Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   154 / 276
(#) pisti35 hozzászólása Okt 29, 2014 /
 
Köszönöm a választ .A kék formig-175, az én 185-ös gépem dettó ugyan ez csak nem tudtam lefotózni az adattábláját, azért a kékét tettem fel, Az mm161-et meg csak összehasonlításképpen raktam fel.(csak az övét találtam fent a neten)De ugyan ilyen rendszerű a Weldi mig,Traconik is.Csak a Formigek különböznek adattábla alapján.
(#) erbe válasza saraha hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Nem tudom, mennyire bonyolult a ruszki vezérlő, az enyémben van 3 tranzisztor meg egy relé.
(#) saraha válasza erbe hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Igen mert azt valami multifunkciós géphez találták ki.Nem foglalkozom vele....
(#) lala205 hozzászólása Okt 30, 2014 /
 
üdvözletem,a szakembereknek.
Pár hozzá szólással ezelőtt volt egy olyan problémám,hogy
hegesztésnél/fogyóelektródás gép magyar mig-160-as/.
Amikor befejezem a hegesztést és a következő hegesztésnél nekiérintem a huzalt az anyaghoz
akkor szikrázik,van úgy hogy csak picit, van mikor nagyobbat,van mikor semennyire.
Írtam már a múltkor,hogy megszűnt a probléma a mágneskapcsoló cserével/egy használt volt/.
Akkor nem igen használtam a gépet, most megint használtam de szikra megint csak van.
Közbe megjött a mágneskapcsoló amiről írtam már,egy GANZ-DIL 052-es./Zsír új/
Ezt be lett rakva a használt helyett de szikra továbbra is van.
Mintha a kondi akkor sülne ki mikor hozzáérintem a huzalt az anyaghoz, és egy pici hangot lehet is hallani mikor szikrázik a huzal.
A mágneskapcsolón van egy kisütő ellenállás/remélem jól Írtam és ez a neve/ez tuti,hogy jó
ki lett mérve.És próbálva lett egy új ugyan ilyen ellenállással is,de továbbra is van szikra.
A gép ettől függetlenül/a szikrázástól/ hibátlanul és tökéletesen működik.
Kábel csatlakozás lazulást,szakadást nem látok sehol.
Én mint hozzá nem értő arra gondoltam,hogy ez a mágneskapcsoló a GANZ dil 052-es
ebbe a teljesítményű gépbe nagy.A gépet használtan vettem de látom,hogy nem ilyen mágneskapcsoló volt benne mert fúrtak neki új lukat.A gyári lyukra nem passzol ez a mágneskapcsoló.
A gép adattábláján 5kw-ot látok,a dil 052-es meg 7,5kw-ot tud.
Na most én mint hozzá nem értő arra gondoltam,hogy nem e a mágneskapcsoló nagyobb teljesítménye, ellenállása,miatt nem sül ki rendesen a kondi a mágneskapcsolón keresztül.
Remélem nem írtam,hülyeségeket ugyanis nem értek ezekhez a dolgokhoz.
Fényképezni tudok ha esetleg kell valamit a gépen.
Köszönöm előre is.
(#) Melphi válasza lala205 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Uram isten, mullkor ezt kitárgyaltuk, meg ne sértödj de ha még a mágnes kapcsolónak az érintkezőit sem tudod kimérni, mért kínlódsz vele, a mágneskapcsolónk semmi köze ahhoz amit írtál, két állapot van, vagy behúz vagy nem, vagy átad vagy nem( vagy kimegyek a retyóra vagy nem, vagy sikerült vagy nem, igazából itt nem sok hibalehetőség van, légyszíves szánj rár pár ezrest arra hogy megnézze egy villanyszerelő, amúgy ha lassan sül ki csökkentsd a 27ohm-os ellenállást 10ohm-ra.
Sajnos az a baj hogy ami hibát felvázoltál az egy szakembernek kb 2 perces melója, de cáfoljon meg más ha nincs igazam.
(#) zosza18 válasza Melphi hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Igazad van! Annyit kellene tennie, hogy egy DMM-t ráakaszt a kimenetre és rámér mennyi idő a fesz. csökkenése az ellenállásokkal. Tuti nem a mágneskapcsoló miatt van a gond.
(#) lala205 hozzászólása Okt 30, 2014 /
 
ok.Rendben.
köszönöm.
És megmérem amit mondtál.
(#) lala205 válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Annyit gyorsan megpróbáltam hogy:
A gombnyomás után rögtön nekinyomtam akkor van szikra.
De 8-10 másodperc után már semmi szikra.
(#) zosza18 válasza lala205 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
8-10mp? Az sok szerintem. Próbáld ki kisebb ellenállással is, ahogy Melphi mondta.
(#) lala205 válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
ok.Rendben
Köszönöm szépen.
Szerzek egy kisebbet és megpróbálom.
(#) Melphi válasza lala205 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Akkor ennyi, akár tegyél be egy 5ohm körüli 15-20W ellenállást, és jó is lesz.
(#) lala205 válasza Melphi hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Köszönöm az útbaigazítást.És a segítséget.
Nem azért írtam ide,mert sajnálom a pár ezer forintot hogy valaki megnézze.
Csak aki ért hozzá az nem jön el/csak igéri/ ilyen piti dolgokkal foglalkozni.
Aki meg nem ért hozzá az meg mágneskapcsolót cseréltetett velem potyára.
Még egyszer köszönöm.Melphi és zosza18 hozzá szólását.
(#) Melphi hozzászólása Nov 4, 2014 /
 
Sziasztok!
SOS-ben keresem a képen látható huzaltoló mechanika kapcsolását, az idős bácsinak bedöglött, és nem tudja megjavítattni senkivel, mindenki csak hitegeti, szegénynek félbe van egy rakás kazánja és nagyon le van törve, hogy nem tud pénzt keresni, felajánlottam hogy segítek, de ezt az őskövületet kapcsolási rajz nélkül még hírben sem tudnám javítani. És ha nem gond egyúttal keresne is egy ilyent eladót, mert ha megint bedöglik ez akkor tudja a munkát folytatni.
Amúgy a mágneskapcsoló meghúz, csak a motor nem indul meg.
Ha lehet segítsetek valahogy.
Köszönöm.
(#) mpisti válasza Melphi hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Ha jól tudom,ez egy ősrégi MSG (Mansfeld) huzaltoló, azt hiszem NDK gyártmány. A szabályozást egy egyutas tirisztoros egyenirányító csinálja, a motor állórésze állandó gerjesztőfeszültségen van. Ez azért annyira nem komplikált hogy ne lehetne egy minimális elektronikai ismerettel megjavítani.
(#) kralikandras válasza Melphi hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Én erre a kérdésre-merthogy ugyanilyen kitolóm van- azt a választ kaptam,hogy elfelejteni az elektronikát és pótolni egy WEL 1-3 al /most voltam megnézini a gépet az is MANSFELD/ Üdv:András.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) Melphi válasza mpisti hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Sajnos csak kék vezeték van benne, és azt sem tudom milyen feszültségeket keressek, tényleg fontos lenne egy kapcsolás.
(#) Melphi válasza kralikandras hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
A bácsi nem akar váltani, neki ez megfelel ő már 60 éves és nem akar nagyon költeni, esetleg venne még egy ilyent, szegény ezért dolgozik hogy a két fia tudjon tanulni, és ez a meghibásodás most neki nagy érvágás.
(#) hulala válasza kralikandras hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Szia ANDRÁS !!! De régen hallottam hangodat ! (Kereslek majd privát ) ...Ehhez való elektronikát Ádámnál keress . Neki adtam - talán még meg van neki .
(#) mpisti válasza kralikandras hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Hidd el jobban jártál a WEL 1.3-al. Sokkal precízebb szabályozást tesz lehetővé az eredetivel összevetve, az extrákról nem is beszélve.
(#) mpisti válasza Melphi hozzászólására (») Nov 4, 2014 / 1
 
Már megbocsáss, nem dolgom megítélni senkit, de ha valaki kazánokat gyárt, feltehetően kiadásokkal is kell kalkulálnia. Egy ilyen meghibásodásra még azt sem lehet mondani hogy Vis maior helyzet, mert amivel az ember dolgozik az el is szokott romlani. Ezzel kalkulálni kell. Úgy is mondhatnám, illik beépíteni az árba az ilyen eseteket. Ennek a tolónak a szabályzóköre kellőképpen primitív, a nyomtatott áramköre(ha van) bizonyára egyoldalas. Tehát nem nehéz kirajzolni sem. A kék vezeték összecsomagolását szét kell oldozni, és máris követhetőek a vezetékek. Mivel bizonyára tömör vezetékeléssel készült, a szétbogozásnál vigyázni kell, mert igen könnyen kicsúsznak a forrasztásból ezek a drótok. Lehet hogy a probléma is csak annyi hogy valamelyik forrasztás önállósította magát.
(#) Melphi válasza mpisti hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Az a gond hogy ha lenne kapcsolási rajz akkor megnézném, de bogarászni és újat építeni végképen nincs idő, fölég hogy holnaptól dolgozok estig, az lenne a legjobb ha valaki megnézné aki ért hozzá, de itt Veszprém környékén nem talált az öreg senkit, ha lenne valaki akkor már most elvinné.
Egy modern tolóegységet nem lenne nagy durranás összeraknom, mint ezt már bizonyítottam, csak az a gond hogy nekem időm nincs rá, ő meg nem tud várni rá.
(#) kopasz11 hozzászólása Nov 5, 2014 /
 
Meg szeretném kérdezni,hány darab személy autó generárátor diódája szükséges egy 220 voltos c o hegesztő egyenirányitásához?
Eelőre is kösz.
(#) erbe válasza kopasz11 hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
1. Feltéve, hogy max. 40 A elég a munkáidhoz.
Nem írtad, mekkora árammal szeretnél hegeszteni. Egy db generátorban 6 db dióda van. Régebbiekben 20A-es, manapság már 35-50A-esek is akadnak. 2 db generátorból a 12 db dióda jókora hűtőfelületbe sajtolva nyugodtan ellát 230 V-ról működő CO2 hegesztőt. Ha nem Graetz hidat használsz, hanem kétutas egyenirányításra készíted fel a trafót, akkor 6 db dióda is elég.
Persze, ehhez az is kell, hogy kedvezőbb áron juss a generátorokhoz, mint a diódákhoz.
(#) kopasz11 hozzászólása Nov 5, 2014 /
 
ezek szerint egy 150 Ampres géphez elég 2x6db 12v-osdióda
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
(#) erbe válasza kopasz11 hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Igen és nem.
Az nem 12 V-os dióda. Általában 200 V-osak szoktak lenni. De ha kisebb, a feszültségértéke akkor is elegendő. Ha jó a hűtés, az áramot is bírja.
(#) kopasz11 hozzászólása Nov 5, 2014 /
 
,,szerinted van egyszerűbb és olcsóbb megoldás az egyenirányításra?Minden megoldás érdekel amit olcsóból ki lehet hozni.KÖSZÖNETTEL GYURI.
(#) erbe válasza kopasz11 hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Nem írtad, hogyan jutsz hozzá a generátorokhoz, amiből kibuherálod a diódákat. Gondolom, nem a boltban szándékoztad megvenni, ~50000.-/db-ért?
200 A-es dióda, amiból hídba 4 db kellene, ~1200.-/db. Hirdetési oldalkon olcsóbban is hozzáférhető és hatalmas a választék.
Diódák1
Diódák2
(#) kopasz11 hozzászólása Nov 5, 2014 / 1
 
m*ennyi dióda kellene 200-250 amper kb 100 volthoz generátorból?

* m=M
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2014
(#) hulala válasza erbe hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Sőt itt a HE-n az apróhirdetések között még olcsóbban találsz .
(#) hulala válasza kopasz11 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Csak közelítés képen . Én a 3 fázisú 260A-es gépbe 42 darabot tettem . Mellékelek fényképet egy 3 fázisú 200A-es Union Carbid CO2 hegesztő egyenirányítóról amiben 36 db dióda van . Persze hallgasd meg más válaszát is . Ők jobban értenek hozzá .
Következő: »»   154 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem