Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1177 / 1268
(#) dara válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Van itthon valahol,egy MIN DIG tv vevő az jó lenne?
(#) RoliNyh válasza dara hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Igen, de azzal csak a földfelszíni antennás adásokat tudod fogni, a kábelest nem
(persze ez vevőfüggő)...
(#) dara válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Na akkor nem is erölködöm vele,megtaláltam.A lényeg kábelen jön a kép,analóg és digitális adás egyben,amit a tévé szét válogat.Akkor ehez mi kellene hogy a digit adást is tudjam venni.Az analóg megy,de a képminősége hát?
(#) RoliNyh válasza dara hozzászólására (») Dec 3, 2017 / 1
 
Előbb inkább nézd meg a típusát, keress hozzá egy dokumentációt, és ha benne van hogy DVB-T/C
akkor veszi a kábeles digitális adást is.
Ha csak DVB-T van benne, akkor csak az antennásat, akkor kell beszerezned egy olyat mi DVB-C,
vagy DVB-T/C vevőt is tartalmaz, és Mpeg4 dekóderes legyen.
És HDMI kimenet legyen rajta (feltéve ha a projektorodon van HDMI bemenet).
Ha nincs, akkor olyat vegyél amit tudsz a projektorhoz csatlakoztatni. A SCART és RCA kimenetes készülékek csak analóg módon képesek a projektor felé a jelátvitelre, és nem támogatják a FullHD -t.

DVB-T: Digital Video Broadcasting - Terrestrial (Digitális video műsorszórás - Földfelszíni)
DVB-C: Digital Video Broadcasting - Cable (Digitális video műsorszórás - Kábeles)
A DVB-T/C értelemszerűen mindkét vevőegységet tartalmazza.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2017
(#) dara válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Docooler BL-58 a tipusa,de sehol nem találok infót hogy milyen adást venne.Az AV bemeneten lenne a digitális bemenet,mert a TVbemeneten csak analogot fog.Akkor az av hez kellene valami kütyü?
(#) RoliNyh válasza dara hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Eladó nem adott hozzá kézikönyvet? Akkor írj neki küldjön elektronikus formában.
Egyébként ott van rajta két HDMI bemenet, oda kell kötni a DVB-C tuner HDMI kimenetét...

(Amúgy ez a készülék nem FullHD -s (1920x1080), csak HD -s mert 1280x768 a natív felbontása...
AV bemeneten semmilyen digitális jel nem továbbítható, mert az analóg vonal.)
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2017
(#) Moderátor hozzászólása gyurka30 hozzászólására (») Dec 4, 2017
 
Ennek fuss neki még egyszer, immáron rendes helyesírással!
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2017
(#) dara válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Köszönöm,akkor DVB-C tuner kell hozzá.Ja,tényleg csak HD.
(#) lacek29 hozzászólása Dec 4, 2017 /
 
Sziasztok. Mivel a plazmás topicban nemkaptam választ,ide írom a problémám.Van nekem egy Samsung PS43D490 plasma tv-m.Bekapcsolás után pár másodpercig,amíg elnem tűnik a Samsung logo,elég erősen fehér szemcsés a fekete háttér.Ez a szemcsésedés látható menet közben is,ahol épp fekete a kép,bár akkor nemannyira erősen,mint bekapcsoláskor,de azért észrevehető rajta jópár fehér szemcse.A kérdésem az lenne,hogy ez kijelző hiba,vagy inkább valamelyik panel hibája?
(#) moltam hozzászólása Dec 4, 2017 /
 
Helosztok.
LD44B sasszis 42lb55 lg lapos, az SoC forrósodik, stdby led elalszik, de kép nincs. Próbából megnyomtam az ujjammal a panelt, és bekapcsolt a tv. (Kétszer, mostmár nem akar.) Gondolom felvált a BGA. Érdemes megpróbálni reballoztatni, segíthet rajta? Vagy a melegedés azt jelzi hogy belül is baj van, a felválás pedig ennek a következménye? Mennyire kellene melegednie üzemszerűen? Ebayen van ilyen Soc, ha megrendelném és kicseréltetném? Esetleg ha valakinek van ilyen panele...
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2017
(#) jdani hozzászólása Dec 5, 2017 /
 
Sziasztok, ti mivel teszitek vissza a LEDek fényszóróját, ha egy ledes háttérvilágítású tvben ledet cseréltek?
(#) szemy91 hozzászólása Dec 9, 2017 /
 
Sziasztok! Bajba vagyok az egyik ellenálàssal egy Technika led tv-be. Mekkora értéke lehet ennek az ellenállásnak?
(#) eyess válasza szemy91 hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Bár nem írtál a tápról , hogy mi a típusa, így csak egy hasonlót tudtam nézni .Azon 4,7Mohm van ennek az R299 nek írva.
(#) szemy91 válasza eyess hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Vestel 17IPS20
(#) granpa válasza szemy91 hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Megnézted az ellenállás jelölések segédprogramban? Jól láthatók a színei. 7.8 vagy 6.8 MOhm.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Dec 9, 2017 /
 
Mitől lehet az, hogy a képen látható IC felforrósodik és ezzel együtt a kép egy vízszintes vonallá fonnyad össze? (Ha letekerek egy trimmert hogy legyen kép és így hagyom üzemelni, akkor folyamatosan melegszik!) Ez egy fekete-fehér tévében van.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2017

IC.png
    
(#) Kaloz Arpad hozzászólása Dec 9, 2017 /
 
Sziasztok !

Van egy Sony_ kv-29c3a 100Hz-es trinitron tv-m. A gond vele, hogy a hang után hidegen kb. 4 perc múlva jön be a kép. Melegen viszont rendesen kb. 0,5 perc múlva. Méregettem feszültsége- ket, alkatrészeket.
Arra jöttem rá, hogy a katódfeszültségek mikor még nincs kép 198V körül vannak, mikor bejön a kép 120V körül. Kérdésem az lenne az RGB fokozatot meghajtó IC érzékeli-e a sugáráramot és akkor kapcsolja-e be az RGB végfokot, ami képcső gyengeségére utal. Fűtőfeszültség kb, 17V AC amit mérni tudok. Vagy esetleg más hibája van ?

Előre is köszi !
Következő:

»» 28 / 28
(#) Cinema válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Ha megéri, akkor az IC-lábaihoz csatlakozó ELKO-kat ki kell cserélni, főleg a táp-szűrő és a kimeneti csatolókondenzátor hal meg leghamarabb. Érdemes az utánhúzó-kör alkatrészeit is kimérni és cserélni, ha szükséges. Ezek a legvalószínűbb meghibásodások.

Üdv!
(#) Cinema válasza Kaloz Arpad hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Tipikus öregedési hiba, nincs igazán ellenszere.
Érdemesebb új készülék beszerzésére törekedni.

Üdv!
(#) Udvari Zsombor válasza Cinema hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Ezennel "béke poraira"... Ugyanis nem az IC környezetével, hanem magával az IC-vel voltak gondok, tehát bármit csináltam vele, ugyanúgy főzte magát...
(#) Kaloz Arpad válasza Cinema hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Köszi, fentebb vettem a g2 feszültségét így hamarabb bejön a kép amíg nem öregszik tovább.

Üdv !
(#) jdani hozzászólása Dec 16, 2017 /
 
Üdv. Találkozott már valaki olyan hibával, hogy a TV távirányítója nem reagál a tvre?
Természetesen nem távirányító hiba.
A TV egy Philips 22pfl3405h/12
A TV visszajelzője sem világít.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2017
(#) vargaf válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2017 / 1
 
Nálunk a TV szokott reagálni a távirányítóra, fordítva sohasem ment.
(#) jdani válasza vargaf hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Akkor úgy
(#) Cinema válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Be van kapcsolva a TV a kapcsolójával?
Ha van készenlét és az rendben, akkor világít egy kis piros(?) LED. Majd a távirányító nyomkodásával ez villog, hogy veszi a jelet. Normál üzemben pedig, nem világít, hogy ne zavarja a TV-nézést.
Ha semmi reakció, akkor vagy a konnektorban nincs feszültség, kicsúszott a dugója, vagy más, vagy pedig a TV belső tápegység hibája lehetséges.

Üdv!
(#) jdani válasza Cinema hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Közbe megoldottam.
(#) Cinema válasza jdani hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Közben.
Mi volt, mesélj!?

Üdv!
(#) lacek29 hozzászólása Dec 17, 2017 /
 
Bővebben: Link
Erre nincs ötlete senkinek?
(#) zolika60 válasza lacek29 hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
(#) lacek29 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Igen.
Következő: »»   1177 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem