Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3126 / 3550
(#) CIROKL válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 1
 
Amennyiben csak ténylegesen padlóösszefolyó akkor nyugodtan betömheted bármivel ami a visszaáramló bűzt lezárja.
Meg kellene nézni hogy mennyi cső megy bele aztán lehetne tudni hogy eltüntethető vagy nem ,normális esetben nem csak a padlón összegyült ,kifolyt vizet kellene neki elvezetni.
(#) sargarigo válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 1
 
Sok helyen már egyáltalán nincs is a padlóban lefolyó.. Ha tényleg nem kell, akkor szerintem a legegyszerűbb finoman megnyomni pur-habbal. A csőbe azért ne menjen bele, csak a padlószinten az üregbe. Lehet vágni kartonból egy kerek lapot ami illeszkedik az üregbe, ez lesz a fojtás, utáne lehet nyugodtan nyomni. Aztán ami kinyomakodik, azt száradás után szikével vagy fűrészlappal síkba vágni. Többet ott semmi nem jön ki! Aztán engem ne szidj hogy mégis kellene!

Kíváncsi vagyok a véleményekre

Szerk.: Ha meg mégis vissza kell bontani, akkor a símán ki lehet faragni az üregből, mert a karton megakadályozta hogy a csőbe is lemenjen.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) granpa válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 2
 
A közös képviselőnek kell szólni, hogy állíttassa helyre az ejtőcső légbeszívóját! Az van eldugulva, elfalazva, stb., azért szippantja ki a leáramló víz a padló-összefolyókból a vízzárt. Amúgy, ahogy "aranymálinkó" írta; takarni (beragasztani).
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) TAttila77 válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 2
 
Az előttem felszólalók sok mindent mondtak. De! Én nagyon meggondolnám, hogy eltüntessem a "szifont" onnan. Jobb lenne, ha olyan megoldással zárnád le, hogy bármikor ,ha baj van vissza tudd bontani. Ugyanis ha idő múltával /hosszú idő/ megtelik kosszal, mocsokkal és eldugúl, akkor megintcsak nem fog jój zárni és még le se tud jól fojni majd a kádad, zuhanyzód, esetleg belekötött mosógép. Mi minden évben kitakarítjuk egy célszerszámmal, hogy ne teljen meg a kosszal. Takarításkor kicsit büdös, de ki kell bírni. jobb megelőzni a bajt mint utána miatta felverni a gyönyörű új csempét.
Tehát nagyon, nagyon gondold meg mit művelsz vele. Inkább ragaszd le a jól ismert szürke "Duck szalaggal" amit így is szoktak hívni. teljesen tökéletesen lezárja a nyílást és bármikor bontható.
(#) ktamas66 válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Száraz bűzzárat keressél. Attól is függ jelenleg milyen padlóösszefolyód van. Pl. Bővebben: Link
(#) Gery78 hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
Mindenkinek válaszolok egy hozzászólásban:
@granpa, @Sárgarigó, @Cirokl
Köszi szépen mindannyiótoknak a választ, igen az a fő probléma ezzel a padlóösszefolyóval, hogy csak van, és nincs neki vízutánpótlása, csak ha mi megtöltjük vízzel időnként. Ez a felújításkor eléggé el lett rontva, úgyhogy csak ez a beragasztós játék marad, hogy ne kelljen vele foglalkozni. Én is a pur habbal való beragasztást látom a legjobbnak.

Szerk.: Milyen az a száraz bűzzár?
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) Topi válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Sok féle száraz bűzzáró padlóösszefolyó kialakítás van. Száraz bűzzáró padlóösszefolyó esetén van egy harang, mely gyakorlatilag ráül a függőlegesen a lefolyó csődarabra (része a padlóösszefolyónak). Ha víz kerül bele, akkor a harang (úszó) felemelkedik és engedi folyni a vizet. Ha van maradék víz, akkor az a bűzzáró, ha nincs víz, mert kiszáradt, akkor a harang ráül a csőre, és az a bűzzár.

Ezek sem teljesen tökéletesek, nálam például időről időre a műszaki helyiségben ahol van a teljes hőközpont is, ott is van padlóösszefolyó, de mivel az összes padlófűtés kör is itt fut össze, a padló a hagyományosnál kicsit melegebb, így időről időre kiszárad a padlóösszefolyó, és hiába van a csatorna rendszeren légbeszívó szelep (több is) , mégis néha azért lehet minimálisan érezni. Olyankor megöntözöm
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) ktamas66 válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 1
 
Ami szárazon is elzárja a büdöset. Ez pl. a klasszikus szuezszifonhoz való: ha nincs benne víz, a golyó zárja le.
(#) jani1987 hozzászólása Márc 23, 2020 /
 
Ki kellene fúrnom pár 19mm-es furatot de a lépcsős fúró ami nekem van nem bírja az edzettebb kemény anyagot. 3mm-es szerintem saválló anyagról van szó. Van megoldás?
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 23, 2020 / 1
 
Körülfurkálod jó éles, titános fúróval, vagy inkább fémhez élezett vídiafúróval (minimum 3 mm-essel, lassú fordulattal, faggyúval kenve) és kireszeled.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Ez a lassú módszer. Kb 5 éve kaptunk körsablont 4-40mm-ig. Műanyagból van.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
A műanyag körsablonnal hogy fúrod ki a saválló/rozsdamentes lemezt?
Ha van ~19 mm-es vídia (kő) fúród, akkor 2-3 lépésben kifúrhatod (4-10-19) állványos gépen. Persze a kőfúrókat át kell élezni fémhez. Én így szoktam késpengét, savállót fúrni.
(#) Peter65 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 23, 2020 / 1
 
Legutóbb nekem szerelő lapon kellett kb. 20mm-es furatokat fúrni. Végül ilyesmit vettem. Viszonylag gyorsan tudtam haladni, nem érzékeltem, hogy nagyon kopna a szerszám. A furat viszont nem a legszebb lett. Esetleg megoldás lehet, hogy kb. 17-18mm furattal így előfúrod, és lépcsős fúróval felbővíted azt az 1-2 mm-t.
(#) pucuka hozzászólása Márc 23, 2020 /
 
Hull a hó, és hózik. (Kelenföldön)
Azért a földön nem marad meg. +3 fok van az ablakban.
(#) TAttila77 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Jajaja. Mindjárt itt a karácsony, vagy jön a hónyúl??
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Vissza tetszett jönni Becéről és/vagy lett egér?
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Nem tetszett, de visszajöttem Hideg van, hó van, fa elfogyott.
Egér volt, csak a vevője maradt Zuglóban.
Itt nézem a hóesést, pedig elvolnék nélküle.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2020
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Itt van fa, bőven (csak vágni kell)...
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Az esztergályosok most fogják eldobni a bizonyítványukat mert befogtam az oszlopos fúróba egy maró fejet és 2350-es fordulaton járatva kiszedtem a maradékot. Messze nem tökéletes de amúgysem fog látszódni.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Ja, hát akinek van marófeje, annak nem fáj a feje! Hogy miként oldja meg.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Némi keresgélés után találtam meg.
(#) Kari55 hozzászólása Márc 24, 2020 /
 
Hozzánk is beköszöntött a Tavasz. (?)

IMG_0015.JPG
    
(#) jani1987 hozzászólása Márc 24, 2020 / 2
 
(#) mnyugger válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Nagyon jó. Kár hogy nincs patak mellettünk.
(#) djusee hozzászólása Márc 24, 2020 / 2
 
Sziasztok. Itt egy kis érdekesség. 1 Hónapig (Nyílt hónap 2020. április 16-ig), letölthető sok régi folyóirat.
(#) gkari válasza djusee hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Én már a Ludas Matyival hatalmasat nosztalgiáztam.
(#) nagym6 válasza gkari hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Valahogy egyben lejön, vagy csak egyenként lehet letölteni? Köszi.
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Ha jól értelmezem, nem tölthető le, csak olvasható. De így is nagyon jó.
(#) Udvari Zsombor válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Most is igen enyhén szálingózik itt valami Keszthelyen, bár füvön és betonon nem marad meg, kizárólag csak zugokban/sarkokban, valamint növényeken, tereptárgyakon (pl. kerti asztal) és háztetőkön látszik. Bár itt csak 0°C van. (És ahogyan telik az idő, úgy egyre inkább tűnik el.)
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) Frankye válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Reggel Tápiószecsőn is volt egy kis havazás, de hamar abbamaradt. Mostanra gyakorlatilag mindenhonnan eltűnt, nyoma sem maradt.
Következő: »»   3126 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem