Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1169 / 1267
(#) cupika97 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Pontosan. Már írtam hogy scart bedugása nelkül is sistereg. Szervíz menüt hogy tudom elérni? Esetleg ha kisszedném a tunert belőle?
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Félek, hogy a bekapcsoláskor hiányolja majd a kiesett I2C buszos eszközt a vezérlő. Szervizmenü belépés és rajz: Bővebben: Link.
(#) RoliNyh válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Lehet hülyeséget írok, de ha csak a tuner hangkimenetét szakítanád meg (kiszerelés helyett),
lehet jobban járnál. Feltéve, ha a zaj azon át megy a végfokba...
(#) kadarist válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Jó ötlet, ki kell próbálni. De a tunernek nincs külön hangkimenete, csak kép-hang középfrekvencia egyben.
(#) RoliNyh válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Hát ez az, nem vagyok szakmabeli, csak agyaltam...

Bár ha az illető átvált AV módba, akkor elvileg a tuner hangját le kéne, hogy tiltsa és csak a scart audio int kéne a végfokra tennie nem?
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2017
(#) kadarist válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Sajnos ezt a modellt nem tervezték meg kellően, ezért az FM-zaj áthallatszik az audió csatornába. Régebben, amikor még volt analóg tévéadás, nem tűnt fel ez a hiba, mert akkor legfeljebb az adott antennás tévécsatorna hangja hallatszott bele az AV-hangba.
(#) cupika97 hozzászólása Jún 7, 2017 /
 
Sikerült életre keltenem a távirányítót a TV-hez, szervíz menüben STANDARD nincsen, vagyis én nemtaláltam. Ha átkapcsolom a TV-t sima analóg tuner-re akkor nem sistereg. Így mi lehet a baja?
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Analóg tunernél a zajzár némítja az erősítőt, ezért nincs sistergés. Áthidaló megoldásként használj külső erősítőt vagy csináld meg az ajánlott átvágást a tuner kimenetén.
(#) cupika97 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Ha külső erősítőt csinálnék akkor nem lehetne távirányítóval a hangot állítani. Rajzon be tudná jelölni hol kellene elvágnom? Gondolom a 4. oldalon van a tuner, csakhogy melyik a kimenet.
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 7, 2017 / 1
 
A beltériben van hangerőszabályzás és távirányítója is van. A tunerdoboz utolsó, IF nevű kivezetését kell leválasztani a dzsungel-IC-ről. Bővebben: Link.
(#) cupika97 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Még egy kérdés, ha áramtalanítvan van a készülék, kikell valamit sütni benne hogy ne legyen megrázó élményem?
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
A tápegység hálózati oldalán lévő kondenzátor a veszélyes, de azt egy izzólámpával könnyen kisütheted. A képcső nagyfeszültség-bevezetőjét pedig ne piszkáld, csak az alaplapot mozgasd.
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Az úgy nem biztos , hogy jó lesz , mert a keverő fokozat még belevihet zajt . Ha már leválasztunk , akkor az ic 23,24 , és a 28,29 es lábakat kell szabaddá tenni , vagy inkább testre tenni.
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Nem biztos, de hátha javul a zajhelyzet.
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Kiderül , ha megpróbálja.
(#) cupika97 válasza eyess hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Majd holnap, munka után.
(#) eyess válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Ok várjuk majd a fejleményt, hogy ha a későbbiekben ilyen elő fog fordulni okulásul legyen meg itt .
(#) jdani hozzászólása Jún 9, 2017 /
 
Üdv. Van egy LEDes LG tv, kb 42es lehet. Tipusát nem tudom pontosan, de kb 2 éves.
Gondja az a gazdának vele, hogy kikeresi a DVB-Ts műsorokat, nézi este, majd kikapcsolja a tvt, és ha reggel bekapcsolja, eltűnnek az adások, újra kell keresni. Találkozott már valaki ilyen problémával?
(#) RoliNyh válasza jdani hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Nálunk is van egy ilyen TV pontosan ugyan ezt csinálja, megoldásra sajnos még nem jöttünk rá.

Firmware frissítés orvosolja egy darabig, de aztán néha mégis előjön a probléma.
(#) simongab hozzászólása Jún 11, 2017 /
 
Samsung CW 29 A 8 PLANO TV bekapcsolás után erölködik nem áll fel, mintha egy ralé kattogna...utána a képcső sziszeg és újra...mi lehet a baj? Elég tipikus...Gondolom GTK os...
(#) Massawa válasza jdani hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Van benne valahol egy szupercap vagy akku, ami elveszti a kapacitását. Nem ismerem a TV-t, de egy hasonlo berendezésben igy oldják meg a memoria chip standby áramellátását.
(Az egyik ilyen tunerben egy CR3032-s gombelemnek nézett ki, amit amikor kicseréltek egy ujra, dölt össze a rendszer. Azután derült ki, hogy nem CR volt hanem VR, ami tölthetö ( a CR nem).
A másikban (set top box) meg egy különleges formáju alkatrész volt ( mindenki biztositéknak vagy tranyonak nézte) azután kiderült, hogy szupercap volt.
(#) BarnaPili válasza simongab hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Szia!
A tápegység vizsgálatával kezdd a javítást. Ha az jó,akkor lehet tovább menni. Lehet,hogy a függőleges eltérítés rossz,és a védelem tilt. Első körben a táp primer oldalán lévő kis elkokat cseréld ki. Nézd át a sorvéget kontakthibák után kutass. A GTK az gazdasági totálkár ? Ha igen,ezt neked kell eldönteni.
István
(#) RoliNyh válasza Massawa hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Na erre befizetek, ha nálam is ez a gond, ránézek.
Csak az a baj, hogy én attól tartok, hogy ezeket a csatornákat, és beállításokat flashban tárolják, nem ramban. Különben miért oldotta volna meg a problémámat a firmware updat, egy időre...
(#) Massawa válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Ki tudja mit hogyan kezelnek, szinte két egyforma tuner nincs a piacon ( még egy márkán belül sem).
Meg az is van, hogy a digitális szolgáltatásnál rendszerint felül irják a csatorna kiosztást. Már több helyen árulják a helyeket ( a szolgáltato a müsoradonak), és ott kikötik , hogy pl a csatorna a 12. számu legyen. Ha ezt manuálisan átirod, akkor a következö nap megint a régi jön vissza - föleg a kábelszolgáltatoknál bevett technika.
Egyes TV-knél az a baj hogy az ilyen frissités irto lassu vagy nincs idöponthoz kötve ( több helyen reggel 4:00 orakor kezdik). Ha a TV nincs standby-ban, akkor a fene sem tudja mikor kapja meg az uj kiosztást.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2017
(#) jdani hozzászólása Jún 15, 2017 /
 
Üdv. 11AK30ban sorvégtranyó elment. Cseréltem a melléklet szerint(kondicsere, dióda beültetés). Eddig mindig működött így a dolog, pedig sosem ON4923at tettem be. (mikor milyen tranyóm volt, lényeg h. az értékek, és a belső felépítéses passzoltak)
Egy bizonyos TVbe is így csináltam, viszont pár hónap után újra kiégett. Kellene még valami mást is cserélni körülötte?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Nem kell mást cserélni, de érdemes az ON tranzisztort használni.
(#) pete hozzászólása Jún 18, 2017 /
 
Tisztelt szakértők!
Segítséget kérnék, egy kis philips monitor/tv 15"-os véletlenül a saját tápja helyett egy laptop tápot kapott, sercegő hang és füst kiséretében pánikszerűen bontottam a feszültséget. Ezután a saját tápjával ugyan üzemel, de hang nélkül. Megbontva egyértelműen a végfok égett meg, de ez olyan mértékű hogy olvashatatlan a száma. Kérem aki tud segítsen az azonosításában, v.színűleg AN -sorozat. A tv model száma: 15PF9936/58 .
És kép az ic-ről:

Köszi: Peti

P1050122.JPG
    
(#) kadarist válasza pete hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Szia!
AN7522N a típusa.
(#) pete válasza kadarist hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Köszönöm szépen, örök hála!
(#) sneci1977 hozzászólása Jún 28, 2017 /
 
Sziasztok!

Adott egy BP b50a148tc led tv, és az a hibajelenség, hogy bekapcsolás után 1-2 másodpercig látható a kék kijelzés, ami a HDMI1 bemenetet mutatja, és utána közvetlenül kikapcsol. Mi lehet a hiba oka? Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2017
Következő: »»   1169 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem