Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   126 / 251
(#) llax válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 8, 2017 / 1
 
Ilyen kicsi értékeknél néha fake tarcking number-el (valójában nem teljesen fake, az a csomag száma, csak nem követhető) már találkoztam, de az meglepett, hogy 2-3000Ft körüli rendeléseknél egyre gyakoribb az (valóban követhető) ajánlott küldemény. Az viszont már kevésbé tetszik, hogy az ajánlottak 3+ hét alatt jönnek, a simán feladottak, meglepően gyorsan 10-14 nap alatt (idén, eddig).
(#) (Felhasználó 1542) válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Az a "fake" olyan szám, ami csak belföldön (Kínán belül) követ. Persze ettől függetlenül bármelyik tracking lehet valótlan.
(#) nyuszis2 hozzászólása Márc 9, 2017 /
 
Ami engem meglepett, LP-s prefixes csomagot ami Ali express standard $6 értékben átminősítették külföldi ajánlottra és tudtam követni a posta.hu-n.
Nekem egyszer volt "fake" számmal gondom, nem is jött meg, de visszakaptam a pénzt disput után ali-n.
Egyetlen más esetben sem volt gondom, 100 feletti csomagszámnál tartok.
Nekem is sajnos 3+ hét az ajánlott, pedig már volt 7 nap is.
(#) reishi hozzászólása Márc 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Ha az eBay -on visszakérem a vételárat, kell megadni valamilyen számlaszámot?
(#) RoliNyh válasza reishi hozzászólására (») Márc 15, 2017 / 1
 
Nem kell, oda utalják vissza, amiről a fizetés történt, visszamegy a paypal számládra, onnan pedig vagy a számlaszámodra vagy a bankkártyádra megy a visszautalás...
(#) reishi válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 20, 2017 /
 
Nemrég vettem 12V 2A-es dugasztápot Ebayről.
Leteszteltem, 12V 0.5A-t tud. Vissza is kaptam a pénzem. Ma történt, hogy raktam rá egy step down áramkört, 5V kimenő feszültséghez, arra Arduino nano és egy RF24l01 adó, tehát minimális terhelés. Egyszer csak zizegés, csattanás, majd sötét. A táp nem kapott se zárlatot, se semmit, csak szép konstans fogyasztás volt rajta. Nem is piszkáltam akkor semmit. Elrettentésül itt a kép róla. Van belőle még egy db-om, a kérdés, hogy kidobjam-e, vagy adjak neki egy esélyt? Még olvadó biztosíték sem volt benne...
(#) kameleon2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 20, 2017 2 /
 
Ezért nem rendelek e-bay-ről. Az Aliexpressen legalább tudom, mire számítsak.
(#) Kovidivi válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 20, 2017 / 1
 
Ugyan az a kínálat a két oldalon. Ott is meg tudod ezt venni, szinte biztos. Ha gyanúsan olcsó egy termék, nem érdemes megvenni...
Volt egyébként egy kis folyasztószer maradvány pont a kondi egyik forrpontja és a hálózati feszültséget bevezető kábel forrpontja között, pont félúton. Gondolom átvezetett kicsit, aztán meg nagyon.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2017
(#) Doky586 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Ajándék lónak ne nézd a fogát...
(#) Kovidivi válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Igazad van De ilyen ajándékot még az ellenségeim se kapjanak! Időzített bomba.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2017
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Szerintem ne egyből dobd ki, hanem előtte törd darabokra és csak aztán. (Ha valaki rátalál azt hiszi hogy működik, aztán rágyújtja a házat ez a csoda.)
(#) tbarath válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Nem tudod, hanem csak hiszed, és ez nagy különbség.
Amúgy semmivel se különb az ali mint az ebay, és ez fordítva is igaz.
(#) icserny válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 21, 2017 / 2
 
Idézet:
„Ezért nem rendelek e-bay-ről. Az Aliexpressen legalább tudom, mire számítsak.”

Szamárság! Az E-bay és az Aliexpress csupán online piacot biztosítanak. Nem tőlük, hanem az egyes eladóktól függ, hogy szemetet kapsz, vagy minőségi terméket. A megbízható eladókat érdemes figyelni, megjegyezni és megbecsülni. A feltűnően olcsó húsnak pedig törvényszerűen híg a leve...

Neil Armstrongot (az Apollo program elsőként Holdra lépő asztronautáját) kérdezték egyszer, hogy mire gondolt a fellövéskor. Mire ő: - Mindennél a legolcsóbb ajánlatot fogadták el.
(#) uniman hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Hello! Ma rendben megérkezett az első eBay rendelésem. Két hete rendeltem, új eladótól, akinek csupán 200 db értékelése van, persze mind pozitív.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2017
(#) Skori hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Sziasztok! Mivel itt nem lehet, ezért ITT tettem fel a kérdésemet.
Ha valaki tud érdemben hozzászólni, kérem, hogy azt a belinkelt az oldalon tegye meg!
(#) kameleon2 válasza tbarath hozzászólására (») Márc 21, 2017 1 /
 
Maradjunk annyiban, hogy több mint 300 vásárlás után már van némi tapasztalatom.
(#) Kovidivi válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
431 után alkottam én is véleményt.
(#) tbarath válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Nézd én is bőven 300 fölött vagyok, szerintem maga az ebay is megvan 300+, szóval én is tapasztalatból írom amit írok.
(#) kameleon2 válasza tbarath hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Én egyetlen előnyét láttam az E-bay-es rendeléseknek, amellett, hogy drágábbak. Gyorsabban megérkeztek a csomagok. De ez is szezonfüggő. Ha nincs éppen valamilyen nagy kínai egy hónapos ünnep, akkor az Aliexpress is gyors. Csak a vám nem tudja lekövetni.
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Keresgélek Ebay-en h-hidat, de csak pár fajta van fent: L298-cal, aminek a szaturációs feszültsége 2x1V körüli, 5V tápnál nem éppen jó döntés, vagy ez az L9110S IC-vel szerelt, ami 800mA-t bír csak, úgyszintén 1.5-2V szaturáció mellett. Nincs a forgalomban egy egyszerű fet-es h-híd pár A-re, olcsón? 11$-tól indulnak ezek, de nem 3A-ra, hanem 10-30A-ra. Egy szakadékot vélek felfedezni a kínálatban
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Pl.: MC33886.
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Szia. Köszi. Az IC tudása stimmel, csak az ára nem. 4.3$ egy db, vagy 11-12$ egy dupla kivitel nyákkal. Lehet megemelem a tápot kicsit, aztán elviszi a jó öreg L298 is a motorjaimat.
(#) akos11 hozzászólása Márc 23, 2017 /
 
Üdv tudja valaki a licitálást hogy van ha egytermék 100euron van én be írok 500eurót közben valaki 200euró licitál akkor én 500 euróért nyerem meg vagy 201 euóért.
(#) icserny válasza akos11 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Licitálásnál a limitet adod meg, tehát optimális esetben ennél kevesebbet fizetsz.
A licitálás nem feltétlenül 1 eurós lépésekben történik, de ez most részletkérdés.
(#) Doky586 válasza akos11 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Nyilván 500-at kell majd fizetned..

Nyilván az előtted 200-al licitáló is ha abban bízna hogy az őelőtte levő 1$ ajánlatra csak 2$-t, ezért neked meg csak 3$-t kellene fizetned.. vicces lenne az egész..
(#) RoliNyh válasza akos11 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Én úgy tudom, mindig a beállított licitlépcsővel emeli a licitet, amikor valamelyík fél el nem éri az egyénileg beállított maximális licitjét, az kiesik a sorból. A másik félnek csak egy licitlépcsővel fogja megemelni az árat, még ha ő sokkal magasabb limitet is állított be...
(#) Csupasz válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Így igaz!
(#) zolee1209 hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem e-bay-en történő eladásnál, noha évek óta vásárolgatok. Gondom támadt az ár megadással és a szállítási lehetőségekkel. Valamiért (aminek az okát lassan két órája nem találom) olyan, mintha "Amerikában lennék". Az árnál dollár szerepel, amit nem tudok átállítani. A szállítási szolgáltatásoknál is amerikai opciók vannak, noha az "item location: Hungary" megvan. Láttam, hogy vannak fent magyar eladások, forintban megadott árakkal és standard international shipping küldéssel, de számomra ez nem elérhető. Tudtok valami tippet adni, hogy merre keressem a megoldást?
(#) zolee1209 válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
A kérdésem egyik fele utólag kiderült, hogy hülyeség. Néhány pénznem állítható be az e-bayen, azon számolja a költségeket. Dollár, euró, font, meg még néhány pénznem van csak. Azt, hogy forintban mutatja az árakat listázásnál nem volt ismeretlen, csak amikor magyarországi hirdetést láttam, már nem vettem észre, hogy az "eredeti" ár ott is dollár volt például. A postázási lehetőségeket illetően. Olyan opciót választottam, amit úgy gondoltam választanom kell, de azok alatt nem szerepelt standard, vagy economy lehetőség, másik opció alatt már találtam ilyet. Igaz, nem mindegyiket találtam meg, mint amit másoknál is találtam, de végül sikerült feladni a hirdetést.
Következő: »»   126 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem