Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   577 / 577
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 27, 2023 / 1
 
Kollégának első körben EZ80 kellene hiánypótlásra.
Amúgy ezt, meg a szünetmentest használatba vetted már?
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
Rá pár napra találtam egy gyári adaptert hibátlan állapotban. Így nem kellett felhasználni de azért kösz.
EZ-m nekem is van sok csak ritkán megyek Pestre.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2023
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Dec 28, 2023 / 1
 
Hitvány forrasztás megtalálva, EZ80 már régen ki volt cserélve klasszikus kocka BY238 párosra, mindenki örül.
(#) teglascs válasza Gafly hozzászólására (») Dec 30, 2023 /
 
Ez így van. Köszönöm a segítséget!
(#) sargarigo hozzászólása Jan 4, 2024 / 5
 
Lehet hogy nyitott kapukat döngetek, de talán lesz akinek jól jön: Így lehet autentikus készülék előlapot, számlapot készíteni!
Bővebben: Link
(#) még1MbR hozzászólása Jan 16, 2024 /
 
Sziasztok!
Nemrég akadtam erre:
https://pctoc64.blog.hu/2012/10/23/besargult_retro_gepek_feheritese
Kipróbáltam egy régi, besárgult retro karácsonyfa füzér műanyagjain és tényleg működik!
Nem tudom, ki lett e tárgyalva itt, de hátha jól jön valakinek, aki restaurál.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2024
(#) Szikravadasz válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 16, 2024 /
 
Szia!
Itt és itt is. De nem baj, ha néha előkerül.
(#) zoz11 hozzászólása Feb 3, 2024 / 1
 
Sziasztok
Esetleg valaki megismeri a képen làtható típust? Lehetne hozzá még tűt szerezni?
(#) Massawa válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Valoszinüleg nem, ha jol látom ez egy rigai gramofon, legalább 50 éves. Ha esetleg sikerül valahol még piezo ( kristályos) pickupot szerezni azt némi barkácsmunkával bele lehet szerelni, de elötte vizsgáld meg, hogy müködik-e az erösitö. Ha hozzáérsz a pickup vezetékeihez a karon erös bugást kell hallanod.
(#) zoz11 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
A meglévő tűvel is szól, csak nagyon rosszul. Villamos részét rendbe tenném. Viszont mechanikusan nagyon jó állapotba van, de ameddig tűt nem találok nem állnék neki endbe tenni.
(#) Massawa válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Mit jelent az, hogy nagyon rosszul?
(#) oregtamas0202 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Üdv ! Magát a tűt , vagy a betétet kellene fotóni. Úgy lehet hogy tudnánk segíteni.
(#) Szikravadasz válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Szia!
Junoszt 301. Szovjet, csöves erősítővel, a '70-es évekből. Tudom, hogy nem segít rajtad, de gyárilag adtak hozzá egy tartalék tűt.
(#) zoz11 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Feb 5, 2024 / 1
 
Ez van benne:
(#) oregtamas0202 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Üdv ! Csak hasonló van .
(#) tdi75 hozzászólása Feb 10, 2024 / 1
 
Sziasztok!
Nyakig ülők egy régi csöves erősítő feltámasztásában. Amennyire csak lehet nem szeretném teleszórni nem korhű alkatrészekkel, de szembejött velem egy érdekesség.
Úgy tudom hogy az olaj-papír kondik nem nagyon szokták megadni magukat. És itt jött egy érdekesség. Ez 10nF és valami 600 volt feszültségű 1957-es gyártás elvileg. Nem vezet át de közel 100 nF kapacitást mérek rajta. Ameddig a párján ami pont ugyan ebben a szerepkörben dolgozik csak a másik végcső rácsán van csatoló kondenzátorként, az szintén nem vezet át, viszont rendben van a kapacitás értéke. Az valóban 10 nF. Hogy tud ekkorát nyúlni illetve van-e rá esélyem hogy feltámasszam őket, vagy keressek valamit amivel kiváltom. Én szívem szerint cserélném, csak nekem anno azt mondták még a suliban hogy ezek örök élet plusz egy nap. Bár már nagyon sok ellentmondásba futottam bele ahhoz képest mint amit tanítottak az anyagismeret órákon anno.
(#) tdi75 válasza tdi75 hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Pontosítok. nem a végcsövek csatolói hanem előfok és fázisfordító, de nem is lényeges. Megmértem a másikat is és az is hibás. Ezek után kivettem a végcsövekét is. Azok jónak tűnnek, de kezdek nem bízni bennük. szerintem nem örülne a végcső ha kapna mondjuk + 230-240 voltot a rácsára úgy hogy az anódja közel 1000 volton van.
Cakúgy mint az előfok is a fázisfordító sem.
(#) em válasza tdi75 hozzászólására (») Feb 10, 2024 / 3
 
Pedig igencsak tönkre szoktak menni az olajpapírok is. Az átvezetés a legnagyobb probléma különösen a csatoló kondenzátornál. Egy régi készülék sok év utáni bekapcsolásánál ki lehet végezni vele a végcsöveket. Ez az átvezetés persze ohmmérővel nem vehető észre a kis feszültség miatt. Lásd még itt: http://www.mesterfogasok.atw.hu/ Úgy emlékszem ezen a fórumon is volt már róla szó, hogyan lehet szépen a régi tokba beletenni az új kondenzátort úgy, hogy nem is látszik a csere.
(#) tdi75 válasza em hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Nagyon köszönöm. Jól éreztem hogy valami sántít. Az is gyanús volt hogy lassan nehezen töltődik, de nagyon gyorsan kisül, amíg egy jóval nagyobb kapacitású kondi sokkal gyorsabban töltődik ugyan ott és megtartja nagyjából a feszkót amivel töltöttem.
(#) em válasza tdi75 hozzászólására (») Feb 10, 2024 / 1
 
Szerintem a nagy kapacitást is csak az átvezetés miatt mérted.
(#) Kera_Will válasza tdi75 hozzászólására (») Feb 10, 2024 / 1
 
Valószinűleg erre a bejegyzésre gondolt em:

glimlampas kondi vizsgalo
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2024
(#) tdi75 válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 10, 2024 / 1
 
Szerintem is. kezdem látni, hogy semmi sem ment meg. Meg kell építenem.
Azért jópofi hogy a több 10 ezer forintos műszerekkel nem tudod kimérni, és egy jó közelítéssel nulla forintos kapcsolással szinte azonnal tudsz nagyjából biztosat állítani.
Már csak az a kérdés, hogy ami jónak mutatkozik a glimmes teszterrel, az mikor fogja beadni az unalmast.
(#) Ódenka hozzászólása Márc 23, 2024 / 2
 
Na, mibe szerettem bele? Úton van a kicsike. Egyrészt nagyon tetszik, meg olcsó is volt, valamint megcsinálom, ha lehet.
Vagy beleépítek valamit cselből...
Következő: »»   577 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem