Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   182 / 214
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Júl 17, 2023 / 1
 
Köszi a pontosítást.

Gery78
granpa
madzagos + 1
nagy_hoho
szikorapéter
varttina
-------------
Összesen: 7
(#) torokj válasza ha4023 hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
üdv,
A makói találkozón ki volt a második előadó?(Nagy János utáni, ESP toronyórát gyártotta)
(#) ha4023 válasza torokj hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Sajnos nem tudom.
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 21, 2023 /
 
Tőled közben némi belsős információt kérnénk kiszivárogtatni az atomerőműről.

Felmerült, hogy takarmányozásilag ne estebéd legyen Halászcsárdában, hanem hanem bekuncsorogjuk magunkat a két telephely között a menzára.
Elvileg ott autentikusan meg lehet figyelni, ahogyan sugárzó arccal tömik a dolgozók a fejükbe a cvekedlit, de kedves fóromtársunknak természetesen lehet Tejfölös tökfőzelék, sertéspörkölttel, sőt akár Cigánypecsenye rösztivel is akár.

Hosszú sor szokott lenni?
Miért kettős az ár?
Mennyire macerás a beléptetés?
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2023
(#) ha4023 hozzászólása Júl 21, 2023 / 2
 
Abonyi rádiós találkozó és börze

2023.07.21-22.-én Abonyban a Parkerdőben(Bajtárs út 3.) találkozó és börze,nyitás péntek 15 óra,zárás szombat 15 óra.Parkolás ingyenes,szervezett formában.Belépő 500 Ft árusoknak 1000Ft.Kávé,üdítő lesz a helyszínen.

Bővebb információ:06 20 8052144 HA7MRB "Béla" Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Szia!
A takarmányozással kapcsolatos kérdéseknek (mivel abszolút nem járok az étterembe) utána kell néznem.
Ez azonban a lábam miatt akadályokba ütközik, mert a bokatörésem miatt még mindig itthon hentergek a fekvőgipszemben.
Tudomásom szerint bárki bemehet az utcáról kajálni, van menü is és a la carte is.
Az áraknak, meg hogy milyen kaják vannak, utána nézek, de kis türelmeteket kérem.
Mire gondolsz kettős ár alatt?
(#) granpa válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Gondolom, a belsős és a külsős vendég esetében lehet ilyen.
(#) gyerek67 válasza granpa hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Igen, valami ilyen lehet az a la cart esetében, ezt jelzik is az étlap alján.
Időközben példaként letöltöttem a jövő heti étlapokat.
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Köszönöm, jobbulást. Elvileg halottak napja előtt lészen az időpont, de mivel nem én szervezem (elvileg nem is megyek), így nincsen jogom promótálni. De addigra, ahogyan a klasszikus is mondja: Viktorcsont beforr.

A kettős mérce például ott látható, hogy a
Tejfölös tökfőzelék 815,-Ft (570,-Ft).
A fenének teszek fel linket, ha kutya se'

Értsem úgy, hogy kiléptek az üzemi területről, betoljátok a cvekedlit, és befelé ugyanúgy megint átestek a beléptetésen?
Ezek szerint, Látogató KözPont és gyakorló központ/Múzeum közé simán beférne.
Ámbár akkor kimarad a Halászcsárda, ami szinte már hagyomány (és Proli007 sem hiszem hogy
nagyon tolakodna a menzáért, mint ahogyan Te sem).
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Idézet:
„Viktorcsont beforr. ”

Remélem is!
A baj az, hogy a bal combom kerülete már 5 cm-rel kisebb, mint a jobb...
Az átjárás így megy, ahogyan leírtad.
Csárda,vagy menza, ezt a résztvevőknek kell eldönteniük.
A Csárda szerintem hagulatosabb és oda valószínűleg Proli is eljönne...
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2023
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Mivel sem Egerben, sem Paksban várhatóan nem veszek sem szervezőként, sem résztvevőként sem, ezért kívülállóként javasoltam csak egy alternatívát. Úgymint megfontolás esetére.
(#) sany hozzászólása Júl 22, 2023 / 4
 
Kedves Fórumtársak!

Néhány információt szeretnék megosztani veletek az elkövetkező Paksi Atomerőmű látogatással kapcsolatban.

Az Atomerőművel egyeztetve a látogatás tervezett dátuma 2023. okt 30.-a (hétfő) lenne.
A tervezett program a következő:

8:00 órától - 12:00 -ig:
Tájékoztató és Látogatóközpont – Üzemi terület – Karbantartó Gyakorló Központ

13:00-tól:
Atomenergetikai Múzeum meglátogatása


Néhány tömör információ:
Szóval, Atomerőművel egyeztetve a dátum okt. 30.-a (hétfő) lenne. Sajnos az eredeti elképzeléshez képeset tolni kell, mert csak ezen a napon valósíthatóak meg számunkra a kitűzött programok. Tudom nem a legjobb dátum, mert iskolai szünet, Mindenszentek és Halottak napja előtt lenne.
Mivel az Atomerőmű által meghirdetett teljes III. programcsomagján részt kívánunk venni, ezért a program reggeli kezdéssel történne 8:00-kor, ami azt jelentené, hogy már kb. 7:30! körül kellene
megérkezünk az Atomerőműhöz. A délelőtti programok után meglátogatnánk az Atomenergetikai Múzeumot 13:00 órai kezdéssel tárlatvezetéssel, de még pontosítanom kell a múzeummal, mert a tárlatvezetés létszámhoz kötött. Itt lenne a délelőtti és a délutáni program között egy kis szünetünk. A látogatás viszonylag hosszú időtartamú lenne.
Csak a délelőtti program kb. 4 óra lenne, ami tartalmaz gyaloglást, lépcsőzést (elég magasra kb. 30 m-re) és a gépkocsijainkkal történő behajtást a Karbantartó Gyakorló Központ területére (itt található a múzeum is).
Az étkezés még kérdéses, a hosszú program miatt. De alternatívaként felmerülhet az Erőmű étkezdje vagy (esetleg a Karbantartó Központ büféje).

A fent leírt feltételek miatt, illetve azon tény miatt is, hogy innen a fórumról viszonylag sokan voltunk már látogatáson felmerült benne a kérdés, egyáltalán legyen paksi látogatásunk idén? Félő, hogy nem lenne meg a létszám.

Itt úgy hiszem, hogy ideje lenne a fórum szavazási funkcióját is használni majd, hogy felmérjem milyen érdeklődés van a látogatás iránt.

Várom a véleményeteket és az észrevételieket is.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2023
(#) madzagos válasza Gafly hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Gafly te nem jössz? Egerbe?
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2023
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Júl 22, 2023 / 2
 
Amennyire tudom, legfeljebb heten lesztek Egerben mint a gonoszok.
Lehet sok értelme nincsen a múltkori felajánlásomnak, de természetesen elutalom az egri heteknek, ne miattam nyeljétek az "éhkoppot".
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Azt nem értem a napirendben, hogy a gyakorló központ és múzeum egymás mellett van.
Mi fog történni 12:00 és 13:00 között?
Tudom ebéd.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
12:30-ra lehet menni a múzeumba, de akkor nem lesz tárlatvrzetés 13:00-től van. Csak kellene. Hátha most is kicsit kitolódik a Karbantartó Központ látogatása. Eszünk finom szendvicset.
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Júl 22, 2023 / 2
 
Időhúzás a KGYK-ban:
Tudjátok jól, hogy csak kérdezni kell a KGYK-t bemutató kísérőt, végkimerülésig tud mesélni!
(#) BZS válasza sany hozzászólására (») Júl 22, 2023 / 1
 
Sziasztok,
Én mennék, mivel az üzemi területen még nem voltam.
Étkezésre az is jó alternatíva, hogy könnyű étkezés a Karbantartó központ büféjében, vagy hozott anyagból, majd kiadós késői ebéd/korai estebéd a Halászcsárdában.
Halászcsárdát ki nem hagynám!
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2023
(#) sany válasza BZS hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Akkor már ketten biztosan vagyunk!
(#) bbb válasza sany hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Velem számolj, lehet még pár kollégát is viszek magammal.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Igaz.
Emlékeim szerint a multkor talán nem is volt a múzeumban érdemben tárlatvezetés, mégis úgy elröppent az idő, hogycsak...
Kicsit húzzátok az időt a gyakorlóban, kicsit hamarabb érkeztek a múzeumba, tárlatvezetésig meg szabadon kolbászoltok. Legalább lesz muníció a kérdezéshez. Teljesen jó terv.
Menza amúgy is necces, mert ahhoz vissza kellene menni, stb... Akkor működhetne, ha az üzemi terület után lenne, amikor átmentek a gyakorlóba és a múzeumba.
Akkor inkább a halászcsárda, Proli007 ha elfogadja a meghívást, illene kifizetni a halászlevét nagyrabecsülésünk jeleként.
Az ugye világos mindenkinek, hogy bent csak együtt lehet mozogni, és nincsen olyan, hogy én még maradnék fél órát a gyakorlóban, majd átsétálok orrom után a múzeumba és hasonlók.
De ugyanakkor, a kettő (látogató központ és üzemi terület <-> gyakorló reaktor és múzeum) között "félúton" le lehet "falcolni", azaz nem kötelező a gyakorló reaktor és a múzeum része a programnak (itt viszont például lehet fényképezni ).
Ámbár a szervezőnek szívás a dupla adminisztráció.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Júl 22, 2023 / 1
 
Idézet:
„De ugyanakkor, a kettő (látogató központ és üzemi terület <-> gyakorló reaktor és múzeum) között "félúton" le lehet "falcolni", azaz nem kötelező a gyakorló reaktor és a múzeum része a programnak (itt viszont például lehet fényképezni ).”


Nem ilyen nincs, aki jön mindenhova jön. Aki ezt nem veszi tudomásul, ne is jelentkezzen!
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Pizsama party is megfontolandó, akinek gondja van a kelésekkel.
Ottalvás, példa.
Békéscsabát is így oldottuk meg, és még akkor is sikerült jól elkésni.
Azért reggel fél nyolckor ott lenni a látogató központ előtt névsorolvasásra, elég durva, mondjuk az ország másik feléből...
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Valóban. De szerintem az sem lenne megoldás,ha csak pl. csak az üzemi területre mennénk.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Csak "nagy program", ha már rászánta magát az ember...
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Anno felajánlottam, hogy ismerősöknek van egy szabad szobám. Nem élt vele senki.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Azért tőletek Paks majdnem egy óra autóval...
Ámbár ha az ember a Viharsarokból jön például, sokat számíthat (elég például ötkor kelni).
(#) sany hozzászólása Júl 23, 2023 /
 
A fenti sárga hátterű figyelem felhívó részbe kikerült a szavazás az őszi MVM Paksi Atomerőmű tervezett meglátogatásról. A szavazás teljesen névtelen. Mindössze, azt mutatja, hogy nagyából milyen érdeklődés van az esemény iránt. Nem számít jelentkezésnek, a szavazat leadása! Kérném a szavazást komolyan venni!
Köszönöm a moderátor(ok)nak a szavazás lehetőségét!
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2023
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Szerintem ennek megfelelően kell értelmezni:
A nem szavazat azt jelenti, hogy engem érdekel a dolog, de különböző okok miatt nem megyek el. Például már voltam, de amúgy örülök neki hogy megszervezésre kerül.
Az igen szavazat azt jelenti, hogy tutira elmegyek, és viszek magammal még néhány vendéget is, és amúgy nagyon örülök neki, hogy ismét megszervezésre kerül.
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
" illene kifizetni a halászlevét" Köszönöm, de szó sem lehet róla..
Következő: »»   182 / 214
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem