Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő és intelligens relé
Lapozás: OK   1 / 2
(#) valve hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
Sziasztok.. arrol lenne szo, hogy van ket kapcsolasom amelyet nagyon szeretnek mukodesre birni.. De valahogy meg nem sikerul..

Tehat 'Frecventmetru' es 'Releu Inteligent'

Az egyik egy frekvenciameter mely RS-232 -es porton keresztul kommunikal egy pc -vel es egy programmal..
A masik egy intelligens relle, amely szinten a pc RS-232 -es porton keresztul kommunikal egy programmal.. Az utobbi egy olyan eszkoz amelyet a pc -n futo programmal lehet idoziteni, kezelni, h pl egy eszkoz mikor kapcsoljon be ki, stb.. Ezek a beallitasok akkor is megmaradnak mikor a pc kikapcsol..
Az aramkorok megvannak es minden ok, csak nem akarnak mukodni,.. A szerzovel is felvettem a kapcsolatot es 1000% -ig biztositott h mukodnek a kapcsolasok, es szerintem is mukodnek hisz egy folyoiratban is megjelentek, stb..
Elore JDM Pic Programozoval probaltam a PIC16F628A -t beprogramozni, de halottam h az nem valami, igy az egyetemre menekultem egy masik programozoert es azzal is beegettem, (irja szepen olvassa mindket egeto!) de az aramkorok nem mennek..

Gondoltam segithetnetek megepiteni egy probapanelon, vagy akarhogy, csak birjuk mukodesre ezt a ket aramkort..

Az eredeti dokumentacio: ITTEN..


Sajat oldalamon:

Frecventmetru pogram: ITT..

Frecventmetru rajz: ITT..


Releu Intelligent program: ITT..

Releu Intelligent rajz: ITT..


Egetendo fileok:

Minden segitseget megkoszonok..
(#) valve hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
Buxus.. a linkek nalam nem mennek, es mar nem'tudom modositani..
De ha bemasoljatok egy ujj explorerbe akkor muxenek.. Ha nemtudtok tolteni akkor szoljatok, elkuldom..
(#) digimann válasza valve hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Helo szia!

Megnéztem a frekimérő kapcsolását, és hát nem akarok hülyeséget mondani - szóval valaki javítson ki ha tévedek - de mintha két shottky dióda lenne sorba rakva a 0 és az 5V közé... Vagy irdatlan nagy áram megy át rajtuk, vagy lehúzzák a tápfeszt 5V-ról, kb. 0,8-1V környékére...

Rámértél már?

Üdv: Zsolt
(#) valve válasza digimann hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Egyszeruen nem foglalkoztam vele mert amig a program nem hajlando kommunikalni az aramkorrel addig nem tartottam fontosnak h meregessek az aramkoron.. (bemeno tapot, portot, feszultsegeket meregettem de azt nem..)
Szerinted azzal gond lehet?
(#) Medve válasza digimann hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Hello, a diódák záróirányban vannak (rajzolva ), igy a tápot nem zárják rövidre, de a bemeneti feszt kb táp +0,2V on limitálják mindkét irányban, védve a PIC-et.

Valve! Ellenőrizd, hogy megvan-e az órajel, utána, hogy fut-e a program, nem tartja-e valami resetben a procit.
(#) digimann válasza Medve hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
no comment
(#) valve válasza Medve hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Mindket program fut.. Az orajelt csak egy par het mulva tudom ellenorizni mert nincs szkopom itten..
(valami massal is ellenorizhetnem?) Amugy mar csereltem kristaly benne es 22p -sok`at is,.. Tettem bele olya kis ugyes lapos kristalyt is es olya magassat is..
A "Ki, mit épített?" topicban fel is tettem egy par kepet az aramkorokrol..

Frecventmetru

Releu Inteligent

Kosszi a figyelmeteket..
(#) Medve válasza valve hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Ha fut a progi, akkor nem kell ellenőrizni az órajel meglétét, marad az a kis hardver, ami körülötte van...232 kifordítja jól a szinteket? Ha egy piezót raksz a külső oldalára ciripel?
(#) valve válasza Medve hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Mozt zizzen beh ket progi van: egy a PC -n es egy a PIC -ben.. PC -s fut, es a PIC -es 'gondolom' igen..
(hova kene piezot rakjak?) Elso PIC -es projectjeim, es nincs egy tuttyra mukodo egetom, amire aztmondhatnam h na ez igen muxik.. Ezert gondoltam h ha valaki unja magat vagy erdekli az aramkor megepithetne, lassuk tobb sikerrel jar`e..
(az aramkoroket en terveztem, es atneztem mar vagy 100x mindkettot de nem talaltam hibat, az alkatreszek is jok, ujjak es mindig kimerek mindent mielott hasznalnam..) Megerzes h PIC -re gyanakszom..
(#) Medve válasza valve hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Az RxD és TxD vonalakat kellene ellenőrizni, a MAX 232 kimeneteit. A PC pl küld-e adatot a PIC-nek? Helyesen van -e beállítva a PC-n a soros port címe?
(#) valve válasza Medve hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Van jel rajtuk.. Mertem, es programmal is teszteltem, meg egy masik programmal figyeltem is a jeleket mukodes kozben..
(#) Medve válasza valve hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Akkor meg rossz a szoft... Más nem marad! Ezen a harveren nem tud más rossz lenni. Furt a progi, kommunikáció van.
:nemtudom:
(#) valve válasza Medve hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Ami a PIC -ben van vagy ami a gepen fut? Akkor hogy lehet hogy a szerzonek mukodik???
(szerintem a PIC -el van valami bibi, szoval azzal h nincs jol beleegetve,..) Le lehetne egy szimulacioval tesztelni h a *.hex joe, ami a PIC -be van egetve? De az is jo kell legyen ha megy a masiknak.. Az egetore gyanakszom meg mindig..
(#) hhkfk válasza valve hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
ha nem vagy biztos benne hogy be van-e égetve, szedd ki a PIC-et, és olvastasdd ki az égetővel!!!!!

ha vissza tudja olvasni, jó a pic!!!!

mivel mindkettő PIC16F628A, nem lehet h összecserélted a két PIC-et?????
(#) valve válasza hhkfk hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Vissza`tudja olvasni a PIC -ek -et.. Beegeti es olvassa is.. JDM -el egettem.. (de itt olvastam valaho h az meg nem 100% ha ki tudja olvasni..) (a PIC -ek -et nem csereltem occe, annyira lama nem vaok, ja es az egyik aramkor meg kesz sem volt amikor a masikat teszteltem..)
(#) Taki33 válasza valve hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Szerintem a lehetséges okok:
1. Rossz COM port van kiválasztva.
2. Helytelenül van bekötve az RS-232 csatlakozóba a RxD és TxD, vagy szakadt a vezeték.
3. Fordítva van rákötve a MAX 232-re a RxT és TxD.
4. Túl hosszú vezetéket használsz az összekötéshez.

(#) Taki33 válasza Taki33 hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Bocsi az előző kép rossz!! (az előző képet töröltem--vicsys)
MOD-ok ha lehetséges cseréljétek ki a képet.

RS232.jpg
    
(#) valve válasza Taki33 hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
1. A ComPort jol van kivalasztva..
2. 3. Ezt meg1x leellenorzom (egy par perc mulva)
4. Nem hasznalok vezeteket, sem PIC egetohoz sem az aramkorokhoz.. (lasd a kepeket a forum elejen..)

Koszi a segitseget, mindjart atnezem a DB9 -et..
(#) valve válasza Taki33 hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Most csekkoltam le a ket aramkort es a ket rajzot amit kuldtel.. Valami nincs rendben a rajzaiddal. A kapcsolasi rajzokon a 2 es lab a RxD es a 4 es lab a DTR..
Neked az egyik rajzod jo (amire azt`irtad h rossz..)
Es a masik rajz rossz (amire azt`irtad h jo..)
Valami kavarodas van itten.. nezd meg ujjra..
Koszi..
(#) valve válasza Taki33 hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
JavitsamKi magamat! Vezeteket hasznalok az egeteshez, ami 1.5m.. Ami tul hosszu! De nem csereltem ki rovidebbre mert eget rendesen es olvas is.. De megprobalom egy masik kabelvel max 10cm..
Amugy most egettem be ujjra a PIC -ek -et, a munkahelyemen egy (3000 IntelPentium 512Ram)
Ha nem fog muxeni az aramkor akkor jovoheten megprobalom egy masik geppel, valami 486 os vagy 100-400Mhz -el.. Itt olvastam hogy a JDM nemkap eleg feszt a COM -portrol.. Kivancsi vaok kape a regi gepekrol..
Ha ezekutan sem muxik akko ujj egetot barkacsolok..
(#) Taki33 válasza valve hozzászólására (») Aug 24, 2007 / 4
 
Na akkor meg is van a hiba! Amit másodszorra felraktam az a jó bekötés nyugodtan kösd át úgy, hogy a RxD a GND mellet legyen!

Ez_a_Jo.jpg
    
(#) valve válasza Taki33 hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Hetfon mondom az eredmenyt
Atkotom, rem a PC -m -nek baja nemlecc.. Es ha mukodik te vagy az en emberem! (de azert nezd at te is a ket rajzot '*.pdf' hogy mindket rajzon elbaltazta volna a szerzo?..) kivancsi vaok, elore is KOSSZ minden segitseged!
(#) Taki33 válasza valve hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Na utánanéztem igazad van én kevertem össze!
Ami a kapcsolási rajzon van az a jó!
(#) valve válasza Taki33 hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Most mar en is utanna neztem es az a jo!! De lecsekkoltam ugy is es nem megy.. (a PIC -et beegetem es olvasni is tudom..) Megette a penesz,.. Nem tudom mi lehet vele a baj..
(#) Taki33 válasza valve hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Hát esetleg még tedd fel ide a nyákrajzot, amit csináltál hozzá hátha ott a hiba más ötletem nincs!
(#) valve válasza Taki33 hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Ime a nyakok..
(#) Taki33 válasza valve hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
És ezeket milyen programmal lehet megnyitni?
(#) valve válasza Taki33 hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Express PCB
(#) Taki33 válasza valve hozzászólására (») Aug 27, 2007 / 4
 
Szerintem jó a nyákrajzod is, úgyhogy fogalmam sincs
mi lehet még a hibája! Esetleg próbáld ki másik számítógéppel is!
(#) valve válasza Taki33 hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Probaltam mar :
Mi a loturot tehetnek meg?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem