Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   793 / 1206
(#) Pali79 válasza petike199600 hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Ha arról van szó amire gondolok, akkor sehogy, mert a cikk írója törölte az összes cikkét.
(#) pajti2 válasza petike199600 hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Extra trükként annyit megpróbálhatsz, hogy google-t ráuszítod keresőszavakra, és ha éppen felmerül a gyanú, hogy azt találta meg, nem a google linkre kattintasz, hanem lehúzod a találati link jobb oldalán a pici menüt, és "Tárolt változat"-ot kattintasz. Olyankor megkapod a google cache-ben ragadt lapot. Ha rákattintasz a találati linkre is, lehet, olyankor explicite be fogja frissíteni, és olyankor viszont a google cache-ben is törlési listára raktad a lapot, ami előbb-utóbb úgyis megtörténik, de minek azt siettetni? A lehetőség gyengén esélyes, ha meg is jelenik valami a lapból, jobbára csak szétesett szövegrészlet lesz, vagy még annyi sem, és az is lehet, nem is fogod megtalálni, de összesen csak annyi van.
(#) nedudgi válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 13, 2016 / 1
 
Az internet archívum némi szerencsével szintén jó lehet.
(#) petike199600 válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Az ötleted jó volt, bár nem egyszerű úgy címszavakra keresni, hogy csak egyszer olvastam el futólag a cikket. Végül úgy kerestem, hogy "infra hobbielektronika", majd a találatok segítségével szűkítettem a keresést. De csak fél siker. A 4 oldalas cikkből csak az első 3 oldal van meg. Ebből az első kettő csak körítés. A harmadik hasznos, a negyedik pedig, ami a program lenne, nincs meg. Azért köszi!
(#) pajti2 válasza petike199600 hozzászólására (») Máj 13, 2016 1 /
 
Amúgy miért is nem a cikk íróját keresed fel személyesen?

Ha már nincs meg a nick link-je, kérdezz meg egy admint, segíteni fognak.
(#) Lamprologus hozzászólása Máj 14, 2016 /
 
PIC kiválasztásában kéne egy kis segítség ...

Elsődleges elvárások (min.):
2 UART port
1 USB
1 I2C
1 PWM
40 láb ( mire elékszül a program, mindig elfogynak a lábak is! )

Másodlagos:
Némi EEPROM

CCS-C-ben programoznám, MPLA-X alól, Pic-kit 3-al
Kedvező ára legyen.
Még a családot sem sikerült eldöntenem ... ha jól gondolok, akkor C-ben programozva a családok közötti különbségekből adódó problémák nagy részét megoldja helyettem a fordító.

Tudom van kereső ... de az így még mindig rengeteg találatot dob ki.

Esetleg valakinek bevált típusa ami tudja ezeket?
(#) cross51 válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Mekkora flash, RAM, EEPROM kell? Milyen PWM? Például fényerőszabályzásra kell vagy valami összevissza buherált PWM modul kell? Mert elég sok féle PWM modul van a PIC-ekben.

Szerk:
Meg hány PWM kimenet kell?
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) Lamprologus válasza cross51 hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
minimum:
Flash 32KB
RAM 2K
EEPROM 256 ( de ezt ki tudom váltani a TINY RTC modulon lévő 24C32-vel, szóval nem feltétlenül kell a PIC-be!)

PWM jelenlegi tervek szerint fényerő szabályozáshoz ... de később ki tudja ...
(#) cross51 válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
simpi-nek igaza van 40 lábbal USB-vel és 2 UART-al nincs ilyen összeállítású PIC DIP-es kell és lejjebb vagy feljebb nem mehet a lábszám?
(#) zenetom válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 14, 2016 1 /
 
8 bitesből nincs ilyen.
16 bitesből már van, a PIC24F... szériától.
(#) Lamprologus válasza cross51 hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
A lábszámnál is minimumként van megadva a 40.

És ugye itt jön az én dilemmám is, hogy ha nem DIP tokos akkor, akkor milyen?
Mi az ami még otthoni körümények között használható? SMD alkatrészeket idáig még nem forrasztgattam.
(#) icserny válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Például: PIC24FJ64GB004

Ha 2 UART + 1 USB is lesz, akkor 2 k-nál azért többre vágyjál! A fentebb ajánlott típusban 8 kB RAM van.
(#) cross51 válasza zenetom hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
De ha a MAPS-ban nézed akkor a pont 40 lábú PIC-ek közül csak PIC18 van amibe van USB de azokba csak egy UART van a 16 bitesekből biztos szélesebb a kínálat de ott már csak 44 lábú SMD van ahonnan megfelelő lehetőségek vannak. Lamprologus bár a TQFP44 még forrasztható kézzel is.
(#) nedudgi válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
A PIC18F46(47)J53 körülbelül azt tudja, amit keresel. EEPROM helyett sokszor írható flash memóriája van.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) nedudgi válasza cross51 hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
A MAPS néha hazudik. Én az Excelnek hiszek, le lehet tölteni .csv-ben az aktuális típusok táblázatát, az valamivel jobb. Innen.
(#) Lamprologus válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Én állítok be rosszul valamit, vagy másnál is egy cellába rakja a PIC összes paraméterét?
Létezik ez a kereső 16 bit-es termékekre is?
(#) elektroszala válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Az SPI -n túl vagyok, minden működik!
Köszönöm!
Volt egy korábbi kérdésem a Flowcode topicban (RIP), és most vagyok ott, hogy szükségem lenne a válaszra:
"Van -e rá magyarázat, hogy mikor egy előzőleg feltöltött tömbből akarok kiolvasni adatot, és nem a nullás indexnél kezdem a kiolvasást, akkor random adatot kapok?... Esetleg tömböt mindíg az elejéről kezdve kell olvasni?"
(#) elektroszala válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Ok, köszönöm!
(#) benjami válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
A mellékletben a 2014.12.27-es 8, 16, 32bites kínálatból lehet mazsolázni, szűrni stb.
(#) nedudgi válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 14, 2016 / 1
 
16bit
32bit .
"Szövegből oszlopok", szeparátor: vessző.
(#) pajti2 válasza elektroszala hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Osztom @simpi véleményét, valamit elszúrhattál a tömbhöz használt index változóval. Ami tipikusan elő szokott fordulni figyelmetlenség gyanánt, hogy valami kódban copy / paste-elgettél, és ugyan azt a változót használtad fel több külön célra is. Vagy akármi. Talán csak nem zártál le egy ciklust, és túlfutott valami, vagy rosszul alapinitelted a változót.
(#) elektroszala válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Akkor kezdődhet a hibakeresés... De így legalább az a biztos, hogy működnie kell(ene).
Köszönöm!
(#) Lamprologus válasza cross51 hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Melyik az a tokozás ami "kézzel" még forrasztható?
Ill melyikhez gyártható még le vasalásos módszerrel a panel?
Érdemes-e "gyári" adaptert venni hozzá?
(#) cross51 válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Amit én biztosra mondanék az a TQFP44 de láttam olyat is már (csak ott volt lötstop/dry fólia a lmezen mint az adapternél is) hogy TQFP100-ast bepakoltak kézzel. A gyári panelt én nem tudom eldönteni ez attól függ te mennyire bízol magadban. A gyári panelnél ez az előny lép fel és így már majdhogynem minden tokot tudsz forrasztani.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) ha1drp válasza cross51 hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Szerintem bőven vagyunk itt a fórumon, akik simán "kézi" forrasztással vasalásos nyákra bármikor feldobunk egy TQFP100-ast. Némi gyakorlattal bárkinek sikerülhet, ne ez tartson vissza.
(#) Bakman válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Ha csak a forrasztást szeretnéd gyakorolni, több típusú gyakorlószett létezik.
(#) pajti2 válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Ha nem érzed magadban az erőt a felforrasztáshoz, jobb azt elkerülni mondjuk valami ilyesmivel (lapon a legfelső cuccot nézd meg).
(#) elektroszala hozzászólása Máj 15, 2016 /
 
Üdv!
Fordulatszámot kellene mérnem. A leírások amiket felleltem, mind a ccp-tmr2 párossal végzik ezt.
A panel már elkészült, és én a B0 portot gondoltam használni e célra (a ccp2 bemenet foglalt). Az elképzelésem szerint, tmr2-ben(1000Hz) kinulláznék egy számlálót az első lefutó élre (de nem a magát tmr2 regisztert, hanem egy számlálót, amit minden megszakításra növelnék, mivel a tmr2-ben lesz más is), a másodikra kiolvasnám ezt a számlálót. Ez járható út, vagy van ebben valami buktató, amiért nem ez a bevett módszer? A jeladó egy hall-elem. Fordulatsz. tartomány 300-14000 Rpm. Nem tudom, számít-e :a tmr6-ban (szintén 1000Hz) aránylag sok minden van, mérés szerint 400microsec idő alatt fut le. Ez esetleg bezavarhat a tmr2-be? Vagy van esetleg jobb megoldás ami a B0-t használva számol/mér ?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2016
(#) don_peter válasza elektroszala hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Fordulatonként okozott megszakításokat egy változóba gyűjtöd és osztod, másodpercenként vagy amelyen közönként akarod frissíteni. Legalább is én így csinálnám.
(#) elektroszala válasza don_peter hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Pontosan így gondoltam én is. Csak nem értem, mi a különbség, ha a ccp modul portja okozza a megszakítást, nem pedig a B0 port...
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2016
Következő: »»   793 / 1206
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem