Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1037 / 1270
(#) pont hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Sziasztok! Találkozott-e már valaki, olyan problémával, hogy míg hideg a készülék, minél sötétebb a képernyő annál halkabb a hang. Ez egy Orion (modell:12938) készülék.

Tv..JPG
    
(#) bogumil13 válasza eyess hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
üdv,kicseréltem a két tranyót meg az R033 ellenállást ami még rossz volt.Most már van standby lehet kezelni a tv vezérlöjével meg távval is.
Köszi a segitséget!
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Szívesen!
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
(#) eyess válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Na örülök neki hogy jó lett .Használd még sokáig.
(#) bogumil13 hozzászólása Feb 15, 2015 /
 
Már majdnem feladtam!De csak össze jött!
(#) jdani hozzászólása Feb 16, 2015 /
 
Hali. Volt egyzser egy problémám egy Samsung TVvel itt a fórumba. Áram alá helyezés után a viszajelző kivilágít, majd el is alszik. Az elkók cseréje után jó volt.
Most pár hónap után megint az a baja. Nem cseréltem még ki, de nem lehet valami más baja is?...
3hónapot bírt csak..
(#) kalmi.kalmi válasza jdani hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Most a hálózati elkót is cseréld ki.
(#) jdani válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
A nagy puffert?
(#) Sparty89 hozzászólása Feb 16, 2015 /
 
Hello. Kaptam egy rosz Telefunken PALcolor P570 SV televiziot szerelesre. Kerestem Google-val kapcsolasi rajzot hozza de nem talaltam semmit. Valaki tudja hol talalhatnek hozza egyet, vagy ha van valakinek, el tudna kuldeni?

Lattam eleg hasonlo ez a model a Palcolor P540-el. De viszont nem tudom, pontosan mi a kulombseg a ketto kozott, igy nem tudom menyire hagyatkozhatnek arra.
(#) kadarist válasza Sparty89 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Szia!
Ezt a rajzot nézted már: Bővebben: Link?
(#) Sparty89 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Nem tunik jonak mert ennek nincs ledes szamlapja. Ez tunik eddig eleg hasonlonak Bővebben: Link csak errol az oldalrol nem tudom letolteni a rajzot, szoval tovabb keresgelek.
(#) eyess válasza Sparty89 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
A kiépítés jenlen helyzetben nem is olyan fontos .Inkább a hibajelenség ami érdekes lenne mi is az ?
Ugyanis ezen tévék belseje sokban megegyezik van egy két eltérés , de nem sok .Szóval mi a hiba oka ?Vagy kaptál egy tévét kosárban , és össze szeretnéd rakni ?
(#) kadarist válasza Sparty89 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Ha A-s, akkor pillants rá erre: Bővebben: Link.
(#) Sparty89 válasza eyess hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Novereme, o adta ide h javitsam meg mert be adta a csendest. Bekapcsolasnal kis pukkanas es se kep se hang. En a sorvégtranzisztorra gyanakszom, volt mar tv hasonlo hibaval a kezem ugyebe. Csak azer egy rajz kicsit dobna az elmenyen
(#) Sparty89 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Hat elmentettem, meg meg nehany hasonlot amit talaltam, es meglatom mi lesz belole, este neki ugrok
(#) eyess válasza Sparty89 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Talán próbáld úgy keresni , hogy ICC5 általában ilyen alapokkal vannak ezek szerelve.
(#) Sparty89 válasza eyess hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Megprobalom, koszonom a tanacsokat
(#) Lali24 hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy az STV9306 ot nem lehet e valahogy helyettesíteni?
(#) oatis hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Sziasztok!
Nekem konvergencia problémám akad egy Lg re44nb10rb-vel. A fényerő lecsökkent legalább felére, a színek elcsúsztak egymástól, a kép átló megnőtt és ferde a kép, plusz a piros szín az nagyon halvány szinte nincs is. Konvergencia beállításnál menüből szinte alig észlelhető. A konvergencia ic-ket cseréltem, de ez nem oldotta meg a problémát. Az ellenállásokat, amik az ic-k közelében vannak mind lemértem, egyik sem szakadt. Ugyan ez igaz a ferritekre és az induktivitásokra is. Ugyan az a hiba jelenség. Esetleg valakinek valami ötlete, vagy valaki találkozott már ezzel avagy ilyen hibával?
Segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) pete hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Tisztelt Szakértők!
Segítséget szeretnék kérni, meg tudja -e valaki a kép alapján mondani mi lehet a baj ? Az eltérítőtekercseket egyesével átmértem, szakadást nem találtam. *
Köszönettel: Peti
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) kadarist válasza pete hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szia!
Ha kettős tápfeszültségről működik az eltérítő végfokozat, akkor lehet, hogy az egyik tápfeszültség nincs meg.
(#) kalmi.kalmi válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szerintem is !
(#) pete válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Köszönöm a válaszokat! Abszolút laikusként milyen hibát keressek? Ic, kondi, mi lehet szerintetek? Púpos kondit, égett területet nem találtam..Fényképeket tudok még csinálni a belsejéről...
Köszönettel: Peti
(#) kadarist válasza pete hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Típust mondjál, az alapján megkeressük a sassziszámot és ezek után jön a rajzkeresés. Ha van rajz, akkor megmutatjuk, hogy hol mérj feszültséget.
(#) pete válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Köszönöm előre is!

Grundig ST70-755/ 9DPL/ LOG
CUC6460

Üdv: Peti
(#) kadarist válasza pete hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Nézd meg, hogy a TDA8350 megkapja-e mindkét tápfeszültségét. (45V, 16V). Ez egy hűtőlapra erősített álló IC, a sortrafótól nem messze.
(#) kalmi.kalmi válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Rossz lesz az ic ! Megfőtt.
(#) alteck hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Üdvözletem!
Olyan gondom lenne hogy van egy kép csöves tv, és az lenne vele a gond,hogy amikor bekapcsolom a készüléket, a képcső bekapcsol egy fél pillanatra, utána azzonnal kikapcsol az egész.ennek lehet az a gondja hogy valamelyik kondi kiszáradt?
(#) pete válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Üdv KadarIst !
Köszönöm az instrukciót, nem tudom hogyan szoktatok mérni, mivel nem vagyok tv-szerelő .
A saját logikám szerint így végeztem el:
A panelra minden visszadugva, a fél kép bejött.
Az ic 2-lábához képest mértem a feszültségeket, a multiméter egyenáram állásában. 2-1közt 0V ,2-3közt 3,6V, 2-4közt 13,6V, 2-5közt 3,7V, 2-6közt 0v, 2-7közt 2,3V, 2-8közt 44V, 2-9közt 1,9V, 2-10közt 0,8V, 2-11közt 10,5V, 2-12közt 1,7V, 2-13közt 2,3V .

Ér ez így valamit? Az 1-2 közt kellene lenni feszültségnek nem?
Következő: »»   1037 / 1270
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem