Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   94 / 122
(#) doktor válasza pz87 hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Az elektrotanyán, keresd Fülesmester, vagy Gábor2 fórumtársakat.
Ök felújítják,és ha kéred megnyújtják, 108 MHzz-ig a tunert.
(#) Tairon hozzászólása Aug 4, 2016 /
 
Sziasztok

Olyan érthetetlen problémába ütköztem hogy feláll tőle a hajam !!!!

Van 2 darab gyári Videoton DC 2050 E hangfalam melyek gyönyörűen muzsikálnak tehát mind a két falam tökéletes hiszen nem oly rég lettek felújítva !

Régebben olyan problémába ütköztem miszerint az egyik súgott zúgott és recsegett
Na most ez a probléma azóta is fent áll

Erősítőben a BAL kimenetre rátéve külön külön mindegyik csoda szépen szól
Átrakom a JOBB kimenetre és súg recseg mint öreganyám 100 éves Sokol-ja

Tehát egy oldalon gyönyörűen szól mind a kettő -- a másikon meg recseg.

Szerváltam egy másik erősködőt és annál is ugyan ez a téma !!!!!
Pedig az erősködő TÖKÉLETES !!!

Egyszerűen nem értem hogy MI VAN ??!!

Gondoltam hogy esetleg kábel hiba de a kábel kitűnő és ha egyik oldalon beteg a hangja akkor a másikon is annak kell vagy kéne lennie.
Aztán számításba jött a hangváltó de ebben az esetben is a fent említett következtetésre jutottam.

adjatok nekem valami okos választ erre
(#) Gafly válasza Tairon hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Idézet:
„Egyszerűen nem értem hogy MI VAN ??!!”

Én sem értem, mert az összes állításod nem lehet egyszerre igaz. Válogassál belőlük
(#) Csupasz válasza Tairon hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
A helyedben fognék egy biztosan jó hangfalat, és végigdugdosnám.Aztán valószínüleg kiderülne, hogy az a jó erősítő sem jó.
(#) Tairon hozzászólása Aug 4, 2016 /
 
Nem tudok válogatni belőle

2 hangfal BAL kimeneten szépen szólnak külön-külön
JOBB kimeneten recseg ropog mindegyik

Eredeti Videoton RA 6363 S erőlködőnél is pontosan ugyan ez a probléma.

2 erősítő nem lehet egyszerre rossz
(#) Csupasz válasza Tairon hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Gyakorlatilag semmi egyéb oka nem lehet, mint az erőlködők.
Vagy jöjjön Scully és Mulder.
(#) rozsdas111 válasza Tairon hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Esetleg a hangdobozok polaritása ? Mindkettő szabályosan van vezetékezve?
(#) Mate78 hozzászólása Aug 4, 2016 /
 
Na ilyet se láttam még.
Majd írd meg mi lett a vége, nagyon kíváncsi vagyok.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2016
(#) doberman válasza Tairon hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Ilyen nincs, és mégis van.
Engem is kíváncsivá tettél. Várjuk a megoldást.
(ugyan azokkal a kábelekkel próbáltad mindkét hangfalat?)
(#) Tairon hozzászólása Aug 5, 2016 /
 
Ha a kábeleknek valami bajuk lenne akkor mind két kimenetnél recsegne ropogna a cucc.

De BAL oldalon kiváló mind a kettő -- JOBB oldalon meg recseg
(#) Mate78 válasza Tairon hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Mi a két erősítő típusa?
Ki tudnád próbálni egy harmadikkal, lehetőleg más típussal?
Most látom ugyanabban a városban lakunk, ha gondolod segítek
(#) tiggersoft válasza Tairon hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Én leginkább a Tuchel dugó bekötésére gyanakodnék.
(#) martin96 hozzászólása Aug 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Hoztak hozzám egy RA 6363-as erősítőt.
Az a baja,hogy bekapcsolás után csak 20 perccel kezd el szólni. Addig nagyon halk és recseg.
(#) ronin75 válasza martin96 hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Szia,
bármelyik bemenetről ezt csinálja? Némitórész rendben van? Mindkét oldal hibás?
(#) martin96 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Mindegyik bemenetről, phonot nem próbáltam. Mindkét oldal csinálja.
Némítórészt megnézem.
(#) ronin75 válasza martin96 hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Illetve a szabályozópanelt.
(#) martin96 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Azon mit kellene megnézni? Ránézésre nincs semmi rajta.
(#) martin96 válasza martin96 hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
A némítással volt a baj. Most már szól.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2016
(#) Yamer hozzászólása Szept 10, 2016 /
 
üdv nos van egy videoton ea 6383s erősítőm és egy olyan gondom lenne hogy a végfok-ok nem 34v kapnak hanem 73-74v bő a dupláját amit kellene(tudtommal 34v ami kel neki) a tápot ha lekötöm az egészről 54.4v mérek rajta, ami az alaplapra megy csatlakozó annak a +-(piros/zőld kábel) 48.9v mértem úgy hogy le van húzva viszont ha rádugom az alaplapra akkor felugrik 75v-ra képen odaírtam hol menyit mértem kondenzátorokon (a szabályzón 36.9v a kondenzátornál) nos ez lenne a gondom mert kapcsolási rajzon durván a fele van annak amiket mértem és most azt nem tudom hogy mit kéne kicserélnem vagy konkrétan mit kéne csinálni vele hogy normális adatok legyenek válaszokat előre is köszönöm.
(#) didyman válasza Yamer hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Igen, földszimmetrikus a tápellátás, így a két táppont között 73-74 V-ot mérsz.
(#) Yamer hozzászólása Szept 10, 2016 /
 
Akkor ezek szerint ez normális? nemkel semmit cserélni vagy hasonló?
(#) mineral hozzászólása Szept 22, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy EA6383 S erősítőm. 30 éve nyúzom. Egy végfok javításon kívül nem volt különösebb gond vele. Most sok állás után előszedtem. Szépen szól mind a két oldal. Viszont a jobb oldalban sziszegés, súgás, néha pattanás hallatszik. Teljesen mindegy , hogy melyik bemenet van választva. Akkor csinálja. Sőt ha a bemenetet rövidre zárom akkor is hallatszik. Most nekilátok átnézni. Táp, Kontaktusok, forrasztások, egy kh-k után kutatva. De az is megfordult a fejemben, hogy félvezető hiba is lehet.
Jól gondolom? Mit érdemes átnéznem még rajta? Mi okozhatja ezt a hibát?
(#) Gafly válasza mineral hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Potenciométereket se hagyd gyanú felett állni (nekem volt olyan hogy a balansz potméter miatt sistergett a nagy Orion és elég volt csak megtekergetni és azóta jó. Értelmes magyarázatot nem tudok rá, de így volt ).
Azért próbáld behatárolni hogy melyik fokozat lehet a bűnös. Nullára "tekert" hangerőnél is fennáll, például?
(#) mineral válasza Gafly hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Próbáltam a potikat. Az első volt, hogy megtekergettem mindet. (Kontakt sprém jelenleg nincs.) Keresve a bűnöst. De nem volt változás. Nullára teker hangerőnél és rövidre zárt bemenet mellett is sistereg illetve sistergett. Most pár órányi üzem után csendben van. Kiporoltam vele az "új" hangszórókat. Állták a strapát.
(#) Gafly válasza mineral hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Akkor csak megsértődött, mert sokáig hanyagoltad (lelke van)
(#) mtibi55 hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Hozzám került a napokban egy 6363tipusú erősítő és olyan gondja van hogy a tunerját lehetetlen behangolni. A hangolófeszt beállítom az jó de semmilyen adót nem lehet befogni vele. Ha valahogy sikerül befogni valami értelmes adást az is nagyon gyenge, halk és zajos de más nem is jön a sávban csak az-az egy. Az UP01-04 potikból csak a04 változtat valamit meg a 03 minimálisan a01-02 semmit nem csinál fülre.A hangolásjelző és térerő mérő nem csinál semmit. Méregetés közben olyat tapasztaltam hogy a1062 7-es lábán ahol a rajz szerint 5,2 voltnak kellene lenni ott 12V van.Hibás lehet az IC?
(#) fecameca válasza mtibi55 hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Akár az is. Ha az IC összes lábán sokat mérsz, lehet szakadt a negatív ág is valahol. Bővebben: Link+ Panel törés, kondenzátor zárlat, ellenállás szakadás, és olyanom is volt, hogy a hangolófeszben levő 741 IC volt elhalálozva. Készítesz a tunernek szalagkábelből egy kicsatolót, mert ott benne a helyén nem lehet mérni. Elegáns, ha van hozzá csatlakozód, de nekem sem volt akkor hirtelen soha, amikor kellett, egyszerűen ráforrasztom azt a kb tíz szálat, olyan 25-30 cm hossz esetén az árnyékolatlanság sem okozott soha gondot, de úgy legalább mindenhez hozzáfértem, amikor kellett.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2016
(#) mtibi55 válasza fecameca hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Minden más fesz jó csak az-az egy túl sok. És még olyat tapasztaltam hogy ha az IC 8-as lábára kötök "antennát" akkor még hajlandó ezt azt be is fogni a tuner.
(#) mtibi55 válasza mtibi55 hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Méricskéltem méricskéltem és megtaláltam a hibát a 10-es lábra menő tekercs szakadt volt az első menetnél. Egy fél menetet letekerve vissza forrasztottam és a 7-es láb feszültsége is helyre jött.
(#) fecameca válasza mtibi55 hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Gratulálok. Nálam fólia szakadás okozott hasonló jelenséget,elég pocsék volt annak idején a nyák tervezőjük.
Következő: »»   94 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem