Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CRT monitor javítás
 
Témaindító: szgabor, idő: Jan 26, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 5
(#) Gafly válasza Kocska hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Ezek után visszavonom az eltérítő szerelvény elmozdulását/elfordulását. Különös tekintettel arra, hogy alul még teljesen vízszintes (bár ott is kisebb mint kellene).
A maszk hibát is kizárnám, mert az nagyon nem így szokott kinézni, sok példa van rá a neten ha úgy keresel rá, hogy "crt broken shadow mask", vagy "leejtettem a TV-t".
Mostmár én is arra szavazok amit user1914 már a legelején mondott, hogy táphiba lehet. Vagy már eleve gyenge, vagy a képeltérítés húzogatja meg nagyon...
(#) Kocska válasza Gafly hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Rendeltem bele táp ic-t, azt a pár db 35V kondit ami nem volt itthon (mérve ők is jók) A táp elég messze van a névleges feszültségektől.

Aztán ha megjön folyt köv.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
(#) Kocska válasza Kocska hozzászólására (») Dec 11, 2022 / 1
 
Jó lett! Az eltérítő tekercs volt megszakadva.
(#) VJ72 válasza Kocska hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Gondolom a párhuzamosan kötött soreltérítő tekercs egyike volt csak szakadt, mindkét soreltérítő tekercs szakadása esetén egy függőleges vonal lett volna az ernyőn.
(#) Mur hozzászólása Vas, 20:05 /
 
Szervusztok!

Egy ősrégi 12"-os monokróm Commodore PET szg. monitort próbálok életre kelteni.
Bekapcsoláskor nem szisszen, nagyfesz. nincs, a képcső nyakán lehet látni, hogy felfűt. (ELKO-kat lecseréltem, a sorvégfok teljesítménytranyót, a körülötte lévő diódákat teszteltem.)
A sorkimenőre gyanakszom, valaki esetleg tud trafót tesztelni, vagy tudtok olyan helyet mondani, ahol még foglalkoznak CRT monitorokkal?

Köszönöm előre is a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Vas, 20:09
(#) kadarist válasza Mur hozzászólására (») Vas, 22:53 /
 
Szia! A sorvégfok kap tápfeszültséget?
(#) Mur válasza kadarist hozzászólására (») Hé, 10:53 /
 
Szia!
A 7818-as táp IC kimenetét néztem, ott OK.
Becsatoltam a kapcsolási rajzát, ami nem látszik bonyolultnak, de sajnos nincs tapasztalatom a TV/monitor kapcs.rajzok értelmezésében.
Szerinted kezdjem el végig mérni a kapcsrajzokon referencia feszkó értékkel jelölt pontokat?
Thx.

321448.gif
    
(#) kadarist válasza Mur hozzászólására (») Hé, 11:52 /
 
Na most én ebből a rajzból azt olvasom ki, hogy külső sormeghajtást igényel (7, 6 bemenet), így nem csoda, ha nem megy a sorvégfok.
A hozzászólás módosítva: Hé, 12:01
(#) Mur válasza kadarist hozzászólására (») Hé, 12:31 /
 
Felmerült bennem is, de eddig nem találkoztam olyan CRT monitorral, ami ilyen lett volna (bekapcsoltam pattogott, kézfejpróba statikus töltöttséget mutatott)...
Kötök rá v.mi forrást (HSYNC) aztán lehet, hogy akkor pöccre röff.
Köszönöm a támogatást!
Üdv,
Mur
A hozzászólás módosítva: Hé, 12:32
(#) kadarist válasza Mur hozzászólására (») Hé, 12:33 / 2
 
A függőleges eltérítés is ilyen rendszerű, tehát neki is kell meghajtást adni. TTL szintű (5V-0V) jelekkel dolgozik minden bemenetén!
A hozzászólás módosítva: Hé, 12:34
(#) vargham válasza Mur hozzászólására (») Hé, 12:33 /
 
PET monitor az nem önálló egység, kell hozzá a PET is.
(#) vargham válasza Mur hozzászólására (») Hé, 12:35 / 1
 
Idézet:
„de eddig nem találkoztam olyan CRT monitorral, ami ilyen lett volna”

Mert ez nem egy általános célú monitor. Kizárólag a hozzávaló számítógéppel összeépítve működött, aminek az elektronikája úgy lett tervezve, hogy ezt a monitort hajtsa meg.
(#) Mur válasza vargham hozzászólására (») Hé, 19:44 /
 
Persze megvan hozzá az alja is, de még javításra (PLA helyettesítőre) vár.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem