Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3133 / 3550
(#) gyerek67 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 3, 2020 / 1
 
Bocs, én vitorlázó vagyok!
Csak most itt rívok kint a parton...
(#) granpa válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Nem akartam minden kötöző, csomózó "szakmát" felsorolni.
Oszt' mér rísz a parton? Jég nincs, szél fúj, ragyogó idő van (igaz süllőzni épp nem illik), és még messze is lennél a veszélyes külvilágtól.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2020
(#) nedudgi válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Puhány!
(#) gyerek67 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Nemisigaz!
Sajnos, a kikötőket is nagyon korlátozzák, a hajók vízre daruzása nehézkes, jellemzően "svarcban" megy.
A kikötőmesterek sem kaptak egyértelmű választ arra, hogy most akkor szabad-e daruzni, vagy sem.
A hajók tavaszi karbantartásai is korlátozott, nálunk egy hajónál csak egy ember lehet, naponta legfeljebb 4 órát. Az ilyen pedig nem egy emberes.
(#) gyerek67 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Mert a parton van a hajó!
A hajótároló trélerrel meg nagyon babrás a parton vitorlázni...
(#) Ge Lee válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Idézet:
„szabad-e daruzni”
Akkor ilyet meg nem is lesz érdemes kérdezni, hogy: szabad-e locsolni?
(#) gyerek67 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Nagyon nem is kérdezhetsz (#stayhome), idén legfeljebb a Zasszonytól!
Én pl. nem is kérdezek...
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Idézet:
„Beszállítói készség hiányában sajnos nem tudunk ajánlatot adni.”


Kész.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2020
(#) mnyugger válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Ismerek olyan embert, akit gyerekkorában átszoktattak a balkezességről jobb kézre. Hasonló"természetgyógyász" eszközökkel. Azóta dadogós és stresszes. Üldözési mániája lett.

Hurrá. Így kell!
(#) mnyugger válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Mi ez a könyv? Szerző és cím? Köszi.
(#) mnyugger válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
A kajakosok húznak a Dunán!
Nem tilos.
(#) gyerek67 válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Értem én, csak amíg a kajakos a jobb vállára kapja a hajóját, bal kezében az evező és lesétál a partra, addig én hogyan vegyem a vállamra a másfél tonnás Dolfint?
Lehet, hogy nedudgi kollégának igaza van és tényleg puhány vagyok?
A könyv:
Kristóf Attila, Egy csomó csomó.
Vonyítani kell a leírásokon!
Beszerezhető pl.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2020
(#) mnyugger válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Köszi.

S miért nincs még a hajó a vízen?
(#) mnyugger hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
(#) SzervízMacska válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Csak arra próbáltam rámutatni, hogy sok esetben a lustaság, trehányság az ok, tényleges betegség nem áll a háttérben. Csak divatos ezzel takarózni. Volt gyp-s barátnőm, akinek nagyon nem ment a nyelvtan (sem). Mégis megtanulta amit kellett, s értékes ember lett belőle.
(#) gyerek67 válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
A hajókat március végétől szoktuk vízre "dobálni".
Több emberes (minimum 3-4), nagy figyelmet igénylő, felelősségteljes mutatvány egy daruzás, amikor tonnák "utaznak a levegőben".
Nyilván, előtte a hajót karban kell tartani, leponyvázás, mosás, csiszolás, algagátlózás, kötelek szükség szerinti cseréje, egyebek.
Erre beütött a krach.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2020
(#) gkari válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Bizony, hajdan én is csináltam ezt Kenesén (Honvédben). Gondolom, hogy a kikötőkben most nemigen lehet az elemi higiéniát sem biztosítani. A Római-parton mindegyik csónakház száz lakatra zárva, a befizetett bérleti díjakat (talán) jövőre jóváírják, a parti vendéglők szinte mindegyike zárva (igaz, az időjárás sem az igazi), pedig a hivatalos szezon már 3. napja tart.
(#) jani1987 válasza gkari hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Nagyon kíváncsi lennék az eddig dolgozó lakosság hány százaléka kényszerül otthon maradni. Nemrég például voltam az esztergályos üzembe ahol volt munka de a kapun belül senki nem mehetett.
(#) gyerek67 válasza gkari hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Nem a személyi higiéniával van baj, azt oldja meg mindenki maga.
A (most szükséges!) korlátozás nem teszi lehetővé a melókat....
Kell a korlátozás, az éttermek bezárása, mert ahogyan a Tihanyban lakó (állandó lakos) hajós társnőnk mesélte a telefonba, a Balaton partját ellepték a "menekülők" a múlt héten.
A part menti települések most nincsenek arra felkészülve, hogy pl. ennyi embert etessenek.
Felfaltak, felvásároltak mindent a helyiek elől, bandáztak, a sétányokon nem lehetett megmozdulni. Az éttermekben nem volt szabad asztal...
(#) Massawa válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Hát minap egy külföldi forumon a többaég nem is értette miért bünözö az, aki elhagyja a karantént. Sokan ugyanis azt gindolták, hogy az egy szálloda 2 hétre...
Franciaországban meg a csendörség a rendöröket s bünteti, ha 1,5méternél közelebb állnak egymáshoz. ( a büntetés min 250€). Ez már oda vezetett, hogy Macronnak kellett beavatkoznia.
(#) mnyugger válasza gkari hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Gyerek koromban többször nyaraltunk a Római parton. A Nánásy úton a Bank üdülőjében.
Te, hogy ott hétvégén micsoda élet volt. (60-as évek) Eszméletlen hangulata volt a parti éttermeknek, büféknek, csónakházaknak.
(#) gyerek67 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Nászasszony kitalálta, hogy Nászurammal leköltöznek Balatonberénybe, a nyaralóba.
Viszont Ők magukra csukják a nyaralót és nem mennek sehová (nincs is hova). Egész nap ellesznek a kertben, esetleg este sétálnak a tök üres mellékutcákban.
A bevásárlást elintézik Keszthelyen.
Ami viszont Füreden is ment a múlt hétvégén...
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Idézet:
„Nemrég például voltam az esztergályos üzembe ahol volt munka de a kapun belül senki nem mehetett.”

Modern üzem, CNC gépek csinálnak mindent.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Kellene nekem néhány alumínium szerkezeti elem de a toldó cső lehet acél is. Erre alig lehet bármit beszerezni. Vagy ha mégis akkor kicsit zsebbe nyúlós vagy nem épp az a méret.
(#) gkari válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Bizony tudom, akkoriban már én is rendszeres vendég voltam a Bíbic - csónakházban, sőt '70-től kabin-, és csónakállás bérlő. Most már a Csillagban tanyázom, mert a Bíbic sem működik 7. éve.
A Bank üdülő helyén pusztaság van (míg meg nem épül a mobilgát...?), a hajdani 25 csónakházból 3 üzemel (persze jelenleg azok sem), vendéglátóhely viszont most már több, mint 30.
Normál állapotokban (pl. tavalyi szezonban) nyári hétvégéken a parton ma talán még többen is vannak, mint anno - köszönhetően a Pók u.-i lakótelep, és a lakóparkoknak (ezekben minden lakás un. "üdülőlakás" - fizetik is az üdülőhelyi díjat. Valamennyi a Duna árterére épült!).
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2020
(#) Ge Lee válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Ugyanezt hallottam több állandó Balaton parti lakostól hogy sáskajárás van, panaszkodtak hogy a pesti menekültek elözönlötték a nyaralókat meghatványozva ezzel ott is a vírus terjedésének a lehetőségét (nem véletlenül van Pesten a legtöbb fertőzött). Haverom szerint úgy nézett ki a móló mintha már főszezon lenne.
Én azt sem értem, mit csinálnak ott? Szabit vettek ki? Vagy onnan ingáznak a melóba naponta? Na meg, mivel fűtenek, mert ugye ezeknek a többségében még fűtés sincs, anélkül meg megfagynak reggelre.
Lesz itt baj, nem kicsi...
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Igaz én viszonylag kis városban lakok, de itt is mintha sáskajárás lenne. Ez így nem lesz jó.
Tegnap este láttam illetve hallottam, hogy az utcán 7-8 fiatal bandába verődve, ordítozva flangált az utcán. Itt az utcában, délelőtt folyamatos volt ez idáig az autó forgalom, gyalogosok, biciklisek. Na, de itt lesz még a délután... Jó tudom, hogy otthon ülni sem lehet mindig.
(#) Kari55 hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Sziasztok!

Gondolom vagyunk még páran, akik emlékeznek még rá.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) gyerek67 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Ajjaj!
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) nedudgi válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Pedig jobb lenne elfelejteni...
Következő: »»   3133 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem