Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1173 / 1267
(#) BarnaPili válasza at22 hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Én a tápegység kis elkóival kezdeném a javítástajd,ha a táp már stabilnak mondható,akkor a sorvégfokkal folytatnám.
(#) at22 válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Köszi, akkor kezdem majd a kondikkal.
(#) szviktor18 hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Kellemes vasárnap estét!

Van egy Grunkel 20G8M tv, a tv-nél szét vannak csüszva a színek, illetve van egy horizontális csik ami folyamatosan mozog felfelé! A az ellenállásokat és tranzisztorokat átforrasztottam a crt-panelen, de nem hozott semmi eredményt! A sasszi szám 11AK56.

A segítségeteket előre is köszönöm!
(#) jdani hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
Üdv. Egy gyakori vestel 17PW20 táppal van gondom. Tudom hogy vannak tipikus hibái, javítottam is már ilyet (nem pont ezt)
Most olyan gondom van, hogy nincsenek kimenő feszültségek.
Tvn a led sem világit. Vizuálisan hibája nincs, a nagy pufferkondin megvan a magasfeszultség. Javított már valaki ilyen tápot, ilyen hibával?
Most a helyzetet nem tudom, de neten láttam hogy a két lapos kék kondit cserélték a trafó és a hűtőborda között... 15nf épp nincs itthon..
(#) Master X válasza at22 hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Helló at22!

Nézd meg a sorvégtranzisztort , mert lehet hogy zárlatos.
(#) Sanitatum hozzászólása Szept 26, 2017 /
 
Sziasztok! Ma hoztak egy vox televiziót kicsit dilemmában vagyok. A tetjétől és az aljától kb 5 centi világosabb, a közepe meg sötétebb. Csak képpel tudom elmagyarázni, fényképen nem nagyon látszik. A másik probléma, hogy néha elkezd pattogni és olyankor jobban látszódik a 2 csik. Félre verhet a nagyfesz trafó? vagy esetleg az eltéritésnél kell inkább keresni a gondot? Nem tudom volt e ilyen valakinek. Előre is köszi a segitséget

Untitled.png
    
(#) stevepapa válasza Sanitatum hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Ilyen későn már nem engedek tv-t hozni Egy típus minden esetben sokat segít. A képcső nagyfesz bemeneti részének, illetve a kábelnek a meg takarítása sok esetben esetben segít. Az áthúzást illetően, a másik hibánál mérni a tápokat,kondikat stb.
(#) sneci1977 válasza eyess hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Most állítólag a háttérvilágítás a rossz. Tud valaki egy forrást, hogy honnan lehetne beszerezni hozzávalót?

Blaupunkt b50a148tc led tv-hez.
(#) Sanitatum válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
A tipusa Vox TK2181. A bemeneti része nem az ami be van forrasztva, vagy rosszul tudom? Átbirok menni rajtuk forrasztással de szerintem az rendben van, nem látni rajtuk elváltozást, meg mindjárt megpróbálom megpucolni a képcsőre menő kábel végét.
(#) Sanitatum válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Arra jutottam, hogy a képcsőnek lassan meszeltek..Nem figyeltem, de kikapcsolt állapotban is ugyan úgy látszodik halványan a 2 világosabb csik. A pattogást meg átnézem a kondikat, ahogy ajánlottad, köszi a segitséget
(#) Cinema válasza Sanitatum hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Valószínűleg a képeltérítő áramkörben lévő elektrolit-kondenzátorok elfáradtak, azokat kellene kicserélni, mindet, a fokozat tápszűrőjével együtt.
Amelyik púposnak látszik azokat pláne cserélni kell, bármelyik fokozatban vannak.
Ha a képcső van beégve, akkor meggondolandó a készülék cseréje.

Üdv!
(#) sneci1977 válasza sneci1977 hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
Az is sokat segítene már ha valaki meg tudja mondani, hogy milyet kell keresni...
(#) RigbyTheMad hozzászólása Okt 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Hyundai LLH22714MP4 tv-m.Nem kapcsol be és a piros kis fény egyfolytában világít a videó végén is látszik és van ez a fura hang közben.Szerintetek mi baja lehet?Érdemes javítani? köszönöm a segítséget


Videó:
https://drive.google.com/open?id=0B8kwO-FkLSSZVUh1LWNHRDRGcXM
(#) Geza64 hozzászólása Okt 3, 2017 /
 
Üdv Uraim! Szeretnék segítséget kérni,van egy LG 32LD750-es lcd tv ami nem akar mindig bekapcsolni.Többszöri próbálkozásra nagy nehezen elindul és akkor szuperül működik míg ki nem kapcsolom,Kikapcsolt állapotban a készenléti led világít,de ha bekapcsolom akkor a led lassan elhalványodik és lassan jön vissza a fénye.A kondik ránézésre jó,mi lehet benne hibás? Tudna nekem ebben valaki segíteni? Köszönöm előre is.
(#) zolika60 válasza Geza64 hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Ránézésre honnan tudod a kondik valós kapacitását?
(#) kowi válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Lehet kötekedni, de tegye a kezét a szívére aki először nem a púpos kondikat keresi...
(#) Geza64 hozzászólása Okt 3, 2017 /
 
Uraim! Segítséget kértem! A szervíz 50 000ft mondott,vicces,14 000ft az új tápegység. Mi okozhatja ezt a problémát?? Köszi!!
(#) Pixi hozzászólása Okt 3, 2017 /
 
Sziasztok,
Van két 32-es Philips LCD TV amik teljesen azonosak, és mindegyik ugyan akkor lett vásárolva is. Most mind a kettő szinte ugyan akkor ugyan azzal a hibával ment tönkre. A hiba, hogy pár perc működés után kikapcsolnak. A tápban minden kondit cseréltem 22-1000uf közt, de a hiba továbbra is ugyan az. Elősre kb 2-3 percig megy, majd utána már egy percen belül kikapcsol. A tápot annyira elöl kapcsolja le, hogy a betáp 450v 120uf kondija is kisül teljesen. Relé nincs benne.
Valakinek lenne esetleg ötlete, hogy mi lehet a hiba?
Köszönöm!
Üdv, PIXI
(#) Cinema válasza Pixi hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
A 120µF-ot is cserélted?
Lehet, hogy pont az a hibás és mert erősen brummos a táp, letilt egy-két perc után.
Diódák, egyéb félvezetők ki lettek mérve?
Nem melegszik erősen valamelyik alkatrész, ha éppen működik?
-
Jó lenne hőkamera, vagy infrás-hőmérővel is nézelődni ilyen készülékekben, segíthet, ha látjuk, hogy valamelyik alkatrész nagyon melegszik, mert akkor vagy az a hibás, vagy a környezetében valamelyik alkatrész.

Üdv!
(#) teglascs hozzászólása Okt 3, 2017 /
 
Sziasztok, Thomson CRT tévénk működése közben attól függően hallható gyengébb vagy erősebb zúgás/búgás, hogy mennyire fehér (világos) a képernyőn megjelenített kép. Mitől lehet ez? (Emlékszem, anno találkoztam már ezzel a jelenséggel más tévénél). Köszi a segítséget!
(#) Pixi válasza Cinema hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
A nagy kondinál annyit tudtam, hogy megmértem, és 139uf. De erre azt írták másik csoportban, hogy nem gond. Sajnos ilyet nem kaptam így ezt nem tudtam cserélni. Hőkamera nincs, de infra hőmérő van, viszont a kikapcsolás után lehúztam a 230-at, és semmit sem éreztem melegnek a táp panelon, és minden feszt mértem, annyi hogy a 24V az 25,1. Nem tudom hol választaj le a tápot, hogy a nagy kondin sem marad fesz, holott sztm annak áram alatt kellene lenni amikor be van dugva a 230-ba.
Itt a szervízkönyve, hátha segít.
(#) eyess válasza Pixi hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
A C007 en kell lennie annak a feszültségnek , amit te írsz az ott meg van ?
(#) Pixi válasza eyess hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
C007? Amúgy melyik feszültségre gondolsz? A nagy 450V 120uf kondira? Az a C907.
(#) eyess válasza Pixi hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
igen te írtad jól azon igen : Azon mit lehet mérni ?
(#) zolika60 válasza kowi hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
No de, hogy olyat nem talált az nem jelenti azt hogy nincs hibás kondi.
(#) Pixi válasza eyess hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Ha kikapcsol utána semmit, működés közben még nem mértem meg. Most szét van szedve, majd újra összerakom, és megmérem mennyi az annyi.
(#) Pixi válasza eyess hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
387V-os mértem rajt.
(#) eyess válasza Pixi hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Az jó , akkor odáig rendben is vagyunk.Lehet tovább menni .Ha bekapcsol a tévé , de rövid idő után ki , akkor feltételezhető , hogy a táp jó .Máshol keresendő a hiba.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2017
(#) hege88 hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy LG TV-távirányítóba kellene pótolni egy 3 lábú kerámia rezonátort.
Az van rajta, hogy OCR9 alatta 3.b4WT8 vagy 3.64WT8 ?

Googleban nem találtam egyértelmű utalást rá, valaki cserélt már ilyet?
Mivel lehetne pótolni?

Előre is köszönöm!
(#) Cinema válasza Pixi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Attól, hogy a nagy pufikondenzátorban 139µF van mérve, attól az még lehet beteg.
Például nagy a belső ellenállása (ESR) és nem tudja tartani a feszültséget, vagy csak feszültség alatt nem jó belül, ezért az cserélendő.
Nem baj ha 150(100)µF-ot teszel be, de mint minden nagyobb feszültségű kondenzátort, ezt is formázni kellene végleges beépítés előtt.

Üdv!
Következő: »»   1173 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem