Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi antenna készítés
 
Témaindító: saca200, idő: Jún 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   72 / 83
(#) jdani válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Akkor úgy kérdem, hogy tudnák WiFi jelet befogni távolabbról? Amit mondjuk egy sima router nem fog be, mondjuk egy nagyobb antenna vagy a router antennajat távolabb rakni egy koax kábellel? Az adó érinthetetlen, csak a vevő,, erejét,, lehetne valahogy növelni.
(#) zolika60 válasza jdani hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Egy nagyobb nyereségű irányított antennával. Régebben egy ilyesmit használtam, de az a lehetőség megszűnt. Most egy ilyen van. Tökéletesen megy. Kísérletezni kell.
(#) jdani válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
És az ilyen antennákat rendesen csak a routerba kell csavarni, az eredeti antenna helyére?
(#) zolika60 válasza jdani hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Igen. Esetleg egy kis kábel is kellhet közé, hogy az antennát a megfelelő helyre tudd tenni. Meg a csatlakozókból is van kétféle, ezért átalakítóra is szükség lehet. Bővebben: Link
(#) jdani válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Hogy keressek ilyen antennákat?
Egyszerűen csak WiFi antenna?
(#) zolika60 válasza jdani hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
(#) jdani válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Érdekes, mert ahogy nézem a házi antennákat, van belőle 100féle..
(#) pucuka válasza jdani hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Az a 100 féle, csak kettő-három típus, csak a kinézetük más. Általában dipól, vagy dipólok vannak egy reflektáló fellület előtt. Ezt aránylag könnyű elkészíteni, és elég szélessávú ahhoz, hogy a másolás is többé kevésbé eredményt hozzon. Csak a nyeresége kétséges, mert az csak a pontosan számított, és kivitelezett antennára vonatkozik.
(#) mc-4 hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Sziasztok!

Ezt a két wifi tervet kukáztam a netről, de nem találtam dokumentációt hozzá. A nyákok távolságát tudja valaki?
Köszönöm a segítséget!
(#) Joe_001 válasza mc-4 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Üdv!
Ez egy sík reflektoros antenna típus öt yagi in line (egy vonalban) kombináció. Ezt lepkének nevezik mostanában, (nem tudom, de nekem még egyse szállt virágra.) Az UHF technikában négy dipólos változata járatos. A dipól fél hullámra van méretezve, sávközéptőlfeljebbre (lambda = c / f ) van méretezve a relktor kb 45 fok karakterisztika esetén kb lambda / 10 re. Ezt ha változtatpd közelítéskor nő az irányszög, távolításakor csökken. Tugumásom szerint arányaiban nem nagyon változtatod akkor a nyereség kb marad. 5 dipól az 50 Ohm talponti impedanciánan beállításához kell. Erről a " bibliában" is olvashatsz csoport antennák fejezetében. Persze 2,4-en minden arányosan kisebb.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2016
(#) tipiusz hozzászólása Aug 5, 2016 /
 
Üdv!
Yagi antennával kérném a segítségeteket, sok ellentétes információt olvastam, beállítás szempontjából pedig nagyon nem mindegy hányszor rohangálok a tetőre, antennához 7m magasba!
Tehát: Yagi 2.4 Dipol gyári antenna. Oldalra vesz, sugároz, vagy a csúcsán keresztül?
(#) zolika60 válasza tipiusz hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
(#) tipiusz válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Köszi!
Ezek szerint jól tudtam. Már csak azt nem értem , hogy akkor miért állítják több forumon, hogy pont-pont kapcsolatnál 2 Yagi-nak a "cső vége" nézzen egymásra!
(#) zolika60 válasza tipiusz hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Mert arra a csőre gondolnak, amire az elemek fel vannak szerelve.
(#) kendre256 válasza tipiusz hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
A wifi yagi antennákat bele szokták szerelni egy műanyag csőbe, mert a pici elemek miatt nagyon sérülékeny lenne. A tartója kb.5-10 mm vastag, a hossza 40-60 cm (nyereségtől függően), ha rászállna egy galamb, össze-vissza görbülne. A csőnek egyik végén van a tartószerelvény, az az antenna "hátulja", arrafelé nagyon kicsit sugároz. A másik vége az "eleje", arrafelé sugároz. Az általunk régebben használt antennákon elöl volt egy "csík" bemélyedés, az jelezte a polarizáció síkját. Az antennákat úgy kell felszerelni, hogy az elejük nézzen egymás felé, és a polarizációjuk azonos legyen. Az irányba állításhoz elég szemmel ráirányítani az antennát az ellenállomásra, mert ezeknek az antennáknak úgyis viszonylag nagy a nyílásszöge. Szemmel pedig bőven be lehet pár fokos pontosságra állítani, az antenna jele meg úgysem változik 10-15°-os elmozdulásra sem (nyereségtől függően).
(#) Joe_001 válasza tipiusz hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Szia!
Mert ilyen csőben van a gyári is. Előny: strapabíró, időjárás álló. Ez van "csőbehúzva", vagy ilyen.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2016
(#) ColT hozzászólása Aug 31, 2016 /
 
Hello,
Ennek az antennának http://jpegserv.com/mods/dir-615/DIR-615_rev_d3-Antenna.jpg[link][/url] tudja valaki, mi a típusa...?
(#) pucuka válasza ColT hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
λ/2 -es tekercs antenna. (nem kell ellensúly)
(#) ColT válasza pucuka hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
OK. Rosszul fogalmaztam A felfogatását hogy hívják Van egy ilyenem, ami letört, és nem találok helyette.
Nem kifejezetten akarom SMA-ra cserélni.
(#) pucuka válasza ColT hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Passz. Általában egyedi kivitelű az ilyen forgatható antenna csatlakozó, aminek az alapja egy TNC, SMA, RPSMA csatlakozó. Azért egyedi, hogy ne lehessen más antennát rátenni, mint a hozzá készítettet. Elvileg, törvényesen nem lehetne más antennát rátenni mint a sajátját, amivel típusengedélyt kapott az ERP korlátozás miatt.
Valószínűleg buherálásra fogsz kényszerülni.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016
(#) ColT válasza pucuka hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Tudom, miért van így, az nem volt kérdés, csak gondoltam hátha van szabványos neve, és tudom utánrendelni az antennát Köszi!
(#) Joe_001 válasza ColT hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
A wifi antenna boltban (Ruby M) kb 3000+posta az antenna és a pigtail. Nézd meg milyen dugó van a kimenet felől (ha van) lehet olyan is van. Ha nem levágod beforrasztod
(#) ColT válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Eh, antenna meg becsavarozható SMA kábellel-csatival van itthon, az nem gond, csak nem akartam szétvagdosni a házat, ahhoz még az áramkörépítésnél is bénább vagyok

Köszi
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2016
(#) Joe_001 válasza ColT hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Az RPSMA csavarozható a kimeneti oldalon.
(#) ColT válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Attól még le kell valahogy gyalulni a meglevő antennatartót
(#) Gyantáscin hozzászólása Szept 8, 2016 /
 
Jóurak!
Van valakinek valami ötlete, hogy mobiltelefonhoz hogyan lehetne valami nagyobb nyereségű antennát csatlakoztatni úgy, hogy az antenna nyeresége meghaladja az illesztés veszteségeit?
Kísérletképpen készítettem egy 7 elemes yagit olyanformán, hogy a direktorokat meg a reflektort alufóliából fölragasztgattam egy műanyag lapra és úgy illesztettem a telefonhoz, hogy a belső wifi antenna "vélt tartózkodási helye" a sugárzó helyére essen. Nem teljesen "tiszta" környezetben 5-6 dB javulást mértem. Arra gondoltam, hogy a wifi polarizációja eléggé esetleges, így jó lenne egy nagyobb nyereségű helixet összeeszkábálni, csakhát a csatolás...
A "vélt tartózkodási helyet" úgy határoztam meg, hogy egy OA260-as NDK germániumdióda két végére 2000 ohmos hallgatót csatlakoztattam, a kivezetés volt az antenna, és a wifi bekapcsolásakor hallható prüttyögés maximumát kerestem.
(#) Joe_001 válasza ColT hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Kis fűrész. kis reszelő, 11-es fóró nagy alátét. A régi autórádióké még az anya is,alátét is jó.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2016
(#) Busz hozzászólása Okt 21, 2016 /
 
Vettem két nanobeam NBE-M5-19 klienst, wifi kapcsolatot szeretnék átlőni 3 km távra.

Ez elvileg 15km-ert tud. A gond az hogy a két pont között erdő van.


Szerintetek sikerülhet? Vagy csak ha elég magasra rakom?
(#) pucuka válasza Busz hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Idézet:
„A gond az hogy a két pont között erdő van.”

Az elég nagy gond. A két antennának látnia kéne egymást, és még a fresnel zónának is tisztának kéne lenni. Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, változni fog a szakaszcsillapítás, akár extrém értékek között is, évszaktól (növényzet állapotától), időjárási körülményektől függően.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2016
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Szerintem a fresnel zóna nem sokat mond neki...
Következő: »»   72 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem