszt magasabb nyugalmival akkor még nagyobb teljesítmény megy a fölösbe, nem ? Ezért gondolkoztam azon, hogy letekernék jópár voltot a toroidról.
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Szia! Ha így állnak a dolgok, én letekernék belőle, pontosabban - mivel toroidról van szó - készítenék (1-2) leágazást
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Ebben az esetben tekerj le belőle de amit Reloop kolléga javasolt az a célszerűbb mert ha csinálsz 1-2 lecsapolást akkor lehet variálni a későbbiekben ha szükség lenne rá.
A most készülő JLH -ba csak 130 Watt -os toroidot szánok bár én csak 8 ohm -mal fogom használni és nem szeretnék csak 1A körüli nyugalmit de majd a meghallgatás eldönti a végleges beállítást .
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Mind kettőtöknek köszönöm a válaszokat! Letekerek belőlle pár mentetet, csinálok még egy leágazást!

CIROKL : Remélem megosztod picasa-n a képeket, hátha tudok ötletet lopni tőlled . Szeretem nézni az alkotásaid.

Szerk.: JLH be illetve kikapcsoláskor koppan?
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Mmm nem akartam már képeket csinálni de ha van igény rá akkor majd csinálok .
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
[OFF] Szerintem többen is szeretik nézegetni a precíz munkádat. Látom, hogy te általában inox-al dolgozol. Mivel hegeszted, TIG-el ? Mivel most én is inox-ból fogom csinálni a doboz egy részét. [OFF]
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
A következő JLH erősítőm dobozolásában is lesz Inox anyag szerintem amit általában avi -val a saját anyagával hegesztek .
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Rendben! Ha jól tudom az AWI egyenlő a TIG-el.
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Nem akarok tovább offolni de igen a TIG az a heggesztési módozat és az elnevezés az AWI pedig a magyar szöveg rövidítése : Argon védőgázas wolfram-elektródos ívhegesztés (AWI - TIG hegesztés)
Következő: »»   101 / 219
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem