Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3446 / 3549
(#) scansat válasza Gafly hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 

6,3V az elektroncsövek fűtőfeszültsége. Nem tudom merre laksz hogy börzére jársz 6V-os izzóért. Felénk bármelyik nagyáruházban OBI-Praktiker-stb. kapni 6V-os izzót.
Volt benne normál bicikli lámpába való,
https://www.vadonsport.hu/izzo-elso-dinamos-6v-24w-175
és legutóbb ilyen, mert állítólag jobban bírja a rázkódást-hátha:
https://www.vadonsport.hu/izzo-elso-halogen-menetes-6v-24w-178
Namármost, ismerve a bicikli dinamókat, ott ha jól megtekeri az ember akár 8v is lehet, mégis bírja (ideig óráig) ezeknek meg gyakorlatilag megfeketedett belül a búrája pár kattintás után.De most már én is kíváncsi vagyok a feszültségekre.
(#) Gafly válasza scansat hozzászólására (») Nov 13, 2022 / 1
 
Sokkal több bőrt erről szerintem nem nagyon lehet lehúzni.
Elmondom az én pákámmal kapcsolatos ismereteimet és ma reggeli mérési eredményeket.

Primer oldali egyenáramú ellenállás: 56.5 Ohm (összecseng a 220 V, 75 VA névleges teljesítménnyel).
Hálózati feszültség: 230 V
Feszültség az izzó foglalatán (izzó nélkül, de pákaheggyel terhelve): 7.3 V

Szerintem ilyesmi a gyárilag belevaló izzó.

Utángyártott pákahegy mérete:
l = 80 mm (szemközepek között)
d = 1.4 mm

Fenntartom a véleményemet, hogy csak annyi a baja a tiédnek, hogy a pákahegy csavaroknál meg kell javítani az érintkezést.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2022
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Ha az izzó úgy kapná a feszültséget, hogy a trafó leágazásáról kapna a feszültséget (az enyém nem olyan), akkor lehetne hasonló jelenség ha ott szakadás van a primer körben. Ekkor extrém üresjárási feszültséget mérnél az izzó helyén, illetve ellenállás méréssel is azonnal kiderülne a villásdugó és izzó foglalt sarkai közötti mérésekkel.
(#) nagym6 válasza scansat hozzászólására (») Nov 13, 2022 / 5
 
Így módosítottam, azóta tökéletes. M4 menet fúrva, bele M4 csavar végig de ne lógjon túl befelé, anyával rögzítve. Ha gyengül csavar, anyák, alátét csere. Páka 100W, pákahegy 1.6mm vörösréz. Hegycserénél hegy érintkezési felületek csiszolva.
Az eredeti M3 csavart nem is lehet rendesen meghúzni, kibillen, menet sérül, gyenge ide.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2022

00páka.jpg
    
(#) scansat hozzászólása Nov 14, 2022 /
 
Köszönöm mindenki segítségét. Megmértem, nálam pontosan 8V van az izzó helyén. Természetesen csak ha húzom a ravaszt..mert csak akkor világított, és pákaheggyel. Ahogy ajánlottátok megreszeltem minden érintkezési pontot. Viszont, az eredeti fényes krómSZÍNŰ bevonattal rendelkező pákahegyek nem melegítettek jól-ezt adták hozzá. Amiket meg én csináltam rézdrórból azok igen. Szóval most tökéletes.
Izzót meg így most 8V-ost veszek bele-egyenlőre.
https://www.conrad.hu/p/barthelme-kismeretu-cso-izzo-8v-24w-300ma-e...582762
Aztán ha ráérek átalakítom LED-esre, ne égjen ki, meg aztán erősebb sem árt.
Még egyszer köszönöm a tippeket. Istennek hála tényleg nincs baja csak kontakthiba + sz@r pákahegy.
(#) jdani hozzászólása Nov 14, 2022 /
 
Üdv. Az éven tetőt cseréltem gerendástól, mindenestől, szóval sok faanyag van. Kint áll nyártól összevissza rakáson a szabad ég alatt. Mi a rosszabb nedvességtartalom szempontjából? Kint esőn álló évtizedes fa hulladék, vagy egy nemrég vágott tüzifa.
Tehát érkezik annyira nedves lenni a tetőröl bontott fa, hogy azt még legalább egy évig szárítsam?
(#) nagym6 válasza jdani hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
A tetőről bontott régen már saját nedvességétől megszabadult azaz kiszáradt fa ha vizet kap, azt gyorsan elpárologtatja, hasonló elven mint egy szivacs. A nemrég vágott fa saját nedvessége másképpen mondva kötött nedvessége -nem megázás- sokkal lassabban párolog ki.
(#) zolika60 válasza jdani hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Ahogy nagym6 kolléga írta a tetőanyag ha meg is ázik hamar kiszárad. Ha fűtésre akarod használni jól fog égni, de hamar leég és nemigen van parazsa mert fenyőfa.
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Ha elég régi, akkor van benne keményfa bőven. A régi présházunk tetejében tölgygerendák és akác szalufák voltak.
(#) zolika60 válasza granpa hozzászólására (») Nov 15, 2022 / 1
 
Ha tölgy gerenda akad benne azt viszont vétek elfűteni.
(#) Macsek71 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Sok-sok évvel ezelőtt vettünk egy akkor pár éves házat, az udvaron megörököltük a régi (előző) épület 100+ éves gerendáit. Falubeli ács szakvéleménye alapján sajnos csak tűzifának való volt.
Csak a keményfémbetétes körfűrészlap (fémhez való) vágta normálisan minden más eszköz csak szenvedett (szomszéd menő láncfűrésze egy 20*20 cm szeletet sem tudott levágni ...)
(#) zolika60 hozzászólása Nov 18, 2022 / 2
 
(#) zolika60 válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Lehet az ácsnak nem tetszett, de az asztalos örült volna neki.
(#) gyerek67 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 18, 2022 / 1
 
Bocs, ezt itt muszáj volt?
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Képzett építőipari famunkás: Szakács
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2022
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Összevonva szakmákat, fából főz. Gondolom. Vagy nem.
(#) mnyugger válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 19, 2022 2 /
 
Ez nem valami kormány propaganda?
(#) szs válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 19, 2022 / 3
 
Nem.
Normális ember gondolatai az eszetlenség terrorjáról. Nem kell propagandát sejteni, inkább propagandaellenes.
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
De nem nagyon való ide.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 

Se nem politika, se nem elektronika.
Ha nem toljuk túl, egyszer elférhet.
(Úgy értve a "túltolás"-t, hogy nem csinálunk nelőle szándékosan politikai oldali hitvallásokat )
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2022
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Nov 19, 2022 / 1
 
Magyarul, off.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2022
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
...az offtopikban...
De szépen tudunk magyarul
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2022
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Szépen tudunk offolni, offuljuk az off topikot. Off.
Az angol nem értené miért offolunk.
(#) SALáta hozzászólása Nov 19, 2022 /
 
Volt most sírás a nagy tüzifa rönkökről. Erre kimegy egy uj elektromos makitával . Hát 65-80 as rönkhöz.... Tavaly azt hiszem össze kellett rakni a 102 centis gépet hogy szóba álljon egyáltalán az a fa amik voltak egy jótékonysági favágáson. Én meg könyörögtem az erdészetnek hozzon már 80 körüli rönköt.... Nem hoztak .
(#) zolika60 válasza SALáta hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Nekem szép fát hoztak, de nem merem leírni milyen érdekes körülmények között, mert megrónak érte mint az alábbi posztomért.
(#) jani1987 hozzászólása Nov 19, 2022 /
 
Közületek ki az aki gyakran vált eurót forintra és vissza? Karácsonykor megyünk Bécsbe és már lefoglaltuk a szállást kint. A kérdés csak az, hogy hol lehet jól devizát váltani?
(#) szikorapéter válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Kb. sehol, gyenge a forint ez van. Szlovákiában vásárolok java részt, itthon nem igazán éri meg, a benzinnel együtt is olcsóbban jövök ki....
(#) szs válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Attól még lehet váltani, és a kérdés az volt, hol érdemesebb. Véletlenül sem az, hol vásárolsz. De ha már arra is kitértél, hát:
-valahol csak beváltod a forintot euróra, akkor áruld el neki, hol érdemes
-vagy euróban kepod a pénzedet, de az nem válasz a kérdésére.

Tudom, hogy egy korsó sört adnak forintért is a határ mellett, de egy nagybevásárlást nem hiszem, hogy forintban fizetsz Szlovákiában.
(#) szikorapéter válasza szs hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Aktuális árfolyamon vált a bank, egyszerűbb a bankkártya használata mint váltani majd kp-val fizetni.
Általában nagy tételes vásárlások (jó nem 100K + , de nem is 10E ft. ), viszont megéri, van minden és annyi amennyit az autó elbír.
A korsó sör ára is egy jó példa de nem közvetlen a határ mellett szoktam, igazából itt visszatérve "nekem" egyszerűbb a banki opcióim miatt a külföldi vásárlás, kérdés hogy jani kollégánál ez mennyire opció?
Másik hogy a számlavezető banktól is függ hogy számol-e fel költséget és ha igen mennyit.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 19, 2022 /
 
Ma volt az "országos rajzfilmünnep", és ahol lakunk, a helyi színház egyik emeleti termében vetítettek rajzfilmeket. Mi a késődélutánira és a koraestire mentünk el. A későkésődélutánin ("Ének a csodaszarvasról") még rendesen voltak nézők, de utána félóra szünettel volt a koraesti (animációs rövidfilmek), amin... Hehe... velünk együtt összesen három néző volt plusz a technikus! Nem tudni, hogy attól riadtak-e vissza az emberek, hogy 16+ besorolás volt kiírva a koraesti vetítésre, de egyszerre kicsit vicces és elgondolkodtató ‒ a nyári szezonon kívül ennyire nem szeretnek programokra menni az emberek?
Következő: »»   3446 / 3549
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem