Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   120 / 120
(#) lóri válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 15, 2022 /

Nem lehet felére állítani, mert csak 26V-ig megy fel az érték, pedig 28.5V lenne jó. Sorba kéne kötni egy ellenállást, vagy megnövelni valamelyiket? (R20-at?)
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Szept 15, 2022 /

Végülis, kicseréltem 33K-ra az R20-at, ahogy a mod.-ban van. Sikerült beállítani a 28.5V-ot. Egyébként AM-ben van egy tökjó búgás. Azzal lehet valamit csinálni, vagy ez valami árukapcsolás?
(#) antiktelefon válasza lóri hozzászólására (») Szept 15, 2022 /

Fogalmam sincs, tuner részét sosem szerettem. AM jól kéne működjön, FM mászik el idővel.
(#) lóri válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 15, 2022 /

Köszi, akkor így marad. Úgysem én fogom hallgatni, de jó kis retro hangja van. Hiányolnám, ha nem búgna.
(#) domimarci33 hozzászólása Csü, 22:42 /

Sziasztok! Amint igértem jelentkezek, csak nincs sok szabadidőm ezzel fogalotoskodni. Az összes alkatrészt visszacseréltem gyárira, kivéve ami nem volt jó, persze (a vr39-40), illetve a BD809-810 (ami helyén a 911-912-Es van). Bekapcsolákor eléggé reménykedtem adtam rá jelet, kb 2 percig jó is volt, miután elkezdett felizzani és elfüstölni a VR35-ös ellenállat... Mi okozhatta ezt a fajta problémát?
(#) antiktelefon válasza domimarci33 hozzászólására (») Pé, 1:23 / 1

vr 35 az az alsó oldali meghajtóhoz köthető. Nem kellett volna az összeset visszacserélni, nyilvánvalóan a végmeghajtók sérültek az eredeti végtranyó hibakor. A kondikat mondtam csak cseréld vissza meg mérd ki a védelem ellenállásait. Most mindenfélét cserélgettél és egy olyan ellenállás égett el, aminek nem igazán kéne sehogy sem, ha a végtranyó bázisára nem kerül extrém feszültség. Mérd ki a végtranyót és a meghajtótranyó párt és a védelem 2 tranzisztorát is mindenképpen illetve gyakorlatilag az össze sellenállást, ami a rajzon a végmeghajtóktól jobbra van.
A +-1.1V a meghajtófokozatban megvan? Méréshez vedd ki a végtranyókat, hátha nem halottak még teljesen, de innen már nehéz bármit mondani, annyi minden lett variálva és simán lehet valami részletről nem tudunk. De annyira egyszerű végfok ez, akár az össze selelnállást, diódát és tranzisztort végigmérheted egyesével és ha minden jó, pöccre indulnia kell.
(#) domimarci33 válasza antiktelefon hozzászólására (») Pé, 8:37 /

Rendben, köszönöm. Én is úgy láttam, hogy az alsó tranyóhoz köthető. De akkor most majd, meglesz méregetve A-tól Z-ig.
(#) lóri válasza domimarci33 hozzászólására (») Pé, 10:53 / 2

Szia!
Fura, mert most javítottam kettőt, de elsőre megy. Kicseréltem a jó alkatrészeket is. Esetleg a szigetelést a végtranzisztorok alatt megnézhetnéd, hogy az rendben van-e.
(#) domimarci33 válasza lóri hozzászólására (») Pé, 11:19 /

Szép munka! Igen egyébként rendben vannak a szigetelések.
(#) lóri válasza domimarci33 hozzászólására (») Pé, 11:39 / 1

Rendben, más ötletem nincs a VR35-re.
(#) domimarci33 válasza lóri hozzászólására (») Szo, 15:56 / 1

Rendben, köszönöm a választ! Majd valahogy helyrelököm, csak azt kéne megtudjam, hogy mitől kaphatott.
Következő: »»   120 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem