Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3533 / 3554
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Nem tartanék tőle, az enyémen is az van sok éve.
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Bizony van fából is. Lefotózzam?
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Hajrá!
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Tessék.
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Hmm, érdekes.
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Ez nem lesz forró. Nem is ég el, ahogy láthatod. Ahhoz 300C° feletti hőmérséklet kéne, ami a kályhán kívül nem lehetséges.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2023
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Pld.: ostyasütő fogantyúja fa, a sűtőrésze gázlángon sokáig melegszik, fémrésze égetően forró.
Egyéb régi konyhai sütőketyerék is fanyelűek. Nem gyullad ki.
Lényeges, a fa keményfa.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
A "régi" eléggé tág fogalom, én ilyenekkel nem találkoztam, legfeljebb kemény, hőre nem lágyuló bakelittel. Igaz, idővel az is porlad.
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Körömileg sajnos teljesen igazad van.
De nem bőr, hanem belgyógyászatilag...
(#) Rosszmáj hozzászólása Dec 20, 2023 /
 
Nincs valakinek kölcsön egy ∅50-es lyukfűrésze? 18-as fenyő deszkába kéne két lik. Az enyémet bő 20 éve használtam és lövésem sincs hova kevertem el.
A 18. kerület, vagy közvetlen környéke lenne jó, ha messzebb kell menni, a benzinpénzből kijön az új fúró.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2023
(#) Gafly válasza Rosszmáj hozzászólására (») Dec 21, 2023 / 1
 
Lehet jönni érte.
De ha el tudod hozni a táblásított fenyőt, akkor helyben kifúrjuk, és csak egyszer kell fordulnod.
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 21, 2023 / 1
 
Ugyanilyen kandallóm van. Lézeres hőmérővel ráméregettem. 400-500 fok között volt eddig a legmelegebb kívülről azon a részen. Az már bőven elég a fának a füstölésre, gyulladásra. Bakelitből lehet esztergálni gondolom, bár ekkora hőnél már nem tudom nem pattan-e az is? Vagy lehet üreges két rétegű fém, csak kell közé hőszigetelő anyag. Esetleg üveg, kerámia. Ha megoldás lesz engem is érdekel, mert bár még megvan az eredeti - de nálam is történhet ilyen.
(#) nagym6 válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Nem tudom milyen különbségek vannak kályhák és kandallók között, szenes kályháknál szabad kézzel gyors mozdulattal fogható nyitható volt az ajtó, csak fém fogantyújuk volt.
(#) erdgab válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 21, 2023 / 2
 
Melegedés szempontjából ez az ajtózár a legrosszabb megoldás,van nálunk is 4 ilyen ajtózáras kandalló,de van olyan is amin nem az ajtó előtt van a fogantyú az nem forrósodik fel.Az lenne a jó megoldás,ha a fogantyút ki lehetne vinni az ajtó vonalából,itt nem lehetséges sajnos,de,ha még megtoldod a hosszát 10 centivel talán nem lesz olyan forró vagy kesztyűt kell használni.
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 21, 2023 / 2
 
Szerintem nem a fogantyút mérted. Az kizárt, hogy ilyen meleg legyen. 550C°-on már izzik az acél.
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
kameleon2 le is írta: "azon a részen". Nem a fogantyút mérte.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Pontosan ahogy mondod: A lézer pöty nem azt jelenti, hogy itt mér. Az csak a "célzást" segíti. Egy ilyen "kúpszerűség", használatiban le is van írva és rajzolva...
(#) Alkotó válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
550°C-on még nem izzik az acél?
A fogantyú pedig biztosan sokkal-sokkal hűvösebb, sok esetben még kézzel is érinthető.
(#) zolika60 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Azt írtam már izzik. De valóban a fogantyú hőmérséklete ennél jóval kevesebb. Szerintem 300C° sincs. Az pedig kemény fa esetén nem okoz gondot. Ezért is javasoltam.
(#) kameleon2 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
A kályhacsőtoldatnál igen - ott már izzott -és a kis lézeres már Out of Range jelzést is produkált. Ehhez elég volt 4db fabrikett.
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Szerintem az ablakot.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
Elnézést, de a kérdőjel hibás, oda pontot akartam, mert ez nem kérdés, hanem állítás volt a részemről.
(#) kameleon2 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 22, 2023 / 1
 
Van benne igazság. Azonban más az az ábra amit adnak ezekhez a hőmérőkhöz és más az amit tényleg mér. Nekünk volt hőkameránk is, amivel bekalibrálgattam, hogy hol mit látok a kamerával és mit a hőmérővel. Hát éppenhogy elég pontszerű a mérés a valóságban, bár nem a lézerpötty mérete, de 1m-ről max egy 5-8cm átmérőjű kör volt.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 24, 2023 /
 
Hogyan foglalja össze az érzéseit röviden a fórumtárs, miután 24.-én becipelte a szépen kitakaritott házba a fát, beleácsolta a tartóba, és elégedett hátradől?
Fa szag van.
(#) kameleon2 hozzászólása Dec 24, 2023 /
 
Ha már kályha.... Módomban volt (mert kellett) most pár tüzelőanyagot kipróbálni. Nem gondoltam volna, hogy egyformának tűnő és árú anyagok között ekkora a különbség. Kinek van kedve tesztekben összemérni, mi a legjobb fűtőanyag? Mert ami az adatlapjukra van írva - az eléggé nem úgy fedi a valóságot - ahogy gondoltam. Példák:
1.) RUF feliratú fehér brikett anyag (OBI akciós 1999Ft) melegít de gyorsan elég és éppen elég a megfagyáshoz. Jó, ha 200Fokra feltolta a kályhát szerintem sima faforgács préselmény.
2.) RUF feliratú fekete kandallóbrikett (OBI 2499Ft) melegen tart nagyonsokáig, de 200-230foknál feljebb nem viszi a kályhát. Szénpor és fa fűrészpor keveréknek tűnik.
3.) A1 Prémium minőségű keményfa brikett (OBI 2799Ft). Elfogadható 300-350fok, de hamar elég.
4.) Olajos napraforgóhéj brikett (OBI 2799Ft) Begyújtani jó, de kormol és hamar elég.
Úgy vettem észre, 3 komponens keverése adta eddig a legjobb tüzet:
2db szénpor brikettre 2db keményfa brikett, keresztbe egy napraforgóhéj - könnyű begyújtani az olajos miatt utána a keményfa felfűt és felizzítja a szenet, utána szénpor és keményfa brikett vegyesen. Eredmény: 600 fok és sokáig tartja a meleget. Mindez lemezkandallóban elégetve. Kinek milyen egzakt tapasztalata van? Fa most nem jön szóba, mert csak apránként tudtam venni ezekből, kis tételekben.
(#) tufatofu válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 24, 2023 /
 
Ezeknek az anyagoknak mázsája ennyi? Én 7000ft/q áron vettem akácfát. Igaz, abból egy diszperzites vederrel eltüzelek a cserépkályhában, ha leégett lezárom, és másnapig bírja. Begyújtáskor még meleg a csempe. Gázt akkor használok, mikor nincs kedvem begyújtani....
(#) kameleon2 válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 24, 2023 /
 
Nem. 10kg. Felénk ilyen árak nincsenek, max a keleti régióban. Azt elfelejtettem mondani, hogy csak hivatalosan tudom megvenni, számlával.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2023
(#) tufatofu válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 24, 2023 /
 
Az úgy nagyon drága. Most néztem kíváncsiságból, Győrben pl 7400ft a konyhakész akác a tüzépen, az már elég nyugati régió. Én is tüzépről vettem számlával.
(#) nagym6 válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 24, 2023 /
 
Én oda számolgattam, hogy a gáz nem drágább semelyik fa brikett ilyesmiknél.
De csak kb. számolások voltak.
(#) kameleon2 válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 24, 2023 /
 
Én csak tapasztalatból mondom, hogy az akác jól ég még vizesen is, de jó lenne megmérni, akkor van mit-mivel összehasonlítani. Én így jártam.
Következő: »»   3533 / 3554
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem