Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3132 / 3546
(#) Frankye válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 1, 2020 / 1
 
Ne csodálkozz. A legtöbb üzlet zárva tart, a "kijárási tilalom" miatt. Akik még dolgoznak, azok is leginkább csak házhoz szállítással teljesítenek, a személyes kontaktust igyekszenek a minimumra csökkenteni (nagyon helyesen).
(#) jani1987 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Más szóval marad az otthoni készlet. Ahogy madzagos mondta nemrég: ő nem kínlódik a bontottal a bosszúság elkerülése végett. Én azért megpróbálom. Maximum át lesz építve utána.
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Az a része még sajnos előttünk van, hogy a közben felhalmozott bevétel kiesést és felgyűlt fizetnivalókat hogyan dolgozzuk le. Kicsit én is alulbecsültem a dolgot.

@jani: Nézz körül hogy mi van otthon. Ha működik jó, ha nem akkor meg tanultál belőle...
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
A számla szerencsére nem üres de a majdnem 5000-es netes számlát még tudom fizetni egy darabig. Az eddig felhalmozott élelmiszer tartalékra hagyatkozom. Plusz bátyám intézett nekünk menza kaját. Hogy ki fizeti nem tudom.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Semmi közöm hozzá, meg nem is biztosan ide kell megirni, de neked most munka és fizetés az ugye van?

Amit Frankye-nek irtam az általános (majdnem mondtam hogy globális) aggódás volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2020
(#) Gabó válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Ahogy hallottam a Holdi, ill a Marsi boltok folyamatosan működnek. Hívd őket...
A szállítás igaz kicsit több idő, de megéri...

Amúgy mire számítottál? Nem csak az elektro boltok vannak padlón, hanem minden! Gondolkozz már...
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 1, 2020 / 1
 
Amennyire tudom az összes webshop ugyanúgy üzemel mint eddig, bejelentkezel, kosárba rakod amit szeretnél, másnap viszi a futár, kifizeted neki és ennyi. Én mondjuk éppen porszívóhoz rendeltem "alkatrészt", épp az imént hozták meg. Ha nem az üzlethez közel laksz hanem vidéken, még olcsóbb is az efféle vásárlás mint elautózni emiatt 10-20km-t, plusz az idő ami alatt mást is csinálhattál volna...
Ja, és még a víruselkapás veszélye is töredéke, mivel egyedül a sofőrrel kell érintkezni. Én most letettem a csomagot amit hozott, kezet mostam, és 2 napig nem nyúlok hozzá, addigra meg ha volt is benne korona már kimúlik.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Jelenleg szabadság harcos vagyok.
Gabó: Nemrég még nyitva volt. Igaz ez még a korlátozás előtt volt.
Ge Lee: Egy pár száz forintos alkatrészre nem költök most több mint ezret ami csak az utiköltség.
(#) Gabó válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Azért a nem rég, már kicsit rég lehetett, mert legszűkebb matekkal is már 2-3 hete áll a balhé itthon is....
Amúgy meg ha beméred, és jók az értékei, mi bajod a használttal? Mérj be 2-3 db-ot, és ha nem ok, csere. Legalább tudod elsődlegesen merre keress hibát...
(#) jani1987 válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Egyetlen panelra megy minden az egyszerűség kedvéért. De most már nem offolom az offot.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Én még akkorában nem láttam. Fredál van 10×10-mm-es. Bronzker, XIII. Szabolcs u. 30.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Gondolom tudod mihez kell.
(#) tbarath válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Én pedig a "gyári" középkategóriában hiszek. Anno vettem egy Galaxy S-t, amikor már volt S2. Akkor ennyire telt, mondjuk ezt megbántam. Aztán lett egy céges Galaxy S3, ezen a sw baromi lassú volt, és pont az erkélyen akartam rá cyanogenmodot tenni, amikor egy rossz mozdulattal átrepült az erkélyen és 5 emelet magasból betonra érkezett. Másnap vettem egy Nexus5-öt, aztán Nexus 5x, majd Pixel3a.
(#) tbarath válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Idézet:
„Amennyire tudom az összes webshop ugyanúgy üzemel mint eddig, bejelentkezel, kosárba rakod amit szeretnél, másnap viszi a futár, kifizeted neki és ennyi”

Hát azért vicces az, amikor a sarki boltból (<200 méter) futár hozza a cuccot, mert náluk a policy miatt az is tilos, hogy a cuccot kidobják a raktár elé...
(#) SzervízMacska válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Van egy Nexus 7-em, a régebbi. Az ötös android hazavágta, az eredetit meg nem lehetett visszatenni. Azóta porfogó a komódon, a többi méregdrága androidos szutyokkal együtt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2020
(#) tbarath válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Én valahogy visszaraktam a 4-est, de kb. semmire se jó már.
(#) SzervízMacska válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Most én is ránéztem. 57%-os töltöttséggel indult több év pihenés után. 18 appot frissített. A chrome nem adta be a könyvjelzőimet. A youtube azonosítás nélkül belépett a csatornámra, holott a többlépcsős azonosítás is be van kapcsolva, és tavaly az összes jelszavamat megváltoztattam. Furcsa. Az alapértelmezett lejátszási minőség 360p, amit 720-ig lehet emelni. Ezt a hardver már nem bírja, diavetítés lesz a videóból. Ilyenkor a hang is recseg, szakadozik. Wifin mértem a sebességet: 5/35/35. Egyébként MoDaCo 4.2.2 vam rajta, és nyitva a bootloader. Erre sem emlékeztem. Amúgy elsőre úgy tűnik, hogy mindent csinál, csak gyötrelmesen lassú. Kb. egy órát nyüstöltem, miközben 13%-ot merült. Most feldugtam töltőre, talán este még nézegetem kicsit. A fedél belső oldalára ragasztott mágnes szépen kapcsolgatja a kijelzőt.
(#) jani1987 válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Idézet:
„mert náluk a policy miatt az is tilos, hogy a cuccot kidobják a raktár elé”

Van ahol eltorlaszolják a bejáratot és megkérdezik mit kérsz. Bemegy-kihoz.
(#) Kovidivi hozzászólása Ápr 2, 2020 /
 
Sok helyen látom, hogy kijavítják a fórumozók másoknak a hozzászólásait. Régebben ezt jónak találtam. Már egy ideje folytatok levelezést, beszélgetést, német nyelven, és tudom magamról, hogy sosem fogok tudni anyanyelvi szinten írni, beszélni. Ha ilyenkor helyesbítést kapok, persze megpróbálom megjegyezni, de a sokadik után már nagyon zavaró, megkérem az illetőt, hogy ne korrigáljon, ha nem muszáj (főleg, ha apróságokról van szó, mint névelő, ragozás, stb...) Nekem mindig ez az érzés jut eszembe, mikor korrekciót olvasok.
Gondoljunk a külhoniakra (volt ismerősöm, aki jól beszél magyarul, de mivel Szerbiában született, magyarul írni egyáltalán nem tud. Kész barkochba kitalálni, hogy mit is akar írni, mert minden szót a kiejtés alapján, de szerb írásmód szerint ír le), azokra, akik esetleg valamilyen betegség vagy egyéb okokból kifolyólag nem tudják tökéletesen a magyar nyelvtant, esetleg diszlexia, vagy éppen idősebb fórumozó, aki még teljesen máshogyan tanulta gyerekkorában a szabályokat.
Ez kicsit hasonló, mint ha valaki nem tud egyenletet átrendezni, vagy nem tud énekelni. Sajnos, nem minden tanulható.
Nem vitát szeretnék kirobbantani.
Ezen a fórumon a fórumozók 95% szinte tökéletesen ír, és ez nagyon szép dolog!
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2020
(#) nandika76 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Köszönöm, de igazuk van.
Ezt vállaltam.
(#) granpa válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Akiknél valami "hiba" van, azokat nem szokták "kijavítani", legfeljebb az érthetőség okán (ha tudják róla). Több tagunk is jelezte, hogy ilyen, olyan okból nem tud helyesen írni, ezt tolerálják a moderátorok. Én elég régen tanultam a magyar nyelvtant, de azok a szabályok ma is érvényesek! Innentől csak a figyelem, és önellenőrzés (mert elütés mindenkinél van). Tökéletesen kiszűrhető, hogy ki az, aki tesz a szabályokra, szabályzatra. Én pl. meg szoktam nézni, honnan ír a delikvens, ha olyan hibákat látok. Akinél nincs hely megnevezve, vagy csak annyi, hogy M.O., azoknak kötelező betartani. Természetesen az első két mondatban említettek kivételek. Aki meg nem tud magyarul, annak is segítünk, mert mindig akad, aki ismeri azt a nyelvet.
(#) SzervízMacska válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 2, 2020 / 2
 
Az idősebbek idejében még nem voltak ilyen modernkori mondvacsinált betegségek. Nádpálcával, vagy egy jól időzített kokival sikeresen megelőzték. Egyszerű eszközökkel jól működött a természetgyógyászat...
(#) Frankye válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 3, 2020 / 3
 
Alapvetően igazad van, de...
A legalapvetőbb böngészőkben is van helyesírás ellenőrző. Ezen felül - különösen, aki tudja magáról, hogy ilyen problémával küzd - van lehetőség pl. a szövegszerkesztő programban leellenőrizni (előzetesen) a helyesírást. Persze ez sem varázsszer, mert sok szót, kifejezést (különösen szakmait) nem tartalmaz, vagy éppen rosszul tartalmazza (hiszen a helyesírási szabályok is változnak időről időre), de azért a legalapvetőbb hibákat kiszűri.
Mi - moderátorok - sem minden esetben avatkozunk be, de ha a hiba értelemzavaró, vagy egyértelmű hanyagság áll a háttérben (ilyen példának okáért, amikor valaki szóközök nélkül ír, nem használ írásjeleket, és hasonlók; aki sokat olvassa a fórumot, rengeteg példát tudna erre is írni), azok mellett nem megyünk el szó nélkül.
Ezen túlmenően hadd idézzek egy gondolatot a fórum szabályzatából:
Idézet:
„7/3. A Hobbielektronika.hu fórumán különös hangsúlyt fektetünk a magyar helyesírás szabályainak betartására, így törekednie kell minden Felhasználónak, a szokással összhangban helyesen és érthetően fogalmazzon.”
(#) Gafly hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
Horgászok, hajósok és egyéb szakértők!
Hogyan lehet olyan csomót kötni, aminek nincsen vége?
Jó, ez igy bután hangzik, tehát: Csőre úgy rátekerni hosszan madzagot, hogy az egyik vége sem lóg ki.
Valami hasonló mint a a kard esetében a markolat.
De nem kard, hanem cső, és nagyjából 30cm, és ne lógjon ki a madzag két vége.
Meg nézzen ki valahogy, mert szigetelő szalag rátekerése azért nagyon gagyi lenne...
Vagy jobb ötlet?
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Valami ilyesmire gondolsz?

Bandázs.png
    
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Kicsit konkrétabban is elmondod mit szeretnél? Csak mert horgászatban a legtöbb csomó azon múlik mennyire súrlódik a damil és éppen emiatt pl. spárgával már nem is tudod megcsinálni (próbáltam).
Valamennyire vagy ki fog lógni, vagy pedig a kötés alá kell visszahajtani a végét. Lehet, hogy inkább a kosárfonás/üvegszövés körül kellene nézelődnöd, ha a szépség is nagyon fontos.
Meg persze kérdés, hogy mennyire kell tartania? Milyen anyagból van a madzagod? Akarod-e egy csepp ragasztóval stabilizálni a kötést?

A legegyszerűbb, ha simán körbetekered, jó szorosan, majd a végét visszahurkolod az utolsó két-három körön keresztül. Az áthúzást ilyen hosszon talán behúzódróttal tudod megoldani (azt is eleve tekerd körbe, hogy ne kelljen áttuszkolni, csak kihúzni vele a madzag végét).
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Ezen jobban látszik.
Milyen vastag a cső és a köteled?
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
A feltekerni kívánt hossznál hosszabb hurkot fektess a csőre. Ezt a nyitott vége felől tekerd végig. Ha elérted a kívánt hosszt, a véget átbújtatod a hurok kilógó végén. Az elején kilógó (hurok másik vége) végnél fogva aláhúzod a tekerésnek. Ha jól csinálod, bonthatatlan, láthatatlan.
(#) granpa hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
Hú, de sok kötélverő, horgász, díszítő jött össze hirtelen.
Következő: »»   3132 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem