Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   566 / 577
(#) Gobe54 válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 18, 2022 /
 
u8-at én sem találtam de ud-t igen, az 1954 december.
(#) gkari válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 18, 2022 / 2
 
Ezt a tipust még a Telefongyár (Bp. XIV. Hungária krt. ?) -ban gyártották (talán 1959. - ig?), a gyártósort még rádió-szakkőr tagként láttam.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2022
(#) tdi75 válasza gkari hozzászólására (») Okt 18, 2022 /
 
Nem tudom. pont erre lennék kíváncsi hogy hol készülhetett. Ezért is írtam le a sorozatszámot.
Úgy tudom hogy ezzel a típussal tért vissza a terta a rádiópiacra a háború után. Tudomásom szerint 1955 és 57 között gyártották a 325-öst. Bár azokra az időkre nem nagyon emlékszem mivel én csak 1979 óta végzem a környezetem zavarkeltését
(#) Poli válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 18, 2022 /
 
Telefongyár bejárata a Gizella útról nyílt, ma a Siemens van a helyén.

Bővebben: Link
(#) VJ72 válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 19, 2022 / 3
 
A fénykép szerint itt: Bővebben: Link
(#) em válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 19, 2022 / 2
 
Ha beléptek az RMK-ba honlap akkor ott szakértők meg fogják tudni válaszolni ezeket a kérdéseket, beleértve a restaurálás során felmerülő technikai problémákat is. Van aki követi a sorozatszámokat. Évi kemény 5000 Ft, és ezért kapsz 12 újságot is. A Terta 325-ről is biztos volt már részletes ismertető, az archivumban meg lehet találni.
(#) VJ72 válasza em hozzászólására (») Okt 19, 2022 / 3
 
Személyesen November 12.-én délelőtt megtehető a Körösi Csoma (volt Pataki) kulturális központban.
(#) tdi75 válasza VJ72 hozzászólására (») Okt 19, 2022 /
 
Nekem még ott volt a középsulis szalagavatóm
(#) gkari válasza Poli hozzászólására (») Okt 20, 2022 / 2
 
Az 50-es években a főbejárat a Hungária krt.-on volt. VJ72 képein a 3. telefongyárin Újvári Kálmán (az MHSZ rádió-szakkőr vezetője) egy vasúti irányító pultot mutat.
Üdv: gkari
(#) Poli válasza gkari hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Később születtem egy kicsivel, ha jól emlékszem 1987-ben jártam először a létesítményben és igen az a teherporta volt. Tűzoltási gyakorlaton voltunk, ezért maradt meg az emlékeimben ez a bejárat.
(#) granpa válasza Poli hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
A '60-as években pedig a tanulók ott jártak át a tanműhelybe. A túloldalra.
(#) tdi75 hozzászólása Okt 26, 2022 /
 
Sziasztok!
Van ötlet hogy mivel tudok régi lakkréteget leszedni? Annyira tönkrement a folyamatban lévő Tertámon a gyári lakk, hogy inkább leszedném róla, és kapna frisset. A furnért amúgy is sok helyen kell javítanom. Viszont a jó öreg kromofágot már sehol sem tudom beszerezni. Amit találtam az meg nagyon lassan dolgozik, és igazából nem bontja meg nagyon a festék lakk réteget, csak valami takonyszerű trutyit csinál belőle amit nagyon nehéz leszedni. lelehet, de kínszenvedés. Próbáltam a hőlégfúvót is, de az sem volt valami hajdenagyon szuper.
(#) Massawa válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
A legjobb ha elviszed valahova ahol homokszóróvel szépen lemarják a lakkot. Az egyenletes, ha finom homokot hasznánlak, akkor a felület olyan mintha 600-1000s smirglivel csiszoltad volna.
(#) jani1987 válasza Massawa hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Rezgő csiszoló nem jöhet szóba?
(#) granpa válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Biztos, hogy lakk, nem politúr? Leszedéshez "citling", azaz éles szélű üvegdarab vagy acéllemez.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2022
(#) Massawa válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Szoba jöhet, ha azzal mindenhova odaférsz. De ha görbe a felület vagy diszités van a rajta, akkor baj van.
Ha nagy sima a felület, akkor is inkább egy asztalosmühelyt keresnék, ahol van szalagcsiszolo, azzal garantáltan sima és egyenes felületet kapsz.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Idézet:
„A furnért amúgy is sok helyen kell javítanom.”

Szerintem ha ez meg van javítva, akkor beszéjünk, citling, homokfúvás, szalagcsiszoló és társairól.
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Attol függ milyen hibák vannak a furnérban. Ma már olyan jo gittek meg egyébb anyagok vannak, hogy még a profik is ilyen anyagokkal foltozzák be a butorfelülete. Itt egy kép a butorbol, a LED UV tartalma jobban kiemeli a kamera számára, de szabad szemmel alig láthato.
(#) fgyj válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 27, 2022 / 1
 
Az én T325 rádiómon nagyon kemény réteg volt, csak hőlégfúvóval sikerült letisztítani a két oldallapján és a tetején (az elejéről lejött smirglivel).
Az egyik oldal három állapotát mutatom a képekkel.
(#) tdi75 válasza fgyj hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Te ez nagyon szép lett. Én kicsit sötétebbet szeretnék csinálni majd. Mivel lakkoztad le?
Az eddigi tapasztalat hogy a Polifabre kromofág az nagyon lassan dolgozik és (meglehetősen drága) akkor is csak valami ragacsos nyúlós trutyit csinál a lakkból. Sajna nekem a smirglit szinte körberöhögte illetve azonnal beleragadt a csiszolószemcsék közé a lakk.
Az enyémen a vízszintes három csík az elején az nem fekete hanem fehér valamint nem magyar barna papíros elkó van a táp szűrőjében hanem zöld Svájci. Ez valami akkori limitált kiadás lehetett?
(#) fgyj válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Ezt alkalmaztam: színtelen akril lakk ("Very Well Super Spray") három rétegben. A gyári szín sötétebb volt, de nem mutatta ki szépen a fa erezetét (már ha szép volt a fa). Ha a lakk vagy politúr eltávolítása után szép mintázat tűnne elő, akkor nagyon jól mutat színtelen lakkal.
(A díszléceket csak fekete színben láttam eddig.)
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2022
(#) tdi75 válasza fgyj hozzászólására (») Okt 28, 2022 / 1
 
Én is csak feketében láttam. Eddig.
Ez még a szétszedés előtti állapot még az eladónál.
Ezen a képen annyira nem látszik, de van baj a kávával bőven.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2022

325.jpg
    
(#) fgyj válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 29, 2022 / 1
 
1. Biztos, hogy ezen a készüléken is feketék voltak a lécek (csak a középsőről lekaparták a festéket, vagy átfestették). Az interneten sok képet lehet találni, de mindegyiken fekete a szín.
2. Az én rádióm elejéről könnyen lejött a lakk smirglivel is. Az oldallapok más anyagból vannak.
3. A forgatógombok közepén nagyon szép lesz a rézbetét, Sidollal kezelve.
4. A mellékelt fotó mutatja, hogy milyen állapotban érkezett.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2022
(#) fgyj válasza fgyj hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Tanulságos a második kép: még nem történt más, csak a gombok szidolozása.
(#) tdi75 válasza fgyj hozzászólására (») Okt 29, 2022 / 1
 
Tudom szépek nagyon azok a gombok. Érdekes, ma valahogy nem tudnak ilyeneket csinálni mindent csak taperolni nyomkodni. Na mindegy. A fehér csíkjaimba belecsiszoltam és nem találtam alatta feketét, de ez részletkérdés. Viszont meglett a hálózati brumm forrása. Sajna rászór a hálózati trafó a kimenőre. Pont tegnap néztem hogy mennyire csúnyán trehányan van összelemezelve. Amikor közelítek a vasmaghoz egy csavarhúzóval azonnal érezni hogy elkezdi berezgetni a csavarhúzót a trafó szórt mágneses tere. Lehet hogy szétszedem tisztítom és összerakom szépen. kb négyesével vannak a lemezek belerakva. Így nem csodálom hogy nagy a szórt mágneses tere és rászór a kimenőre.
(#) tdi75 válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Nem találtam fekete festéket a lécen a fehér alatt. Innen gondolom hogy talán gyári a dolog.
Itt vannak a táp szűrőkondijáról a képek. Gondolom hogy ez is eredeti lehet, mert a rögzítőcsavarokon rajra van a piros festék sértetlenül. Ha volt csere akkor sosincs r csavaron sértetlen festék. Sosem festették vissza legalábbis sosem láttam olyat.
(#) velegiistvan hozzászólása Nov 1, 2022 /
 
Sziasztok!

Terta t325-ös rádióhoz szeretnék komplett húrozási rajzot kérni, ha van valakinek. Megpróbáltuk ugyanennek a rádiónak a telepes változatához való húrozását, de valahogy nem az igazi, a finomhangolóhoz mindig hozzáér a skálahúr. Régen volt téma ez a rádió, de húrozási rajzot sehol nemtalálok hozzá.

Előre is köszönöm.
(#) bokonyi001 válasza velegiistvan hozzászólására (») Nov 2, 2022 / 1
 
Szia
Ezt találtam.
(#) fgyj válasza velegiistvan hozzászólására (») Nov 2, 2022 / 2
 
A Kádár-könyv fenti húrozási rajza bizonyára helyes, de a síkbeli ábrázolás miatt előfordulhat, hogy fordított irányban tekerjük a tengelyre vagy tárcsára a húrt.

Hátha segít az alábbi néhány fotóm. (Egy korábbi helyreállítási akcióm során készült képekből válogattam. Sem ellenőrizni, sem újrafotózni nem tudom, mert már nincs nálam a rádió.)
(#) fgyj válasza fgyj hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
A húrozási rajz egy kicsivel jobb minőségben (ezen eléggé látszanak a keresztezések és a tekerési irányok).
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2022
Következő: »»   566 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem