Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1232 / 1267
(#) bondplusz hozzászólása Ápr 28, 2020 /
 
Szép napot!
Thomson 21 MH182T készülék úgy adta meg magát, hogy nem kapcsol be se a tv-n se távkapcsoloón. Kattan led világít és semmi. Tarcsi Tv érdemes - e foglalkozni vele nagyon jó képe van.Ugyanezt csinálja egy nagy philips is ha estleg megoldást írnátok előre is kösz
(#) Laci66 hozzászólása Máj 8, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy Philips 21PT4426/01 TV-n szeretnék automata csatornakeresést futtatni.
A kábelszolgáltatóm ugyanis megvariálta a frekvenciakiosztást és állítólag új csatornák is vannak,
de nekem univerzális távirányítóm van amivel nem tudok belépni a beállításokba.
A TV gombkombinációját megadná nekem valaki? (hang+-, csatorna le,fel) melyiket melyikkel
nyomjam a menühöz?
Köszi!
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Közben kiderült, hogy a volume +- -t kell egyszerre nyomni probléma megoldva!
(#) palko0125 hozzászólása Máj 12, 2020 /
 
Sziasztok!
Találkozott már valaki az alábbi problémával:
Egy orion led tv azt csinálja, hogy random szerűen 2-3 perc eltelte után a háttérvilágítás leáll. A led paneleket (2db) egy MP3394 IC hajtja. Sok mérés után az sikerült kiderítenem, hogy az ic minden bemenete, táp stb változatlan marad csupán a kimeneteket kapcsolja le. Kicseréltem az ic-t és semmi nem változott. Aztán lekövettem, hogy az ic 4db kimenetei közül 2-2 össze van kötve és úgy hajtják a 2 led panelt. Nos én most közösítettem a 4 kimenetet meg a két led panelt is és így működik rendesen. Egyébkén kikötöttem a led paneleket külön külön és ha csak egy panel pan rákötve, úgy működik rendesen.
Valakinek esetleg van tapasztalata eme különlegességről?
Előre is köszönöm.
Üdv, Palkó.
(#) kadarist válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Szia!
Szakadozik valamelyik LED, ezért van ez a bizonytalanság. Az összekötésekkel az árammérést vered át.
(#) palko0125 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Szia!
Köszi a választ. Ez is megfordult a fejemben, de annyira lehetetlennek találtam, úgyhogy nem is gondoltam tovább.
Köszi a megerősítést.
Üdv, Palkó.
(#) soos csaba hozzászólása Máj 19, 2020 /
 
Sziasztok!
Van nálam egy ARCTIC NR21CBO modellű TV aminek a sasszé száma Z50.190-08
A tévé működik tökéletesen csak az egyetlen hibája az hogy szalad a kép fentről lefele.
A függőleges kép elterítő IC-nél a kondikat már ki cseréltem nem ott van a gond, szerintetek hol keressem a hibát, hol kezdjek neki?

e1_529.jpg
    
(#) csontom732 hozzászólása Máj 19, 2020 /
 
Sziasztok!

Adott egy Samsung PS50B430 Plazma TV elcsattant táppal. Illetve adott egy PS42B430P2W donorkén, aminek a tápja jó. Az előbbinek nagyobb a táppanele, az utóbbinak kisebb, 3 helyett 2 fekvő 450V kondival.

Mindkét tápra ez van írva: 42 Col és 50 Col tévékhez. Az utóbbi tápja is jó 50-es TV-hez, 8 helyett 10A biztosítékkal. Tehát a 8A biztosítékot 10A-ra cseréltem és beszereltem a PS50B430 TV-be. Úgy néz ki hibátlanul működik.

Ez így életképes szerintetek?

Csatolok egy képet a két tápegységről. Jelenleg a PS50B430 a PS42B430P2W tápjával üzemel, eddig hibátlanul.

A PS42B430P2W tápján a Vs feszültséget 2 Volttal feljebb tekertem, ugyanis a PS42B430P2W TV-nek 207, a PS50B430 TV-nek 210V kell. Beállítottam a potikat a képernyő hátán lévő matricán lévő értékekre. Kell még valamit csinálnom, vagy ez így mehet?

s-l640.jpg
    
(#) soos csaba válasza soos csaba hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Sziasztok, valakinek valami ötlete nincsen erre a problémára?.
(#) soos csaba hozzászólása Máj 20, 2020 /
 
Sziasztok!
Ha valakinek meg volna ehhez a panelhoz az eprom-ba való bin-file (Z50.190-08) az is sokat segítene, lehet hogy a program a hibás és azért szalad a kép.
(#) Cinema válasza soos csaba hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Pedig ott a hiba valahol. Az eltérítő tápegységének kondenzátorai, az IC-utánhúzó kondenzátora. A sormeghajtó kis tranzisztoros fokozat tápkondenzátora, ezek mind cserélendők. A szekunder tápok mérve rendben vannak?
Még egy hiba lehet, de ehhez kell a gyári távirányítója, a processzor szervizmenüs-beállítása.
Ha mindezek nem segítenek, akkor kár tovább foglalkozni a készülékkel.

Üdv!
(#) soos csaba válasza Cinema hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Szia Cinema!
A táp feszültségek rendben vannak, viszont hogy tudok be lépni a szerviz menübe?, a tévének meg van az eredeti távirányítója.
(#) VJ72 válasza soos csaba hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
MENU 9301 Ez egy beko E1 sasszi. A service menüben nem lehet képfrekvenciát állítani csak amplitúdót, linearitást geometriát.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2020
(#) VJ72 válasza VJ72 hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Ez lemaradt. A dzsungel IC szervizmenüje. “Picture Menu”
with the user remote control and press “9301” (Press “0” button to exit the Service Mode).
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2020
(#) soos csaba hozzászólása Máj 20, 2020 /
 
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, be kell szerezzek egy új epromot előszór is, próbáltam egy használtat de nem sikerült fel programoznom...
(#) renegat1 hozzászólása Máj 21, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy 32"-os LG32LF592U Led tv, aminek a kijelző bal sarkában van egy kör alakú folt. Jól gondolom, hogy a led lencséje eshetett le? Ezt garanciában javítják? A gyártói lejárt, de van rá plusz 3 év garanciabiztosítás.
(#) zsoltee0001 válasza renegat1 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Ápám samsungjánál pont ez történt már tavaly most már 4 helyen csinálja, sajna a gari már lejárt, szerintetek mekkora macera szétszedni? nem akarok háborút, ha véletlen nem jön össze.
(#) renegat1 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Szia!
Nézz szét a youtube-on. Biztos van róla videó. Én leadtam róla egy hibajelentést, és most várom a választ. Ha a szerviz sokáig akar ülni rajt, akkor inkább szétszedem és megcsinálom. Nem vészes a szétszedése, ahogy néztem. Rendeltem hozzá led szalagot, ha nem boldogulok a ragasztással, akkor cserélem az egészet.
(#) gubík gábor hozzászólása Máj 26, 2020 /
 
Sziasztok egy Toshiba LCD a lenti képet produkálja.Ez maga az LCD halála vagy javítható még? Típusa 32KV500B. Előre is köszönöm.
(#) uniman válasza gubík gábor hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
(#) djhans hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Sziasztok. Keresem a Videoton TS 4317SP kapcsolási rajzát. Ha valakinek megvan és el tudja küldeni akkor megköszönném. Sajnos ami a modul tv készülékek szervizkönyvében van korábbi típusok rajza az nem teljesen jó mert ebben a készülékben sok újítás van ahhoz képest. Főleg a csatornaváltó része érdekel.
(#) ocsibacsi63 hozzászólása Máj 28, 2020 /
 
Sziasztok!
ETC009-es sasszival szerelt Orion T2155 Mtx TV csak akkor indul be, pl. távirányítóról, ha a TDA16846 áramkörében lévő trimmerpotit letekerem minimumra, de ekkor széles a képméret. Ha ezt beállítom jóra, kikapcsolom a távszabályzóval, majd újra be, nem indul, csak ha visszaállítom a potit. A tápban elkók, kondik cserélve. Ja a tápfeszültségek a képméret beállítása után közel a kapcsolási rajz szerintiek.
Mi lehet a hiba oka? Hol "kereskedjek"? Várom az ötleteket.
Előre is köszi a válaszokat.
(#) kadarist válasza ocsibacsi63 hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Szia!
A stabkockák kimenetein is jók a feszültségek?
(#) ocsibacsi63 válasza ocsibacsi63 hozzászólására (») Jún 1, 2020 / 1
 
Orion T2155 MTX probléma megoldva! Hogyan is? Amikor nem indult készenléti üzemmódból, a T802 trafó szekunder körében lévő tápfeszeket mérve a 8 Voltos ágat mérve (digit műszerrel) a D830-C842 közös pontján a feszültség lassan kúszni kezdett felfele, de nem érte el a 6 voltot sem.
Kicseréltem a C842-es 1000 mikrós 16 voltos elkót 25 voltosra (ilyenem volt), és máris jók lettek a feszek(9V, 8V, 111V), pontosabban beállíthatók lettek és a képméret is jó lett.
Ja a kivett elkón "kivülről" semmi hiba nem látható(pl. púposodás,kifújás-nyom). Az igaz, hogy kivéve a panelon(csak az elkó alatt) egy enyhe kifújás-nyom látható.
Azóta a TV jól működik.
(#) vapor hozzászólása Jún 27, 2020 /
 
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem egy Philips 42PFK6309 tv-vel kapcsolatban. Olyan hibája van, hogy a felső 10cm en vibrál a kép, valamint az egész képernyőn váltakozó a szín zöld és fehér között. A kérdésem, hogy meg lehet-e gazdaságosan javítani, vagy kuka az egész...?
Köszönöm előre a válaszokat..
(#) zsa hozzászólása Júl 1, 2020 /
 
Sziasztok. Videoton tv-ben kiment a Mz73 PTC ami 3lábú. Idéglenesen lehetne azt helyetesíteni 2 lábú ptc vel pár napra idéglenesen? Bekötése hogyan lehetséges ? Köszönöm
(#) kadarist válasza zsa hozzászólására (») Júl 1, 2020 / 1
 
Ideiglenesen úgy lehet, ha sorba kötöd a kétlábút a lemágnesező tekerccsel. A siker nem lesz garantált...
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2020
(#) zsa válasza kadarist hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Köszönöm. Közben csak találtam egy régebbi fehér darabott furat ki bolt alakítva erre is, de tipúa sajnos nem látszik én 30 ohm ott mértem rajta, az eredeti 18ohm os . Betettem működik, lehet baj belőle a nagyobb érték miatt ?
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Júl 5, 2020 /
 
Sziasztok !
Egy Lg LCD tápba kellene egy fet, mivel helyettesíthetném ? 8r1k0ce a típusa nálunk nem rendelhető. A meghajtója 3s121.
(#) kadarist válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Keress valamilyen 800V 6A körüli típust.
Következő: »»   1232 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem