Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   247 / 315
(#) Rosszmáj válasza Mathyas hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Aliexpressen kívül: használt laptop akku.
(#) meszi_1985 hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Akkor töltöm a visszajelző led jelzései szerint, köszönöm!
(#) villanyipi válasza meszi_1985 hozzászólására (») Ápr 22, 2020 / 2
 
Nincs itt semmi különösebb töltés idő meg ilyenek, ugyanezen elven megy az obi márkás akksis gépek is egy óra töltés munkától függően akár több nap működés, túltölteni nem tudod mély kisütni szint úgy nem engedi az elektronika, elmúltak már a nimh akkus 16 órát töltünk 1 órát dolgozunk féle idők.
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 26, 2020 /
 
Sziasztok!

Belső ellenállásos kérdésem lenne ( pedig uy emlékeztem hogy ez most téma volt már itt a hetekbe)

Vannak régi akksiaim18650.... berakom oket tesztelni! kiirja hogy 80 - 100 - 110mR, erre mondhatjuk hogy elég rossz..
megcsinálja a tesztet a végén kidobja mondjuk hogy 2176mAh 97 mR.
utánna rá kétnapra beteszem megint azt a cellát végigfuttatom megint a tesztet és akkor kidobja hogy 2173 mAh 7mR

Most melyiknek a valós.... mivel kalkuláljak?
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Mérd meg magad a belső ellenállást egy fix ellenállással és multiméterrel, mert a "mérőd" nem szolgáltat korrekt értéket (esetleg a kontaktus az akksi és a mérőd között szörnyű).
NiMh akksinál lehet belső ellenállás érték változás (pl. 6cellás pakkról írok), pl. hidegen 100mOhm, amikor meg terheled 6A-rel, először csökken az akksifeszültség, aztán pedig emelkedik! A belső ellenállása a melegedés hatására csökken, de csak 10-20%-ban (mondjuk 70-80mOhm-ra).
97mOhm-ról 7mOhm-ra semmi nem fog változni. Vagy elírtad, vagy a mérőd nem mér megfelelően.
(#) Firefighter1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Nem... nem irtam el ezeket az értékeket dobta.
Mondjuk a merőmet se lehet egy minőségi valaminek nevezni...
LiitoKala 500... de amikor van 600 cellád....
De igen, lehet hogy valami mást kell kitaláljak.
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 / 1
 
Én összedobnék egy egyszerű belső ellenállás mérő szerkezetet. 18650-es cella, ezt beterhelni mondjuk 1Ohm-mal, közben méred a feszültséget a cellán (amilyen közel csak tudod, lehetőleg a kivezetéseknél). Belső ellenállás: (magasabb feszültség-alacsonyabb feszültség)/(alacsonyabb feszültség/1Ohm). Vagyis a belső ellenállás egyenlő lesz a feszültség változás (terhelés nélkül-terhelve) osztva az alacsonyabb feszültség értékével (egyszerűsítve).
(#) Epu2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Az Ohm törvénye alapján ismerni kell az áramot is. Esetleg egy áramgenerátorral terhelni? Fixx áram, könnyebb számolás.
(#) Kovidivi válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 / 1
 
Ez a mérési módszer pont azért egyszerű, mert nem kell hozzá semmi, csak egy multi, meg egy db. 1 Ohm ellenállás (10-50W-os). Az áram pedig kiszámolható: mért feszültség/1Ohm, vagyis amit mutat a multi a 20V-os méréshatárban, azt veheted az átfolyó áramnak is! A hiba pedig +-2%-on belül marad, ami azért sokkal de sokkal jobb eredmény, mint amikor egyszer 7mOhm-ot, aztán meg 97mOhm-ot mutat egy "műszer".
Bonyolítani lehet, meg is tettem, a profilomon ott link.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2020
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 / 1
 
Hali!
A Litokala 500-nak én semmit nem hiszek el. A 800mAh nimh akksiba nem tudom hogy tud beletolni 1500 mAh-t. Szerintem az áramot nem méri, egyszerűen a töltési időt megszorozza a beállított töltőárammal, aztán hogy mennyi áramot vesz fel az akksi az nem érdekli.
Mondjuk li-ion-t töltést még nem figyeltem meg ott hogy számol...
Szóval ez valami kínai akksi kapacitásszámolást csinál, ahogy a nemlétező akkukapacitást ráírják Kínában
(#) Firefighter1 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Igen megvan rá az esély hogy így csinálja!!
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Már annyiszor elhatároztam, hogy pontosan megfigyelem a Li500-at, utánaszámolok, de mindig elmarad
Amiatt is gyanús ha két különböző ni-mh cellát teszek be ugyanabban az időben ugyanazt a betöltött kapacitást mutogatja, amit nem hiszek, hogy mindkét akksi ugyanakkora áramot vesz fel mindig...
Most rendeltem egy ilyet, remélem ez a töltés alatt a valós felvett áramot jelzi ki
Bővebben: Link
Már a töltés kezdetekor szerintem a felvett áram sokmindent elmond az akksiról...
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2020
(#) Kovidivi válasza pipi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Inkább egy USB doctor-t vegyetek. Ez egész pontos, számol mAh-t, Wh-t, időt mér, mindent, ami kell. Bővebben: Link. Olcsó is. Ha TP4056-ot használtok, akkor beköthetitek a töltő elé, de szerintem ha utána van (tehát az akksi és a töltő között), akkor is működőképes marad (csak ne kapcsolja le a töltő a feszültséget, ha kész az akksi töltése).
Ha nem lenne pontos az áram mérés, tudjátok finomhangolni a sönttel párhuzamosan kapcsolt másik sönttel, esetleg ónnal, stb, de az enyémek pontosak voltak, amennyire kellett.
Megnéztem a linkelt töltőt. Ha tényleg tudja azt, amit hirdet, akkor szuper töltő. Ha ellenőrizni akarjátok, hogy mi megy be az akksiba, akkor ezt az USB doctort lehet használni ellenőrzésre.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2020
(#) Kovidivi válasza pipi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 / 1
 
"Már a töltés kezdetekor szerintem a felvett áram sokmindent elmond az akksiról... " - én azt szoktam inkább figyelni, hogy pl. a 3.7V-ra lemerült cella feszültsége a töltőáramtól mennyire emelkedik meg. A töltőáram ugye fix (áramkorlátos töltés). Minél alacsonyabb marad a cella feszültsége, annál kisebb a belső ellenállása.
(#) blasz hozzászólása Ápr 30, 2020 /
 
Sziasztok kaptam hibrid autó cellát 3 db-ot. Mivel lehetne ezeket házilag tölteni?Egyszerű horgász lámpát szeretnék üzemeltetni róla 10w led.A cella ha hibátlan 7.9v ezek 6.99 voltosak ezért lettek cserélve,mert hibát dobott a hibrid rendszer rá.
(#) mindenes hozzászólása Ápr 30, 2020 /
 
Sziasztok!Egy Nokia Lumia készülék LI ion akkuját szeretném feltölteni. A készülék amiben volt, menthetelenül darabokra tört ,az akku viszont túl élte. Szeretém egy kis táskarádióhoz majd felhasználni, de ehhez előbb kellene egy jól bevált töltő kapcsolás, vagy elméleti rajz. TP4056 modult nézegettem, de nem tudom hogy jó lehet e hozzá. Ötletet, véleményt szivesen elfogadok. TP4056
(#) pipi válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Ez két cellás akksi. Tp4056-al két menetben csak cellánként töltheted, már ha hozzá lehet férni a közös ponthoz is.
Vagy 2 db tp4056, és mindkettőhöz külön (egymástól) föggetlen dugasztáp.
Jó lehet esetleg a tp5100-as modul is az átkötéssel tud 2 cellát, de akkor KELL balanszer áramkör is.
(#) mindenes válasza pipi hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Szia! Köszönöm!
Idézet:
„Ez két cellás akksi.”
A cellák itt párhuzamosan vannak kötve vagy ezt hogy kell ezt érteni ? Annyit tudok róla hogy három kivezetéssel rendelkezik. A pozitiv és negativ- pontok között jelenleg 4V mérhető, a harmadik kivezetése és a pozitítív között 3,89V van.
(#) pipi válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
A linkelt fotódon 8.4V van feltüntetve, ez két li-ion cella soros kötése, és a csurig töltött feszültség.
Ha 4V-ot mérsz, akkor szabadon választhatsz - illetve mérés mondja meg
- az egyik cella zárlatos, a másik majdnem fel van töltve csurig.
- mindkét cella mélykisülésben (ezt valószínűsítem).
A harmadik kivezetés "bármi" lehet, akár egy darab ellenállás, vagy hőmérő(ntc/ptc), vagy a cellák közös pontja.
Kérdés mi van az akksi dobozban, csak az akku, vagy balanszer / védő elektronika is.
(#) mindenes válasza pipi hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Ez egy nokia mobil telefon akksija. Lehet, hogy a fotón nem látszik jól de ez egy 3,8V akku. 8,4Wh van még rá írva illetve hogy 2220mAh.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2020
(#) KTobi válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 30, 2020 / 2
 
Ez egy cellás, fórumtárs elnézte.
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Tehát a Tp4056 modul jó lehet hozzá , ha a harmadik érintkezjét az akkunak nem használom ? Jól gondolom? A hömerséklet figyelés nem lenne fontos. Az eredeti aranyozott érintkezöket is felhasználnám
majd , ez látható mėg a fotón, rá van dugva az akkura.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2020
(#) KTobi válasza blasz hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Kellene kép amin látszik az egész. Valamint egy a típusjelzésről is. Tudod-e miből származik? (Biztos, hogy li-ion?)
(#) blasz válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Lexus GS 450h hibridben volt.Az oldala fémmel van bevonva, semmi sincs ott. Hűtő csatornával rendelkezik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2020
(#) KTobi válasza blasz hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Idézet:
„A leválasztott üregbe hat darab, az autó egész életén át kitartó nikkel-metálhidrid akkumulátort tettek, mindegyikük negyven cellából áll. Egy cella feszültsége 7,2 volt, így egy akkumulátoregység 288 voltos.”
Szegény újságíró kicsit összezavarodott.

Tehát neked van három darab "cellád". Valójában mindegyik hat sorba kötött NI-MH akku. A kapacitása pedig 6,5Ah. Néveges feszültsége 6*1,2=7,2V

Én erre a feszültségre állított tápegységgel tölteném, áramkorlátot pedig 3 és 5A közé állítanám.
Először sokkal kisebb árammal töltve próbálnám megnézni mi történik, épp-e minden cella.

Viszont ezt egy másik topicban kell folytatni, esetleg megkérsz egy moderátort, hogy tegye át.
(#) Kovidivi válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Jó lesz a TP4056.
(#) pipi válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 30, 2020 / 1
 
Valóban elnéztem
(#) sszasza hozzászólása Máj 16, 2020 /
 
Sziasztok! Szabad-e pufferkondenzátorként használni Li-ion aksit? A feszültsége és töltőárama határolva lenne természetesen. (Kis fogyasztású rendszer, melyben egy motor időnként 20-25A-t eszik, 1-3 másodpercig. Átlagfogyasztás 20W. Ne kelljen már ezért 300W-os tápegységet betennem. )
(#) Kovidivi válasza sszasza hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
Hány Voltról van szó? Ha korrekten megoldod a balanszolást, a cellák védelmét, és a töltőáramod átlagban több, mint a merítési áramod, akkor lehet (szerintem).
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2020
(#) GPeti1977 válasza sszasza hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
Szuperkondenzátorokat is lehet már kapni.
Következő: »»   247 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem