Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   184 / 208
(#) doni82 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Van egy univerzális távirányitóm,és probáltam bekapcsolni vele,de semmi
(#) kadarist válasza doni82 hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Akkor itt az idő, hogy levedd a hátulját és megvizsgáld a belvilágát.
(#) doni82 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Nos ez elég rosszul néz ki.

1.jpg

2.jpg
   
(#) kadarist válasza doni82 hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
A Q101-102 környéke eléggé viseltesnek látszik.
(#) doni82 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Mit tudnék kezdeni ezzel?Vagy kuka?
(#) kadarist válasza doni82 hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Ha nem értesz a javításhoz vagy nem vagy képzett a műszerhasználat terén, akkor nem neked való ez a tévé. Minimum egy hűtőborda hiányzik, meg ki tudja, hogy még milyen hiányosság van azon táppanelen.
(#) doni82 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Értem.A feltételezés igaz nem igazán értek hozzá.Esetleg keresnem kéne egy ijen táppanelt?
(#) kadarist válasza doni82 hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Persze, lehet keresni, de mi van, ha más is rossz még azon kívül? Az Ebay-en biztosan találsz hozzávalókat.
(#) antiktelefon válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Ha nem belecseréltek egy más miatt hibás tvbe egy szétbarmolt tápot, akkor elég kicsi az esélyes egy primer oldali fetes hibától más is meghaljon a kimeneten. De biztos lehet itthon is kapni tápot hozzá, meg táp nélkül is labortápokról éleszthető a tv, csak backlight nem lesz maximum.
(#) Remci hozzászólása Okt 29, 2022 /
 
Sziasztok.
AYA A24BD2403 LCD tv-hez keresnék firmware-t. Az alaplap T.SIS231.51 , Module: C240X13-63-A
Esetleg lenne valakinek,vagy tud valaki letöltési forrást hozzá? Köszönöm.
(#) hbe hozzászólása Okt 30, 2022 /
 
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy van egy Samsung LCD Tv, amiben a táp panelen van valami hiba,
mivel a ccfl lámpák működnek (tesztelve), és egy másik műküdő Samsung monitor ccfl csövét rádugva a hibás panelre is az inverternek csak az egyik oldala megy, de az is csak 2-3 másodpercre bekapcsol és ki és standby!

Ezzel kapcsolatosan lenne a kérdésem hogy hol érdemes keresni a problémát?
Utána olvastam több hasonló kérdésnek de ezzel kapcsolatosan még nem igazán találtam választ.

A trafót is kiforrasztottam a tekercsek rendben vannak, diódák is, és az elko kondenzátorokat cseréltem,
a csatlakozók is érintkeznek, eddig ennyi kb. de a helyzet változatlan sajnos...

Én valamelyik kis (pici) tranzisztorra gyanakodom, hogy ott nem kapcsol azon a hibás oldalon (bekarikáztam),
de ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom. Nemigazán nyúlnék hozzá ha nem muszáj!
Ráadásul be sem tudom azonosítani hogy milyen típusú a tranzisztor, mert csak szám van rajta.

Csináltam fotót hogy jobban átláthatóbb legyen hogy milyen panelről van szó!

Hátha valakinek van hasonló tapasztalata amivel esetleg megoldható a probléma,
vagy csere lesz de nem találtam még ugyanilyet.

Üdv! T
(#) proba válasza hbe hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
A pici tranzisztorok a csövek áramát mérik szerintem. A hiba gyakoriság szerint :az elkók, csövek, transzformátor. Egyéb hibát nem igazán láttam még. A trafónak a két szekunder oldala egyforma ellenállású volt? Ha végkép nem boldogulsz vele, az egészet kidobod, és raksz bele 12V-os ledcsíkot. Az inverter tápra rákötöd, egy-több sorba kötött ellenállással/diódával, hogy a fényerő jó legyen. Hátrány, a monitor készenlétben sem tudja lekapcsolni a háttérfényeket, cserébe viszont üzembiztos egyszerű.
(#) kadarist válasza proba hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Szia!
Azok a "tranzisztorok" valójában kettősdiódák. A soklábú kontroller IC-nek (U201) mi a típusa?
(#) eyess válasza hbe hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Nem mindegy , hogy milyen csöveket kötögetsz rá. És az sem mindegy , hogy az eredti csövek mennyi áramot vesznek fel egyenként. Szóval nem az a lényeg , hogy ja világítson valahogy. Ha valamelyik cső is ha már gyengélkedik az több áramot fog felvenni , és emiatt letilt. Szóval addig nem kell eltemetni a tápot amíg pontosan nem vagy biztos abban , hogy ténylegesen jók e azok a csövek. Én meg azt mondom , hogy a tá feltehetően jó , és végzi a dolgát , vagyis beavatkozik ahogy kell , ha problémát érzékel.
(#) kadarist válasza hbe hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Félrement a hozzászólásom...
Szia!
Azok a "tranzisztorok" valójában kettősdiódák. A soklábú kontroller IC-nek (U201) mi a típusa?
(#) deebo válasza hbe hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Régi ismerős panel. Kb. 102%, hogy az inverter trafó döglött meg. Két szekundere van, mérd meg mindkettőnek az ellenállását, 10%-on belül kell lenniük egymáshoz képest, persze valószínű, hogy az egyik szakadt lesz.

Bővebben: Link
(#) szs válasza deebo hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Csakhát valószínűleg e mondat elkerülte a figyelmed:
Idézet:
„A trafót is kiforrasztottam a tekercsek rendben vannak”
(#) hbe hozzászólása Okt 31, 2022 /
 
Köszi a válaszokat!

Megmértem a tekercsek ellenálásait a jó oldalon 1.066 Kohm a rossz oldalon 1.266 Kohm.

Az IC (U201) típusa: SEM2005

A ledes megoldáson már én is gondolkodtam, de még nincs rálátásom hogyan/hova kell bekötni!
meg milyen típusú ledsort érdemes használni..
(#) hbe hozzászólása Okt 31, 2022 /
 
Az IC-vel kapcsolatban találtam egy hasonló problémát, talán ez megoldhatja a gondot..
nem tudom érdemes -e játszadozni vele!?

http://www.planetatecnico.com/foro/viewtopic.php?t=57054
(#) proba válasza hbe hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Volt olyan, azt írtad, a csövek a két oldalon eltérő módon viselkedtek. Ha ez igaz, a trafó szimplán menetzárlatos.Szerintem szedd ki a csöveket, mérd meg milyen széles hely van a fényterelőnél, azután a legsűrűbb osztású hidegfehér színű ledszalagot bele. Áramot meg majd kap valahonnét. A csövek amúgy sem örök életűek, elég régi konstrukció, hogy meglegyen a kellő üzemóra.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2022
(#) kadarist válasza hbe hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Kapcsold ki az IC védelmi funkcióját a kép alapján. Ha áthúzás van a fénycsöveknél, akkor az így megnézhető. Bővebben: Link
(#) hbe hozzászólása Okt 31, 2022 /
 
Köszi! Holnap foglalkozok vele, ma prg. van! Üdv!
(#) deebo válasza szs hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Úgy tűnik mégsem vannak annyira rendben, az ilyesmit szemrevételezéssel nem nagyon lehet ellenőrizni.
(#) deebo válasza hbe hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Akkor meg is találtad a problémát.
(#) hbe hozzászólása Nov 1, 2022 /
 
csak leteszteltem a tekercseket még 1x, felcseréltem az oldalakat és úgy tűnik eddig
hogy csak gond van vele!

Így ami eddig a jó oldal volt, most ott gyengélkedik a fénycső,
a rossz oldalon meg meggyújtja rendesen!
természetesen ugyan úgy kikapcsol néhány másodperc múlva.

Ezek szerint a tekercsekkel kellene csinálnom valamit.. (cserélni)
A IC-hez nem nyúltam még.
(#) deebo válasza hbe hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Ne bonyolítsd, a mérésből egyértelműen látszik, hogy problémás a trafó. Rendeld meg kínából az újat, tedd bele és ennyi.
(#) szs válasza hbe hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 

Először azt írtad, jó a trafó, jónak mérted. De hát nem is... No, nem baj.
Azt a TM-09180-at nem látok itthon (persze, lehet, vaksi vagyo), de találtam oldalt:

el tanya: Link

ahol leírják, mivel lehet helyettesíteni.
TMS91429CT, azt pedig lehet kapni a Kerekes utcában. Persze, nem tudom, neked az mennyire messzi...

Hqelektronika
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2022
(#) hbe válasza deebo hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Jaja igaz, ahogy elnézem ugye a kínai se olcsóbb, adó+vám.. ahogy szs írta a HQ-s az jó árban van igaz az helyettesítő, de csak bírja majd még az is, még a cső megy!

Utána jöhet a ledes megoldás, ott viszont meg kell majd oldani a ki/be kapcsolást,
hogy automatikus legyen!

Egyébként az inverter tekercs előtti áramköréről a ledek meghajtása lehetséges?
persze a akkor ott már ki kellene iktatni a védelmet hogy ne kapcsoljon ki?
Így eszembe jutott ez a gondolat, majd a jövőbe megoldásként!
(#) hbe válasza szs hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Köszi a linkeket!
(#) proba válasza hbe hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Nemes egyszerűséggel az egész IC-s inverteres dolgot kihagyod/kikötöd, az inverter pufferkondenzátora jellemzően 12V-os. A ki be kapcsolásra az összekötő vezetéken szokott lenni egy on off jel. A védelemmel szerintem nem kell foglalkozni, azt az IC intézte, míg a panelen volt.
Következő: »»   184 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem