Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   133 / 316
(#) rockersrac válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Ha minden igaz, hamarosan az egyik internet szolgáltatónál leszek hálózatszerelő, és ott a kedves ügyfelek nem mindig pakolják 230V hálózat közelbe a gatewayt, de nekem viszont be kell konfigurálni ahhoz, hogy az adott munka lezárható legyen, és jó lenne egy olyan akkubank ami elég áramot tud biztosítani arra a pár percre míg a routert bekonfigurálom. Utána a júzernek csak fel kell csatlakoztatni a 230-ra, meg a netre. A gateway 12V 1.5A folyamatos áramfelvételt produkál. Ennek a problémának a megoldása lenne ez az akkubank.
(#) nedudgi válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Én inkább egy riasztó akkut használnék (12V/7Ah vagy 4Ah). Inkább arra lenne szükséged, hogy a 12V feszültségből 9V-t csinálj, a kisebb sebességű elektronikák között akad olyan, ami 9V-ról működik.
(#) weend válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Aha, csak nem mindegy, hogy mit kell cipelni egész nap.
(#) rockersrac válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Lesz hozzá elektronika ami a cellákat kezeli, és lesz stabilizálás a kimeneten.
(#) Csupasz válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Én is inkább a riasztó akkut javasolnám, de az valóban nehezebb. Akkor csináld ezt olyan kialakításúra, hogy akár az autóban, vagy éppen a kuncsaftnál töltődjön egy keveset.
Aztán ha kevés, akkor egy másik ilyen sor kell párhuzamosan.
(#) RoliNyh válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Akkor számolj azzal is, hogyha felfele konvertálsz, akkor a kimeneti áram tartásához a bemeneti áramnak nagyobbnak kell lenni, ezáltal csökken a müködési idő...
(#) rockersrac válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Lefelé fogok konvertálni.
(#) rockersrac válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Nincs autóm. De nyilván könnyen tölthetőre csinálom majd.
(#) nedudgi válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 27, 2016 / 1
 
Egy hosszabbítóval nem járnál jobban?
(#) rockersrac válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Nem, mert az nem kellően mobilis.
(#) nagytom14 hozzászólása Dec 3, 2016 /
 
Üdv!
Szétbontottam két darab laptop akkut, a laptopok már jó ideje nem voltak használva, a szétbontás után az egyikben 6db CGR18650CG típusú, a másikban 6db ICR18650-22E típusú akkuk voltak, rámértem egyenként mindegyikre, a CGR-ek feszültsége 2,3-2,8V között volt, míg az ICR akksik feszültsége 2,7-3V között volt. Először a CGR akksikat kezdtem el tölteni a szokásos kis TP4056-os töltő modullal azt vettem észre, hogy kb 2-3 óra után sem töltődtek fel teljesen, folyamatosan mértem a feszültséget és 4,16 V fölé nem töltődtek, valamint amikor elérte a maximális feszültséget akkor levettem a töltőről félretettem, és kb egy két óra múlva már csak 3,9-4V körül voltak az akkuk feszültségei. Az ICR akksikkal ezt nem tapasztaltam. Valamint amikor már órák óta rajta voltak a töltőn a CGR akkuk akkor az utolsó egy órában nagyon elkezdtek melegedni! Az lenne a kérdésem, hogy akkor az akkuk tönkremehettek vagy használhatóak még? Sajnos a kapacitásukat nem tudtam megmérni még, hogy mennyire képesek.
(#) Kovidivi válasza nagytom14 hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Van olyan akksi, főleg az öregebbek, amik nem tolerálják, ha 4V fölé akarod tölteni. Nekem is van ilyen, 870mA-rel indul a töltés, csökken 250mA-ig, majd a cellafeszültség eléri a 4.00V-ot, az áram elkezd emelkedni, és melegszik az akksi.
(#) RoliNyh válasza nagytom14 hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Helló!

A lényeg, hogy a töltést mindenképpen egyesével végezd, tehát a párhuzamosan kapcsolt cellákat is bontsd szét. Így töltsd őket és amelyík töltés közben melegszik, azt tedd félre, lehet hogy hibás, további vizsgálat szükséges az eldöntéséhez.

Az, hogy a feszültség nem éri el a 4.2V -ot, az lehet alkatrészszórás miatt is, de ha feltöltődött, és valamelyest csökken a feszültség az arra utal, hogy elég öregek a cellák. Ettől még az használható, de jó volna lemérni a kapacitást terheléses méréssel. Volt már erről szó korában...

Ami fontos, töltés közben nem szabad érezhetően melegedni a celláknak. Ha mégis melegszik, akkor szüneteltetni kell a töltést, és később folytatni. De ez lehet annak a jele is, hogy több C -vel töltöd, mint amennyivel kellene. Ezért írtam, az ilyen aksik behatóbb vizsgálatot kívánnak.
(#) RoliNyh hozzászólása Dec 3, 2016 /
 
Ha valakinek szüksége van Li-Ion cella ellenőrzésére, az alábbi készülékkel el tudom végezni a töltési és terhelési tesztet is amihez grafikont mellékelek.
Érdeklődni privátban...
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2016
(#) urh hozzászólása Dec 11, 2016 /
 
Sziasztok! Adott egy fogyasztó amihez 3,7V 550mAh 25C akkumulátor van. Ha én párhuzamosan rákötök egy ugyanilyen akkumulátort akkor a fogyasztónak ~dupla üzemideje lesz? Esetlegesen a fogyasztóra ez milyen hatással lehet?
(#) RoliNyh válasza urh hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Jól gondolod, csak a rákötést úgy csináld, hogy előtte a két aksi feszültségét egy szintre hoztad.
Ha ez megvan, akkor lehet úgy hagyni töltés közben is.
(#) urh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
A fogyasztóra nézve ez okozhat benne valamilyen kárt? A fogyasztó egy Drone. Aminek van ugye 4 motorja pár led meg maga az elektronika. Illetve meddig egészséges ezt összekötni (hány darab ilyet szabad)?
(#) Bakman válasza urh hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Elméletileg annyi akkut kötsz párhuzamosan, amennyit akarsz.
(#) urh válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Bővebben: Link

Ezzel biztonságosan tölthetem őket?
YC01 802540 akkuról van szó a gyári töltő ami volt hozzá egy kis USB-s kütyü ami hát közelsem szimpatikus és iszonyat lassú illetve sokkal kevesebb elektronika van benne.

Bővebben: Link

Ehhez hasonló csak kábel nélküli.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2016
(#) Bakman válasza urh hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Idézet:
„Ezzel biztonságosan tölthetem őket?”
Nem tudom, nem ismerem ezeket a töltőket.
(#) RoliNyh válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Ha a fogyasztó ugyan az, semmi probléma nem lesz belőle, kivéve akkor, hogyha a motorok pl eddig felvettek 25A -t, a vezérlőd pedig 35A -es, viszont a motorod maximum mondjuk 80A -t is bírna.
De eddig csak az aksi nem bírt nagyobb áramot szolgáltatni, és az korlátozta az üzemi áramot.

Akkor előállhat olyan helyzet, hogy a 25C -s aksid elvileg csak 25A -t tud leadni, viszont ha két ilyet párhuzamosítasz, akkor elvileg 50A-t is le tud adni, amit esetleg a vezérlőd nem fog kibírni
(ha nincs korlátozva),
de a motor még simán, így elégetheti a vezérlődet...

Nyilván a példa elég sarkított, de ezt érdemes figyelembe venni...
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2016
(#) nedudgi válasza urh hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Mennyire fontos az akku élettartama?
A TP4056 alapú töltőármkörök alapból 1A töltőáramra vannak beállítva. Ha ezt hosszú távon elviseli az akkud, akkor szabad tölteni vele. Én saját felhasználásra C/4 árammal töltök, ha nagyon sürgős. (Ez igen ritkán, évente egyszer fordul elő)
(#) urh válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Akkor érdemes a gyári töltőjét használnom erre a célra?
Igazából nem bánnám ha nem kéne attól félnem mikor unja meg az 1A töltést.
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 11, 2016 / 1
 
Nem kicsit sarkított. Szépen is néznénk ki, ha az akku belső ellenállása adná az áramkorlátot.
(#) urh válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Ez az áramköre a jobb oldalt lévő V+ és V- a betáp. Esetleg láttok rajta valami olyat ami miatt ezt nem bírná el?

Bővebben: Kép
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2016
(#) RoliNyh válasza urh hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
El fogja bírni, tegyél rá nyugodtan még hármat.
Más kérdés, hogy a gép mennyire fogja a plusz súlytöbbletet bírni...
(#) urh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
16g a + akku neki 46g-ig emel kimérésem szerint 1db akku esetében.
(#) nedudgi válasza urh hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Mit jelent az iszonyat lassú töltés?
(#) Plero hozzászólása Dec 11, 2016 /
 
Szeretnék a robogomba (önindítós) LIion akkupakkot készíteni. kb 15-20A kell neki az önindítózáshoz, beinduláshoz. Hogyan tudom a motor elektronikához igazítani az akkupakkot? Milyen BMS kellene hozzá?
(#) urh válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
3-5 óra Sosem mértem még pontosan, de 3 minimum. 1db aksinak.
Következő: »»   133 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem