Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3437 / 3550
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Ez akkor most tényleg 28 Nm? A megfogalmazásod nem egyértelmű.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2022
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Használati utasítás.
Az akkumulátortól is függ, a leírás nem tartalmaz ilyen adatot.
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Vagy 22.
Nem értek hozzá.
Idézet:
„Item torque ‎22 Newton Meters
Manufacturer ‎Kompernass handels GmbH & CO. KG”
(#) Suba53 válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Na ez már a harmadik Parkside akkus fúró amit látok. És 12V-os, 3 cellás akku.
Ilyen akku van a 12V-os multifunkciós kütyüben is.
Pár éve vettem egy Parkside akkus fúró csvarozót, az 16V-os akku pakkról megy. ( 4 Li-Ion cella )
Max 10mm-es fúró fogható be. Ezeket még akkuval, töltővel együtt adták.
Aztán eltűntek a 12, 16V -os akkuk a kínálatból, egy ideje már csak 20V-os akkukat látok a Lidl-ben.
Pár hete lehetett kapni akkus fúró csavarozót nagyon baráti áron, 20V-os, 13mm max átmérőig, egy csinos kis dobozban hosszú bitek, és fúró szett. 2Ah, és 4Ah 20V-os akkukat lehet kapni hozzá külön, ez nincs benne a dobozban. Vettem egy olyat is.

Ha ez így marad, hogy mostantól a 20V-os vonalra gyártják a kütyüket, akkor nem is baj.
Pár akkuval egy komplett szerszám családot lehet üzemeltetni.

Amíg a marketingesek ki nem találnak valami egészen mást.
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Legelőször a használatijában néztem, és igen, az az egy adat, ami valamiért egyszerűen nincsen feltüntetve ‒ nem is értem, hogy miért.
Oké, akkor elfogadom, hogy ez "huszonvalamennyi" Nm teljesítményű. Rendben. ☺
(#) jani1987 hozzászólása Okt 5, 2022 /
 
Varnish csövet bármely villanyszerelő boltba árulnak vagy csak speckós helyről lehet venni?
(#) Rosszmáj válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Lidlis ütvecsavarozó teszt. Kb. így kalkulálj a fúrógép nyomatékával.
(#) Suba53 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Filóztam rajta, hogy veszek egy ilyet is. De előbb utóbb úgy is rászánom magam.
(#) bbb válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Csak miután felvereted vele a kerékcsavart, vegyél elő egy nyomatékkulcsot és azzal húzd végig Én makita klónt vettem és nem bántam meg, nagyon jó vele dolgozni. Itthon a kerékcsere sokkal gyorsabban megy vele, mint előtte a keresztkulcsot használva, hiába a dupla szár, akkor is csak kézzel tekergetted... Ez meg pillanatok alatt lekapja az anyát a tőcsavarról és vissza se sokkal több, míg felteszi. Egyedül annyi, hogy a végén tényleg kell a nyomatékkulcs, hogy biztos legyen a dolog.
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Az nem úgy van, hogy a nyomatékkulcs akkor "kattan", ha elérte a beállított nyomatékot?
Ha már előtte "ráveretted" többszörösével, akkor beállított értékű soha nem lesz nyomatékkulcstól, csak sokkal több, ámde ismeretlen értékű...
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
De.
A nyomatékkulcs "akkor" kattan, amikor elérte a beállított nyomatékot.
Aztán, ha akarod, akkor a kattanás után továbbhúzva, ugyan azzal a nyomatékkulccsal akár le is tépheted az erőkarral a csavarfejet.
Ő a kattanással szólt....
Ha a csavar eleve túl van húzva, ő akkor is fog kattanni....
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2022
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
De úgy van. Csakhogy...
- Ezek az akkus szerszámok nem mondják meg neked, hogy mekkora nyomatékkal húzták meg az anyát.
- Ezeken az olcsóbb jószágokon nem is tudod állítani a nyomatékot.
- Ahogy merül az akku, úgy lesz egyre kisebb a meghúzási nyomatéka.
- A reklámozott értéket nem feltétlenül fogja tudni.

A tapasztalat azt mutatja, hogy bár nagyon jó szerszám és piszok sok időt takarítok meg vele, kell a nyomatékkulcsos utánahúzás a veretés után is. Igaz már benne van a kezemben és a fülemben, hogy mikor hagyjam abba és akkor már éppenhogy csak rá kell húzni Ja és persze ne a gumisok féle veretésre gondolj, amikor a levegős be van állítva a maximumra amit csak bír és azzal csapatja még egy percig, hogy ráhegedjen... Mondanám, hogy miután meghallod azt a jó kis verős hangot, utána pár másodperc és meglesz a megfelelő közeli nyomaték, de ez arra a szerszámra igaz, amelyik nekem van - a parkside ki tudja mennyit tud.
Mondjuk az biztos, hogy amit levegőssel hegesztett rá a gumis, azt félig töltött akksival legalább két-három percig verettem vele, hogy lejöjjön, de leszedte. Tudod, azt a jó kis dupla száron és toldóval ugrálunk a kerékkulcson, hogy hátha meglazul féle nyomatékkal meghúzottat
(#) szamóca hozzászólása Okt 7, 2022 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Egy olyan egyszerű free szintjelző (kivezérlésjelző) szoftvert keresek, ami log-ol egy flac, vagy bármilyen hangfile-t. Túlvezérelt felvétel indikálásához kellene.
(#) Topi válasza szamóca hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Hali!

ffmpeg -i valami.flac -filter:a volumedetect -f null /dev/null

Eredményben meg cli-ben megfogod kapni az adatokat:

  1. [Parsed_volumedetect_0 @ 000001bcb1412ea0] n_samples: 4002280
  2. [Parsed_volumedetect_0 @ 000001bcb1412ea0] mean_volume: -19.7 dB
  3. [Parsed_volumedetect_0 @ 000001bcb1412ea0] max_volume: -0.9 dB
  4. [Parsed_volumedetect_0 @ 000001bcb1412ea0] histogram_0db: 2
  5. [Parsed_volumedetect_0 @ 000001bcb1412ea0] histogram_1db: 21
  6. [Parsed_volumedetect_0 @ 000001bcb1412ea0] histogram_2db: 146
  7. [Parsed_volumedetect_0 @ 000001bcb1412ea0] histogram_3db: 505
  8. [Parsed_volumedetect_0 @ 000001bcb1412ea0] histogram_4db: 1357
  9. [Parsed_volumedetect_0 @ 000001bcb1412ea0] histogram_5db: 3200


ffmpeg van windows-ra is, ha azon szeretnéd futtatni.
(#) szamóca válasza Topi hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Köszi Zoli! Win alatt sajna ez nem jött össze nekem.
(#) Topi válasza szamóca hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Töltsd le a mediacoder-t, abban megtalálod az ffmpeg-et minden függőségével együtt, és működni fog. Maga a mediacoder programot nem kell elindítani.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 8, 2022 /
 
HP Photosmart C4272 nyomtatóról lenne szó. Kerestem hozzá használati útmutatót de csak angolul találtam. A scanner része működik de én pdf-be szeretném lementeni nem pedig nyomtatni. Van ennek magyarított használatija?
(#) Suba53 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 8, 2022 /
 
Innen letöltheted.
(#) Udvari Zsombor válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 9, 2022 / 1
 
A megoldás egyszerű: "Not Another PDF Scanner 2" (típusfüggetlen) programot telepíted, beállítod a szkenneredet "TWAIN" eszközként, majd pedig szkennelsz. A program összegyűjti a szkennelt oldalakat az ablakában, menthetőek a képek külön-külön is, de egyben PDF is menthető, a szkennelés sorrendjében lesznek benne az oldalak.
(#) jani1987 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Köszi. Holnap kipróbálom.
(#) elactrofan hozzászólása Okt 11, 2022 /
 
Üdv!
nem elektronikai témában kérnék segítséget hátha valaki tud segíteni.
Keményforrasztó pálcát (ezüst vagy sárgaréz) hol beszerezhető nem egy dobozt csak szálba szeretném.
illetve borax kis mennyiségben hol vehető ebből sincs szükségem fél kg szerintem 100gr is elég nekem.

Köszönöm
Tamás
(#) Gafly válasza elactrofan hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Borax nem annyira húzós, 1 kg életed végéig elég és az sem kerül sokba.
Pálcát lehet venni darabonként. Na az még úgy is sokba van...
(#) elactrofan válasza Gafly hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Nem ipar szerűen űzőm a lánghegesztést csak alkalmanként kb évente 2-3 szor azért gondoltam boraxbol nem kell ekkora mennyiség
ezüst pálcára ezt az oldalt én is megtaláltam, de elég húzós az ára.
szilfoszal lehet vasat forrasztani? tudom hogy alapvetően rézhez van ahhoz tökéletes, de vasat vassal megtudom tartósan forrasztani?
pl egy anyát egy csőbe beforrasztani?
(#) granpa válasza elactrofan hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Ha nem sürgős, kb. 2 hét múlva Pesten leszek vele. S.réz, de tán ezüst is lesz. Mennyi, milyen vastag kellene? Borax is van 1-2 kanálnyi. (az is sok forrasztáshoz elég) Ha, mégis vennél, én előbb a József krt. 65. Azúr vegyszerboltban próbálkoznék. Sok minden másra is használható, nem kidobott pénz és harmadát átveszem.
Szilfosszal ugyanúgy lehet vasat forrasztani.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2022
(#) elactrofan válasza granpa hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
köszönön a segítséget
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Granpának igaza van, Azúrban van bórax.
Arra nem mernék mérget venni, hogy 1041 Ft/kg, vagy drágább...
(#) jani1987 hozzászólása Okt 11, 2022 /
 
Mit tegyek, hogy egy Gyűrűfűről készült youtube videó előtt ne kelljen végig nézni egy kormány propaganda videót? Az ad block nem segített.
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Milyen böngésző? A yt az elmúlt években változatos módon dolgozik adblock ellen, chromium alatt a ublock origin ami eddig legjobban kezelte ezeket. Firefox alatt az adplockplus az esetek nagy részében jó, de néha a youtubeon nem működik.
A komoly megoldás a pihole: Bővebben: Link
Előnye, hogy minden eszközön működik és egyszer kell beállítani és sok más okos dolgot is tud, ha meg van valami nasnak szánt géped akkor dockerben is fut, de külön hardveren ajánlatos futtatni.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2022
(#) tufatofu válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Létezik Firefoxhoz youtube adblocker addon külön. Nekem sosem jön semmilyen reklám szerencsére.
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 11, 2022 / 1
 
Többször (túl sokszor) kérdezted már ezt meg, leakadhatnál már róla.
De azt is elmondtuk: fizesd ki az előfizetési díjat. Vagy azzal fizetsz, hogy reklámot nézel.
Következő: »»   3437 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem