Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1178 / 1269
(#) zolika60 válasza lacek29 hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Sajnos az okot nem tudom, de legalább a LINK látszik.
(#) Mátó Mihály hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Szevasztok. Problémám van egy hibás Samsung WS32Z 306TBXXLC, tv-vel Chassis S62B. A kapcsolási rajzot szeretném ha elküldené valaki.Az elektrotanyán és még egy oldalon megtaláltam de nem tudom letölteni. matomisi@vipmail.hu Köszönöm szépen. Kellemes ünnepeket mindenkinek.
(#) zolika60 válasza Mátó Mihály hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
E-mail címet ne írj a hozzászólásba, mert megsokasodna a spam-ek. A tanyán úgy tudsz letölteni, hogy megvárod míg az oldal alján lévő processing felirat átvált Get manual-ra. Akkor oda klikkelsz és már jön is. De egy kis kereséssel találtam neked service manualt.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2017
(#) Mátó Mihály válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Köszönöm szépen,sikerült letölteni a tanyáról. Bocs az levelező címért.
(#) zolika60 válasza Mátó Mihály hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Nincs mit. A címed nem nekem baj, hanem neked.
(#) amplifier hozzászólása Dec 20, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!

A mellékelt képen látható sorkimenő a bekapcsolás után, kb 5mp múlva fújja a füstöt magából kifelé. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e még kapni ezt típust, vagy van-e esetleg helyettesítője? Hiába kerestem ilyet már nem találni.

A válaszokat előre is köszönöm

DSC_0638.JPG
    
(#) Laurent hozzászólása Dec 20, 2017 /
 
Szép Jó estét Kívánok mindenkinek! Lenne egy 42LG2000-s tv-m.
Bekapcsol,van kép,meg minden,csak annyira lassú,hogy nézhetetlen,sőt még az adás sem nézhető,mert az is,mintha lassítva menne. Szoftverfrissítést is csináltam,de nem segített. Az lenne a kérdésem,hogy orvosolható-e az ilyen probléma? Köszönöm előre is a segítséget!
(#) mindenes válasza amplifier hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Szia! Ezt találtam:
Idézet:
„LG GoldStar chassis MC84A PC81B 20", equivalent: 6174V-6002A 6174V-6002B 6174V-8004C BSC26-N2106 BSC26-N2114 HR8123 HR80896 FBT8123 FBT41314”
Ezekből a HR próbáld meg beszerezni, az FBT között sok a kínai klón.
(#) amplifier válasza mindenes hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Üdv!

Köszönöm a segítséget! Megpróbálom valamelyik típust beszerezni.
(#) Lauffer hozzászólása Dec 23, 2017 /
 
Sziasztok !
Kérnék egy kis segítséget ! A szomszéd 85 éves néninek vettek egy Philips 43"-os LED TV-t ! Ez idáig rendben is van ! A gondom az, hogy a néni még süket is ! Gondoltam, segítek neki és odaadtam neki egy általam nem használt 120W-os 2.1-es Thrust számítógép hangfal rendszert ! A hangfalat a TV fejhallgató kimenetbe dugtam ! Jónak jó de nem az igazi ! Sajnos a TV hangrendszere kissé gyenge vagy lehet, hogy illesztési hiba lép fel de nem olyan hangos mint ahogy én szeretném ! Ha meg kitekerem a hangerőt, akkor már erősen torzít ! Ha leveszem a hangerőt akkor nagyon dögösen szól, csak ezt sajna nem hallja a néni ! Nekem is gyengének tűnik ! Szóval.....egy olyan kapcsolás kéne nekem ami pár millivolttal megemeli a fejhallgató aljzatból kijövő hangfreki szintjét.....nem sokkal, csak minimálisan, amibe aztán a hangfal erősítőt dugom ! Valami LM386-os kis erősítőre gondoltam de én még kissé pancser vagyok ebben a szakmában, ezért kérek Tőletek segítséget amit előre is köszönök a magam és a néni nevében is ! Laci (optikai csatlakozásra sajna nincs lehetőség)
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
(#) RoliNyh válasza Lauffer hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Idézet:
„Ha meg kitekerem a hangerőt, akkor már erősen torzít...”

Nem lehet, hogy a márkás hangfalrendszered torzít be? Mondjuk mert túlvezérelted.
Vagy mert akkor is torzít feltekert hangerőnél, ha épp nem kötsz rá jelet sem.

Csak tapasztalatom tudom megosztani, de az én LCD TV-m fülhallgató kimenetét egy SONY sztereo erősítős tunerre kötöttem, azon keresztül hallgatom a TV-t.
A TV-n a hangerő 80% -on van, és egyáltalán nem torzít. Sőt ha 100% -ra veszem, akkor sem torzít...

Igaz nem láttam a te 120W -os hangfalszettedet, de megkockáztatom hogy 20W sem biztos hogy kijön belőle. Szerintem nem illesztési probléma lesz ott.

Idézet:
„...nem olyan hangos mint ahogy én szeretném...”

Akkor lehet, hogy itt inkább a végokozat lesz ott kevés...

Torzítás általában akkor lép fel, ha a bemenet túl van vezérelve, tehát magas a bemeneti jelszint. Ha alacsony lenne, akkor nem kellene hogy torzítson.
Ha alacsony jel mellett is torzít, akkor az inkább valami gerjedés, blumm, vagy földhurok lehet...
Vagy mint említettem, maga a végerősítő gerjed be, mikor maximumhoz közel tekered a hangerő potiját.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
(#) Lauffer válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Igen, köszönöm de sajna nem ilyen gondok vannak, mert a mai napon bekötöttem egy asztali sz.gépre és tökéletesen szól, a hangerőtől rezeg az ablaküveg és kristály tiszta hangképpel üzemel ! Én továbbra is azt gondolom, hogy gyenge a TV fejhallgatón a jelszint, mivel szoftveresen is ki van csavarva fullra a hangerő a TV-n ! Azt kéne egy pár millivolttal megemelni ! Mit veszthetek azzal, ha építenék valami egyszerű kis előerősítőt, ha ebben tudnál segíteni, a legrosszabb esetben jó lesz ! ...ha meg nem lesz jó akkor még mindig tudunk értekezni ez ügyben ! Köszönettel : Laci

Ui.: bocsánat a késői reagálásért de 1000-rel készülünk a Karácsonyra, nem nagyon volt időm a gép elé ülni !
(#) RoliNyh válasza Lauffer hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Sajna én ilyen áramkört nem ajánlanék, mert nem ismerem az elektromos paramétereket.
Először is, még mielőtt építésbe fognál jó lenne ha ki tudnád deríteni a TV fejhallgató kimenetének feszültségszintjét, és a pc aktív hangfalad bemeneti érzékenységét. Felhasználói kézikönyvekben megtalálható ez az adat, bár nem mindíg. Általában mV nagyságrendű, max talán 1V.

Hogy példával szemléltessem, tegyük fel a TV kézikönyvben az van, hogy
Headphone out level (vagy valami hasonló megnevezés) 750mV,
az aktív hangfalad kézikönyvében meg az szerepel, hogy
Input level (vagy valami hasonló megnevezés) 1V, akkor van értelme előerősítőt fabrikálni.
Ha fordított a helyzet, amikor a kimeneti jelszint nagyobb, mint a bemeneti érzékenység, akkor nincs értelme előerősítőt fabrikálni mert az a probléma, hogy túl van vezérelve a végfok, ha a TV -n a hangerőt egy bizonyos szint fölé állítod. Ilyenkor egy sztereo potméterrel be lehet állítani a kívánt jelszintet, amit a kimenet és végfokozat közé kell beépíteni.

És van a harmadik eset ami az optimális, mikor mindkettő érték megegyezik.
Az impedanciába most ne menjünk bele. Éppen ezért, ez nem TV hiba, hanem inkább illesztési hiba,
tehát valamilyen erősítős topikban folytasd tovább a keresést.
(És ha lehet, oda már a TV pontos típusát is írd meg...)

Még annyi tanácsot tudnék adni, hogy érdemes lehet kipróbálni a TV SCART csatlakozóján megtalálható audio kimenetet rákötni az erősítődre. Mivel jelszinteket jelen pillanatban még nem ismerünk, az előzőekben leírtak itt is érvényesek, annyi különbséggel, hogy a SCART csatlakozón a kimeneti és bemeneti jelszintet is szabvány írja elő, tehát azonosak.
Számértéket most nem tudnék mondani, de ha érdekel utána kereshetsz...

És végül van itt egy SCART csatlakozó kimenet.

Neked az 1, 3, és 4 lábakat kell bevezetned a végerősítőbe próba képp. Ebben az esetben a hangerőszabályozás csakis a végfokozatban lehetséges, a TV hangerőváltoztatása erre nincs hatással.
Magyarul, elveszlik a készülék távirányítóval történő hangerő állításának lehetősége ebben a felállásban.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2017
(#) Lauffer válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Köszönöm ! Holnap megnézem ezeket az adatokat ! Kellemes ünnepeket ! Laci
(#) vilmos56 válasza amplifier hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Szia itt keres sorkimenőt http://elko4.t70.hu/index.php?categoryID=85
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
(#) vilmos56 válasza amplifier hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Szia ment pm
(#) andris0523 hozzászólása Dec 26, 2017 /
 
Sziasztok, van egy Samsung CZ-28D83N típusú TV-m és az a problémám vele, hogy körülbelül 5 perc normális működés után elkezd hangosan sípolni viszont a kép továbbra is jó, illetve a hangszóróból jövő hang is jó. (Ha lenémítom a TV-t akkor továbbra is jelen van a sípolás ezért kizárnám hogy a hangszóróból jönne.)
A sípoló hang frekvenciája 7,8KHz (okostelefonos spektrum analizátorral mértem).
A segítségeteket előre is köszönöm!
Kellemes ünnepeket!
(#) STamás hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Sajnos a Commodore1702-es monitorom kezdi megadni magát.

A következőt megpróbáltam, de nem értem el javulást és tovább én nem is tudok "belenyúlni":

"...a sasszé kimenő nagyfesz tekercsnél (a gumi pipa kábeljének kiinduló pontjánál) levő Focus és Screen potméterek közül a Screen-t lassan az óramutató járásával ellentétesen tekerve addig kell szép lassan elfordítani, amíg a csíkok el nem tűnnek és ezzel együtt a túlszabályzott fényerő is csökken. Utána még egy leheletnyit eltekerjük, a szükséges plusz fényerőt pedig a Brightness potméterrel szabályozzuk fel."

Van esetleg ötletetek, javaslatotok vagy esetleg hol és mennyiért lehet javítatni az ilyen hibát?
(#) BarnaPili válasza STamás hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Akkor is megnő a fényerő,ha a videovégfokozat tápfeszültsége lejjebb esik.Ezt is ellenőrizd le.
De lehet,hogy már a képcső fáradt el,és emiatt nem kapsz rendes képet a monitoron.
(#) STamás válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Köszönöm a válaszod!

Nem tudom jól értem-e maga a kép nem lenne olyan rossz, de a csíkok rá tegnap jöttek elő. Ha tekerem a fényerőt-kontrasztot, ezek a csíkok végigfutnak a teljes képen. Maga a kép jó - korához képest.
Ha az előlapi potikon a V-HOLD-ot állítom akkor valamelyest "fel" tudom húzni csak a csíkokat amíg maga a kép el nem kezd futni.
(#) STamás hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
Itt a 1702-es service manual, hátha jobban tudtok navigálni:
Bővebben: Link
(#) Fantasy válasza andris0523 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Üdv. Ez a hang a sorkimenőből ered, én is találkoztam már ilyen jelenséggel. A sorkimenőben levő vasmag nem jól illeszkedik össze. Kíváncsiságból szétszedtem egy ilyet, abban úgy volt összeragasztva, és idővel a ragasztó egy kicsit engedett, sok mindent nem lehet vele kezdeni, legfeljebb cserélni a sorkimenőt.
(#) jdani hozzászólása Jan 6, 2018 /
 
Üdv. Adott a következő TV, függőleges eltérítési hibával. Hibás volt az IC, cseréltem, dea kép elég gagyi volt, görbe volt. Így cseréltem a két hozzá tartozó kondit is. C604 és C605.
A kép jobb lett, de az aljából kb 3 centi sötét, és aminek az aljén kellene lennie, az ott van az alsó sötét csík felett, viszont fejlábbal. A jelenség gyakori, tudjátok miről beszélek.
Mi lehet még gond, mit kellene cserélnem?
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Az IC tápfeszültségei hogy állnak?
(#) nyunyika0 hozzászólása Jan 8, 2018 /
 
Üdv! Szeretnék egy kis segítséget kérni, van 1 lg led tv-m, a problémám az lenne, hogy pár napja néha elment a kép, viszont a hang az nem, egy kis idő után visszajött, most viszont már nincs is kép egyáltalán, csak hang. Ez mitől lehetséges? Mi okozhatta a hibát? Most lesz 3 éves, viszonylag keveset használt. Köszönöm a választ.
(#) BarnaPili válasza nyunyika0 hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Szia!
Első körben a hátulján lévő csatlakozásokat átmozgatnám.Hátha!
(#) nyunyika0 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Szia! Az már megtörtént, hátulja leszed, vezetékek széthúzkodva, megmozgatva, hátha érintkezés vagy ilyesmi hiba de semmi változás. Ránézésre nem látszik se égés nyom se semmi olyan jel hogy kisült volna valami.
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
A 26V megvan.
(#) jdani hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Üdv. A tv képernyő közepén hülye színek vannak kör formába. Cseréltem a PTC, már jó.
Szétszedtem, és ezt látom a belsejébe. A korong egyik oldala megégett. Érdekes, hogy a másik oldala hibátlan. Nem látok különbséget a két tartó között, hogy polaritásfüggő lenne. Ha egy ilyen PTC bekötök fordítva, működne tovább?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Szia!
Működne.
Következő: »»   1178 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem