Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   127 / 251
(#) cupika97 válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Ha publikus, akkor mit árulsz?
(#) zolee1209 válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
A glimmlámpás VU-meteremtől igyekszem megszabadulni.
(#) atus1981 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Én központi fűtés vezérlésére tettem 3 kazánházba hasonlót. 3-ból kettő akkor szállt el, amikor ezerrel égett a tűz a vegyes kazánban. Szivattyúkat vezérelte az elektronikám, amik off-on voltak az adott szituban. Víz forr, biztiszelep okádja a vizet, gazda meg lapátolja ki az égő fát-parazsat. Többet ilyet nem vettem, inkább a hestore-ról rendelek tápot.
(#) Kovidivi válasza atus1981 hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Ilyen esetben meg kell terhelni maximális terheléssel, amire a táp specifikálva van, jól lezárt burkolat mellett, aztán had szóljon. Ha kibír egy napot, akkor lehet használni. De én is buta voltam, ha belenézek, látni lehet az intő jeleket. Se túlmelegedés védelem, se rendes áramszabályzás, kerámia kondi a szekunderről a primerre... Egyébként lehet, hogy a nyák alja, ahol a vezetősávok vannak, simán hozzáért a hálózati feszültséget bevezető részhez, ugyanis nem volt köztük semmi szigetelés, a nyák csak be volt dobva a dobozába. Ezért robbanhatott be.
(#) udmurt hozzászólása Márc 27, 2017 /
 
Sziasztok! Az hu.rs-online.com-ról szeretnék rendelni, de csak üzleti ügyfeleket szolgálnak ki. Fizetéskor adószámot kérnek. Van esetleg itt valaki aki szokott tőlük rendelni, hogyan lehetne ezt megoldani? Köszönöm!
(#) kzozo válasza udmurt hozzászólására (») Márc 27, 2017 / 1
 
Én rendeltem tőlük, először egy cég nevében (a cégnek kellett a termék), utána magamnak. Az előző rendelésemnél kaptam egy e-mailt, hogy ki a kapcsolattartóm. Őt felhívtam, hogy most magamnak kell a termék, hogyan lehet megoldani? Azt válaszolta hogy hivatalosan sehogy. Régebben voltak visszaélések, és egy magánszemélyt nehezebb lekövetni, mint egy céget. Azt javasolta, ha van ismerős cég, amit meg tudsz kérni hogy rendeljen, akkor rajtuk keresztül lehet vásárolni.
Egyébként nagyon bátor az RS-online, mert beregisztráltam, leadtam a rendelést, és másnap hozta a postás a cuccot. Fizetni csak a számla megérkezésekor kell, ami külön jön postai úton pár nap múlva.
(#) RoliNyh hozzászólása Márc 28, 2017 /
 
Sziasztok!

Próbáltam ingyenes termékmintát rendelni maximtól, csak épp nem lehet mert nem iskolai vagy nem üzleti e-mail címről regisztráltam. Az meg milyen amúgy? Nem értem ezt a hozzáállást, üzletnek lehet rendelni aki tele van pénzzel, a hobbisták meg le vannak szarintva?

Valami járható megoldás erre szerintetek?
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 28, 2017 / 2
 
Teljesen logikus amit csinálnak. Üzleti cím, azaz van esély arra hogy a termékük egy nagyobb darabszámban gyártott termék alkatrésze lesz egyszer, ezért küldenek. Oktatásnál megint az a cél, hogy a diákok megismerjék a terméket és később az általuk tervezett termékekben "fogyjon".

Szóval az ingyenes termékmintának nem az a célja, hogy a hobbista ingyen kapjon alkatrészt a hobbijához, abban nekik semmi üzlet nincs.
(#) RoliNyh válasza tbarath hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Az iskolát még csakcsak megértem...
De szerintem egy cég, akinek komoly fejlesztői és gyártósora van, nem szaros 5db -os termékminta alapján fogja eldönteni, hogy neki áll e fejleszteni egy bizonyos IC-re az áramkörét, hanem rendel egy kissebb mennyiséget, pl 100-200db -ot. Aztán ha sikerül a projekt, neki áll tesztelni a kész áramkört hogy megfelel e az elvárt paramétereknek, és ha bizonyos (pl 95) százalékban átment a minőségellenőrzésen, rendeli a milliós tételt, ha meg nem, másik alkatrész után néz.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2017
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 28, 2017 / 2
 
tl;dr - akkor sem azért van, hogy a saját barkácsolásodban megspórolj párezer forintot.
(#) Doky586 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 28, 2017 / 2
 
Ezért van a magyaroknak olyan rossz híre a gyártóknál minta küldés terén..
Ennyire sóherek a magyarok..? A hobbi pénzbe kerül. Tessék kifizetni azt a 2.5eFt/db árat (TME)..
(#) (Felhasználó 1542) válasza tbarath hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Régebben én is rendeltem, ha céget kér akkor csinálsz egy céges domain-t.
Még az Ebay előtti időkben előfordult, hogy itthon nem lehetett valamit beszerezni, külföldön pedig előírták a minimum 100-200 db-ot.
Pár darabot mindig szívesen küldtek, igaz hónapokig tartott mire ideért.
De ezek után legalább a véleményedet küld el nekik az alkatrészről.
(#) RoliNyh válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Nem vagyok beijedve ha meg kell venni, meg fogom.
Csak kíváncsi voltam erre a "FREE SAMPLE" -ra, de úgy látom nem fog menni...

Amúgy a TME tőlem meg a hajára is kenheti...

MAX5035...
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Drágák a magyar/EU boltok, mert azok, de ez azért gyanúsan olcsó. Szerintem nézz utána alaposan, mert pl. drágább opamp-okat "szeretnek" hamisítani, és árulja ebay-en és alin boldog boldogtalan.

Jut eszembe, ontopic kérdés: IC rendelés ebay/ali/stb. helyekről: tudtok olyan eladókat, akiktől jó áron tuti cucc jön és nem hamisítvány?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2017
(#) webinas hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Rendelnék pár dolgot ugyanattól az eladótól, de minden egyes termék szállítási díját hozzáadja a végösszeghez valamiért.
Be lehet azt állítani valahol, hogy csak egyszer számolja a szállítási díjat?

Köszönöm előre is!
(#) nedudgi válasza webinas hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
A legtöbb esetben a termék árát kétfelé bontják, hogy előbbre kerüjenek az ár szerinti rendezésnél. Ősi kazár trükk.
(#) webinas válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Köszönöm!

Akkor nem rendelem meg, így olcsóbb a TME.
(#) Doky586 válasza webinas hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Nem erre való az "Add to cart"..?
(#) tbarath válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Vannak termékek amiket nem lehet cart-ra tenni. De - mint a mellékelt ábra mutatja - van olyan, hogy nem fix a szállítási költség, hanem a kettébontott verzió. De érdemes lehet megkérdezni az eladót.

Én egy német eladótól vettem egy szkópot, akartam mellé pár kábelt is rendelni de mindegyikre rátett az ebay 5 EUR körüli szállítási költséget. Megkérdeztem az eladót, hogy nem tudná-e egy csomagban elküldeni ezeket a kábeleket 1 szállítási költségért, azt mondta h ez az ebay hibája, de szívesen elküldi szállítási költség nélkül a szkóppal egy csomagban amit szeretnék. (Végülis nem vettem megtőle tőle, mert kaptam ingyen havertól, de működött volna a dolog.)
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) RoliNyh válasza webinas hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Azért abba is gondolj bele, hogy hiába csomagolná egybe amit kérsz, a szállítási díjat a csomag súlya után fizeti. Azon a pár grammon amibe egy csomagod boritéka kerülne, meg nem tud annyi kedvezményt adni úgy sem, hogy csak egy után fizesd ki a szállítási díjat...
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Nem tudjuk hogy mi volt a termék. Sok eladó próbál úgy előre kerülni a listában hogy egy free shippinggel átlag 2 dolláros cuccot ő felrak 1,1-ért és ír még 1 dodót szállítási költségnek. Ha ilyen eladótól vennél egy így árazott 5 grammos terméket, akkor nem a súly miatt nem lesz olcsóbb, hanem a trükközés miatt.
(#) Doky586 válasza tbarath hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
nálam ez az alap

ebay-2.png
    
(#) RoliNyh válasza tbarath hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Naja, ilyen is van igen. De ezt írhattad volna annak is, aki kérdezte...
(#) tbarath válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Igen, nálam is, persze nem csak ár alapján nézem.

De van olyan, hogy az ebay ír hogy eddig mondjuk 14 dodóért nézted, de most itt van 8 dodóért. Plusz másik 8 szállítási költség, erről nincs szó a levélben. Nyilván van aki megveszi hirtelen felindulásból, különben nem csinálnák.
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Neki már megírta ezt nedudgi fórumtárs.
Én ezt Neked írtam, a kommentedre, mert nyilván sok esetben igazad van, de van trükközés is bőven.
(#) Csongi_ hozzászólása Ápr 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Rendeltem ebay-rol egy eladotol 30$ koruli ertekben, pluszba meg fizettem, hogy kovetesi szamot kapjak, es hamarabb megkapjam a termekeket. Ez volt vasarnap del korul, delutanra irt visszajelzest, azota nem jelolte meg a termekeket, hogy el vannak kuldve/kovetesi szamot sem adott. 99.3%-os pozitiv visszajelzese van, megbizhato kellene negyen.
Ilyenkor mi van? Szoktak igy csinalni, vagy csak en vagyok tulzottan turelmetlen?
(#) Doky586 válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Azóta sem érkezett meg kínából a termék..?
(#) niedziela válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Két nap alatt ?
(#) nedudgi válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Te vagy túlzottan türelmetlen. Olvasd el az oldalán, hány napon belül fogja postázni.
(#) Csongi_ válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Az eladonal az volt kiirva, hogy 24 oran belul postazza. Most delutanra kaptam meg a kovetesi szamot.
Következő: »»   127 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem