Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Crystal radio - detektoros rádió
Hi hi
! Klasszik keretantennás detektoros rádió . Mondhatnánk hogy rádió ez , rádió az csak a keret más ... avagy más esetben is **** , **** csak a keret más .... ...
Próba cseresznye, csak legalább egy lélegzetnyi idő kéne hozzá. Hosszú idő után ma mentem ki, de nem volt valami nagy terjedés. Se naplementekkor, se később.. aztán kinn maradt minden.. éjjfélkor mondom, még mielőtt bepakolok még egy próba.. Hát ordít.. húha.. tekerem, tekerem, a Kossuth alatt lengyel beszéd, zene, sport.. Ezt eddig még nem hallottam.. ! Ráadásul atomstaabil, és jó minőségben. Polskie Radio (Jedynka) A forgó alsó koppanásánál, de egész széles tartományban hallható, pedig ez is már rövidhullám a 225Khz, a kisrádió semmit nem is vesz belőle, ami nem csoda, ehhez már 1333m hosszú hullám , más antenna dukál, de a csatorna úgy látszik megteszi, mint hosszúhullámú bázisantenna.
De hogy ennyire mások legyenek a terjedési viszonyok az komoly. A szintén stabil Vesti FM sehol, az Algír 1.. ? Mintha a föld nyelte volna el azt is.. Erre ez meg itt van, amiről eddig nem is tudtam, mert eskü nem volt ott más eddig csak zaj! Annyit csináltam csak hogy kicsit "lazábbra" vettem a csatolást (47pf), mert a 110pf.-al a föld elhúzott mindent. Szinte elhallgatott, ha földet adtam neki, de így most nem. A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2026
Szia!
Hétfőn teljes áramszünet volt abban a 10 lakótelepi épületben--8 órán át-(karbantartás ) Az eddig elvesztett hitem visszatért, mert a LW,Mw,Sw hullámsávon sok,sok új adót hallottam. A detektorosaim is jól működtek.. A sok lakó sok "kiciocókinai bisz-baszjai " teljesen tönkre teszik , már az FM vételt is,Akkora a zajszint.!Utáa este lementem a kutyasétáltató, játszótér részre ; nagyjábol 300m re kelletteltávolodnom az épületektől, hogy több mindent tudjak fogni. Sajna minden kapcsoló üzemű , teljesen rossz zavar szűréssel ,árnyékolással--s a 18kHz......2MHz-es sávban csak zaj van! Néha még éjszaka is , mert a LED tápok nincsenek kikapcsolva. S a terjedésről még nem is beszéltünk. A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2026
|
Bejelentkezés
Hirdetés |




!
...
De hogy ennyire mások legyenek a terjedési viszonyok az komoly. A szintén stabil Vesti FM sehol, az Algír 1.. ? Mintha a föld nyelte volna el azt is.. Erre ez meg itt van, amiről eddig nem is tudtam, mert eskü nem volt ott más eddig csak zaj! Annyit csináltam csak hogy kicsit "lazábbra" vettem a csatolást (47pf), mert a 110pf.-al a föld elhúzott mindent. Szinte elhallgatott, ha földet adtam neki, de így most nem. 