Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   95 / 122
(#) rozsdas111 hozzászólása Okt 9, 2016 /
 
Sziasztok!
Most már tényleg helyre szeretném pofozni a készüléket ( 6363S )!
Ha mérni szeretnék feszültség értékeket akkor a csatolt kép szerinti módon jól csinálnám? A nyilak jelzik a multiméter mérő vezetékeit. Kissé visszább olvastam hogy a pufferkondenzátorok teljesítmény esését is ki lehet mérni oly módon hogy üzem közben mérem rajtuk a feszültséget ,miközben a hangerőt változtatom. Ebben az esetben milyen érték tekinthető még elfogadhatónak?
Még az is érdekel hogy a végfok tranzisztorok a rögzítő csavarnál érintkeznek a hűtőbordával, ez okozhat-e zárlatot? Ahogy látom van szigetelő alátét is meg valami műanyag hüvelyféle a csavaron, de biztos akarok lenni a helyes rögzítési módban! Egyenlőre ennyi.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2016

kapcsrajz.jpg
    
(#) KeMa hozzászólása Okt 31, 2016 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy RA6363S eseétben a némító áramkör működik, csak nem jól. Némítás helyett bebrummosodik. Tehát érintésre megjelenik egy búgás, mely elengedéskor szépen elhalkul, és szól rendesen az erősítő. Merrefelé érdemes keresni a hibát?

Köszönöm előre is.
(#) bekeipeter válasza KeMa hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Cseréld ki az elókat a szabályzó modulban és meg fog javulni. Kb. 300Ft
(#) steelbird válasza KeMa hozzászólására (») Nov 6, 2016 / 1
 
Nézd meg a végfok paneleken a VR47 -es 4,7 Ohmos ellenállásokat, nincsenek-e megégve, vagy megnyúlva, meg azokkal sorbakötve a VC48-akat. Ezeknek a soros RC tagoknak gerjedésgátló szerepe van a végfokok kimenetén. Ha hibás valamelyik, akkor némításkor gerjedni szokott a végfok. Halk búgás, magas frekvenciás zajjal..
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2016
(#) KeMa válasza steelbird hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Hoppá, ja, hogy akkor ezek szerint az én rajzom annyira rossz felbontású, hogy 47-nek láttam a 4,7-et. Meg volt égve mindkettő, az egyik szakadt is volt. A rajz alapján akkor ezekszerint rosszat tettem be. Ez lesz a hiba valószínű, cserélem is.
(#) KeMa válasza bekeipeter hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Az már megtörtént korábban, nem segített.
(#) KeMa válasza steelbird hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
És valóban ez volt a gond, kicseréltem megfelelő értékűre, tökéletesen működik. Köszönöm!
(#) steelbird válasza KeMa hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Nincs mit.
(#) gyedavid hozzászólása Dec 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Nemrég vettem egy lemezjátszót a 6363S-hez. Egy olyan problémám lenne, hogy ha rákötöm búg. Főleg amikor a tű ráereszkedik a barázdára. Elég sok átalakítást végeztem a lemezjátszón, de nem értem el eredményt. Ha földeltem az erősítő házához még jobban búgott.
Azt mondták nekem, hogy ezen erősítők phono állásban alapból búgnak. Van-e erre valamilyen megoldás?
Köszönöm előre is!
Dávid
(#) steelbird válasza gyedavid hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Szia.
Nem lehet, hogy ez mechanikai probléma?
Erősítő nélkül indítsd el és tapaszd rá a füled a burkolatára. Ha úgy is zúg, akkor megvan a hiba.
Előfordulhat alacsony frekvenciás gerjedés is, de az inkább akkor, ha a hangszórók és a lemezjátszó azonos bútordarabon helyezkednek el és nagy a hangerő.
(#) doktor válasza gyedavid hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Szia!
Lemezjátszó csatlakoztatása nélkül, fejhallgató kimeneten érdemes meghallgatni, de ha jó a
RIAA része, és a földelése nem szabad búgnia.
(#) steelbird válasza doktor hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Idézet:
„... ha rákötöm búg. Főleg amikor a tű ráereszkedik a barázdára...”
Ezek szerint a RIAA önmagában nem búg. A lemezzel érintkező tű esetén erősödő búgás pedig mechanikailag átadott rezgésre utal. Pl. motor, trafó... vagy akár lehet túl nagy tűnyomás miatt is.
(#) bekeipeter válasza steelbird hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
A RIAA nem búg??? Olyan földhurkos, hogy az már iskola példa. Maga a modul is földhurkos, meg az alaplapon is földhurkosan van bekötve. gyári állapotában búgni is fog! A lemezjátszón belül kösd össze a hangkábel árnyékolásával a lemezjátszó fém részeit (kar!!! és mechanika.).
(#) steelbird válasza bekeipeter hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Tök mindegy, a kérdező azóta sem reagált, csak találgatunk. Még a fórumon sem járt azóta. Majd kiderül, ha átnézi a javasoltakat.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2016
(#) doktor válasza bekeipeter hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Másik forumba / lemezjátszók/, ahol a történet indult, már megkapta a segitséget.
(#) gyedavid hozzászólása Dec 16, 2016 /
 
Elnézést kérek mindenkitől! Közben elég sok minden közbejött, így nem volt alkalmam foglalkozni a kérdéssel. A probléma továbbra is fennáll, viszont hétvégén kapok kölcsön egy Technics rádió erősítőt, így majd kiderül, hogy a Vidivel van-e baj, vagy a lemezjátszóval!
(#) karcsiba hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Tudom,hogy ez a 6363 fóruma,azért csak kérdezek egyet:kaptam egy 6360-ast,meg se nyikkant,
a két végfok panelben kicseréltem az összes (!!!) tranyót,cserélni kellett a táp fesz,szabályozót,mire
aztán megszólalt,de szörnyű torz és gyenge hang jőn ki belőle.Szól a rádió is,AM,FM is,a magnó
és a PU bemenet is reagál,ám a hangja hallgathatatlan.Kinek van tippje,mit nézzek meg?
(#) rozsdas111 hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Sziasztok! Keresek EA6383-hoz végfok modult ( mindkét oldalra ), potméter forgatógombot 2 db és ovális nyomógombokra való köpenyt. Ha tudtok beszerzési lehetőséget azt megköszönöm, vagy ha valakinek van felesleges amitől megválna azt is. Felteszem a hirdetések közé is, hátha nem itt a helye, de remélem hogy itt előbb olvassa valaki akinek esetleg van alkatrésze!
Új szerzemény alapos takarítást követően egész kulturált a kinézete. Ahogy mértem a feszültségek megvannak. Sajnos nincs benne a két végfok modul.
(#) weend válasza rozsdas111 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Esetleg összedobod két du-tán.
Bővebben: Link
(#) rozsdas111 válasza weend hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
tetszik, de nem próbáltam még soha panelt gyártani, nincs hozzá való felszerelésem , se gyakorlatom.
(#) weend válasza rozsdas111 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Igen az gond lehet, nem tudtam bocs.
(#) rozsdas111 hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Ez a végfok panel beültetési rajza és a fóliaterv. Gyakorlatilag csak a beültetett alkatrészek különbözőek? Ezt a nyákot használják több készülékben is?
(#) danesz79 hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Sziasztok! Vettem egy 6363S-t amit DIN5 - JACK3,5 kábellel összekötve telefonról szeretnék hallgatni. TAPE1 bemeneten nem szól, csak TAPE2 bemeneten. Ez normális ennél az erősítőnél? Ha rádiót hallgatok és elindítom a zenét a telefonomról (nem kapcsolok TAPE2-re) akkor meg egyszerre szol a rádió és telefon a hangfalakon. TAPE2-t benyomva csak telefonról szol a zene. Sajnos ebben se vagyok biztos, hogy rendben van. Ha nem így kel működnie mi lehet a baj, hol keresem a hibát?
(#) djhans válasza danesz79 hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Biztos hogy az összekötő kábeled din dugója jól van bekötve? 3-as és 5-ös pontra megy a jel a helyesen bekötött din dugónál.
(#) danesz79 hozzászólása Jan 18, 2017 /
 
Igen biztos. TAPE2-be dugva rendesen szol a telefonról a zene. TAPE1 be dugva semmi hangot nem ad ki. A TAPE1 és TAPE2 teljesen egyforma bemenet-kimenet? Vagy van közte különbség?Jelszint vagy valami más eltérés.
(#) bekeipeter válasza danesz79 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
A magnókimenetre csatlakoztattad a telefont. Érdemes Jack - RCA és 4xRCA - Tuchel fordítót alkalmazni, mivel a kínaiak nem igazán ismerik a DIN szabvány bekötéseit.
(#) danesz79 hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
Megfordítottam a RCA dugókat nem ragaszkodva a színekhez. És most már rendesen működik. Érthetetlen, hogy gyárthatnak kábeleket így.
(#) CHZ válasza danesz79 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Egyszerű megoldás, bedugod a tuchel dugót, kisebb hangerőnél megérinted az RCA csatikat, érzékelni fogod, melyik pár aktív. Tuchel aljzat primitív megoldás, egyéb gondokat is okoz.
(#) danesz79 hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
Lenne még egy kérésem. Nekem is gyakran elmászik a rádió le-fel, nagyobb-kisebb mértékben, de olyan is van, hogy vissza áll. Mivel nem vagyok olyan nagy szaki és olvastam Békei Péter, te megoldottad. Meg kérlek, szednéd vázlat formájába az általad leírtakat, lépésről lépésre mit kell csinálni-cserélni. Annyira mély dolgokat ne írj mert csak egy multiméterrel és GM328a ESR mérővel rendelkezek.
Kezdő szinten: (sok hozzám hasonló is meg tudja csinálni)
1. xy ellenállást cseréld 300 ohm 1% 0,5 watt
2. x vedd ki hagyd szabadon ...stb
Ha vázlatba nem is szeded, légyszíves egy alkatrész listát írj mi kell hozzá, hogy egy posta költséggel meglegyen minden hozzá. ( Csak rendelni tudok, nálunk nem kapni semmit sajnos.)
Ha megírod köszönöm neked a fáradozásodat és örülök, hogy vannak ilyen emberek mint te, hogy ezeket a magyar csodákat életben tartják még.
(#) danesz79 hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Ezeket az ellenállásokat cserélem 1% 0,6watt-osra. UC111 és UC22 marad mert úgy jó, hogy nem pontos a kapacitásuk. Jól értem, vagy még van valami amit cseréli kell? Ha kicserélem ezt mind, egyből menni fog a rádió vagy be kell hangolnom valamit az új alkatrészek végett?
UR25 33 Kohm
UR97 33 Kohm
UR107 ?
UC15 22n
UR68 2,7 Kohm
UR57 2,7 Kohm
UR74 1,5 Kohm
UR59 100 Kohm
UR55 1,5 Kohm
UR61 1,8 Kohm
UR64 470 ohm
UR69 2,2 Kohm
UR70 300 ohm
UR96 4,7 Kohm
UR93 12 Kohm
UR82 33 Kohm
Ha be van építve"nincs áthidalva"ezeket is cserélni kell
UR05 56 Kohm
UR06 56 Kohm
UR11 56 Kohm
Következő: »»   95 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem